Skocz do zawartości
IGNORED

Tom Jones & Engelbert Humperding........


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szukam dobrze nagranych płyt Toma Jonesa , Engelberta Humperdinga , Franka Sinatry czy Neila Diamonda są to wykonawcy z czasów mojej młodości ot taki sentymentalny powrót ;-)

Słuchało ich się z radia z analogu, słuchał ociec ,słuchał syn ;-)

Taki męski głos w najlepszym wydaniu.

Oczywiście coś tam mam , ale dziwnie to brzmi ,jeśli już płytka zrealizowana tak ,ze można ją słuchać to głos T.Jonesa coś jakby nie ten , nie ta rozciągłość, nie ta barwa ,melodyjność nie ten rozmach co dawniej , brak dynamiki ,ekspresji, siły .............. ?? ;-(

Zaczynam podejrzewać , że łapie płytki nagrane jakby obecnie przez artystę już "nieco starszawego " i mającego swoje najlepsze lata za sobą ?

Engelbert Humperding tutaj to już w ogóle nic nie mam ..............

Moje pytanie.

Czy były dobrze wydane płyty z nagraniami tych wykonawców w okresie ich świetności ???

Może to musi być analog ? ;-)

Mam np. E.Fitzgerald "Ella for Lovers" ,płytka jakby świeża ,rewelacyjnie nagrana i głos świeży, błyszczący !

Czyli można ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Korowód" Anawy miałem na LP Polskich Nagrań, ale po nieumiejętnym zastosowaniu metody odtwarzania na mokro płyta zaczęła niemożebnie szumieć, wię ją odstawiłem. Jej obraz dźwiękowy pozostał mi w pamięci i jakiś czas temu skonfrontowałem wydanie płyty na CD z tym w pamięci. Niektóre utwory były tożsame z tymi w pamięci, ale niektóre słyszę inaczej, bardziej ubogo i mniej dynamicznie,zupełnie inaczej pamiętałem wejścia jingli z oklaskami i dzwonami, pracę smyków, barwę gitary i fletu oraz braca Ostaszewskiego. Suma sumarum wynikałoby z tego, że pamięć myli, a starsze ucho też zapewne swoje ujmnie.

Powroty zawsze nas zaskakują, wszystko wydaje się mniejsze i mniej piękne, góry wydają się niższe, mniej strome, woda płytsza, odległości nie takie duże, jak kiedyś...

ale When I'm 64 pamięć doszlusuje do rzeczywistości i znów odległości będą duże, góry... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2=>

Nie szukałbym winy u siebie, nie jest tak źle, jeszcze ....! ;-)

Mam płytkę Neila Diamonda " Love Songs" z 2002r. 24-Bit Remastered brzmi rewelacyjnie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.