Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA 1500ae a Diora WS 504b


bolo1209

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

rbej

15 Mar 2009, 14:22

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 308 / 490 / 0

 

jarex, 14 Mar 2009, 02:23

 

>Oczywiście jak się nie boisz ślepego testu:-)

 

Nie ma takiego audiofila na tym forum, co by się nie bał ślepego testu. Same przemądrzałe panienki a nie faceci z jajami.

 

 

rbej mam nieodparte wrazenie ze na tym forum leczysz swoje kompleksy. W Twoich wpisach poza jadem nie ma i nigdy nie bylo zadnej merytoryki. Widac ze jestes 100% laikiem ktorego zwyczajnie zzera zazdrosc a do tego posiadajac najtanszego Denonka zapewne jestes gluchy jak pien. Lyso Ci ze inni maja kase? W swoich wpisach ograniczasz sie jedynie do wytykania innym swoich cech. Bardzo nieladnie.

Co do sedna tematu... Diora WS 504B jest calkiem dobrym wzmacniaczem w swojej kategorii cenowej i absolutnie moze konkurowac z zachodnia budzetowka a niejednokrotnie jest od niej zwyczajnie lepsza. W przypadku Denona sa to modele 500 AE i 700 AE. 1500 AE jest znacznie lepiej skonstruowany a dobrze zestawiony moze zaskoczyc. Niestety na owo zestawienie jest bardzo wrazliwy. O 2000 AE nawet nie wspomne bo to juz znacznie wyzsza polka. Przykre ze niektorzy swoje zle wrazenie z odsluchu nieprawidolowo zestawionego Denona przekladaja na krytyczna opinie o nim. Gwoli scislosci nie darze specjalnym uwielbieniem wyrobow w/w firmy ale zestawianie Diory 504B i 1500 AE to lekkie nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbej

>Nie ma takiego audiofila na tym forum, co by się nie bał ślepego testu. Same przemądrzałe panienki a nie faceci z jajami.

 

A mnie się wydaje że masz gumowe jaja które pompują się jak baloniki gdy zaczynasz p.....lić. Zniżyłem się do Twojego poziomu, więc chyba zrozumiesz co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 16 Maj 2009, 09:21

 

Były ze 2, może 3 hi-endy (jak lubisz to sformułowanie:).

 

O ile widziałem, to za nowego PMA 2000 AE chcą już "tylko" 7 kzł bez złotówki.

Choćby nawet kosztował 9 kzł - to jeszcze średni budżet. Pewno można znaleźć relatywnie lepsze brzmienia i wśród nowych. Co kto lubi:)

Z tym, że wolę/słucham zdecydowanie starszych, bo wychodzi z 3 razy taniej i często lepiej:)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ceny jka się poszuka to nawet kupisz za 5kl.Obecna cena to 8,9kl.Ale nie oto chodzi.Nie mam zamiaru się upierać co jest lepsze.Tylko często padają opinie o denonach że słabbe.Jeszcze raz powtarzam dobra konfiguracja daje efekt.Nie wystarczy posłuchanie przez jedną godz.Kolejna sprawa to wygrzanie sprzętu.Mój zagrał dopiero po 4 miesiącach.Istotne są interkonekty i prawidłowe zasilanie.

Pozdr.!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że jak komuś pasuje "prezentacja" i zgra się system z Denonem - będzie OK.

Ale to żaden hi-end...

 

Najlepszego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zukzukzuk po co ta ironia? Tez nie jestem wielbicielem Denonow ale zobacz ze wsrod konkurencji w swojej cenie oba klocki tzn 1500 AE i 2000 AE radza sobie calkiem dobrze. Inna sprawa ze w przedziale cenowym 1500 AE nie ma nic interesujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zukzukzuk po co ta ironia? Tez nie jestem wielbicielem Denonow ale zobacz ze wsrod konkurencji w swojej cenie oba klocki tzn 1500 AE i 2000 AE radza sobie calkiem dobrze. Inna sprawa ze w przedziale cenowym 1500 AE nie ma nic interesujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Maj 2009, 11:33

 

Czy stwierdzenie, że w/w Denon nie jest hi-endem to ironia? 99% sprzętów (raczej-zestawień) nie jest hi-endem. Nie się o co obruszać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

hi-end.htm Uaktualniony przez: goffer Uzupełniono: 22:22:50 24.01.2006 IP: cpu64.neoplus.adsl.tpnet.pl

 

Gdzie się kończy hi-fi a zaczyna hi-end nikt nie wie. Wiadomo za to czym się hi-end kończy. Hi-end to rak który niszczy najpierw portfel a potem mózg zainfekowanego. Pierwsze objawy polegają na tym że chory twierdzi iż dany instrument brzmi bardziej naturalnie na jego super hiper sprzęcie za xxxk PLN niż w naturze. Hi-end został zakwalifikowany jako jednostka chorobowa przez WHO w 1982.

hi-end.htm Uaktualniony przez: Uzupełniono: 15:07:49 25.01.2006 IP: system858917525Misloviensis.pl

 

Hi-end wysoki koniec. Miejsce gdzie producenci sprzetu nie oszczędzają w parametrach wszystkiego co w zestawie, lub przynajmniej każą pisac tak w prasie, z którą mają umowę.

Dążenie do jak największej płaskości pasma przenoszenia kosztem wysokiej ceny, podkręconej 10x marką producenta. Docelowo kiedyś było 20Hz-20kHz teraz musi byc 10Hz - 100 kHz ... czyli muzyka dla słoni i wielorybów na raz.

Wiadomo przecież, że człowiek słyszy 20Hz - 20kHz , nie przepity i wyspany, a audiofil -10Hz - 200 000Hz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz dudzinski, 16 Maj 2009, 13:43

>

>Gdzie się kończy hi-fi a zaczyna hi-end nikt nie wie.

 

Prawda.

Dlatego różnie bywa z pojmowaniem tego określenia.

I dlatego mnóstwo ludzi uważa, że ma lub chce na siłę mieć ów "wysoki koniec" w domu.

Co gorsza - audiofile naczytają się, że jakiś (mój własny) klocek to hi-end i potem powtarzają frazesy.

To przecież coś znaczy, nobilituje. A jakże!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja, hi-end dla mnie kończy się na dnie portfela, czyli zawsze pod koniec miesiąca. I mimo, iż technika sunie do przodu, to tego drobnego szczegółu inżynierowie jeszcze nie dopracowali. Ale kable robią coraz fajniejsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Osobiście miałem denona 1500ae tylko przez półroku bo tylko tyle mogłem wytrzymac .Dla mnie największa porażka , oprócz basu nic tam nie grało , poprostu tylko grajacy bas potrafi zamęczyc na śmierc. Poza tym scena płaska jak deska do prasowania ,suchy pozbawiony wszelakich barw i przyjemności ze słuchania muzyki . Podpinałem różne kolumny , cedeki, kable srable i etc.

Dla mnie zupełna porażka przereklamowana, nie wspomne o modelach niżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Jak najbardziej się z Tobą zgodze , ale denon a krell to zupełnie innna szkoła brzmienia .

Co do Triangli zalecane sa do amplifona , ale dla mnie to zestawienie moim zdaniem też jest do bani.Także zależy kto co lubi.

Pozatym odnośnie denona nawet tego najwyzszego bodajże 2000 , miałem okazje posłuchania w salonie z dali za jakieś 8000 , już nie pamiętam , w kazdym bądż razie jak szybo go usłyszałem tak szybko uciekłem z salonu , nie leży mi ten dzwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas miałem 1500 AE z Monitor Audio br i rs6 i dla mnie gryzie się z tymi kolumnami.

Nie gra ciepło, bardzo eksponuje wysokie tonu - gra górą, brak mu średnicy - nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Jakiś kolega napisał, że ciężko znaleźć alternatywę w cenie 1500 AE - Ja uważam, że bardzo łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słuchałem denona 1500 a diore ws 504b miałem przez około rok.Jedno co mogę powiedzieć to to iż diorowski wzmacniacz jest suchy i nie energetyczny w brzmieniu w porównaniu do rzeczonego denona.W diorze zawsze brakowało mi też zróżnicowania w średnich i wysokich.Szczególnie było zle gdy do diory podłączało sie małe głośniki(małe średnice nisko tonowych głośników)diora szarpała nimi nie kontrolując w ogóle.Spotykałem się z tym efektem w każdym polskim wzmacniaczu.Niestety coś było skopanego w polskich wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że polskie wzmacniacze w wielu przypadkach miały za małe trafa i właśnie jednym z nich jest WS-504/B które oddaje pełną moc przy mocnym przeciążeniu transformatory i lubi palić końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Maj 2009, 11:57

 

>Jesli Diora WS 504B jest lepsza od Denona PMA 1500 AE to 704B powinna byc lepsza od 2000 AE :D

 

Nie powinna. WS704 to nie jest wyższy model, tylko nowszy model. Pod maską ma w zasadzie niemal dokładnie to samo co WS504. Miałem oba.

 

discomaniac71, 16 Maj 2009, 19:34

 

>zukzukzuk 1500AE jest zwykla budzetowka a nie high-endem. Zreszta to okreslenie jest naduzywane.

>Tylko ze w/w Diora stoi znacznie nizej niz 1500 AE.

 

I ma pełne prawo tam stać. W końcu nowa kosztowała kilkakrotnie mniej niż PMA1500.

Obecnie te Diory z drugiej ręki kosztują grosze, a grają co najmniej przyzwoicie. Poroblemem może być jednak znalezienie egzemplarza nie mającego za sobą ciężkich przejść.

 

Swego czasu porównywałem Diorę z dwukrotnie droższym Pioneerem A504R. Diora grała lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten pinieer gra jak syntezator z wczesnych lat 80:D

mialem go i wiem ze nie jest warty funta klakow dla osoby ktora wymaga ciut wiecej

a co do diory,to powie krotko,w calosaci gra srednio,ale same stk jezeli sa oryginalne graja bardzo przyzwoicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 16 Maj 2009, 10:27

 

>rbej

>>Nie ma takiego audiofila na tym forum, co by się nie bał ślepego testu. Same przemądrzałe panienki

>a nie faceci z jajami.

>

>A mnie się wydaje że masz gumowe jaja które pompują się jak baloniki gdy zaczynasz p.....lić.

>Zniżyłem się do Twojego poziomu, więc chyba zrozumiesz co piszę.

 

Dobre teksty gagacek hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty się ciebie trzymają,diora ws 704 miała tylko w zasilaczu kondensatory filtrujące ciut większe i nic poza tym i to miało by grać niby lepiej?To były brzmieniowo skopane wzmacniacze.Jedynymi plusami były efekty sporych wychyleń membran głośników nisko tonowych.

Z tego co pamietam diora ws 504b miała kondy 7400 uf a diora 704 którą miałem na zamianę miała chyba 7800uf ale nie pamiętam dokładnie.W każdym razie przede wszystkim to cholernie śmieszne wartości pojemniości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Maj 2009, 01:01

 

>areczek zalezy ile bo jesli miala ich 10 to juz takie smieszne nie jest:) Znacznie lepsze

>rozwiazanie niz dwa o wiekszej pojemnosci.

 

Sa różne szkoły:) W "mietku" np. są cztery wielkie (33000 mikro) i nie uważam, żeby ujmowały jakości brzmienia czy wydajności wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.