Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Powrócę do pilota z s8 , a więc dzwoniłem do pierwszego dystrybutora Pana Jasika i okazało się że był dołączany pilot jak od bramy garażowej . Mój już działa i jest wszystko OK .- uszkodzenie pilota.

Co do meridiana jest coś takiego -podaję link

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.zerogain.com/&ei=AqT7S8i0HsmjOJuMmNEB&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCAQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dzerogain%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D1VC%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium

Może pomyśl o primare cd 31 - z drugiej ręki 3,5 kzl w kol. czarnym - pasował by wzorniczo - pewna akceptacja- zony

Miałem niedawno , bardzo przyjemny dźwięk.

Będzie to nie fer wobec mojego s8 , ale poprzedni zestaw

primare a 30.1 plus cd 31 i monitory na scan speak sonus oliva - zagrały lepiej niż :

S8 z sonus oliva

no ale wiadomo - monitory 86 db + s8 ? , to nie to co 100 watt

wniosek - jak nie spróbujesz to nie wiesz

Jednak unison plus avantgarde -100db- " mistrzostwo Świata "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronik17, 26 Maj 2010, 00:07

>octavarium

>Może pomyśl o primare cd 31>>>>

 

Ani myślę teraz o zmianie źródła,Meridian całkowicie mnie zadowala,brzmieniowo to chyba najlepszy odtwarzacz jaki u mnie gościł,poza tym świetnie zgrywa się z Secondo,im dłużej go mam tym bardziej nie chcę się go pozbywać:) .....a wzorniczo....jak to Meridiany,jakie są każdy widzi;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

http://allegro.pl/unison-research-sr1-okazja-i1251087520.html

 

Słuchał ktoś z Was tego modelu. Chodzi mi o to czy uciągnie dynaudio focus 140. Miałem kupowac naima xs (mam 5i) ale może się skusze na hybrydę.

 

http://allegro.pl/unison-research-sr1-okazja-i1251087520.html

 

Słuchał ktoś z Was tego modelu. Chodzi mi o to czy uciągnie dynaudio focus 140. Miałem kupowac naima xs (mam 5i) ale może się skusze na hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sr1 - rewelacja .Nie przypuszczałem ale jest lepszy od dotychczasowych wzmacniaczy które miałem takich jak manley stingray , jadis orchestra i amplifon wt40. Jest niezwykle muzykalnie , szczegółowo , piękna scena nic się nie zlewa kazdy instrument słychac wyraznie w tle, jedynie dynamika mogła by byc nieco wieksza (dynki 140 nie są banalne do wysterowania). Reasumując - za taką dawkę emocji jaką mam przy odsłuchu mogę wszystko wybaczyc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,'SeQuenser' ,bardzo ładna fotka z "pełnego zadowolenia",bardzo ładny sprzęcik,przepiękna komoda,ale jedna uwaga,,masz zrobioną cewkę z twojego przewodu głośnikowego!!!,rozwiń go,i puść swobodnie po podłodze(jak jest za,długi to od prawej strony do lewej),,ale nie zwijaj!!,czort wie czy właśnie przez to nie strzeliła ci lampa we wzmaku???,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Nie patrz na ten kabel.

To było zdjęcie demonstracyjne po zakupie cd Meridian.

Przewody są przycięte i rozpuszczone.

Czekam obecnie na gotówkę potrzebną do zakupu docelowego kabla.

Przedwczorajszym zakupem były nóżki antywibracyjne SOUNDcare oraz rodowane bezpieczniki FURUTECH.

Cały czas staram się modernizować aby to do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka modeli:

 

Zastępcza dla EL34B - Genalex KT77 Gold Lion

EL34 Svetlana

Tung-Sol EL34B

Electro Harmonix EL34 EH

Genalex KT77 Gold Lion

są bardzo chwalone.

Jak długo Ci grała ta padnięta lampa ?

 

A propos

Jak Wam się podoba Nowy S6 ?

Wygląda Trochę jak stary autobus :)

Albo lokomotywa...

Biorąc pod uwagę P40 i P70 chyba obniżka formy projektantów, choć P40 w wersji jasnej - drewno i pomarańczowe szkło wygląda mniej strasznie

Ale to kwestia gustu, pewnie niektórym się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie chcą być kojarzeni z nowymi chińskimi produktami które wyraźnie nawiązują...co widać na załączonym obrazku.

A nowy design faktycznie,dosyć odważny.

Nieźle natomiast prezentuje się seria Unico w czarnych barwach,jakoś mdławo srebrne (nie wiem jak inaczej nazwać ten kolor) fronty nigdy mnie nie przekonywały.

 

post-15650-013563500 1295909643_thumb.jpg

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich lamp sterujących używacie?

U mnie we wcześniejszych wzmacniaczach seryjne lądowały do szuflady po przesiadce na nosy w amplifonie nr 1 mullard , w manleyu siemens. W SR1 słucham na seryjnych , wymiana na EH gold pin nie dała poprawy a nawet złagodziła dzwięk i delikatnie pogorszyła się dynamika , odrobinę zwiększyła się przestrzeń ale na moje ucho jednak seryjne philipsy wygrały.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Secondo spróbowałem chyba z kilkanaście różnych par ECC83,finalnie były to Telefunkeny smooth plate.Brakowało mi w nich jedynie trochę kopa na dole,to był taki drive na 70%.Natomiast średnica i góra poza jakąkolwiek konkurencją.

 

Mam bardzo podobne odczucia co do goldpinów EH,także wolałem pospolitą wersję którą Unison aplikuje seryjnie.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wepniesz to daj znać. Drogie są. Ja swojej fundnąłem RCA Cleartopy. Kosztowały coś koło 200 pln za czwórkę (mam 2 na zapas) z wysyłką ponoć dobrany kwartet NOS. Po zamianie w miejsce EH poprawa w każdym aspekcie. Wszystko lepiej. Myślałem nad Telefunkenami ale w sumie na razie jestem zadowolony a i wydatki na inne audiocele się znajdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena około 400 zł za dobraną parę.

Cały czas jeszcze czekam.

Z tego co wiem to przeskok powinien być co namniej o 2 klasy.

 

Kiedyś jak kupiłem S6 jeszcze w 1 wydaniu z pilotem na FM koleś mi polecał ECC82 SIEMENS lub TELEFUNKEN ale przy wymienionych EL34 na MULLARDY.

 

SIEMENS i TELEFUNKEN są bardzo analityczne i trzeba je wesprzeć walorami takimi jakie prezentuje MULLARD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.