Skocz do zawartości
IGNORED

Używany Subwoofer, oraz DVD vs Blu-Ray?


Zaslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Pls o podpowiedzi(jestem zielony):

Pokoj do odsluch ma 4,5m*5,5m(ok 25m2); bedzie dodana jadalnia ok 10m2 z boku, ale jedynie jako przestrzen akustyczna, bo w kuchni glosnikow stawiac raczej nie bede ;-) Kolumny rozstawione w/g prawidel ;-)

Obecnie mam:

Plazma 50" Samsunga, Full HD

Wzmaczniacz Onkyo 805

Fronty - Kef Q7, Satelity - Kef Q1, centr - Kef Q6c

 

Pls o podpowiedzi, za czym sie warto porozgladac. Tak typy wraz z sugestiami cenowymi, jak i konkretne aukcje z Allegro. Komentarz, ze chwilowo nic nie ma, ale bywa i warto sie wstrzymac tez mile widziany. Poszukuje:

 

SUBWOOFER(moze byc uzywany, ale za to lepszy)

Obecnie mam zestaw 5,0 i zal mi, ze sie kanal marnuje ;-)

Moja Pani lubi na filmach efekty specjalne, a ja ogladam SF i Fantasy, moim priorytetem jest, zeby Wladca Pierscieni chodzil jak najlepiej.

 

 

Blu-Ray(pewnie nowy, bo uzywane zbyt rzadkie), lub DVD(nowe, lub uzywane)

Stare Dvd musze wymienic, bo na Plazmie 50" robi mi malownicze wzorki(nie byly zauwazalne na 14" TV), szukam raczej czegos taniego, ale skoro Blu-Ray mozna trafic za 550pln, to moze nie warto sie pchac w stara technologie. Tylko co da wiekszy efekt: Tani Blu-Ray, czy moze lepsze DVD??? Sam nie bardzo rozumiem jak moze wplynac jakosc odbiornika na przesylanie sygnalu cyfrowego. Po mojemu: albo sygnal "0-1" jest, albo nie...??? Wierze tez w Samsunga(nie dotyczy glosnikow), jako w firme, ktora wypuszcza produkty dajace spore mozliwosci za rozsadne pieniadze.(chociaz sie nie upieram,). Co myslicie np o ponizszym???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena:

Gdybym sie zmiescil za obie zabawki w pulapie 1,5-2tys byloby super; Max, choc niechetnie 3tys i to jedynie, jezeli za cena bedzie biegla zdecydowana roznica w jakosci(na zasadzie, ze na rower nalezy wydac min 1tys zl, bo za mniej kupujemy jedynie wyrob "roweropodobny") I raczej z nastawieniem na docelowy Subwoofer i ew tymczasowy czytnik( bo technologia swieza i jestem wstanie zaakceptowac przejsciowy(tani) model na kilka lat, az ceny ostro w dol poleca!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o subwoofer, to mogę polecić:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kina zdecydowanie ten z tych tanszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jesli chodzi o dvd czy bluray to jesli bedziesz mial ampli z hd

to bierz sony350 mały ale byk

ja takiego posiadam i rowniez posiadam dvd yamahe s2700 najwyzszy model

mam juz kolekcje 10 filmow bluray od miesiaca ogladam tylko w hd z dzwiekiem hd

i wczoraj moja mnie namowila zeby skoczyc do wypozyczalni po jakis film na dvd

 

jednym slowem PORAŻKA polecam z dvd przesiasc sie na BLU

ale na odwrót nie polecam takich eksperymentów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten subwoofer Mirage nie będzie dużo droższy, (wiem z pewnego źródła :))

A jakościowo zdecydowanie przewyższa każdą konstrukcję z Bass reflexem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja moge ci doradzic sub tez Kef 2500,lub 3000.Nie ma potrzeby szukac innego bo te graja swietnie i nadaja sie tez do stereo,na allegro nowe sa za 1600-2500.Dodam ze ja miałem kolumny B&W tak jak o mnie ,sprzedałem je i długo poszukiwałem czegos innego zdecydowałem sie na Kef Q5 i Cesta central i tył,poszukiwałem suba i trafiłem za 999 pln Kefa 2500 naprawde swietnie uzupełnia fronty.Kefy to swietne kolumny ale troszeczke brakuje im basu,napoczatku mi tego brakowało po B&W było go mało ale za to swietna muzykalnosc i stereofonia,z tym sub to rewelka.Co do blu-rey czy DVD zdecydowanie Blu-rey,tylko nie kupuj Samsungow bo zobacz ile jest ich na sprzedaz na Allegro uszkodzonych chyba zadne inne tak sie nie psuja.Widze tez ze niektorzy forumowicze troche przejzali na oczy i nie polecaja super drogich Blu-rey ,bo to i tak strata kasy tak jak było 10 lat tem z dvd po 5000 tys i wiecej a potem ceny tylko w doł i te nowsze były coraz doskonalsze moze nie tak trwałe jak te drogie.Wydaje mi sie ze to samo bedzie z Blu-rey.Najwazniejsze kup taki odtwarzacz ktory szybko wczytuje płyty,ja mam Sony s 300 ale 1 min na załadunek płyty to masakra.Idz np do Saturna czy MM włOz płyte do ktoregos Soniaka czy Panasa i zobacz jak długo wczytuje ,a potem dokonasz wyboru.Obraz jest taki sam dzwiek na podobnym poziomie,powinno decydowac cena wygląd i szybkosc reakcji.Pamietaj odpusc Samsungi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, mianowicie ja też mam pytanie czy pozostawić sobie moje DVD Philpsa 720sa, które zakupiłem 3 lata temu i osobno kupić odtwarzać Bluray. Ponieważ nie którzy twierdzą, że obraz DVD z blueray jest gorszej jakości niż obraz dvd z dvd.....Mam dużą kolekcję filmów DVD a Bluray dopiero zaczynam się interesować. Myślę żeby filmy DVD oglądać z DVD a filmy bluray na odtwarzaczu bluray......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pana wyzej to jest bzdurne myslenie :) kazdy odtwarzacz bluray czy to bedzie sony 5000 es za 5 tys zl czy sony bdp s350 za 1 tys zl ofiaruje nam taki sam wysokiej jakosci obraz oraz dzwiek po bitstream inaczej sie ma sprawa filmow dvd na odtwarzaczach bluray kazdy odtwarzacz no prawie kazdy ma w sobie inny procesor skaler do skalowania plyt dvd i na dzien dzisiejszy samsung bdp2500 jest na reonie na dzien dzisiejszy ten model dac ci porzadny obraz na dvd i bluray aczkolwiek twoj philips niema zadnego skalera czyli obraz na dobrym tv np plazma 5090 pioneer z twojego dvd bedzie denny twoj philips to przestarzałe dziadostwo proponuje kupic sony bdps350 bardzo dobrze skaluje dvd a bluray jakosc powala

 

chyba ze chccesz osobno ja mam do dvd yamahe s2700 porzadny player wręcz REFERENCJA a do bluray mam bdp-s350 jak to niektorzy mowia mały ale byk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taką odpowiedź mi chodziło, czas najwyższy się pozbyć starego dvd i przesiąść się coś nowszego.....;) teraz tylko trzeba przekonać moją miłość...;)chyba każdy z was ma ten sam problem zawsze jak chcecie coś zmieniać i ulepszać....

Aha odnośnie tego sony bdp s350 to w planach miałem zakup Denona 1800 i teraz jest pytanie odnośnie jakości do ceny....czy pakować się w droższy czy w tej klasie cenowej nie zdołam zauważyć różnicy..help;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo,na placu boju zostaly(chyba, ze pojawi sie jeszcze nowa propozycja):

 

- Subwoofer KEF PSW 2500 (1600-1900pln nowy )

- Paradigm PS-1000 ( 830pln uzywany )

 

Jak one sie maja do siebie, bo za Kef'a mozna by kupic 2 Paradigm! Czy to sa sprzety podobnej klasy? Za uzywany, czy obtluczone rogi, to nie problem ;-)

 

Przyznam sie jeszcze, ze slucham sporo muzyki, szczegolnie vocalu operowego, ale nie przyszlo mi do glowy, ze dodanie Sub'a moze cos polepszyc? Zakladalem, ze moje fronty sa wystarczajace.

Czy uklad 2,1 rzeczywiscie dodaje jakosci i barwy? Na mocy mi nie zalezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe o ile w czasach analogu kazdy klocek był inny to w czasach pełnej cyfrówki

robią takie matactwa ze szok

taka yamaha bdp s2900 kosztuje 4 tys zl a wiesz co w srodku siedzi? zwykly panas bd 30 za 800 zl

poprostu bebechy łeb w łeb przełozone do firmy ktora ma jakąs tam renome i cena rosnie o 400% w gore hehe paranoja w tym denonie jest nic innego jak panas

nie polecam

ale POLECAM jak najbardziej tanie sony bdp-s350 wlasna swoja konstrukcja bez zadnych zbednych kopii innych marek

dobry soc w nim siedzi dzwiek po hdmi hd nei rozni sie niczym miedzy sony 5000 es co innego analog ale kto z tego korzysta?:) jest juz coraz mniej takich uzytkowników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasława paradigm to dobre monstrum ale tylko do kina ten model sprawdza sie tylko w kinie mysle ze jesli chodzi o stereo to takie velodyne 10 cht czy ten owalny kef kladzie go na łopatki

ale zaraz tutaj jest kompromis :) musisz sam sobie odpowiedziec do czego go potrzebujesz bardziej bo jesli kino? to bral bym paradigma typowo kinowa szkoła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam ps 1000 oraz pw 2200 paradigma mialem w domu juz pare roznych subow jak zauwazyl kolega ps to typowa kinowka bardzo mocny do stero nie bardzo ale ogolnie polecam paradigma mozna brac w ciemno od modelu ps1000 w zwyz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bipo - najpierw obejrz, potem się pozbądź. Obserwacje gorszego odtwarzania dvds przez bluraye niż to robi odtwarzacz dvd są częste. Więc zobacz czy ty widzisz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakew nie pieprz glupot ! ten badziewny dvd bez skalowania i zlacza hdmi moze sobie wsadzic głeboko gdzies nie znasz sie to sie nie wypowiadaj

 

druga sprawa

 

rowniez posiadam pw2200 i uwazam go za monstrum ktoremu niełatwo dorównać a druga sprawa zadnych z nim problemów a jak slysze wiara sie podniecz velodyne i ciagłe z nimi problemy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.