Skocz do zawartości
IGNORED

Nocne odsłuchy (cichutko) - kilka pytan


kuba86poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałem juz chyba wszystkie wątki (nie ma ich wiele niestety) na temat cichego słuchania muzyki i mam juz niezły mętlik w głowie. O co chodzi: buduję system do sypialni, do słuchania pozno w nocy, kiedy wiadomo dzwiek sie niesie dosc mocno. Ma grac cicho i całym pasmem (nie wiem czy dobrze to nazwałem.) Czytając forum przestaję juz kumac:

 

- kolumny mają byc o niskiej czy wysokiej skutecznosci ? (spotkałem sie z opiniami ze do cichego tylko >90 db i jak i ze mają byc o niskiej skutecznosci...

 

- czy to ile ohm mają kolumny bedzie miało znaczenie (jak rozumiem 8 ohm jest łatwiejsze do napedzenia niz 4 ohm???)

 

Wydaje mi sie, ze glosnik niskotonowy nie powinien byc za wielki, co by nie zabic basem sąsiadów (basy chyba najbardziej się niosą, nawet cichutkie).

 

- wzmacniacz rozumiem powinien moze byc w miare mocny, bo zawsze lepiej miec kilka watów w zanadrzu ?

 

--

A moze przy moim budżecie (powiedzmy 1500 zł za całośc) lepiej kupic zintegrowaną wieżyczkę onkio/yamaha i dac sobie spokój ? Czy takie 2x20 wat w zestawie dobranym przez producenta nie sprawdzi sie lepiej niz 2x100 wat z klocków z wyższej półki ale składanych przeze mnie (pewnie chaotycznie bo brakuje mi wiedzy i osłuchania :( ? Bo spotykam sie z opiniami, ze sprzet osiaga pełnie swoich mozliwosci przy powiedzmy srednim rozkreceniu....

 

Czy ktos pomoże ? Sorry jesli napisałem cos głupiego ciągle sie ucze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze jako zestaw sypialniany starczy mini denon/onkyo/yamaha/kenwood/jvc. te male diabelki wiele potrafia i zaskakuja mozliwosciami. zapraszam do odwiedzenia klubu milosnikow dobrych miniwiez. tam jest wiele o nich (czytania na dobre 3-4 noce)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bardzo fajnie to gra. Model ten baaaardzo rzadko się pojawia w sprzedaży. Mam u siebie. Głośniki aktywne.

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet obejmuje cały zestaw to jako kolumny Gale 3020. Jeżeli ten budżet na same kolumny to Usher s520, ewentualnie Totem Mite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Monitor Audio BR1, używane można wyrwać na Allegro dość tanio. A do tego jakiś fajny amplituner, może być vintage - np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Doda uroku w sypialni. Pozdrawiam. P.S. Złote przeboje grają w nocy bardzo fajnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki link się zapodział :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość, 10 Mar 2009, 23:51

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To jest dopiero mioniwież.

 

dźwięk tej wieży Panasoniksa nie pozwoli Ci zasnąć lub obudzić się....zdecydowanie polecam Denona a bardziej Yamahę. Jak na małą wieżę dźwięk poprawny. Tylko obowiązkowo należy podmienić sznurówki.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na sypialniane ciche granie to kolumny wysokoefektywne i audiofilski wzmacniacz (nie tyle duża moc co duża pojemność kondensatorów). Ale tak naprawdę najlepsze byłyby kolumny aktywne. W tej chwili mozna kupić za 1199 zl na allegro kolumny " Swans M200MKII, aktywne monitory (numer 567300284)". I już w założonym budżecie jesteśmy w sypialnianym high-endzie, a nie na poziomie mini wieży. Do tego proponowałbym kupić używany CD wyższej klasy z wyjściem regulowanym do sterowania tymi kolumnami - i jesteś w sypialnianym audiofilskim niebie w założonym budżecie. A jeżeli przyjdzie czas powalić kogoś na kolana jakością dźwięku przy normalnym poziomie odsłuchu - to również nie będziesz się mial czego wstydzić. Dodatkowo kolumny bardzo ładne. No - i nie jestem oczywiście w jakikolwiek sposób związany ze sprzedającym te kolumny !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba86poznan@ wcale się nie dziwię, że masz mentlik w głowie. czytajc już ten wtek można sią zagubić.

sądzę tak. powinieneś najpierw zdefiniować cel takiego sypialnianego grania. uważam, że w łóżku można zajmować się płącią odmienną, czytać lub po prostu leżeć i odpoczywać, a nie przerzucać płytoteki CD, MD czy ipoda. daltego powinno być to w/g mnie głównie radio z funkcją budzenia i wyłączania na czas. do tego koniecznie mały poręczny pilot. kolumny najlepsze były by fabryczne, małe. ich skuteczność jak i impedancja powinna być dobrana do amplitunerka i tyle. Najogólniej można napisać, że czym sprzęt wyższej klasy tym można go słuchać ciszej.

na rynku jest wiele takich mini zestawów. wystarczy poszukać i wybrać w/g gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I do tego jakieś wysokoefektywne kolumienki (najlepiej też nie za młode :-)

Gra pełnym pasmem od najniższych poziomów głośności - sam słucham głównie wieczorem i bardzo cicho.

Minusem jest brak pilota :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Marantza - na pewno slicznie wyglada w ciemnosci:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeckylandhide, 11 Mar 2009, 17:31

 

>Ja bym bral Marantza - na pewno slicznie wyglada w ciemnosci:)

 

No tak, tylko że mnie osobiście drażni jak mi w nocy coś świeci. Dlatego cieszę się cholernie że mój Arcam (tak wzmak jak i CD) ma tryb nocny poprzez wyłączanie wyświetlaczy :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawałem modelu chcąc to pozostwić pytającemu ale widzę, że wszyscy podają swoje propozycje więc i może ja też podam moją sugestię do sypialni.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Yamaha PianoCraft? Chyba nikt dotychczas nie polecał. Trochę drożej niż założony budżet, ale warto. Idealna jako sypialniany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opinii o wysokiej efektywności - nie jest to prawda, efektywność może być dowolnie niska, ale też za niska to nie za dobrze (takie głośniki mogą mieć różne wady z tego wynikające - ciężkie membrany). Głośnik wysokoefektywny nie ma szans na niskie zejście basu.

 

8 ohm łatwiej napędzić niż 4 ale nie będziesz stosował w tym celu 1,5W lampy. W normalnym przypadku różnicy nie ma, dopiero na wzmacniaczach tylko dla obciążeń 8 ohm mogą być problemy z głośnikami 4 ohm - ale przy większych mocach wyjściowych.

 

Wielkość głośnika basowego am znaczenie, chyba nie wstawisz podłogówek z 25 lub 30 cm basm do sypialni? Z drugiej strony, głośniki 13cm i mniejsze mogą mieć ten bas rachityczny więc bez kręcenia gałkami lub loudnessu może być go mniej.

 

Moc wzmacniacza - coklwiek między 5 a 70W będzie tu odpowiednie, mniej to za mało, więcej - niepotrzebne.

 

Jżeli skłasasz taki zestaw zosobnych elementów istotny jest tylko jeden ododatkowy parametr - jakość. Nawet miniwieża zestawiona z odpowiednimi głośnikami może zagrać odpowiednio. Te Panasonic'ki nie grają źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni bedzie mial znaczenie spokojny wyglad pasujacy do reszty mebli, niezaduza wielkosc, pilot dla wygody, moc w sumie lepiej jakby nie byla za duza, wiekszy bas (duza srednica gloscikow) tez nie tez jest potrzebny,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden@ napisał:

 

Napisz mi proszę dlaczego piszesz takie bzdury? Na jakiej podstawie? Podjedz sobie do mnie to posłuchasz jaki jest bas z kolumn wysokoefektowych. Możesz przywieść swoje źródło dzwięku, żeby była czysta sprawa. Na miejscu jakieś piwo się znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden@ napisał:

 

Napisz mi proszę dlaczego piszesz takie bzdury? Na jakiej podstawie? Podjedz sobie do mnie to posłuchasz jaki jest bas z kolumn wysokoefektowych. Możesz przywieść swoje źródło dzwięku, żeby była czysta sprawa. Na miejscu jakieś piwo się znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wysokoefektywne to moze byc porazka przy cichym sluchaniu, startuje najpierw gora pasma a basu nie uswiadczysz, albo uswiadczysz wtedy gdy bedzie na tyle glosno ze nie bedzie mowy o cichym odsluchu:)

 

Wzmacniacz - im mocniejszy tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzięki za Wszystkie wpisy! Odcieło mnie od netu i dlatego dopiero teraz piszę. Troche sie tego uzbierało :)

 

Trudno sie odniesc do wszystkich postów, napiszę w skrócie:

 

1. microwieze typu panasonic/philips/lg/sony juz przerabiałem i szukam jednak czegos z wyzszej polki

 

2. Raczej sklaniam się ku zestawowi złożonemu z osobnych klocków. Wydaje mi sie, ze jak takie kolumienki od mini pianocrafta/denona chodzą po ok 250-400 zł to nie ma szans, aby zagrały lepiej niz monitorki w okolicy 1000 zł.

 

3. WZMACNIACZ obecnie dysponuję :

 

- wzmacniaczem denona pma-425r (najnizszy model z lat 97-2001, ale ma ten plus, ze jest obsługiwany przez pilota, troche lepszy po pma500ae obecnie sprzedawanego)

 

- amplitunerem denon dra 545r (3 od dołu z poczatku lat 90) - gra naprawde przyjemnie i muzykalnie, swoje waży i dysponuje tez dosc konkretną mocą. Dzwiek jest lekko "podbity" wiec wydaje mi sie ze do nocnego słuchania idealny ... Jakby mi sie do niego udało dorwac pilota byłbym w niebie. Takie cos:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na ten moment jestem na 90 % przekonany, ze w moim sypialnianym systemie zagra cos z tych 2 powyzyszych (jak kupie kolumny zobacze co sie lepiej spisze przy cichym sluchaniu).

 

4. Źródło: tylko CD, od kiedy mam troche lepszy sprzet niz miniwieze nie moge zniesc mp3, nawet w drodze do pracy słucham muzy ciezkiego discmena a nie mp3 :) TU kupię jakiegos denonka z serii od 7xx w gore w miare swiezego.

 

5. Kable - mam LS25 kilka metrów w zapasie wiec spoko :)

 

6. KOLUMNY - tu sie pojawia najwiekszy problem :( Dalej mętlik. Po pierwsze chce je postawic na przeciwko łóżka na takim kredensie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W przyszlosci moze jakies podstawki jak sie znajdzie miejsce.

 

A dalej to sie zaczynają schody:

 

- kolumny aktywne odpadają, mam juz 2 wzmacniacze ;)

 

- gale 3020 - niestety nigdzie ich nie widze do kupienia

- monitor audio - to chyba dobry pomysł z tym ze zastanawiam sie nad br2 (bass reflex z przodu)

 

EFEKTYWNOŚĆ: TU DAJEJ MAM MĘTLIK :) 2 osoby polecają wysokoefektywne, 3 nie polecają. Wezmę cos chyba o SREDNIEJ efektywnosci i będzie dobrze (88db moze byc?) ?

 

Dziękuję wszystkim za WSZYSTKIE wpisy! Mętlik mam teraz jeszcze większy niz przedtem :).

 

NA KONIEC PYTANIE: czy macie jeszcze jakieś pomysły na kolumny do tych wzmacniaczy co mam ? Przejrzałem używki na Allegro do 1000 zł i nie widze nic ciekawego... wiekszosc tych uzywanych to jakies powystawkowe złomy w strasznym stanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie do sluchana nocnego dobrze wypadaly Tannoy'ki M1 kupione w MM za 500 zl. Sprzedalem je za 400zl 4 czy 5 lat temu w idealnym stanie bylem pierwszym wlascicielam i do dzis mi szkoda. Za taka kase to naprawde swietne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a moze takie tannoye:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko co one przeżyły, ze są w takim stanie? i co to jest port i kosz głośnika? warto je brac za taką cenę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn

12 mar 2009 10:55

 

 

Według mnie nie w efektywności kolumn jest problem, a w odpowiednim ich zestrojeniu, czyli przygaszeniu wysokich tonów.

Cały problem słuchania po cichu to uruchomić bas bez krzykliwości wysokich tonów.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Cały problem słuchania po cichu to uruchomić bas bez krzykliwości wysokich tonów.

 

Czyli przy z założenia nieaudiofilskim sprzęcie sypialnianym może nie warto sie przejmować i po prostu nieaudiofilsko kręcic gałami ? :)

 

Panowie, jestem juz zdesperowany i mysle obecnie o:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A z uzywek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W uzywanych na aukcjach niestety nie widzę nic ciekawszego... za słabo sie znam :(

 

Początkowo będzie to grało z ampli denona, a jak nie będzie dawało radyl to może zamienię go na jakiegoś pianocrafa ... Jak myślicie, które z tych powyżej będą dla mnie najlepsze ?

 

Pozdrawiam,

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.