Skocz do zawartości
IGNORED

Siemens MKV


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jako że Bosch MP ma swój oddzielny wątek, postanowiłem takowy stworzyć również dla Siemensa MKV.

Jeżeli będziecie mieli coś ciekawego do przekazania odnośnie tego kondensatora, można to robić tutaj.

 

Zaczynając od razu zapytuję. Chcę spróbować zastosować ten kondensator zamiast Mundorfa M-Cap w zwrotnicy głośnikowej - do filtrowania M18WH (średni i niski zakres). Pytanie: Czy jest sens "rozbrajać" ten kondensator z oryginalnie wyprowadzonego kabla (usunąć go) i podłączyć je przewodami wyższej klasy? Kabel widać na zdjęciu poniżej. Jeżeli bym się zdecydował go usunąć, muszę lekko 'zmasakrować' ten kondensator (jest to nieco trudniejsze, niż w przypadku Boscha MP). Pytanie, czy jest sens i czy będzie słychać różnicę, jeżeli podepnę go srebrnym drutem, wymieniając ten 20cm odcinek zwykłego przewodu elektrycznego...?

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepiej jest wywalić ten kabelek z wtyczką, natomiast co do srebra to już sam nie wiem czy to aż taki dobry pomysł - srebro kwestia gustu jak kto woli, ja akurat nie należę do zwolenników srebra w kablach głośnikowych.

Również czekam na te swoje siemensy i doczekać się już nie mogę xD

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha lete jakbyś mógł to zrób fotkę bliżej tej wtyczki, bo jak dobrze pamiętam to ona się chyba normalnie zdejmowała, a ponadto te kondy na które czekam są chyba identyczne więc trzeba będzie się nabawić z tym trochę ;/ a na kolumny poleci mi prawie 30 sztuk ;/ więc ze zdejmowaniem tego to pewnie do perfekcji doprowadze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu plastikowej osłonki widać jakąś masę syntetyczną (coś ala kauczuk), którą zalane są wyprowadzenia. Trochę boję się tego dotykać - któż może wiedzieć, co za cholerstwo pod tym siedzi i czy czegoś mi przypadkiem nie wyleje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKV to zacne kondy, szczegolnie w zwrotkach. Najlepiej wywalic wszystko i sie lutowac bezposrednio na druciki konda; delikatne zdjecie plastiku (nie mozna przedziurawic blachy) nie spowoduje wylania oleju, w przeciwienstwie do przegrzania drucikow konda!

 

Najwieksza zaleta MKV jest to, ze po prostu ich nie slychac w torze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinowałem. Skróciłem te przewody do 3 cm i podłączyłem (są miedziane, w miarę ok). No i Panowie... W porównaniu do Mundorfa M-Cap to mistrzostwo świata. Co więcej - są też wyraźnie lepsze od Boscha MP (też mam i słuchałem przez rok). MKV to bardzo zacne kondy.

Jeżeli ktoś mi jeszcze raz napisze, że kondensator na midwooferze nie ma istotnego wpływu na dźwięk... Ma i to wielki. U mnie ma na tyle ewidentny, że słychać każdą zmianę kondensatora (typu, korektę pojemności).

Podsumowując - MKV to dla mnie porównywalne kondy z dobrze wygrzanym, ale drogim Jantzenem Superrior. Klarowne, szybkie, może jedynie "szczupłe" w barwy. Na razie jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawi

ja myślałem o zamianie

potrzebuję pojemnosci do zwrotnicy 10 uF , 43 i 47 uF , może też być 33 uF wtedy połącze szeregowo 33 i 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Siemensy sa na alledrogo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.