Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Teraz, JANUSZ003 napisał:

Czyli jedno jest pewne lampy sterujace do wymiany po wymianie powinienem usłyszeć róznicę ? . Moze faktycznie sprobuje od Genalex Gold Lion i zobaczę jak to sonicznie mi podejdzie chyba że macie jakieś inne propozycje np z nos ?

Nie ma konieczności, ale po zmianie na coś lepszego raczej na pewno odczujesz różnicę na plus. Jest to relatywnie tani i prosty sposób by dopasować dźwiękowo wzmacniacz do swoich preferencji.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ktoś słuchał kolumn MAX1 z którąś lampą UR ? Wydają się być dość "ustawne".
Ja. Z Sinfonia Anniversary i cd Lyngdorf.
To było z dwa lata temu, trochę się nasluchalem od tamtego momentu, więc może opinia byłaby teraz inna. Niemniej jedyne co zapamiętałem to średnio przyjemny dźwięk, dość wrzaskliwy. Chyba nawet sprzedawca sam szybko mi zmienił kolumny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciek36 napisał:

Ja. Z Sinfonia Anniversary i cd Lyngdorf.
To było z dwa lata temu, trochę się nasluchalem od tamtego momentu, więc może opinia byłaby teraz inna. Niemniej jedyne co zapamiętałem to średnio przyjemny dźwięk, dość wrzaskliwy. Chyba nawet sprzedawca sam szybko mi zmienił kolumny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jakie polecacie lampy mocy do UR Triode 25  które konturują bas i dają więcej energii/ wykupu? Jestem nowy w świecie lampy i nie wiem który kierunek obrać.... EL34, KT77 czy 6CA7 ? Jakie macie sprawdzone źródła?  Obecnie zamontowana jest fabryczna seria UR

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 5.06.2019 o 14:21, GrzesiekP napisał:

Panowie jakie polecacie lampy mocy do UR Triode 25  które konturują bas i dają więcej energii/ wykupu? Jestem nowy w świecie lampy i nie wiem który kierunek obrać.... EL34, KT77 czy 6CA7 ? Jakie macie sprawdzone źródła?  Obecnie zamontowana jest fabryczna seria UR

możesz spróbować EL34 RFT, tylko ciężko dorwać w dobrym stanie...

Z nowych np. Electroharmonix EL34 mogłoby się sprawdzić. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem..... a co sądzicie o Electro Harmonix 6CA7 ?  Czy TungSol EL34 będzie mieć lepszy "drive i wykop" od wspomnianej? 

bff7a5540a0daa071a3058bd6d7fd7c2_1024x1024.thumb.jpg.ce867aa676e18ebee906f2cb9327a467.jpg

 

0c37a20156641178314721d20096a647_1024x1024.thumb.jpg.8daf722f872aed9d8ad13b02e751c060.jpg

Poniżej zdjęcie oryginalnych....

20190605_093738.thumb.jpg.93a3ab34eee635c06e1534ecaaf9e95f.jpg

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem..... a co sądzicie o Electro Harmonix 6CA7 ?  Czy TungSol EL34 będzie mieć lepszy "drive i wykop" od wspomnianej? 

bff7a5540a0daa071a3058bd6d7fd7c2_1024x1024.thumb.jpg.ce867aa676e18ebee906f2cb9327a467.jpg

 

0c37a20156641178314721d20096a647_1024x1024.thumb.jpg.8daf722f872aed9d8ad13b02e751c060.jpg

Poniżej zdjęcie oryginalnych....

20190605_093738.thumb.jpg.93a3ab34eee635c06e1534ecaaf9e95f.jpg

Hej

 

Mam od roku UNISONA S6. Gram dotychczas na EL34 TUNGSOL. Jakiś czas temu zrobiłem zakup lamp na zapas.  Kupiłem sprawdzone Tungsole ale i też  6CA7 EH. Testowałem je miesiąc i powiem tak. Na pewno dźwięk z nimi jest bardziej energetyczny, bas twardszy, lepiej kontrolowany. Na EL34 jest więcej miekkości. Tak to odbieram . Póki co gram dalej na EL34 tak aby je zużyć do końca.  Wtedy zacznę na pewno grać na 6CA7 i okaże się czy nie zatęsknię za miękkością EL34 TUNGSOL. Jako małe lampki gram na 12AX7 PSVANE. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, GrzesiekP napisał:

W najbliższych tygodniach biorę się za testy, na pewno spróbuję 6CA7 EH, EL34 TUNGSOL , zobaczymy co z tego wyniknie ?

Polecam Ci zapoznanie się z tym wątkiem.  Też go dokładnie przeanalizowałem. Niestety lampy nr 1 z tego wątku mają dla mnie cenę zaporową.

 

 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja w swojej Simply Italy mam i tung sole el34, 6ca7 electro harmonic, psvane 6ca7 mark2.

Tung sole el34 cieple, miekkie, 6ca7 eh szybsze, wiecej energii, detalu, ostrzejsze, 6ca7 psvane to najlepsze co mi sie udało znaleźć - jest połączenie miekkosci, energii i szczegółowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie wymiany baterii w pilocie rozumie że Unison oryginalnie nie dostarcza kluczyka żeby rozkręcić i wymienić baterie ? Chciałem wymienić baterie bo chyba pada z bliska  działa normalnie  z dalsza albo nie działa albo jak ruszy to sam się cały czas pogłaśnia potencjometr musze uważać i dać szybko na wyciszenie poczym znów rusza do całkowitego wyciszenia . Próbowałem jakiegoś imbusa ale tak mocno jest zakręcona śrubka że imbus sie okręcił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JANUSZ003 napisał:

Mam pytanko odnośnie wymiany baterii w pilocie rozumie że Unison oryginalnie nie dostarcza kluczyka żeby rozkręcić i wymienić baterie ? Chciałem wymienić baterie bo chyba pada z bliska  działa normalnie  z dalsza albo nie działa albo jak ruszy to sam się cały czas pogłaśnia potencjometr musze uważać i dać szybko na wyciszenie poczym znów rusza do całkowitego wyciszenia . Próbowałem jakiegoś imbusa ale tak mocno jest zakręcona śrubka że imbus sie okręcił. 

Obawiam się że to może być awaria układu sterującego pracą silnika od potencjometru a nie samych baterii w pilocie. Wzmacniacz kupiłeś nowy, więc trzeba reklamować. I niech Ci przy okazji odkręcą pokrywkę w pilocie skoro producent zatrudnił kowala do jej przykręcenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, McGyver napisał:

Obawiam się że to może być awaria układu sterującego pracą silnika od potencjometru a nie samych baterii w pilocie. Wzmacniacz kupiłeś nowy, więc trzeba reklamować. I niech Ci przy okazji odkręcą pokrywkę w pilocie skoro producent zatrudnił kowala do jej przykręcenia ? 

Na razie wszystko wróciło do normy muszę to po obserwować dziwił mnie jedynie fakt że powiedzmy z 2 m było ok w każdym przypadku a powiedzmy z około 3 m albo w ogóle nie działał albo co dziwne jak dodałem głośniej to potencjometr sam pogłaśniał aż do momentu gdy nacisnąłem przycisk zmniejszający głośność . Jutro przedzwonię do Ciebie to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może klawisze w pilocie się z powodu upału przyklejały? A w tej chwili jest chłodniej, więc przestały. Nie wiem, ale fakt że po puszczeniu guzika silnik nadal kręci  wskazywałby raczej na awarię sterownika lub jego rozprogramowanie się.

Edytowane przez McGyver
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Poszukuję opinii o wzmacniaczu Unison Unico 90. Czy macie doświadczenia z tym wzmacniaczem?
Obecnie u mnie grają Audiovectory QR3, a pomieszczenie jest ok 25m2.

Niestety niewiele jest informacji o nim w internecie...

Posiadam "doświadczenie" z Primaluną Proloque Premium, która według mnie daje piękny klimat. Wokal jest pięknie wyeksponowany, czuję jakby kolumny miały spory "oddech"
Jak to z lampą, gra miło, ciepło.. kto miał okazję słyszeć wie o czym mówię. Niemniej interesuje mnie ten Unison, jest to hybryda, a co za tym idzie posiada też sporą moc, a może i klimat? 
Czy jest sens porównywać te wzmacniacze czy może jest to totalne inne brzmienie.? Czy da mi "coś więcej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dopisuje sie do klubu z

- Unison Research Max 2 V2 

- Unison Research Simply Italy ostatnia wersja 2019  poprawiona plyta glowna ( kondensatory Mundorf) z specjalnie wyprodukowanymi lampami  dla  Unisona Mullard plus USB gra to zupelnie inaczej niz zwykla wersja z Tung Sol

Edytowane przez Marcin.H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tez osobiscie Pana Maxa Krieger który zaprojektował wszystkie kolumny Unisona Max i Symply Italy Max 1 Max 2 Max 2 v2 i Max mini Znam pare trików które zdecydowanie polepszaja jakość brzmienia i wciskają Max z Max ? jesli masz  interes w dodatku te kolumny  pisz na priv  pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin.H napisał:

Dopisuje sie do klubu z

- Unison Research Max 2 V2 

- Unison Research Simply Italy ostatnia wersja 2019  poprawiona plyta glowna ( kondensatory Mundorf) z specjalnie wyprodukowanymi lampami  dla  Unisona Mullard plus USB gra to zupelnie inaczej niz zwykla wersja z Tung Sol

Masz jakieś zdjęcie jak ta wersja wygląda w środku  ?

W sieci widziałem 2 wersje a ta będzie kolejna .

 

W jakim sensie gra inaczej od wersji na Tung Solach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zostala skrucona scierzka dzwiekowa do minimum wsadzono kondensatory mundorfa i ma tyle itelcond. Foty zaraz poszukam ta wersja gra najlepiej ze wszystkich. Najnowsza wersja rozpoznasz po tym ze na przednim panelu ma pokrentle do wyboru  kanalu bedzie zamiast CD stalo na pierwszej pozycji USB  nawet jak weźmiesz wersję bez USB. No i czarne lampy Mullard tych sie nie zmienia nawet na nosy zostały zrobione i dobrane pod ten wzmacniacz przednimi ECC82 mozesz sie bawić. Ten wzmacniacz ma pobić TRIODE 25 którą Unison sprzedał w tysiącach sztuk na całym swiecie

Screenshot_20190717-170025_Gallery.thumb.jpg.cee70e837a8b2aa3113206d8c5aad0a5.jpg

Screenshot_20190717-165948_Gallery.jpg

Screenshot_20190717-165921_Gallery.jpg

Screenshot_20190717-165900_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że s6 gra gorzej przez druga lampę EL34 wydłużony tor dźwiękowy.Ten wzmacniacz według Pana Maxa jest do pobicia tylko przez Simply na lampach 845. I teraz jak ktoś chce zrobić sobie naprawdę fajny prezent pod choinkę to pod koniec roku wychodzi najnowsza wersja Simply na lampach 845 i to ma byc najlepiej grająca lampa od Unisona. Poprzedni model byl za duży dlatego byl problem ze sprzedażą teraz Unison zmniejszył gabaryty ma kosztować około 7000 Euro i to ma byc najlepszy wzmacniacz według Pana Maxa . No oprócz tego za 40000 tyś.Euro ?

Tu masz stara 845 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, Marcin.H napisał:

Dodam że s6 gra gorzej przez druga lampę EL34 wydłużony tor dźwiękowy.Ten wzmacniacz według Pana Maxa jest do pobicia tylko przez Simply na lampach 845. I teraz jak ktoś chce zrobić sobie naprawdę fajny prezent pod choinkę to pod koniec roku wychodzi najnowsza wersja Simply na lampach 845 i to ma byc najlepiej grająca lampa od Unisona. Poprzedni model byl za duży dlatego byl problem ze sprzedażą teraz Unison zmniejszył gabaryty ma kosztować około 7000 Euro i to ma byc najlepszy wzmacniacz według Pana Maxa . No oprócz tego za 40000 tyś.Euro ?

Tu masz stara 845 

 

Mój wzmacniacz ❤️ ?.

Faktycznie mało ustawny, chyba 70cm długości jeśli dobrze pamiętam. Ale w środku miejsca wolnego za dużo nie ma, za to wszystko jest tam mądrze umiejscowione, krótkie ścieżki sygnałowe, podzespoły uwalniające duże ilości ciepła odsunięte od kondensatorów itd.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin.H napisał:

Z tego co wiem zostala skrucona scierzka dzwiekowa do minimum wsadzono kondensatory mundorfa i ma tyle itelcond. Foty zaraz poszukam ta wersja gra najlepiej ze wszystkich. Najnowsza wersja rozpoznasz po tym ze na przednim panelu ma pokrentle do wyboru  kanalu bedzie zamiast CD stalo na pierwszej pozycji USB  nawet jak weźmiesz wersję bez USB. No i czarne lampy Mullard tych sie nie zmienia nawet na nosy zostały zrobione i dobrane pod ten wzmacniacz przednimi ECC82 mozesz sie bawić. Ten wzmacniacz ma pobić TRIODE 25 którą Unison sprzedał w tysiącach sztuk na całym swiecie

 

 

 

 

Dziękuję .

A masz zdjęcie co jest pod płytką z potencjometrem głośności ?

Chodzi o sprawdzenie czy w tej wersji zrezygnowano z kondensatorów w sygnale przed lampami sterującymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
18 godzin temu, muda44 napisał:

Dziękuję .

A masz zdjęcie co jest pod płytką z potencjometrem głośności ?

Chodzi o sprawdzenie czy w tej wersji zrezygnowano z kondensatorów w sygnale przed lampami sterującymi .

Nie wiem po co Unison na siłę pcha kondy między potencjometr, a lampy sterujące. W starym simply 845 tez takie rozwiązanie jest, oczywiście po usunięciu tych kondensatorów jakość dźwięku się poprawia.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.