Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki interkonekt do 80-100 zł ?


SeVV

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić interkonekt od Denona DCD-1015 do Denona PMA-1060. Obecnie używam jakiegos 20 letniego i w dodatku chińskiego :P

Pytanie 1: Czy z lepszym interkonektem różnica będzie naprawde wyraźnie słyszalna ?

Pytanie 2: Jaki konkretnie wybrać ? Słyszalem że Klotz gy107 jest wporządku. W sklepach proponowali mi jakieś profigoldy albo inne np. za 300-500 zł :/

Pozdrawiam serdecznie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz'a gy107 jest rzeczywiście świetny, ale do systemów neutralnych nie wymagających poprawy dźwięku. Obawiam się że w Twoim systemie może uwydatnić również wady sprzętu. Najlepiej wypożyczyć i wypróbować jak się sprawdzi w systemie.

Kabelek potrzebuje minimum 30 godzin wygrzewania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica będzie naprawdę słyszalna to głównie zależy od Twoich uszu. Poleciłbym używanego Ixosa 104. Gra pełnym dźwiękiem jak za tą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoim zdaniem brakuje? Najwazniejsze, żeby Tobie się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wniebowzięty słuchając :) ALE czuję pewien niedosyt jesli chodzi o brzmienie ostrych gitar elektrycznych. Może przewód tez ma na to wpływ ?

A wg Was jakimi wadami jest obarczony ten sprzęcik ? Bo dla mnie wadą jest rok produkcji :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeVV, 11 Mar 2009, 11:37

Może przewód tez ma na to wpływ ?,

 

Pewnie, że ma ... i najprawdopodobniej to usłyszysz. Nie masz ochoty samemu zrobić IC ?. Np. w oparciu o przewód Cordiala + Neutrik ... koszt jest stosunkowo nie duży , a nawet bardzo niski. Kilka osób posiada takie IC i bardzo je sobie chwali. DIY i sprawdź czy coś w dźwięku się poprawi czy pogorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd te zachwyty nad klotzem - wg mnie to kabel wyraźnie zaciemniający przekaz i ograniczający górne rejestry - myślę że do stówy można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio zdążyłem się przekonać w przypadku sprzętu na poziomie budżetowym, a taki chyba masz ( klocek do 1000 złotych) mają niewielki wpływ na różnice w brzmieniu. Im droższy zaczyna się słyszeć. Piszę na podstawie wczorajszych odsłuchów i coś mi tam w uszach jeszcze pozostało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie właśnie przyszedł Belkin Synapse Gold

Za komplet nowych kabli 2xRCA + coaxial zapłaciłem na ebayu ~80zł

 

Duży postęp w porównaniu z B-tech xa23

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić ten kabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nie ma co szukać dalej.

W założonym budzecie nie ma nic lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

SeVV, 11 Mar 2009, 09:24

 

>Chcę kupić interkonekt od Denona DCD-1015 do Denona PMA-1060. Obecnie używam jakiegos 20 letniego i

>w dodatku chińskiego :P

>Pytanie 1: Czy z lepszym interkonektem różnica będzie naprawde wyraźnie słyszalna ?

 

Nie będzie, ale jak kupisz, albo pożyczysz, to może Ci się WYDAWAĆ, że jest lepiej... Zrób więc mały test: każ koledze wymieniać kable, a Ty będziesz zgadywać, który gra, porządny test powinien mieć minimum 12 prób, ale może Ci się odechce wcześniej, jak się okaże, że będziesz musiał ZGADYWAĆ, bo nie będziesz słyszał różnicy, bo jej NIE MA.

 

Powodzenia :)

Chcesz lepsze brzmienie ? To szukaj w kolumnach, tylko tam i w akustyce kryje się lepsze brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam pma 1060 i rotela rcd-975, spięte to jest gothamem gac 2.v1 na nakamichi i powiem ci, że jest super, też słucham muzy z ostrymi gitarami i dobrze je odwzorowuje. nabyłem tanio używkę DIY na ebay-u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 14 Mar 2009, 12:10

 

>Jak ostatnio zdążyłem się przekonać w przypadku sprzętu na poziomie budżetowym, a taki chyba masz (

>klocek do 1000 złotych) mają niewielki wpływ na różnice w brzmieniu.

 

te klocki, ktore kolega posiada, w momencie wejsca na rynek kosztowały jednak troche wiecej. (ok 1800 za cd, zdaje sie pma1060 w przeliczeniu na usd w tamtym czasie byl jeszcze droższy). Warto wiec (chocby dla czystego sumienia) zainwestowac te kilkadziesiąt zł w kabelek. Ja po przesiadce z kabelka Hama za 5 zł na klotza za 50 zł usłyszałem wyraźną różnicę, sprzet mam podobny jak autor wątku.

 

pzdr,

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem kabelek od kolegi i zrobiłem pewien eksperyment. Kabelek kosztował go jakies 60 zł w "sklepie audiofilskim"

Eksperyment polegał na tym, że z jednego źródła CD podłączyłem swoim przewodem do wejscia cd we wzmaku a z drugiego wyjścia (fixed) wyprowadziłem "firmowy" przewód kolegi do wejścia Tuner we wzmaku. Na kilku utworach zmieniałem źródło z cd na tuner i nie usłyszałem absolutnie żadnej różnicy. Być moze ten jego przewód to jakiś noname.

Wniosek napewno jak na razie jest jeden: odpada jakiś przewód typu hama jezeli chce usłyszeć chociaż najmniejszą różnicę :D

PS. Trochę się zdziwiłem jak kolega napisał że pma-1060 to budżetowy klocek :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi akurat kloc zupełnie nie podszedł, przykładowo straciła stopa w nagraniach, zaczęło brakować jej takiego odcięcia nożem, tak jakby ktoś mydłem obsmarował :) ale dałem do tv i jak znalazł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>SeVV

>1.

 

Procentowy wyływ IC na brzmienie zestawu jest niewielki. W tym zakresie cenowym różnice są marginalne. Jeśli już zwracaj uwagę na materiał; miedź gra bardziej miękko i ciepło, srebro wyostrza dźwięk. Zaznaczam jednak że różnice dają się odczuć w wypadku droższych zestawów. W Twoim wypadku (z całym szacunkiem do Ciebie i tego co posiadasz) jest to trochę sztuka dla sztuki.

 

Najlepiej pożycz kilka kabli od znajomych i sprawdź sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeVV, 18 Mar 2009, 16:04

 

>PS. Trochę się zdziwiłem jak kolega napisał że pma-1060 to budżetowy klocek :P

 

audiofilski klocek z pewnością nie jest. Ja mam rotela i też uważam,że jest to sprzęt budżetowy.

 

Dlatego zastanawiam się ile musi kosztować kabelek (przyjmując,że cena jest wprost proporcjonalna do jakości) aby te różnice bez wysiłku usłyszeć. W moim przypadku zmiany kabli w budżecie zawartym między 5 złotych a 200 nie dawały prawie żadnych różnic. "Sznurówki" dołączone do wieży Pianocraft E-810 (pewnie gdzieś za 5 złotych, kabelek Thomsona za 80 złotych, Profigold za 150 zlotych czy Straight Wire Harmony generalnie brzmią bardzo podobnie. jaki to musi być skok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje klocki sa przymulone więc Tara Labs to dobra droga. Potem zainwestuj w tunning CDka bo z tego co słyszalem można z niego conieco dobrego soundu wygrzebać. Pozdro

 

P.S. Z tymi Klotzami to jakas obsesja na tym forum. Ja rozumie że jak ktos się przesiada z druta za 5 zł z targu na klotza to jest lepiej, ale klotz to nie jest dobry drut do homeudio z reszta w ogole nie jest stworzony do tego. Wiec Panowie - nie srajmy ogniem na Klotza bo naprawde nie ma na co. Gra bo musi i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wovo.

 

Ja swoje Klotza IY-106 i Gothama GAC-2v1 już porównywałem z różnymi droższymi konektami. Na pewno poprawa w stosunku do zwykłych czinczy za pare zł jest bardzo duża. Ale im lepszy kabelek tym wyraźniej słychać ograniczenia tych kabli. One grają przede wszystkim średnicą (jeden to gitarowy drugi mikrofonowy chyba), skraje pasma są wycofane, mocno rozmyte. IY-106 jest jaśniejszy, szybszy, bardziej szczegółowy, ale ma strasznie słaby bas, bez kopa i dynamiki. Gotham za to gra ciszej przy takim samym ustawieniu potencjometru jak z innymi kablami, ma spokojny charakter, wycofany, lekko rozmywa kontury, za to ma lepszy bas od IY-106.

 

Dobre kable do sprzętu mocno budżetowego, ale nic ponad to. Po podłączeniu w miejsce IY-106 konektu Sonus Olivy, kolumny mi zagrały jakby miały o jeden woofer więcej ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Audionova Phobos MKII. Cenba 120zl. Ale myse ze jest wart swojej ceny. Swietny przewod za takja kase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.