Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

SeQuenser, 25 Kwi 2010, 09:56

>Do ceny 6500 zł trzeba było doliczyć koszt oryginalnych Sparowanych lamp UNISON - 3400 zł>>

 

Unison montuje w swoich wzmacniaczach zazwyczaj lampy EH,koszt sześciu EL34 to około 300zł.

 

 

http://www.rcm.com.pl/tubes/tubes_ess.htm

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem, iż nośniki CD przeszły na dalszy plan ???

 

znalazłem na allegro coś takiego i nie wiem jak się do tego ustosunkować.

Nie znam tej firmy i nie wielu może coś o tym powiedzieć.

 

http://www.allegro.pl/item1017784118_linn_ikemi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ponad 2500 płyt CD więc szkoda by było nie zaopatrzeć się w CD.

 

Kolejnym polecanym segmentem był UNISON RESEARCH CDP.

 

Jest już spora kwota i wolał bym może zakupić coś tańszego a o przyzwoitych walorach.

 

Myślałem już o NAD C542.

Recenzja była dla niego dosyć łaskawa:

 

http://audio.com.pl/testy/nad-c542:3

 

Co wy na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronik17, 24 Kwi 2010, 10:57

 

Z tym S8 jest tak, że Twój po prostu nie ma :( zdalnego sterowania. A pilota dostałeś...hmmm,

może poprzedni właściciel kupił innego w przekonaniu że będzie działać. Nie będzie działać.

No chyba że ktoś sam coś grzebał i takie sterowanie próbował zamontować.

 

Wg mojej wiedzy(nawet kiedyś oglądałem starszego S8 wewnątrz), we wcześniejszych wersjach S8 tego sterowania nie było. Masz tam przyzwoity potencjometr Alps, ale bez silnika. Nowsze są z silnikiem i płytką sterowania radiowego.

Zewnętrznie różnią się tym, że pomiędzy gałkami input selector, a record jest małe okrągłe szklane okienko 14mm, aby był dostęp do antenki wewnątrz wzmacniacza.

W Twoim chyba tego nie ma, więc sam widzisz.

Skąd wiem...mam od 2 lat S8 w wersji z pilotem - właśnie takim drewnianym z dwoma przyciskami.

Jest to oryginalny pilot. Czegoś takiego typu od bramy garażowej jak piszesz, UR nie produkuje.

Ale możesz pokombinować z wymianą lamp, jest autobias więc nic nie musisz regulować.

Miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeQuenser, 14 Maj 2010, 17:58

>Kolejnym polecanym segmentem był UNISON RESEARCH CDP.>>>

 

Jeśli chcesz Cd od Unisona to lepiej rozejrzeć się za Unico CD,to wyższy model od CDP,przez jakiś czas grał u mnie Arcam FMJ CD23-przyzwoity odtwarzacz,do kupienia z drugiej ręki za ok 2,5k.

Nieco droższe będą Meridiany:508.24 lub 508.20 (3-4k)-też warte polecenia.

To oczywiście propozycje secondhand.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SeQuenser,tu masz Unico CD,a dla poszukujących całkiem niezłej integry jest Secondo od tego samego sprzedającego:

 

http://cgi.ebay.de/Unison-Research-CD-Player-Unico-CD-Top-Zustand-/110532949255?cmd=ViewItem&pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player&hash=item19bc46f507

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasolin

16 Maj 2010, 05:43

 

Dzięki

Ale mam mieszane myśli co do twojego wpisu.

Nie jestem elektronikiem , wydaje mi się że sterowanie za pomocą fal radiowych nie musi mieć okienka w odbiorniku , być może nowsze klocki sterowane są podczerwienią , wtedy okienko - obowiązkowe .

Znalazłem w Googlach fotkę egzemplarza bez okienka taki jak mój , i tam widać silniczek .

Napisz czy próbowałeś inne lampy sterujące i z jakim efektem .

Słyszałem że lampy mocy 845 nie są aż tak ważne w modelowaniu dźwięku .

post-7762-100004116 1274009750_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich wpisów wynika że s6 ten nowy też szuka innego właściciela

Szukasz pieca który pociągnie proac d15 ?

Masz super pomieszczenie !!! -jak bym dysponował czymś takim to moje tuby przeszły by razem ze mną na emeryturę , niestety sprzedałem .

Sprzedaj wszystko i zacznij od nowa

Moim marzeniem obecnie są odgrody Bastanis plus lampka na 2a3 - słuchałem tego -bajka .

Dźwięk jak na żywo - coś w stylu Avantgarde .

Od momentu gdy tuby opuściły mój pokój , nie słucham niczego . Po takim obcowaniu z muzyką chyba nie ma powrotu do " normalnych " chociażby proac ( bez urazy ).

Nowy właściciel tub ( a jest to studio nagraniowe - nie zdradzę kogo) - ponieważ to znane osoby,

po sesji odsłuchowej tub , włączyli swoje infinity i ich pierwsza myśl - " infinity popsuły się ".

Od razu napiszę , że nie wykorzystuje się ich do realizacji nagrań - ( monitory studyjne ), a do odsłuchu po realizacji , lub przyjemności słuchania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że poprzedni właściciel Avantgarde , zbudował właśnie swoje Bastanis -kit i podejrzewam sens odsprzedaży tych pierwszych.

Ja po krótkim odsłuchu Bstanis u niego , w myślach zadałem sobie pytanie: - cholera co ja robię - parzcież te Bastanis grają lepiej .

Oczywiście jest to tylko moje odczucie i chyba sprzedającego , ale przejechać 1700km i zrezygnować ?

W drodze powrotnej - myślałem tylko o bastanis i że na avantgarde i tak zarobię .

Wklejam fotkę bastanis , oczywiście można sobie zrobić inne.

Proszę wejść na ich stronę internetową : to były Bastanis Prometheus

Wcale nie kosztują majątku .

Można zaoszczędzić - nie kupując drogiego cd - sprawdzałem u siebie , taki marantz 63ki wcale nie jest

gorszy od wielu droższych .....

Najważniejsze moim zdaniem są głośniki to jest jak instrument muzyczny - a reszta ?

Jak posiada się głośniki o efektywności prawie 100 decybeli to wystarczy do 15-20 wat w klasie A

Na fotce nie widać subwooferów

podaję jeszcze link na ebay

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BASTANIS-FIREBIRDS-OPEN-BAFFLE-18-DIPOLE-SUBS-/180483937679?cmd=ViewItem&pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item2a05ae558f

post-7762-100004095 1274020054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronik17, 16 Maj 2010, 13:35

 

Chciałem pomóc i tyle. Masz swoje zdanie,twój wzmacniacz twoje prawo :)

Fale radiowe do puszki metalowej z blachy 2mm raczej dotrą z trudnością.

Wzmacniacze S8 są sterowane radiem. Poniżej masz zdjęcie S8 bez okienka.

Zmiany wszystkich lamp mają wpływ na brzmienie. Z racji dostępności i ceny

845 raczej trudno ciągle wymieniać, ale wpływ mają oczywisty.

Natomiast ECC82 jest sporo różnych producentów i okresów produkcji.

Zmiany są słyszalne, ale ocena jest raczej subiektywna.

Jaka rada...pozbierać trochę lamp, eksperymentować i dobrać coś dla siebie.

Przepisu na najlepsze brzmienie nikt Tobie nie da - każdy słyszy inaczej.

post-3478-100004027 1274047614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedz nie przejawiała , że ja wiem lepiej i bardziej się znam .

podaję link na allegro

nie ma okienka a opis wskazuje , że jest pilot.

Chyba taki jak mój , ponieważ na fotkach go nie ma.

Jak ciebie uraziłem to - przepraszam.

http://www.allegro.pl/item1045354829_unison_research_s8_lampy_845_single_ended.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Tobie pomoże test lub recenzja od osób które odsłuchiwały unisona w innym towarzystwie klocków .

Każdy z nich musiał by być przezroczysty .

2 lata temu kupiłem na allegro chyba okazyjnie tego cd za 1800 zł , żadna rewelacja , odsprzedałem za tyle samo .

powiem tak: był test 3 cd

audio aero capitole mk2 , krell 280 , napęd nie pamiętam firmy i do tego dac - kit , później kolega przyniósł marantza 63 ki i myślisz że zawiódł -różnica była owszem , ale nie proporcjonalna do różnicy cen .

wszystko zagrało na tym samym poziomie tylko : - czego słuchasz jakie masz preferencje,

ponieważ jeden zagrał subtelniej , drugi bardziej rockowo .

Jeszcze jedno - nigdy wzmacniacz zintegrowany nie dorówna systemowi dzielonemu - pre i końc. mocy mówię o tranzystorach , za porównywalne pieniądze , plus - minus -zależy jaki pułap .

Dowody :

Plinius 100mk3- 18 tyś - końc. mocy

Sony końc.jeden z flagowych modeli - trochę tańsza

Accuphase -starszy model - j.w

 

trzy końcówki plus audio aero capitole plus monitory za 18 tyś zagrały jak prawdziwy hi-end

Do tej pory jeszcze nie słuchałem wzmacniacza zintegrowanego żeby dorównał w/wym. zestawowi

nawet unison s8.

Każdy ma jakieś doświadczenia życiowe , ale po obcowaniu z Avantgarde na razie nie mogę dojść do siebie.

Czekam na Bastanis -kit ,

Napisz co Tobie nie pasuje w obecnym systemie , s6? , proac

miałeś b&w 804 to chyba potężniejszy dźwięk od proac ?

- tylko 804 za bardzo hałaśliwe -he , he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny system jest OK.

 

Proac grają bardzo poprawnie pokazując wiele szczegółów, które niesamowicie podnoszą komfort odsłuchu.

B&W to chyba raczej było zafascynowanie MARKĄ. Proac powalił je na kolana.

Unison S6 moim zdaniem dosyć przyjemnie sprawuje się w połączeniu z Proakiem.

Niestety brak mi źródła (mam niekompletny zestaw).

 

Odsłuchiwałem NAD-a M5, który dawał sporą dawkę satysfakcji.

UNICO nie słuchałem lecz większość zestawów lamp Unisona jest polecanych w zestawie z UNICO CD.

Chodził mi po głowie MERIDIAN 508.24 lub 588.24

 

Pewnie z nie możliwości odsłuchu będe zmuszony nabyć powyższego NAD-a.

W końcu ile można wytrzymać bez MUZYKI.

 

Słucham każdego gatunku, lecz ostatnio zauważyłem iż moje uopodobania idą w kierunku Melody Gardot , Marla Glen, itp. a za rok sięgam coraz rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bronik17

 

508-ka za 430 funciaków to raczej okazja,obojętnie 20-to czy 24-ro bitowa.

Też stawiałbym na Meridiana;),dosyć długo miałem 506.24,po kilku różnych playerach...z dosyć sporą ulgą znów u mnie zagościł...tym razem dwudziesto-bitowy 508.Z mojej strony gorąca rekomendacja.

Nie każdemu przypadnie jednak do gustu meridianowy,dość charakterystyczny design...i mało poręczny MSR.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa tygodnie temu moglem porownac bezposrednio unico cd do meridiana(206)!Niestety kolega juz wrocil do polski a razem z nim meridian:)!!sluchalem jednak tych playerow osobno pod thielami i audio notem,obydwa zagraly ladnie aczkolwiek wydaje mi sie ze meridian wypadl lepiej!!ale reki nie daje obciac bo za dluga przera po miedzy odsluchami byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.