Skocz do zawartości
IGNORED

QED Genesis Silver Spiral Bi-Wire


dariob135

Rekomendowane odpowiedzi

QED Genesis Silver Spiral Bi-Wire Speaker Cable czy ktos zetknal sie z tym kabelkiem jak sie sprzawuje czym sie harakteryzuje (cena z konfekcja okolo 280zl/mb)

a jesli nie ten co w podobnych pieniadzach-moze byc taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go dawno temu ale pamiętam, że był bardzo szczegółowy.

Główna cecha jaką pamiętam to jakość wybrzemień poszczególnych instrumentów, dobra lokalizacja (choc bez rewelacji w ten cenie). Generalnie piękne wybrzmienia i szczegóły.

Słuchałem go z creek'iem i proackiem oraz ze sparkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten kabelek - niezły ale wymieniłem go ciut tanszego hotline blue spiral w podobnej cenie i jest lepiej a nawet nie czuje dyskomfortu po wypięciu nordosta red dawn - moze nordost ma ciut wiecej powietrza ale z dwojga dobrego i tak bym wybrał albedo monolitha który idealnie sie spisuje w moim systemie ale narazie musze sie wstrzymac z jego zakupem z racji bardzo wysokiej- za wysokiej ceny).

Qed ma specyficzną góre i w ostro grających systemach moze sie nie sprawdzic podobnie jest z albedo monolith i nordostem i innymi kablami - wszystko zalezy od konfiguracji sprzetu w jakiej siedzi kabel.

Przed kupnem posłuchac ze 2 dni - taka moja rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

....nie chcę zakładać nowego tematu, więc może tu zapytam...czy ktoś może porównywał kabel głośnikowy QED xt-300 z QED Genesis? Wiem, że Genesis ma jaśniejszy dźwięk...ale nie wiem czy większą poprawę da xt-300 bi-wire, czy Genesis jako pojedynczy ze zworkami również Genesis...czy może ktoś to testował?Moje kolumny to Paradigm studio 20v2, które raczej lubią bi-wire....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

dariob135, 11 Mar 2009, 15:55

 

>QED Genesis Silver Spiral Bi-Wire Speaker Cable ... (cena z konfekcja okolo 280zl/mb)

 

Gdzie można go kupić w tej cenie? Ewentualnie jak ktoś chce się takiego pozbyć (2 x 2,5m) to chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456,

 

Qed Genesis ma zdecydowanie więcej dołu w porównaniu do xt 400. Jeden i drugi jest posrebrzany z dobrą szczegółowością , co prawda do Nordosta Red Down to mu trochę brakuje ;). xt 300 czysta miedź dużo gorszy (cieplejszy mniej szczegółowy). Qed Genesis i xt 400 nie polecam do zimnych systemów bo będzie już tylko czysty lód ale do czegoś z lampą to miód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 26 Sie 2009, 22:19

 

Zgadzam się....ja mam xt-300 i xt-400...dobrze znam te kable i właściwie pasują oby dwa pod względem barwy, (ewentualną korektę zrobię kablem sygnałowym) niestety nigdy nie miałem i nie słuchałem genesis-a...aha, czyli genesis ma więcej basu od xt-400 i to wszystko?a przestrzeń?przejrzystość?szczegółowość?naturalność? Bo jak tylko basem się różnią to chyba lepiej sprawdzi się w moich Paradigm studio xt 400 bi-wire od pojedynczego genesis (nawet jakbym zworki też zrobił z genesisa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456,

Do Paradimów chyba bym nie zaryzykował Genesisa. Chyba, że masz jakiś dobry wzmak i dobry CD, który dobrze będzie kontrolował bas. Moim zdaniem xt 400 a Genesis to samo z wyjątkiem wspomnianego dużego dołu dobrzekontrolowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 26 Sie 2009, 22:50

 

Mój wzmak jak na razie to jeszcze luxmana A-471, całkiem muzykalny, ale i słaby prądowo w porównaniu z tym co miałem wcześniej, ale to inny temat...Jeśli genesis ma tyle basu to lepiej nie...szukam kabla raczej bez basu (Paradigmy wystarczająco go mają)Właśnie chodziło mi o samą jakoś dźwięku genesis-a i xt 400...dzięki za podpowiedź bo miałem duże wątpliwości co wybrać...chyba zostanie xt-400 bi-wire (po co przepłacać)....powinno być lepiej od pojedynczego genesisa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam,

zaciekawił mnie ten kabel...

...ale mam dylemat - czy wtyki bananowe Qed airloc pasują do gniazd w cyrusie czy linnie -tak jak BFA? W sumie na zdjęciach nie mogę tego sprawdzić, niby mają chyba otwór w środku "bananka", ale nie wiem czy to wystarczy. Dziwi mnie trochę fakt, iż brytyjska firma, jaką jest Qed, nie ma w ofercie typowych wtyczek do brytyjskiego sprzetu, jakim jest cyrus czy linn :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Qed Genesis do drutów Sonus oliva, ktoś porównywał? Miałem kilkakrotnie tego Qeda i bardzo sie podobał, czy sonus oliva to krok w tym samym kierunku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie okazje to wypożyczcie QED REVELATION. Ja go właśnie odsłuchuje ale nie chce pisać opinii żeby niczego nie sugerować. Wydaje mi się jednak kabelkiem dość uniwersalnym. Jego maksymalna cena to 79zł/mb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym przetestował chorda odyssey 2 w podobnym przedziale cenowym jest

 

tu mój ostatnio ulubiony brytyjski producent kabli :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.