Skocz do zawartości
IGNORED

Wubór Amplitunera do 700zł?


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam noszę się z zamiarem przejścia ze stereo na dzwięk 5.1 ale nie wiem jaki ampli kupić,nowy czy używany? Będąc w markecie napatrzyłem się na wynalazki co mają po 5x100W warzą po 5 KG i mają 200w poboru, i szczerze powiem że troszkę się zniechęciłem.

Myślę że lepszym rozwiązaniem będzie kupno jaiegoś starszego markowego ampli najlepiej produkowanego w Japoni.

Przeglądając allegro trafiłem tylko na jedną ofertę która mnie zainteresowała a mianowicie:http://www.allegro.pl/item583860626_yamaha_dsp_a1000.html

Widać że kawał klocka solidnie wykonanego jak myślicie warto za tę cenę?

 

A może jakieś inne sprawdzone amplitunerki polecicie budżet to max 700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalazłes to staroc .Nie ma dekoderow DD i DTS,na te czasy nie do przyjecia,moze w stereo jest niezle ale do kina kompletna klapa.Kwota 700 pln to malutko,ale poszukaj Yamaha RX-V 640 ,Onkyo 575,Pioneer 808,Harman Kardon 3000,Sony Es.To sa dobre amplitunery na poczatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, osobiście posiadam Yamahe RXV-361 i możesz kupić taką nową w podanej cenie jak poszukasz. Rodzice mają RXV-595 jeszcze fajniejsza -ale tu jesteś skazany na używaną bo już nie produkują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przynajmniej to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie mam co liczyć na Japoński sprzęt z ładnym aluminiowym panelem?

A z tych propozycij które padły co byście polecili najlepiej mi osobiście najbardziej odpowidałby Onkio albo ta YamahaRX-V550 tylko on jestt 6.1 i nie wiem czy ma tryb 5.1 a ja mam filmy tylko 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze jestem fanem yamaszki i od zawsze ja posiadalem a mialem miedzy innymi model rxv550 i szczerze ci go polecam bardzo dobrze zbudowany amplituner kiedy firma jeszcze nie oszczedzala w tych tanich modelach jest wartny zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanko czego mogę się spodziewać po przesiadce ze wzmacniacza stereo(denon PMA860) na ampli ,domyślam się że nic się nie polepszy wręcz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rx-v550 że niby nie oszczędzali (od tej serii zaczęli widoczne oszczędności), przecież to nawet nie ma co porównywać panela frontowego z modelem rx-v 595a (gruby alu-front a nie jakaś blaszka przyklejona)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to jest model z końca lat 99/00 w to warto zainwestować przynajmniej końcówka mocy porządna.

Były to pierwsze modele do KD dla przeciętnego zjadacza z DD i DTS, miałem z tej serii amplituner, tak że polecam, kawał dobrej maszyny

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

595a ma na 100%, a w opisie jest błąd... gdy kupowałem mój pierwszy amp do KD na ten zabrakło mi trochę $$$

zresztą na froncie ma logo

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na ampli nie można słuchać w stereo?

Słuchałem swoich monitor na ampli Onkio Integra (jakiś wysoki model) i lepiej grało niż na moim wzmacniaczy ale to inna klasa dźwięku.

 

A jeśli nawet jakiś strszy ampli nie ma dekodera to przecież DVD ma, podłancza się analogowo i nie powinno być problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie które mnie nurtuje mianowicie a jak by tak zbudować trzy kanłową końcówkę mocy naprzykład z na bazie Gainclona ,uniampa,lub symasym która zasilała by centralny oraz efektywne. Podłączone by zostały do DVD przez wyjścia analogowe które ma wszystkie niezbędne dekodery.

Co myślicie o takim rozwiązaniu bo według mnie ma dwie wielkie zalety jest tanie , można korzystać nadal zw wzmacniacza stereo i cieszyć się lepszym dźwiękiem niż z ampli oraz ma się rzetelną moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można tak zrobić, ale do tego najlepiej poszukać DSP-E800. Opis tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jesli masz wzmaczniacz stereo to Yamaha DSP-800E. Jesli nie masz a stawiasz na kino do smialo Marantz seria 5300,6300 lub nowsze (odpowiednio 5400, 5500 itp itd) albo Denon 3803 itp) Jesli nie wymagasz dzwiku HD nie bedziesz zawiedziony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wzmacniacz stereo już posiadam jestem z niego bardzo zadowolony i szczerze mówiąc nie chcę się z nim roztawać co do tej Yamahy dsp to kupienie jej u nas w kraju graniczy z cudem a nie będę ryzykował z zakupami z zagranicy.

 

No ale co byście powiedzieli na te trzy końcówki mocy zbudowane np.na symasymie które by mi zasiliły centr. oraz efekt. przecież i tak DVD ma wszelkie dekodery czyli mógłbym w pełni krzystać z dzwieku 5.1 z DD lub DTS

a i stereo by było jak się należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dośc odważny, ale całkiem niezły pomysł z DVD + końcówki mocy. Jest jednak kilka uniedogodnień, np. co z regulacją głosności? Potrzebny byłby preamp żeby to razem ogarnąć. Chyba, że są DVD z regulacją poziomu analogowego na wszystkich wyjściach. No i jeszcze (może mniej ważny) efekt wizualny - troszkę tych skrzyneczek razem będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.