Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do b&w 683


Gość brodacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brodacz

(Konto usunięte)

tez uwazam ze kolumny nie sa zle prosze was jeszcze o rade na temat wzmacniacza jaki byscie proponowali chcial bym zawezic poszukiwania i niechce popelnic znowu kosztownego bledu czy musze szukac wzmacniacza o mocy duzo wiekszej niz moje 70 wat czy moze byc z taka moca lecz duzo wydajniejszy niz moj marantz.Gdybyscie pomogli zawiezic moje poszukiwania mial bym ulatwione zadanie przy odsluchu na stronie audioklanu sa moje kolumny gdyby je mieli na stanie moglbym poprosic o przygotowanie ich do odsluchu z kilkoma wzmacniaczami wtedy bym byl pewien ktory mi odpowiada brzmieniowo i daje sobie rade z kolumnami.Moze ktorys z tych- Rotel ra-06,NAD c372(z ta moca powinien sobie poradzic :)).Dzieki za pomoc pozdro brodacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wzmaka w/w i kolumny Dali 5005 sa one 4 omowe skutecznosc posiadaja 91 db i nie zauwazylem takich objawow

wzmacniacz jest u mnie okolo 6 miesiecy i na roznych poziomach grania nie bylo czegos podobnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

czyli z tego co pisze asterix wzmak ciagnie na 4 ohmach jego dali sa troche slabsze niz moje b&w (czy moze miec to jakies znaczenie) czy jest jakas metoda zeby sprawdziz kolumny czy jest z nimi wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodaczu napisz mi jak glosno sluchasz ze Ci sie walacza wzmak ?

 

jutro mam urlop i wezme troszke glosniej poslucham muzy normalnie slucham na okolo 9 godzinie i okolicach a Tobie na jakiej wysokosci to sie dzieje

 

 

 

Moj kolaga ma Marantza 7001 KI i czasem jak sie u Niego spotkamy to bywa ostro ;)i to naprawde glosne granie ( wspolczuje sasiadom tych chwil ;D )

 

koumny Polarisy bodajze sa i 8 ohmowe ( juz raz zarznol jakies glosniki w nich lecz wzmak wtedy Technisc bez uszczerbku byl ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodacz

 

Przecież pisałem ,że Twój wzmacniacz może być wrażliwy na spadki impedancji.Kolega napisał o wysterowaniu ww wzm 4ohmowych Dali i tak może być ,ponieważ krzywa impedancji tych kolumn jest płaska i nie schodzi poniżej 4OHM....Tu specjalnie zerknąłem do pomiarów Twoich B&W 683w Stereoplay Niemcy i faktycznie widać spadek impedancji do 2,9 ohm!!! Dlatego działa zabezpieczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek oporowosci do 3 Ohmow + efektywnosc 85db + wrazliwe zabezpieczenia marantza + glosne sluchanie = off.

 

Albo zmien paczki, albo wzmacniacz. W obu wypadkach stracisz co najmniej 30% ceny. Kupisz inny nowy i pewnie za pare miesiecy, gora lat dojdziesz do wniosku, ze to nie to i mozna lepiej (to takie hobby/choroba) i znowu stracisz. Lepiej kup cos uzywanego, mniejsza strata przy ewentualnej odsprzedazy i wieksze pole manewru. Za 2-3kzl nie kupisz wiele nowego wzmocnienia. Co innego SH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

do asterix > wylaczanie zalezy od rodzaju plyty-nagrania stro rockowa plyta wylaczy sie szybciej np rage against the machine jak wchodza naprawde ostro to wylacza sie kolo godz 1,2 przy muzyce wokalnej nie wylacza sie wcale.Im ostrzej wylacza sie szybciej- tzn nie odrazu lecz po ok 2,3 sekundach na danym poziomie glosnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak ktos ma jakies propozycje wzmacniacza to bede wdzieczny

 

atakował bym rynek wtórny...mój typ to minimum Musical Fidelity A300 tylko koniecznie odsłuch przed kupnem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dobrze ze sa ta zabezpieczenia, bo inaczej moglybys spalic glosniki. Najlatwiej je spalic gdy wzmak niedomaga i popada w przesterowanie.

 

Poszukaj moze rotela 980, mocne porzadnie zbudowane energetyczne bydle. Powinno wziac kolumny za morde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego jak rozumiem to sluchasz naprawde glosno godzina 1 u mnie to nawet do pomyslenia taki poziom grania nie jest

 

w Sylwka na chwile wlaczylem na 12 i to juz bylo mocne granie a zaznacze ze to nie byla ostra muza ( slucham elektronicznej muzyki ale i nie tylko )

 

Kolega mowil mi ze Jego Technicsie tez sie zdazalo ze wlaczalo sie zabezpieczenie ale to bylo przy bardzo glosnym sluchaniu

 

Moze problem tkwi w tym ze Bowersy schodza z impendencja nisko a do tego glosne sluchanie i efekt jest takowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 602s3; pudełkowe brzmienie i problemy z ich wysterowaniem są przysłowiowe. Potrafią zadusić nawet mocne wzmacniacze.

 

Polecam proste rozwiązanie:

 

 

 

 

 

pozbądź się ich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

do asterix> nie nie slucham az tak glosno nieda sie tak sluchac muzyki i skupiac sie na niej (chyba ze duzo duzo wieksze pomieszczenie)poziom glosnosci ktory mi oferuja :) jest wystarczajacy do domowego sluchania. Kiedys chcialem sprawdzic jak beda graly na takim poziomie glosnosci i sie wylaczyly i zaintrygowalo mnie to probowalem jeszcze pozniej z roznymi zmianami gdyz myslalem ze to wynika z mojej winy dlatego szukam odpowiedzi lub pomocy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Brodacza

 

jeśli Twój marantatz ma wyjście na końcówkę mocy, a Ty jesteś z Wawy mogę udostępnić, to możemy się spotkać i spróbować rotela 980 bx.

 

Kiedy walczyłem z bowersami rotel dawał im radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodacz, 18 Mar 2009, 19:03

 

....Moze ktorys z tych- Rotel ra-06,NAD c372(z ta moca

>powinien sobie poradzic :)).Dzieki za pomoc pozdro brodacz

 

Koniecznie posłuchaj 683 z Nadem c372. To mocny piecyk i na pewno ci się nie wyłączy (też ma zabezpieczenia :)).

A jeśli jeśli chodzi o marantza to jak ktoś pisał działa zabezpieczenie stąd to wyłączanie.

Na harmanie stare ampli stereo (65W przy 8ohm, 90W-4ohm)żadnych wyłączeń nie stwierdziłem (głośniki 603) przy głośnym słuchaniu na poziomie 12-13h (ale to naprawdę bardzo głośno ;), średnio nie przekraczam 9-10).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.