Skocz do zawartości
IGNORED

FLAC -> mp3? m4a? acc? ->ipod


martens

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ipoda touch, pośrednio do sterowania squeezeboxem, ale skoro jest to będzie służył za walkmana też.

Mam zamiar przekonwertować do stawnej postaci dla ipoda nieco FLACów, użyję do tego celu dBpowerampa.

 

Pytanie: w co konwertować???

 

Do teraz w urządzeniu przenośnym (mam covon'a iaudio x5) używałem albo flaców albo mp3 kodowanego lamem z ustawieniami --alt-preset standard czyli vbr w okolicach 200kbps. Nie jestem bardzo ortodoksyjny i do przenośnych grajków dopuszczam "lepszy" standard kompresji stratnej.

 

Generalnie mp3 VBR ~200kbps jest ok, ale słyszałem, że synchronizując mp3 przez itunes zostają one i tak zamieniane w standard appla, a to by była kaszana konwertować stratny w stratny. Nie wiem czy to prawda bo w ipod touchu i tak nie można ich podejrzeć bez rozgrzebania systemem jakimś jailbreakiem czy czymś podobnym.

 

Może m4a albo acc daje lepsze rezultaty, szukałbym odpowiednika mp3 VBR ~200kbps. Wtedy pytanie czy m4a lub acc się parametryzuje i jak.

 

Aczkolwiek minus standardów appla jest taki że są mniej uniwersalne gdybym chciał to potem użyc może na jakimś innym urządzeniu flash do słuchania, telefon itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jednak formaty apple. Z mp3 zdarzały mi się problemy typu skokowe odtwarzanie w odtwarzaczu i nie dotyczyło to bynajmniej jakiejś lewizny z Internetu tylko moich własnycg CD zripowanych zgodnie ze sztuką :-) (EAC+Lame lub dBpoweramp).

Z formatami apple niegdy nie miałem problemów. Polecam do przenośnego grajka stratne AAC a bitrate dopasuj do swoich potrzeb ja chciałem mieć max jakość i dałem VBR 400kbs i gra mi to na ipod touch bardzo przyzwoicie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze,

 

IMHO tylko m4a.

Ipod gra te pliki wyraźnie lepiej niż .mp3 - no tak mam w wypadku Video 5.5.

Konwerter z iTunes moim zdaniem jest bardzo dobry - zresztą konkurencja niewielka, chyba coś jest jeszcze od Nero.

Jak skonfigurować dBPowerampa jest fajnie opisane w tym linku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...ale to pewnie wiesz.

 

Różnica między m4a w najwyższej jakości a formatem bezstratnym Apple jest moim zdaniem niezauważalna na iPodzie - a oszczędność miejsca znaczna.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czy aby na pewno?

 

m4a - to format Apple Loseless, czyli kompresja bezstratna, taka jak FLAC. Przy konwertowaniu do AAC u mnie iTunes (na Macu) tworzy pliki z rozszerzeniem mp3, chociaż w bibliotece pokazuje dla nich format AAC.

 

Dla utrzymania najwyższej jakości polecam Apple Loseless. Dla łatwego przeliczenia płyta o długości 1 godziny zajmuje w tym formacie około 250 MB, czyli wchodzą 4 płyty na 1 GB pamięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie.

 

Apple Loseless - m4a

AAC - mp3

 

Swoją drogą trochę to dziwne, może AAC formalnie jest tym samym, co mp3, tylko z powodów patentowych Apple musiało inaczej nazwać swój format?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to samo, tak jak ogg to nie to samo co mp3...

mp3 ma najgorszy dzwiek z wyzej wymienionych.

 

Uzyj apple lossless i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczaiłem (en.wiki..) to rozszerzenie .m4a jest ogólne i dosyć szerokie, właściwie odnosi się do MPEG-4 audio, czyli wchodzi w to Apple Lossless ale również AAC jako że MPEG-4 zaadoptował rozwiania AAC, jednak które pojawiło się wcześniej jako rozwinięcie MPEG-2 czyli standardu na którym opiera się mp3. ACC odnosi sie tylko do stratnego schematu kompresji.

 

W moim przypadku, mimo wszystko że mam ipoda 32GB to skompresuję sobie m4a ACC 200kbps. Moje archiwum domowe to 170G flaców. Abym pomieści programy i w miarę sporo muzy idę na kompromis w sumie i tak słuchając z ipoda nie wsłuchuję się w tak w niuanse by zauważać jakieś różnice między ACC czy lossless. W domu na poważnym sprzęcie i tak słucham z FLAC. Jak w przyszłości będą ipody pięć razy bardziej pojemne to sobie przekonwertuję archiwum flac'ów jeszcze raz na lossless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens:

 

> mam ipoda 32GB

 

> Jak w przyszłości będą ipody pięć razy bardziej pojemne

 

W takim razie przyszłość już dla ciebie nadeszła, ipoda 160GB kupisz bez żadnego problemu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W takim razie przyszłość już dla ciebie nadeszła, ipoda 160GB kupisz bez żadnego problemu ;)

intersuje mnie ipod touch z pamięcią flash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to mój pierwszy wpis na forum i nie chciałbym niepotrzebnie spamować, więc wybaczcie jeśli zadam głupie pytania.

 

nabyłem ipoda o dość pokaźnej pamięci 160 gb. muzykę w większości mam we flac lub ape.W związku z tym chciałbym zapytać na jaki format najlepiej przerobić muzykę (objętość plików nie ma tak dużego znaczenia) i jakim programem, gdyby można było prosić o jakiegoś linka z instrukcją jak należy konwertować takie pliki, gdyż niestety jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.

 

pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fotka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Faktycznie coś namieszałem, musiałem źle coś ustawić wtedy kiedy sprawdzałem. :-(

 

AAC - m4a

Apple Loseless - też m4a

 

Sorry! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.