Skocz do zawartości
IGNORED

Granitowe podstawy pod kolumny


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie trzeba przyklejac przykręcać. Jak płyta ma odpowiednią grubość , wagę, to zmniejszy ilość drgań jakie przenoszą sie po podłodze np: drewnianej. Subwoofer raczej można zaliczyć do kolumn podłogowych.

Mój przynajmniej stoi na podłodze,ma kolce i stoi na granicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wykręć kolce i postaw subwoofer bezpośrednio na płycie, zobaczysz jak zmniejsza drgania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kolce nie rysowsły podłogi w zupełności wystarczą podkładki dodawane często w komplecie. U mnie kolce sa na stałe, gdyby były wykręcane zdemontowałbym i założył w płytce z granitu. Nie pisze że granit ma stać/leżeć bezpoşrednio na podłodze, chyba że tak jak u mnie kolce są już w kolumnie,a jesli nie to mogą być w podstawie z kamienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to oczywiście, taka płytka coś tam daje, ale solidne dociążenie kolumny daje więcej, wtedy marmur nie jest do niczego potrzebny. Podkłądki pod kolce czasem nie wystarczają, bo często wystarczy lekko trącić kolumnę, żeby się z nich zsunęła i już jest dziura w podłodze, więc taka płyta przydaje się jako zabezpieczenie na taką okazję. Można jeszcze skręcić taką płytę z kolumną na sztywno i dopiero ją na kolcach postawić, wtedy taka płyta to solidny balast. Od biedy można postawić kolumnę na płycie, a między płytą a podłoga jakiś filc w ramach izolacji. Sama płyta luzem na podłodze to najmniej efektywne rozwiązanie i bez dociązenia kolumny nic nie pomoże. Najlepsza kombinacja - dociążenie kolumny i płyta marmurowa w ramac zabezpieczenie przeciw zarysowaniom/dodatkowy wytłumiacz drgań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze położyć na kolumne taką płytkę z granitu jako dociążenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to badziewnie wyglada jak sie polozy taki kamor na wierzchu. Sa za to takie fajne "myszy" wypelnione piaskiem do stawiania na kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych myszach w jakimś krajowym periodyku. Pisali że nic nie dają.

Mam gdzieś ten artykuł zeskanowany,prócz myszek były jeszcze inne gadżety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważą tyle co płyta granitowa to tyle samo dają, widać producent nie posmarowa i jego myszy nie są audiofilskie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważą tyle co płyta granitowa to tyle samo dają, widać producent nie posmarowa i jego myszy nie są audiofilskie :)

Miały wąsy ! Były piękne ! Hifi i Muzyka nr 7-8/2008 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy płyta granitowa taka jak ta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wniesie coś w jakości dźwięku jeśli umieścimy ją pod subwooferem czy może taka płyta ma znaczenie tylko wizualne?

 

Nie wiem czy coś wnosi ale widziałem podobne w Obi po 10 zł. Więc jeśli koniecznie chcesz przetestować to udaj się do tego typu sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Chciałem się zapytać czy płyta granitowa taka jak ta http://allegro.pl/standy-granitowe-podstawy-stojaki-granit-kamien-i2432994406.html wniesie coś w jakości dźwięku jeśli umieścimy ją pod subwooferem czy może taka płyta ma znaczenie tylko wizualne?

Poruszając się w obrębie zjawisk akustycznych, a nie audio-voodoo, to ciężka granitowa płyta (nie lekka i cienka płytka z OBI) ma znaczenie dla tłumienia przenoszących się na podłogi drgań. Jeśli po włączeniu subwoofera głośno, słyszysz, że "grają" też meble w pokoju, a może i sama podłoga, to taka podstawa granitowa może te niepożądane drgania osłabić, dobrze też postawić subwoofer lub taką podstawę na kolcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszając się w obrębie zjawisk akustycznych, a nie audio-voodoo, to ciężka granitowa płyta (nie lekka i cienka płytka z OBI) ma znaczenie dla tłumienia przenoszących się na podłogi drgań. Jeśli po włączeniu subwoofera głośno, słyszysz, że "grają" też meble w pokoju, a może i sama podłoga, to taka podstawa granitowa może te niepożądane drgania osłabić, dobrze też postawić subwoofer lub taką podstawę na kolcach.

 

Eee tam! Podstawy granitowe to audio-voodoo! "W pomiarach" też nic nie wychodzi. Nie mam, nie słyszałem - ale wiem. Reszta co twierdzi inaczej to marketingowcy.

StaryM, skąd ci znany jest taki tok rozumowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Eee tam! Podstawy granitowe to audio-voodoo! "W pomiarach" też nic nie wychodzi. Nie mam, nie słyszałem - ale wiem. Reszta co twierdzi inaczej to marketingowcy.

Jeśli to miała być ironia, to się podszkol, bo rachityczna.

Widocznie na form nie ma jeszcze silnego lobby producentów płyt kamiennych. I dlatego nie ma na ten temat debilnych kłótni.

Skąd i co wiem. Chodziłem do szkoły i miałem lekcje fizyki. Dawno to było, ale trochę zapamiętałem. Między innymi to, że fale akustyczne przechodząc do ośrodka o innej gęstości zmieniają swą amplitudę i przy ośrodku o większej gęstości fale akustyczne szybciej się wygaszają. Tak jakoś to było...

Logika zatem podpowiada, że jeśli kolumnę postawimy na podłodze drewnopodobnej to drgania z obudowy będą się łatwiej przenosić, niż wtedy jeśli po drodze damy granitową podstawę. W praktyce łatwo to przećwiczyć mając płytę z nagranymi rozmaitymi częstotliwościami.

Ani kolce, ani podstawy cudów nie zrobią. U mnie w pokoju "gra" drukarka Samsunga przy częstotliwości mniej więcej 68Hz. Jednak nie przenosi się to przez podłogę i biurko. Na szczęście nie gustuję w muzyce składającej się tylko z 68Hz głośno słuchanej, więc jest to drobna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Czyli nie masz takich podstaw granitowych.

A skąd ten wniosek?

Ale wiesz wszystko.

Wszystko nie, ale sporo. Wystarczyło chodzić do szkoły.

A, no to nic nowego.

Nie da się ukryć. Kablowa inkwizycja lata po wątkach i szuka kłótni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszając się w obrębie zjawisk akustycznych, a nie audio-voodoo, to ciężka granitowa płyta (nie lekka i cienka płytka z OBI) ma znaczenie dla tłumienia przenoszących się na podłogi drgań. Jeśli po włączeniu subwoofera głośno, słyszysz, że "grają" też meble w pokoju, a może i sama podłoga, to taka podstawa granitowa może te niepożądane drgania osłabić, dobrze też postawić subwoofer lub taką podstawę na kolcach.

Panowie , koledzy znam ludzi dla których " sprzęcior" gra dopiero dobrze ja przy ciemnej stronie księżyca u mamy w sąsiędnim pokoju przestawiają się szklanki i talerze w serwantce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Panowie , koledzy znam ludzi dla których " sprzęcior" gra dopiero dobrze ja przy ciemnej stronie księżyca u mamy w sąsiędnim pokoju przestawiają się szklanki i talerze w serwantce

Ba! Sam tak miałem kiedyś, ze trzydzieści parę a może więcej lat...

Miałem ogromniaste bas-refleksy, które przy dźwięku "Deep Purple" drzwi otwierały. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba! Sam tak miałem kiedyś, ze trzydzieści parę a może więcej lat...

Miałem ogromniaste bas-refleksy, które przy dźwięku "Deep Purple" drzwi otwierały. :D

Trochę się zmieniło przez te lata , moje wspomnienia obejmują również tamte lata , i co dziwne do dzisiaj nie mogę zrozumieć tego że kumpel z sąsiedniego bloku /okna nagłaśniał głośnikem od Bambino podłączonym do kasetowego chyba MK 121 pół osiedla a mój Amator Stereo przegrywał w blokach startowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granity, kupione od Sonus Oliwa, pod kolumny, oddam darmo,moze kolce sie znajda,Gdynia,moze obdarowany bedzie mial fajowski dac, rca/spdif i kabel sieciowy do wyprobowania? Kawa,herbata,mineralna i coke light zawsze do wyboru.Zadnych kolegow pls

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.