Skocz do zawartości
IGNORED

roksan caspian cd problem


radark

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie znajomy nabył niedawno cd roksan caspian i ma pewien problem tzn cd lubi zawarczeć i nie chce otworzyc kieszeni dopiero po powtórnym naciśnięciu klawisza open szuflada się wysuwa, nie dzieje się tak cały czas ale raz dwa razy na dzień się to zdarza, nie jest to dla niego mocno kłopotliwe ale wkurzające, ponadto ten cd nie chce czytać niektórych cdr, np czyta wszystkie sony ale z innymi markami ma kłopot albo wcale nie czyta albo wybiórczo niektóre utwory, proszę o odpowiedź znawców od elektroniki czy da się to jakoś naprawić i ewentualnie gdzie czy są to wady wrodzone urządzenia, sam posiadam takowe cd od niedawna i tego typu problemów nie mam u mnie jak na razie wszystko działa bez zarzutu, nie wiem co mam mu poradzić bo nie mam pojęcia o elektronice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CD Caspiana MkII i nie było z nim żadnych problemów. Płyty wczytywał błyskawicznie bez względu na marke. Mechanizm działa szybko i relatywnie cicho, mając na względzie złożoność jego konstrkcji. Myślałem nawet o nim jako o transporcie do DACa, bo ma solidną i zaawansowaną konstrukcję. Jezeli CD nie jest wiekowy, to wydaje mi się, że regulacja i czyszczenie powinno pomóc.

Osobiście zalecam kontakt z serwisem. Zawsze służą pomocą i radą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właścicielem Roksana Caspiana z drugiej ręki. Poprzedni właściciel sprzedawał go opisując, że jest po serwisie w Roksanie. Po pytaniu czego dotyczył serwis, odpowiedziano mi, że została wymieniona kieszeń. Po zakupie na Ebayu okazało się, że CD nadal ma problemy o czym sprzedawca "zapomniał" powiedzieć. Objawy były dokładnie takie same jak u twojego kolegi. Po szczegółowej inspekcji okazało się, że Roksan Caspian posiada wadę konstrukcyją, której nie eliminuje wymiana kieszeni. Na szczęsćie MK III nie ma juz tego porblemu. W moim przypadku rozwiązanie było bardzo proste lecz z małym kruczkiem. Czyszczenie lasera rozwiązało sprawy nie czytania płyt. Jżeli chodzi o kieszeń to główną przyczyną jest ciężar przedniej klapki z wyświetlaczem więc silniczek kontrolujący to, jest bardzo obciażony. Rozwiązanie problemu, to dobranie minimalnie krótszego paska klinowego, ponieważ oryginalny jest zbyt luźny. Samodzielna wymiana paska klinowego wydaje się łatwizną lecz nie w Caspianie. Przednia klapka połaczona jest z mechanizmem wysuwania kieszeni mocno naciągnietą stalową linką. Jeżeli linka spadnie podczas wymiany paska to trzeba sie nieźle natrudzić, żeby ustawić ją ponownie na rolkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Witam serdecznie.

 

Odświeżę wątek, żeby nie zakładać nowego, bo mam problem z odtwarzaczem cd Roksan Caspiam M1 zakuiponym w listopadzie 2011 roku bezpośrednio z Decibelu.

 

Dzisiaj wrzuciłem nówkę płytkę Closer To The Music by Stockfish i zaczęło mi ciąć płytkę i skakać co chwila. Miałem nadzieję, że to wina płyty (warstwa SACD i warstwa CD). Wrzuciłem ją do DVD podpiętego po analogu do M1 NG i zagrało bez zająknięcia. Wrzuciłem z powrotem do cd M1 i tnie i skacze jak cholera :(

Przypomniało mi się od razu, że w sobotę, jak wrzuciłem do cd kolędy, to tez czasem na jednej płycie skakało i cięło. Wtedy jednak wyczyściłem zapalcowaną płytkę i było ok

(no, może ze dwa razy skoczyło).

Czyli to laser... :(

Ale w rocznym cd od Decibela?

Szok!

Rozebrać i przedmuchać laser sprężonym powietrzem nie mogę, bo plomby Decibela bym zerwał i później doopa blada :(

 

Koledzy, którzy mają, mieli lub znają odtwarzacz cd Roksan Caspian M1, napiszcie, czy mieliście takie zdarzenia?

Co najlepiej zrobić?

Czy kupić jakąś płytkę czyszczącą (co zresztą mi odradzał zaprzyjaźniony forumowy kolega jako antynaprawę) ?

Może posiadacze innych cd z takim laserem coś doradzą ?

Czy od razu po świętach pisać do Decibela, żeby wysłać do serwisu (tylko co to będzie za serwis, skoro już nie reprezentują Roksana w Polsce) ?

 

Z góry dzięki za pomoc i życzę Wesołych Świąt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tej płyty, na pewno nic nie zepsuje, a niewykluczone ze tylko laser jest zabrudzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zyziu.

A znasz tę płytę?

W czym ona będzie lepsza od np. takiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy wie ktoś może, o co chodzi z tym płynem do czyszczenia na mokro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

Tak na marginesie.

Ci z "taniejwusa" mają niezły narzut. Już mnie zainteresowała ta "karbonowa" płytka i zobaczyłem ją na stronie producenta za równowartość 52pln (zamiast polskich 120pln)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście dojdzie cło, podatek i przesyłka, ale chyba nie na 140% ceny produktu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Allsop jest delikatne włosie, kiedyś te płyty były bez problemu dostępne w MM, nie były zbyt drogie, nie pamiętam dokładnie ile kosztowały, ale chyba coś koło 60-80 zł. Allsop używam od lat raz na jakiś czas i nigdy nic nie uszkodziły.

Czyszczenie na mokro to najlepiej zrobić otwierając CD, do takich płyt nie mam jakoś przekonania, były takie taśmy Video do czyszczenia na mokro i "zżerały" głowice ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Koledzy podepnę się do tematu, bo mój CD Roksan Caspian MkI odmówił posłuszeństwa - ale ma prawo, parę lat ma :) Otóż: płytki oryginalne wczytywał bezproblemowo w ciągu dosłownie sekundy, nic się z nim nie działo podejrzanego. Pewnego dnia po włożeniu płyty nawet nie zakręcił i na wyświetlaczu widnieje tylko 0:00. I tak za każdym razem. Nie mogę przewinąć ścieżki itd. Z szufladą wszystko ok.

Koledzy, możecie Podać jakiś namiar na fachowca, który mi pomoże w naprawie tego sprzętu? Mogę dowieźć osobiście do Łodzi/Warszawy.

Może być również serwis Roksana, ale urządzenie jest dawno po gwarancji, więc pewnie będzie to znacznie droższa opcji niż dobry fachowiec.

 

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie co jest do wymiany. Jeśli laser to możliwe że i tak musi przejść przez serwis. Sproboj zadzwonić do serwisu polpaka ile sobie krzyczą za chociażby stwierdzenie co mu jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale czemu Pan uważa, że jeśli to laser, to musi iść przez serwis producenta? Rozmawiałem z osobą(firmą), która by się podjęła tego tematu, która twierdzi, że bez problemu to naprawi z tym, że jest z drugiego końca Polski, a ja nie chce go puszczać Roksana kurierem w dwie strony, wolę zawieźć osobiście i sprawdzić go po naprawie. Dlatego szukam kogoś Łódź/Warszawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.