Skocz do zawartości
IGNORED

roznice pomiedzy yamahaRXV1900 RXV1800


dariob135

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w temacie jakie diametralne roznice miedzy tymi dwoma yamahami?

jakie zalety na korzysc 1900,

a moze jednak RXV3800

dodam ze ten amplituner robil by za wzmacniacz w moim drugim zestawie, wiec chodzi mi tu rowniez o plusy w kwestji muzycznej(do napedzenia monitorow ze sredniej polki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy cena za rxv1900 czy 3900 jest poprostu chora !!

zeby to jeszcze byly jakies roznice miedzy starszymi modelami to rozumiem ale

dekodery to samo moc ta sama wyglad powiedzmy ten sam

ten sam zasilacz te same koncowki te same menu graficzne w 3800 i 3900

3900 rozni sie tym ze ma 2 wyjscia hdmi niczym pozatym

 

jesli rozwazasz te modele proponuje alternatywe rxv3800 !

 

ja chcialem zakupic 1900 ,3900 przed nowym rokiem gdzie ceny byly jeszcze normalne po przeanalizowaniu wszystkich aspektow brzmieniowych wygladu jakosci mozliwosci wyposazenia to te ampli niczym sie nie roznia

no w 3900 jest nowszy lepszy skaler dla zrodel analogowych :) paranoja

 

polecam jak najbardziej 3800

 

 

tu masz linki do testow yamaszek

3900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze mam mozliwosc kupienia 3800 nowej w cenie 1900.

wiec biore ta 3800 jest to duzo bardziej rozbudowany i wyposazony model niz 1900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj w ciemno Yamahę 3800,nawet się niezastanawiaj nad tą z serii1800 czy 1900 to zupełnie inne urządzenia(nie ta klasa)

Ta będzie grała bardzo dobrze w zestawie stereo i nie ma problemu z wysterowaniem prądożernych głośników! To będzie bardzo dobry zakup. Wiem bo mam okazję jej słuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o brzmienie ,moc, jakość

to tutaj cie zagne niczym sie nie rożnią :)))

1800,1900 czy 3900 a 3800

 

niema praktycznie miedzy nimi ronicy :) wiec nie pisz takich bajek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitold_MAN Masz racje ja mam 1700 amplika , a kolega kupil 3900 ......roznice to wiecej wejsc hdmi i jedno wiecej wyjscie hdmi , mozna podlaczyc ipoda , oraz kilka kitow nie hitow typu dd hd i dts hd a POZATYM ROZNICA KOLOSALNA W CENIE co do dzwieku ....zadna !!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw mialem rowniez yamahe 2700 super maszyna 1700 niczym jej nie ustepuje ani tym nowym :) hehe

zamienilem na 3800 tylko i wyłacznie z jednego powodu i tu musze sie z toba nei zgodzic wlasnie dla dzwieku HD

nie wiem czy miales mozliwosc porownywac ale dzwiek dts hd master albo dolby truehd

w porownaniu do starszych braci przy dobrze skonfigurowanym sprzecie powala na kolana ! niestety ale tak inna klasa brzmienia :) w 1700 rowniez mozesz sluchac dzwieku hd ale musisz kupic drogiego kloca np sonego 5000es aby to porzadnie brzmialo po analogach ewentualnie puszczac po pcm ale tutaj problem stanowi Jitter i nei zawsze to wypada jak by sie chcialo

a ja mam tak wyzszo nad rxv2700 i 1700 ze kupilem sonego 350 za 1000 zl i puszczam bitsream dzwiek HD i jakosc powala na kolana oczywiscie reszta systemu rowniez wazna kabliologia dopasowanie kolumn itd itp

 

generalnie mocami budową architekturą wewnetrzna te klocki sie niczym nei roznią

mogli by inzynierowie w yamaszcze troszke cos pozmieniac nie wiem dac jeszcze wieksze trafo moze toroidalne cos pozmieniac wraz z nowymi modelami ale puki co nie zmieniaja nic

dokladnei 3900 ma 2 wyjscia hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie z Toba teraz nie zgodze to ze wyswietla sie napis dts hd to pikus.......moje dvd yamaha s 1700 gra super , ale mam Blu ray Samsung ten 1400 i wlaczylem Celin Dion , wybralem oczywiscie po dd hd i tu dzwiek z Samsunga rozwalil ze tak napisze Dvd yamaha 1700 . dzwiek tak soczysty i poukladany a szczegolnie subwoofer pierwsza klasa , juz na dvd koncertow nie slucham :( nie mowie ze Twoje jest gorsze ...ale w Top hi-fi Sopot mowili mi ze to sciema markietingowa , ze ludzi trzeba robic w balona aby cos zmieniali i przy tym kupowali pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszy dzwiek jest ....zwykle DD i DTS a nie tam jakies Matrix , ex czy tam inne oczywiscie slucham tego w 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slav :) nie rozumiemy sie twoj samsung puscil i tak zwykłe dd lub dts na twojego ampli wiec nie miales mozliwosci slyszec hd powiem ci inaczej uslyszales dts Core:) czyli namiastke dst hd 1536 kbit/s bitrate maksymalny bitrate do osgniecia na spdif lub optyku :) yamaha s1700 puszcza ci tylko i wylacznie zwykle dts :) ponizej 700 bitrate dlatego samsung lepiej ci zagrał :)

 

natomiast umnie ten sam koncert brzmial by jeszcze lepiej bo jego bitrate wyniosl by maksimum 24 Mbit/s roznica kolosalna jesli niemasz problemow z uszami i nei chodzi do laryngologa bo uszy zdrowe to uslyszał bys ten dzwiek jakosciowo i szczena by ci opadła chodzi generalnei o czystosc i dynamike brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze troszke potestowac sprzetów wtedy zobaczysz roznice

to nie jest jakas tam sciema roznica miedzy zwyklym dts i dts hd jest ogromna a czysto teoretycznego patrzenia bardzo ogromna :) to tak jak MP3 do WAV zgrany z studyjnego żródła :) a mp3 skompresowane u ciebie na kompie w domu z maksymalna kompresja :) przemowilem do twojej główki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba miec amplika tak jak piszesz ktory ma te dts hd skoro ja nie mam to czemu sie pytasz o moje uszy !!!!!!....jestem z malego trojmiasta zapraszam do siebie...........odsluch to co innego: mowic i pisac , bo to kazdy moze i wszystko ????? co innego ....nie przecze ze u Ciebie gra lepiej :) ale roznice slysze miedzy dvd w dts czy dd a Samsungiem za 600zl podobno lipa a gra takim dzwiekiem ze dvd z prZedzielu do 2500 to sie umywa ....to jest dobry dowod ze MOJE UCHLAKI SA W DOBREJ KONDYCJI.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp 3 a co to takiego jest ......Ty sluchasz czegos takiego........a mi tu o jakis dd hd piszesz jak mozna mp3 porownywac .......dobrze sie czujesz, przeciesz to przepasc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci tlumacze jaka roznica miedzy dd z dd hd na prostym przykladzie jakim jest mp3 lub wav ale widze ze rozmowa z toba jest ciezka nie znasz sie na rzeczy z takim czlowiekiem kiepsko sie dyskutuje:) pozdrawiam i zapraaszam na encyklopedie wikipedia troche sie poducz:) twoj SZAJSUNG niema prawa lepiej grac po analogu OD TEJ yamahy bo ten klocek akurat znam i brzmi rewelacyjnie po analogach jak na dvd :) chyba ze mowisz o spdif czy optyku :) wtedy roznica sie zaciera nie chce mi sie do ciebie przyjezdzac szkoda mi paliwa ehhee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zkupil yamahe 3900 i w dzwieku miedzy moja 1700 nie ma zadnej roznicy czy to z dvd cz blu-ray czy dd , dts , czy dd hd lub dts hd ......klocki staly obok siebie i sluchalismy caly dzien porownujac. Ale miedzy dvd dts czy dd a Samsungiem dd hd i dts hd jest wielka roznica w dzwieku .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze Cie BOLI ...SZAJSUNG.... JUZ RAZ BUCHALES DO MNIE ZAPOMNIALES ????? MASZ MANIE JA JA JA I TYLKO JA ...NIKT INNY SIE NIE LICZY, TY WIESZ WSZYSTKO I JESTES NAJLEPSZY WIEC NIECH TAK ZOSTANIE ....JESTES NAJLEPSZY......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAPISALES SAM O SOBIE !!!!!!!!!! JAK MOZNA DYSKUTOWAC Z KIMS A POTEM GO WYZYWAC ....WTEDY KILKA MIESIECY TEMU TEZ TAK SIE POPISALES . WIEDZA TO RZECZ NABYTA ... Z KULTURA OSOBISTA TRZEBA SIE ......URODZIC , A TY JEJ NIE STETY NIE MASZ .......JESTES BOSKI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTES JEDEN JEDYNY Z KTORYM TU DYSKUTOWALEM A BYLO WIELU KILKU POZNALEM OSOBISCIE W DOBREJ MIERZE KULTURA OSOBISTA ....BYLY SPOTKANIA , ODSLUCH A TY WIDZE JAK SOBIE NIE RADZISZ Z WLASNYM PRZEKONANIEM TO ZACZYNASZ WYZYWAC..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak no i dupa 3800 zwiala z przed nosa

w takim razie zdecydowalem sie w 100 procentach na 3900, jest tylko jedno ale ONKYO 905

co robic

po 1, jak wypadaja oba w audio(rowniez stereo jest istotne)

po 2 video

 

a jeszcze jedno z czystej ciekawosci oba maja podobne gabaryty a onkyo 23kg a yamaha tylko 17kg co oni napchali do tego onkyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonata onkyo odpisze tobie braaaaaaacc 905 :) natomiast pasjonata yamahy napisze tobie brac yamahe zapomniec o onkyo :)

hehe jak dla mnie yamaha w kinie bije je na łeb bo to marka zwiazana z kinem od wieluuuu lat

onkyo porobil pare dobrych wypustów i juz wszyscy sie tym podniecaja

ale zapominają jak te urzadzenia sie cholernei grzeją w szczegolnosci wersje 905 ,805 i z tego co czytam na zagranicznych forach sa to klocki problemowe aczkolwiek zalezy na jaki egzemplarz trafisz poprostu lubia byc awaryjne gdzie w yamaszce o awari ani widu ani slychu yamahy sa nie do zarzniecia na wiele lat

 

powiem tak onkyo 905 to rasowy sprzet :) mocą napewno bije yamahe 3900 ale moc w dobie cyfrowej kina domowego az tak sie nei przeklada na brzmienie sluchalem onkyo 905 z kefami nie powiem ladnie to brzmiało ale ja bym tego nie kupił :) natomiast jak masz taka mozliwosc caly szczesliwy bym byl ze na dniach zawita umnie yamaha 3900 :) yamaha na mnie dziala emocjonalnie a onkyo nie zrobilo na mnie zadnego wrazenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak sercem jestem za yamaha niedosc ze to super maszyna to jeszcze wyglada super

co do niezawodnosci to: okolo 7lat temu kupilem yamahe rx-v520 grala u mnie 3 lata teraz gra u szwagra do tej pory, zadnych problemow, jak ja kupilem to napedzala pacyfic evo 40 z bardzo dobrym skutkiem,

 

wiec chyba na weekendzie dokonam zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.