Skocz do zawartości
IGNORED

Nuworysze audio


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

robix, 14 Mar 2009, 00:58

 

>Zaczynalem w 81 roku na radyjku ,, Taraban,,

 

 

Słuchałem Tarabana będąc dzieckiem :)) Czyli około roku 90. Lubiłem słuchać nocą, blisko przy uchu. Ciepłe brzmienie... i ta zielona podświetlana skala... :) Jaki to miło wtedy urok. Ech... kawałek drgającej celulozy, a tyle wspomnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saxofon, 14 Mar 2009, 01:42

 

>Dla rozluźnienia " czy Pańska córka gra na fortepianie?? Gra proszę Pana i to na HEBANOWYM

 

Nnnooo właśnie.

Moje grają na DOMOWYM, odpuszczając "HEBA" NOWY.

Moja córcia maturę w tym roku zdaje z pianina.

Synuś ma 14 wiosen i waltornia (rogiem przez wielu nazwany, do tego pianino i teraz na Bass(wiolonczelę) się jeszcze zapisał bo chce...

Co mi tam koncerty :_) Ostatnio byłem na Jazz nad Odrą w Bigbandowym show poświęconym K.Komedzie. Dla mnie bomba :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gdzie wy wszyscy audiofile byliście przed 89 rokiem

 

W piaskownicy, miałem 3 lata

 

>na jakich koncertach byliście

 

na kiepskich

 

>czego słuchaliście wtedy

 

śpiewu ptaków

 

>dlaczego nie widać Waszych nicków w zakładce muzyka

 

wolę czytać niż pisać głupoty bo się nie znam

 

>Bycie melomanem to nieustająca droga

 

że k... co???

 

>muzyka która... płynie, to jest jądro tego wszystkiego

 

!!!!!!!!!!!!!!! to jest najważniejsze, a nie pi...lenie o szopenie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest sobie pogadac z niektorymi, poziom wypowiedzi trzyma pion szkoly podstawowej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ten cały wątek to beczka śmiechu, już w tytule "nuworysze" psiakrew Pan Hrabia pozwolił sobie zatytułować, to żenujące i nie przyzwoite komuś do gara zaglądać , zarobił niech kupuje co chce i słucha co chce, jeśli ma ochotę pytać i porównywać brzmienie sprzętu niech to robi - jego wola, a muza ; czy to Chopin czy Wiśniewski też jego wola byle jemu w duszy grało, a nawet jeśli ma takie hobby , że samo patrzenie na super sprzęt sprawia przyjemność to też ma do tego prawo,nie rozumiem jak można oceniać innych poprzez pryzmat swojego widzimisię , ogólnie ten wątek niestety dotyka innego problemu tego forum , a mianowicie kulturki osobistej - odzywki typu ... pier**l się, wyrzuć to gówno itp itd - nie ma co, sami audiofile , takiego rynsztoku nawet na forach samochodowych nie ma, albo tacy userzy są z nich po prostu wywalani, nie wiem co ta moderacja tu robi. Niestety atakowanie innych i ocenianie ich poprzez zakładanie takich wątków moim zdaniem też do takiej kulturki .. należy, to się nazywa pseudointeligencja zaściankowa.

Pozdrawiam wszystkich i tych od Chopina i od Wiśniewskiego i tych od Diory i tych od High-End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>poziom wypowiedzi trzyma pion szkoly podstawowej

 

jaki temat, taki poziom.

 

>jak na świeczniku widać, że to nuworysz audio, kupił sobie facet (sorka panie) sprzęt, ale tak naprawdę nie wie po co, pyta potem na forum co mu da więcej basu, jak to ustawić, gdzie ta scena i inne pierdoły.

 

a kto mu zabroni? zero tolerancji. Polak Polakowi wilkiem hehe:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KONKLUZJA<

TRAFIŁEM NA TO FORUM ŻEBY MIEĆ KONTAKT Z LUDŹMI O PODOBNYCH ZAINTERESOWANIACH I SKORZYSTAĆ Z NIEWĄTPLIWIE OLBRZYMIEJ WIEDZY WIELU FORUMOWICZÓW .( ZA CO SERDECZNE DZIEKI)PRZYGNĘBIAJĄCE JEST TO ŻE WIELE WĄTKÓW KTÓRE ZACZYNAŁY SIĘ OD POWIEDZMY CO SĄDZICIE .. LUB JAKIE MODYFIKACJE.. PRZESTAWAŁEM CZYTAĆ PO DWÓCH STRONACH BO PRZERADZALY SIĘ W JAKĄŚ KNAJPIANĄ BURDĘ .JAK DLA MNIE TO COŚ TU NIE GRA "MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najciekawsze, agresję rodzą tematy dotyczące czegoś tak nieuchwytnego jak gust, upodobania czy wreszcie biologicznie uwarunkowany sposób słyszenia (bo ktoś lepiej lub gorzej może słyszeć - podejrzewam, że połowa "expertów" nie słyszy, z racji wieku, powyżej 12 khz ...) To instynktowne męskie zachowania - żeby pokazać, że JA jestem lepszy, JA wiem lepiej i JA tu rządzę. O to głównie chodzi w tych swarach, a nie o jakość odtwarzania muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi Boruta do piekła,rozgląda się i woła do siebie dyżurnego Diabła pytając:

Diable dlaczego przy tych dwóch beczkach stoi strażnik a przy tej jednej nie ma nikogo?

Diabeł nieco zaskoczony odpowiada:

Szanowny Boruto w tych dwóch beczkach siedzą Rosjanie,Niemcy,Amerykanie,a w tej jednej siedzą sami Polacy i jak któryś próbuje uciec to reszta ściąga go z powrotem do beczki.Oni pilnują sie sami.

 

Wnioski możemy sobie wyciągnąć sami.

Moje zdanie dotyczące tego tematu jest bardzo klarowne:Każdy jest kowalem swego losu a wzwiązku z tym każdy ma prawo mieć klocki jakie sobie wymarzył i nikomu nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym: 10/10, to jest straszne ale oddaje istotę rzeczy, zob. też wątek o drogich starych jakichś tam kolumnach, daje do myślenia. Zero szacunku dla rozmówców, zero kultury, zero dystansu. Jedna wielka żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, każdy może mieć klocki jakie chce, nikomu nic do tego. Dobrze by było przy okazji, żeby wiedział po co one są i do czego one służą. Jak ktoś chce mieć fajny sprzęt i lubi elektronikę a nie słucha i czuje muzy to może sobie kupi np jakąś bajerancką kuchenkę gazową albo lodówkę, sprzęt większy, ma praktyczne zastosowanie, a i na rodzinie i znajomych zrobi lepsze wrażenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, jak to jest ch*j nie h*j, ot taka mała subtelna różnica...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

jarex, 14 Mar 2009, 19:31

 

>Zgadzam się, każdy może mieć klocki jakie chce, nikomu nic do tego. Dobrze by było przy okazji,

>żeby wiedział po co one są i do czego one służą. Jak ktoś chce mieć fajny sprzęt i lubi elektronikę

>a nie słucha i czuje muzy to może sobie kupi np jakąś bajerancką kuchenkę gazową albo lodówkę,

>sprzęt większy, ma praktyczne zastosowanie, a i na rodzinie i znajomych zrobi lepsze wrażenie

 

albo niech sobie kupi aparat foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To na temat h*ja.Miało być,że jeżeli ktokolwiek sobie zapragnie kupić fortepian tylko dla dekoracji to jest to tylko jego sprawa i niczyja więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym

rozumiem dobrze Twoje intencje i zamiłowanie do niezależności, ale czy nie sądzisz, że w kompulsywnym kupowaniu drogich klocków dla samego faktu ich posiadania jest coś irracjonalnego? no proszę Cię, chyba nie jesteś człowiekiem który mówi: a ©h*j wolno mi , za swoje kupuje i pije:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarex.Właśnie tak postępuje.Nie wiem tylko co powiedzieć na to picie,bo nie pije.Gwarantuje Ci jestem Polakiem.Co jest w tym złego,że nie właże z buciorami w czyjeś życie i nie próbuje wmawiać komuś co ma kupić a co nie.Dla mnie to N I E Z R O Z U M I A Ł E Może jestem ograniczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym

od razu tam ograniczony;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 14 Mar 2009, 19:31

 

>Zgadzam się, każdy może mieć klocki jakie chce, nikomu nic do tego.

 

W rzeczy samej. Po co w takim razie założyłeś ten wątek?

 

>Dobrze by było przy okazji,

>żeby wiedział po co one są i do czego one służą.

 

Dość rzadko się tu zdarza, aby ktoś prosił o pomoc bo nie umie podłączyć :-) Obsługa audiofilskiego sprzętu jest generalnie dość prosta w porównaniu np. z przeciętnym telewizorem LCD albo nawet kuchenką elektryczną. Włącza się, ustawia głośność i już.

 

>Jak ktoś chce mieć fajny sprzęt i lubi elektronikę

>a nie słucha i czuje muzy to może sobie kupi np jakąś bajerancką kuchenkę gazową albo lodówkę,

>sprzęt większy, ma praktyczne zastosowanie, a i na rodzinie i znajomych zrobi lepsze wrażenie>

 

Kuchenki gazowe są już passe raczej. Płyta indukcyjna to co innego. Albo mikrofala z grillem kwarcowym. Polecam jedno i drugie, naprawdę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,chłopaki tyle się męczyli by wzniecić ogień,a ty tu z indukcją wyjeżdżasz.

Jeszcze ta mikrofala,może McDonald jeszcze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to Ika zagrana przez RDC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-803-100000613 1237115777_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ata77, 13 Mar 2009, 01:13

 

>twoje obserwacje są efektem "szeptanego" marketingu kreowanego przez pseudo uzdolnionych PRowców.

>to oni kreują wizerunek audiofilizmu który ma dychotomiczny wydzwiek. Olac. P and L. To forum i ta

>strona staly sie teatrem marketingowej gry oraz klonów przez nich stworzonych jak i kilku osób ktore

>cos wartosciowego tu zostawily i nie zgadzaja sie z tym. mam przyjemnosc zaliczac sie do tej

>ostatniej grupy, wymierajacej i moze juz wcale nie niezaleznej. Moze pora na lekture KPK albo KPC.

 

Ta "marketingowa gra" to chyba trochę wynik działania Twojej wyobraźni. Prawda jest taka, że w naszym kraju handel Hi-End Audio ma charakter raczej geszefcikowy, cały rynek sprzętu z wyższej półki jest może wart 50-70 mln PLN, co wydaje się liczbą sporą, ale na kolana nie rzuca.

 

Jeżeli popatrzymy na graczy na tym rynku, to może poza Audio-Klanem, który ciężko lubić, ale który jako jedyny zbudował sieć i zdaje się mieć wizję tego interesu, wszyscy to są raczej małe interesiki prowadzone przez ludzi o dość skromnej wiedzy zarówno finansowej jak i muzycznej. To z kolei doskonale przystaje do poziomu planktonu, z którym przychodzi im walczyć na rynku, czyli różnej maści domorosłymi konstruktorami, których nie będę wymieniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.