Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do KEF IQ90, jaki?


juchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprzet to amplituner av onkyo 805 (w przyszlosci zapewne jakis wzmak odzielny), kolumny KEF IQ90.

Pytanko jest jaki dobrac do tego odtwarzacz CD, moze byc poszukiwany w srod starszych uzywek i w miare tani 300-500zl. oraz aby sie nei wpakowac na mine, aby lasery do tego wyboru byly w miare dostepne i tanie...

Co do dzwieku jaki lubie to w strone glebokiego basu sie sklaniam...

Sam onkyo gra na moje ucho troche metalicznie wiec na pewno jakis CD aby nie podbijal jeszcze tego bardziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rozgryzam sprzeta bo pierwszy dzien go mam :)

ale na radiu to porazka, a komplet kina bede mial w pozniejszym terminie wiec chcialem na szybkiego (co i tak mialem zrobic) kupic porzadnego CDka (ale bez przesady bo audiofilem nie jestem i raczej lubie kolorowy dzwiek niz neutralny) i cokolwiek posluchac jak to naprawde gra.

a przeswiadczenie ze ma metaliczny dzwiek onkyo mam po tym jak mialem ampli 575 na kolumnach aqusitic quality (czy jakos tam, czeskie chyba), i tam to bylo slychac wyraznie ze metaliczny dzwiek

tu po wlaczeniu na szybkiego i odsluchaniu co tam bylo pod reka czyli radia podobne wrazenie chociaz za krotko, kolumny jeszcze nie popracowaly wiec nie ma co oceniac w pelni

moze rzeczywiscie to kwestia ustawien, do tego tez dojde :)

 

ale tak jak pisze, zeby to mialo sens to jakis CDk by sie przydal (nie slucham nic ciezkiego w stylu metal itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko jak to ma sie do pytania :)?

na wzmaka przyjdzie pora jak uznam ze onkyo calkowicie sie nei sprawdza w tym temacie, na razie szukam CDka zeby cokolwiek stwierdzac czy pakowac sie w kolejnego klocka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Aby nie zakładac nowego watku napisze w tym.

Takze jestem posiadaczem zestawu onkyo 805 + zestaw kef IQ 90, 60 i 10.

Mam prawie ten sam problem. Mianowicie zbyt metaliczny i kujacy dziek wysokich tonów.

Ampltuner jest podlaczony w bi-ampingu. Muzyki musze sluchac w trybie stereo i ustawiac wysokie tony na -4, gdyz pure audio kuje w uszy, ale wtedy ma podbity srodek i niskie.

Jako cd narazie mam stare DVD pioneer 575A z SACD.

Na początek mysle o zakupie jakiegos CD, aby troche poprawic dzwiek (w przyszlosci jakas koncowka mocy lub wzmacniacz stereo) ale teraz budzet jest nieduzy wiec pomyslkalem ze najpierw kupie CD.

I pytanie co kupic w cenie do 400zł. Ostatnio pozyczylem od szwagra jakis cd kenwood-a i wysokie tony troszke sie poprawily. Takie kenwoody chodza po 50-100zl. Ale myslalem zeby kupic cos lepszego.

Co byscie panowie polecili.

Fajnie by bylo jakby cena stala sie troszke bardziej trojwymiarowa.

Jestem ciekaw czy kolega "juchy", cos wykombinował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galczych, 5 Paź 2009, 09:27

 

Włącz kalibrację akustyki pomieszczenia (a regulatory bass i treble daj na domyślne 0).

 

ps. tylko ten mikrofon prawidłowo trzymaj i zadbaj o max ciszę podczas kalibracji bo wyjdą kwiatki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracje robilem juz 2 razy, coprawda glosniki nie byly do konca wtedy wygrzane, ale z tego co sie orientuje to wygrzewaja sie bardziej basy niz soprany.

 

Problem kłujacych sopranów wystepuje takze w trybie Pure Audio, który to jest niezalezny od ustawien audyssey-a. Jak juz pisalem dzwiek w tym trybie bylby ok gdyby nie te soprany.

dlatego jestem zmuszony sluchac w trybie stereo.

 

Pomyslalem ze winien temu moze byc odtwarzacz dvd pioneera. Dlatego tez pomyslalem ze najpierw sprobuje kupic uzywany naped CD. Pytanie tylko jaki co by nnie pogorszyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli soprany ewidentnie kłują to racze trzeba będzie znacznie głębiej ingerować w zestaw niż wymiana CD (prędzej wzmocnienie i/lub kolumny). Dziwne że audyssey nie przytłumił podbitych częstotliwości - choć z drugiej strony te mikrofony co dają do ampli najwyższych lotów nie są i nie wiem co one łapią powyżej tych kilkunastu khz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tlumacze ze to poprostu taka przypadlosc amplitunera do KD, tam uwypuklone soprany wogole nie przeszkadzają. Dlatego pomyslalem ze jakby wziać poprawny odtwarzacz cd i podlaczyc go analogowo do onkyo to w trybie pure direct zrobi sie dla mnie znosnie - tzn soprany nie beda natarczywe. Co wstepnie zauwazylem przy CD kenwooda - jakis niski model. pytanie tylko jaki kupic aby gora nie byla zbyt wyeksponowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jakikolwiek CD tylko w niewielkim stopniu wplynie na zmiane dzwieku, napewno duzo wiekszy wplyw ma amplituner i jego ustawienie, kolumny i akustyka pomieszczenia. Moze poprobowac na pozyczonym innym wzmacniaczu i przy innych ustawieniach kolumn,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzieki za pomoc.

Próbowałem na troche innych ustawieniach kolumn( za krótkie kable), i zmian prawie nie ma.

Poniewaz budzet troche ograniczony, dlatego tez myslalem o uzywanym, a jak uzywany to brak mozliwosci odsluchu. Nie jestem audiofilem. Ale jakos nie moge sluchac muzyki na moim amplitunerze, Generalnie na scenie jest bałagan i soprany kuja troche w uszy. Wylaczajac audysseya i ustawiajac wszystko na 0, a soprany na -4 to jest znosnie, ale jednak scena jest niuporzadkowana.

Głosniki surroundowe ktore byly zakupione do onkyo narazie grają w mini wiezy kenwood(chyba 501) takiej za 1200zl stereo i uwiezcie mi ze tam naprawde az przyjemnie sluchac.

Napisałem to aby przedstawic iz nie mam wielkich wymagan.

Szukam poprostu wzmacniacza lub koncowki do mojego onkyo i kefow, która by mi uporzadkowala scene, oraz nie podbijala sopranów. Myslalem o nad lub rotel taki nap za 500-800 zl. poniewaz nie moge odsluchac to myslalem bardziej o 500zl, a potem jak zobacze roznice to bym zamienil na cos lepszego.

I chyba bardziej wzmak a nie koncowka gdyz mozna by porownac wplyw pre out w onkyo na dzwiek.

A jak onkyo by wprowadzalo znaczne zmiany to docelowo postawic 2 systemy z przepinaniem glosnikow.

Znalazlem takie modele: wzmak rotel 971, bx960(koncowka), nad c350, nad c360. chyba ze polecacie cos innego,

Muzyki slucham raczej spokojnej jak np Barbara streisand, czy jakies stare przeboje roznych wykonawców. Bym byl wdzieczny za jakas odpowiedz osoby która sluchala ww sprzetow z kefami iq.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do końcówki niewiele mogę pomóc, bo KEF'ów (iQ7) słuchałem tylko na potężnym, dzielonym wzmacniaczu Advance Acoustic. Ale KEF'y nie grają tak metalicznymi wysokimi tonami, więc to raczej nie wina kolumn. Wymiana CD i to na tani nie poprawi niczego. Szczerze mówiąc, wątpię, czy usłyszałbyś jakąś różnicę.

Bardzo możliwe, że głównym powodem takiego dźwięku jest amplituner. Dawniej, jak kupiłem ampli Pioneera i włączyłem płytę, byłem lekko zmieszany... Nowe kolumny, nowy ampli - myślałem, że zagra ładnie, a mocno się przejechałem. Potem kolumny się wygrzały i było znacznie lepiej, ale jednak w porównaniu do wzmacniacza stereo amplituner KD się nie umywa w muzyce.

Tak się jeszcze zastanawiam, co może być nie tak. A jakie jest pomieszczenie odsłuchowe? Ile ma metrów, jak masz ustawione kolumny i jak daleko od kanapy/fotela? Może akustyka szwankuje...

I jeszcze jedno. Co prawda nie wierzę w kable, ale kiedyś musiałem zweryfikować swój pogląd, gdy zwykłe Bandridge 2x2,5 w przezroczystej izolacji zamieniłem na Procab LS25 - momentalnie spiłowało kłujące wysokie tony. Myślałem, że mi się wydaje, bo w takie cuda nie wierzę. Ale jednak w niewielkim stopniu to pomogło. Używasz najzwyklejszych miedzianych kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Uzywam najzwyklejszych miedzianych kabli.

Pomieszczenie na pewno nie jest optymalne, ale z powodu drugiej polowy juz zabardzo nie mam jak tego zmienic. pomieszczenie jest o wymiarach 4,8x7,5 glosniki po dluzszej stronie, ale nie symetrycznie tak blizej do jednej strony.

Rozstaw glosnikow okolo 2,1m, pomiedzy nimi komoda jakies 4 cm od kazdego z glosników. Przed glosnikami dywan który licuje z zewnetrznymi bokami glosników.

moze uda mi sie cos naszkicować albo zrobic fotę. kable i tak musze kupic bo te sa za krótkie aby, poeksperymentowac z glosnikami.

 

Jezeli chodzi o koncokwe lub wzmak (bardziej wzmak) to chyba juz zdecydowalem ze kupie. Chce kupic uzywany, tylko pytanie który. Tak 400-800zł. Na poczatek, zobaczymy czy to cos zmieni. Bo jednak mysle ze to bardziej wina amplitunera. Gdyz w kinie sprawdzaja sie wysokie tony(spadajace łuski, tłuczenie szkła) natomiast w muzyce niekoniecznie.Pytanie tylko ktorej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To duży pokój! Więc odrzuciłbym wersję z problemami akustycznymi. Czasem jest tak, że duże kolumny w zbyt małych pomieszczeniach są źle rozstawiane. Wtedy z dźwiękiem dzieją się rożne, niedobre rzeczy...

Z tańszych i jednocześnie niezłych kabli polecam wspomniane Procab LS25 - sprawdzone przez wiele osób, także z tego forum. Niestety w temacie wzmacniacza nie bardzo mogę Ci pomóc, a nie chcę rzucać propozycji, których nie znam.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.