Skocz do zawartości
IGNORED

PC vs CD


Lovtza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was pytanie. Prosze o wasze zdanie na temat cd czy pc. Jak wy to odbieracie, roznice w odsluchu na kolumnach. Powiedzmy CD w porownaniu do Flac albo MP3 320. Kupuje sobie co jakis czas CD i zastanawiam sie czy nie lepiej kupic jakas spoko dzwiekowke powiedzmy Asusa Xonara i katalogowac wszystko sobie w dobrych Mp3 albo flacach ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. CD a przyzwoity FLAC - nie ma różnicy, chyba że słuchacz ma gorące serce i dużo wódki w barku, to może rozróżni. A mp3 320 już przekazuje całą barwę, ale ma słabszą scenę i trochę mniej detali, niż więksi bracia.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Lovtza,

 

>Mam do was pytanie. Prosze o wasze zdanie na temat cd czy pc. (ciach)

 

Przyjmuję, że wybierzesz któryś z formatów bezstratnych.

A wtedy wszystko zależy od tego do jakiego poziomu aspirujesz.

Jeżeli chcesz porównywać z CD klasy budżetowej to PC jest dobrym wyborem.

Jeżeli z CD klasy powiedzmy średniej /do jakiś 6000 zł za nowy klocek/ to też jest szansa powalczyć z pecetem i wygrać.

Powyżej pewnej klasy odtwarzaczy CD, zaczynają się schody, co nie przekreśla jednak szansy na sukces. Oznacza to jednak nieco wydatków, straty czasu i minimalnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Mogę porównać jedynie do HD2 do bardzo ale to bardzo modyfikowanego. Ale o tym napisze może za kilka dni bo na razie ją odsłuchuję.

Xonara nie słuchałem i jako karta dla graczy jest poza moimi zainteresowaniami.

 

M-audio porównywałem m.in. do Lynx Two, Lynx Aurora, RME Digi 96/8, E-mu 1820m, Motu 828, Rme FireFace 400, Esi Julia, bo takie się u mnie przez dom przewinęły.

I jako karta kosztująca w okolicach 300 zł M-audio wypadła całkiem dobrze jako urządzenie do odtwarzania muzyki. A może i znacznie lepiej : )

W każdym bądź razie, nie było dyskomfortu przy przesiadce na ta kartę z droższych braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde juz cos zlego zobaczylem. I HD2 i M-audio nie maja wejscia AUX ;/ takiego malego jak cd sie odlcza wewatrznie, czyli nie uslysze co ma mi koles do powiedzenia za posrednictwem tunera tv ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dużej różnicy pomiędzy kartą zintegrowaną a taką za 300-500zł w mp3 a nawet w flac i wav chyba CD lepsze jest od PC ale takie z wyzszej polki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kate za 500zł i przy porównaniu z integrą to gra prawie tak samo bo na karcie tylko jakby głośniej słychać i tyle róznicy nie ma aż takiej dużej i nie potrzebnie kase wydałem moglem kupić taką za 100zł i efekt ten sam bo moja karta jest do mini studia nagraniowego i nie poprawia za dużo brzmienia mp3 czy wav mam esi juli i planuje wymienić na jakiegoś creativa za 150zl z eqalizerem co poprawi mi te 3ptrójki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakim kodeku płyte półroku temu kupiłem za ok400zł ale chyba karta ESI Juli@ nie poprawia brzmienia nie wiem nie warto dać 500zł na karte co robi minimalną (niesłyszalną) różnice w brzmieniu a żeby nie było to ta karta nie była testowana na byle G.. plastikowym od komputera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyke testowałem z kumplem Jazz mi jakiś przyniusł Tomasz Stańko i Metalicy trohe ale najwięcej to Hip Hopu Zagranicznego wszystko orginały ale remixsy dj w mp3 było Kolumny JBL TL a wcześniej Missiony M35i wzmacniacz Marantz PM 7001 a wcześniej Denon Pma 700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ZdzichuMajster

Każdy ma inny słuch.Osoba z aparatem sluchowym tez nie uslyszy roznicy.

Im lepiej nagrane nagranie tym lepszy dzwiek a to ze karty zintegrowane szumią

i prznoszą zakłocenia z płyty to naturalne bo jest to tania chinszczyzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Posiadałem wiele dźwiękówek również Xonara i mogę powiedzieć, że jest on piskliwy. Zakupiłem parę miesięcy temu Asusa D2 i powiem, że ciężko o lepszą kartę. Jest naprawdę genialna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.