Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz mikrofonowy do komputera


moonadam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W najbliższym czasie chciałbym sobie złożyć jakiś wzmacniacz mikrofonowy do komputera wykorzystywany głównie do rejestrowania głosu ludzkiego. Wybór padł na zestaw AVT 2703, jednak nie zamierzam kupić gotowego zestawu tylko samemu wykonać PCB oraz dobrać lepsze jakościowo elementy niż oferowane w zestawie. Jako że mało znam się na elektronice to mam kilka pytań odnośnie konstrukcji którą zamierzam złożyć.

1) Czy zestaw AVT 2703 (współpracujący z wejściem liniowym) będzie dobrym wyborem do pracy z komputerem wyposażonym w kartę creative x-fi music (która ma współdzielone wejście liniowe, mikrofonowe i optyczne). ? A może znacie jakiś lepszy wzmacniacz ?

2) Jaki mikrofon najlepiej zakupić pod ten wzmacniacz dynamiczny czy pojemnościowy oraz które modele będą odpowiednie ? Myślałem o wkładce mikrofonowej Panasonic WM-61 jednak nie jestem przekonany czy to dobry wybór gdyż jej główne zastosowanie to pomiary akustyczne.

3) Układ posiada przełącznik DPI za pomocą którego można zmieniać wzmocnienie. Rozwiązanie choć dobre to jak dla mnie jest mało wygodne gdyż zamierzam taki wzmacniacz zamknąć na stałe w aluminiowej obudowie. Wiem że można taki przełącznik DPI zastąpić przełącznikiem obrotowym z zestawem rezystorów, jednak nie mam zielonego pojęcia na jakiej zasadzie to działa. Jaki przełącznik zastosować najlepiej ? Ile sekcji i ile pozycji powinien posiadać ?

4) Układ jest dosyć czuły na zakłócenia … jak sobie z nimi radzić ? jakich najlepiej kabli sygnałowych użyć (karta dźwiękowa – wzmacniacz , wzmacniacz – mikrofon). Czy zastosować wylewkę masy na PCB ?

Linki:

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.