Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do HNX3 akustyka


tomek_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jako, ze to moj pierwszy wpis na forum.

 

Mam zamiar zaopatrzyc sie w sprzet grajacy, wiec dokonalem wstepnego wyboru kolumn.

Moge na nie przeznaczyc max. 1500zl. Znalazlem HNX3 wyniesie mnie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te akustyki w 30 metrach powinny się sprawdzić. Znając charakter vif pierścieniowych i charakter głośników od AkustyKa polecam wzmacniacz z niewyeksponowaną górą. Jakiś spokojny wzmacniacz z dobrze kontrolowanym basem będzie ok. Ten wymieniony przez Ciebie to chyba raczej gra jasno? Do AkustyKów zdecydowanie coś muzykalnego. Może jakiś MF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem tez na MF E10, wiec moze padnie na niego :) - dzieki

Czy ktos moze pokusic sie o porownanie kolumn ktore wymienilem u gory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akustyk diy, do tego podwójny gainclone premium na kanał i lepiej za tą kasę się nie da, chociaż wyjdzie drożej niż w zakładanym budżecie

pzdr, s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo mam w omawianym zakresie podobne poglądy jak Iceman, i miałbym pytanie do osób zorientowanych w akustykach, w modelach RXT1 i bodaj RD11, podają dość wysokie podziały częst. zwrotnicy 3000Hz i 3200Hz, czy tak jest naprawdę czy to może być czeski błąd, bo pozostałe projekty akustyka jak i wszelkie inne znane mi kolumny na akustykach (innych producentów) mają zgodnie z dzisiejszą modą podziały przy 2000 - 2500Hz średnio ok. 2250 Hz, - mowa o kolumnach dwudrożnych wolnostojących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 10 Mar 2009, 12:31

 

Częstotliwość podziału to w zasadzie już sobie ustala projektant opierając się w zasadzie o charakterystyki głośników i pasmo przenoszenia. Wiadomo, że dla głośnika wysokotonowego to bezpieczniejszy jest wyższy podział. Natomiast głośniki niskośredniotonowe przy wyższych częstotliwościach mają zazwyczaj wzrost impedancji i wówczas trzeba stosować w zwrotnicy dodatkowe elementy - ale to już od konkretnego głośnika zależy. Ja jak już wspominałem jestem zwolennikiem minimalizmu w zwrotkach, więc opowiadam się za najwyższym możliwym podziałem nie wymagającym dodatkowych elementów w zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 10 Mar 2009, 12:31

 

Zanim jeszcze oficjalnie napiszę swoją opinię o HND to już teraz mogę powiedzieć, że te kolumny mają świetną stereofonię - praktycznie do 4kHz przetwarzają wszystko dwa pracujące zgodnie małe nieskośredniotonowce. Jest to w zasadzie pasmo gdzie się najwięcej dzieje. Pasmo obcięte jest filtrem I rzędu - filtr ten składa się z jednej cewki. Sprawia to, że dźwięk się świetnie odrywa. Szerzej opiszę spostrzeżenia za jakiś czas. Muszę się nasłuchać więcej, a nie mam jak narazie za wiele czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman,

 

niestety od strony wykonania (złożenia) jestem lewy (natomiast wiem jak wpływa zmiana podziału na brzmienie), zatem gdyby kiedyś do tego doszło to tylko gotowe kolumnny i stąd patrzę na te podawane przez akustyka parametry, nie słyszłem nigdy scanów ale tak między wierszami można wyczytać, że wysokotonóki mogą zaatakować uszy, stąd konieczność przemyślanego doboru jw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 10 Mar 2009, 14:10

 

>tak między wierszami można wyczytać, że wysokotonóki mogą zaatakować uszy,

 

To w zasadzie nie tyle wina wysokotonówek, co ich aplikacji. Miałem w R1 wysokie scana i mam teraz w Viennach. Scany to bardzo szczególowe wysokotonówki, ale też bardzo dobrej jakości - same z siebie są naprawdę miłe do słuchania. Tylko że moim zdaniem AkustyK trochę za mało je tłumi - takie mam wrażenie z moją jasną elektroniką. Z tego samego powodu zmieniłem wysokotonówki w HND - po prostu nie lubię ostrości, a AkustyK właśnie dąży do zbyt detalicznej za wszelką cenę góry.

Scany w Viennach są perliste, ciepłe, spokojne. A wszystki dzięki temu, że się nie wybijają na pierwszy plan.

Tak od siebie: jeżeli będziesz robił kit akustyka i będziesz miał za dużo góry to myślę, że warto spróbować stłumić wysokotonowy o jakieś 2 dB i powinno być super. W HND mi tłumienie nie pomagało, bo te Vify pierścieniowe to strasznie suche głośniki i mimo tłumienia góra była może i mniej bardziej wycofana, ale nie traciła tego irytującego charakteru. Po zmianie na Morele jest świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bedzie z ta Vifa, jednak ewentualna zmiana chyba bedzie ciezka bo ponoc to trudny glosnik w aplikacji.

Napiszcie cos jeszcze o wzmacniaczach. Do tego Gainclone potrzeba z tego co widze jakiegos preampa albo nie znalazlem dokladnie tego o czym piszecie ;)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>skrzypek, 10 Mar 2009, 12:15

 

co miales na mysli piszac o podwojnym gainclone? - czy to jest normalny ;) czy po dwa scalaki na kanal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.