Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Temat juz kiedys u mnie przerobiony z Vincentem te zestawienie gralo wybitnie dobrze

Screenshot_20190722-195611_Gallery.jpg

Screenshot_20190722-195611_Gallery.jpg

W sumie bylo wiele zestawien ?Rike,Jupiter,Mundorf,Audyn,Duelund nawt V Cap wygrzewajacy sie wieki ma koncu wygralo zestawienie Jupiter Wax + Rike Q Cap 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak oceniacie wzmacniacz Triode 25? Myślę o nim pod kolumny Harbeth 30.1. Słuchałem i grało to jak dla mnie bardzo dobrze, nie mam jednak doświadczenia w odsłuchach tych kolumn i nie wiem, czy nie można lepiej na tym poziomie cenowym. Powiem, że porównywałem ten wzmacniacz z Luxmanem 505 mk1 i wielkiej różnicy nie było. Ciut więcej powietrza i przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę Harbethy 30.1 ale zestawione były z Heglem H360, wówczas grało dla mnie za bardzo środkiem, brakowało mi otwarcia szczególnie góry. Teraz mam Dynaudio Contour 1.4 LE i UR Triode 25 i jest OK choć nie jest to zestaw do wyczynowego głośnego słuchania. 

Czy UR Triode 25 + Harbeth to będzie dobre połączenie - tego nie wiem, ale na pewno będzie przyjemne  granie bez grama agresji.

Najlepiej samemu przesłuchaj oba wzmacniacze w swoich warunkach lokalowych...

Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrzesiekP napisał:

Miałem przez chwilę Harbethy 30.1 ale zestawione były z Heglem H360, wówczas grało dla mnie za bardzo środkiem, brakowało mi otwarcia szczególnie góry. Teraz mam Dynaudio Contour 1.4 LE i UR Triode 25 i jest OK choć nie jest to zestaw do wyczynowego głośnego słuchania. 

Czy UR Triode 25 + Harbeth to będzie dobre połączenie - tego nie wiem, ale na pewno będzie przyjemne  granie bez grama agresji.

Najlepiej samemu przesłuchaj oba wzmacniacze w swoich warunkach lokalowych...

To zestawienie było dla mnie bardzo przyjemne. W zasadzie nic mi nie przeszkadzało, a dźwięk odrywał się od kolumn, dobra scena, bas. W zasadzie tylko brać. Bardziej chodziło mi o opinię na temat samego wzmacniacza: czy to dobry sprzęt, jak się ma do innych z tej i podobnej półki: Lebena 300f czy Haiku Selene el34. Czy w tym budżecie można lepiej itp. Myślę też o S6. Pytam, bo nie mam zbytniego osłuchania i trudno mi powiedzieć, czy dane zestawienie jest optymalne. 

Bo mocy to chyba wystarczy, skoro daje radę z Dynkami. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosę się do Lebena 300f czy Haiku Selene el34 - po prostu ich nie słuchałem... natomiast UR Triode 25 daje radę z Dynaudio ale należy mieć na uwadze że tylko do pewnego poziomu głośności, pamiętajmy ze to tylko 45 lub 25 W ... ale do "normalnego" codziennego i wieczornego słuchania wystarczy - dla mnie ?

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy ktoś z szanownych użytkowników tej zacnej marki posiada CDka Unison Research CDE ? Jeżeli tak ,proszę o opinie .Jak gra i z czym? Jaka sygnatura dzwieku, rozdzielczośc ,analogowośc,dynamika, detaliczność ? Z czym mieliście okazję porównać ten CD?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

Co polecicie na lampki sterujące do S6?

Obecnie mam Raytheony czarna zebrowana anoda i w zestawieniu z el34 RFT jest ok ale wyszły mi sybilany, wokale poszły ciut w górę czego nie lubię. 

Bas ciut za szczupły ale energia jest tak 7/10.

Może ktoś ma sprzedać jakieś ciekawe ecc82?

Może Philips, Amperex, RCA lub jakieś, które Wam zagrały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego S6 używałem 12AU7  RCA Clear Top, Boldwina, oraz Mullarda. wydaje mi się ze Boldwin i Clear Top w rozsądnych pieniądzach są ok, Boldwin chyba bardziej muzykalny i schodzi niżej niż Clear Top. Co do Mullarda to była słodycz wiec trzeba uważać z El34. Teraz  niedawno kupiłem Mazde, ale za krótko żeby się wypowiadać, na razie wydaje mi się podobne do Clear Top, ale z niższym zejściem na basie. Pozdrawiam, Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA czarna anoda to jest to.

W moim S6 po różnych konfiguracjach lamp, na teraz najlepszym połączeniem są el34 RFT i sterujące czarne RCA. Bardzo dobrze wypada też Raytheon czarna zebrowana anoda 17mm z rft.

A Wy w jakich konfiguracjach gracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, Arczibald napisał:

RCA czarna anoda to jest to.

W moim S6 po różnych konfiguracjach lamp, na teraz najlepszym połączeniem są el34 RFT i sterujące czarne RCA. Bardzo dobrze wypada też Raytheon czarna zebrowana anoda 17mm z rft.

A Wy w jakich konfiguracjach gracie?

Bardzo dobre lampy dobrałeś. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 20:03, Arczibald napisał:

RCA czarna anoda to jest to.

W moim S6 po różnych konfiguracjach lamp, na teraz najlepszym połączeniem są el34 RFT i sterujące czarne RCA. Bardzo dobrze wypada też Raytheon czarna zebrowana anoda 17mm z rft.

A Wy w jakich konfiguracjach gracie?

Hej

 

Ja mam też S6  i  gram póki co na EL34 TUNGOSOL oraz 12AX7 PSVANE. Czasowo miałem 6CA7 EH i wydawało się lepiej, bardziej energetycznie. Jednak momentami  jednak było chyba zbyt detalicznie i zatęskniłem do cieplejszego brzmienie EL34 .  Po ponownym wpięciu EL34 TUNGSOL jest ok. Myślę, że 6CA7 EH w moim systemie muszą pewnie być zgrane z innymi 12AX7 niż PSVANE. Mam jeszcze 12AX7 Tungsol. Myślę, że przetestuję je z 6CA7 EH niedługo.

Powoli myślę, że czas NOS dla mnie przychodzi. Wcześniej gdy miałem hybrydę Xindaka to używałem lamp 6922 NOS i wiem, ze mogą zagrać fajnie naprawę. 

Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie też EL34 RFT. Tyle, że potrzeba 6 lamp. Czy Ty masz sparowany cały sextet? Praktycznie nie do kupienia na allegro czy ebay.  Cz tez masz kwadrę i parę lub 3 x para?

 

 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFT odbierałem parami ale cała szóstka nie odbiega od siebie znacząco. 

Z RFT powinieneś mieć cieplej. 

Ja we wrześniu zamawiam jeszcze jedna szóstkę na zapas.

A sterujące wymień na NOSy bo one robią dużą robotę w temacie dźwięku i dynamiki.

Będę sprzedawał wspomniane wyżej RCA, o jedną parę mam za dużo, znakomite lampy - pomarańczowy napis, rok 1963.

Pomyśl, psvane słuchałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Arczibald napisał:

Zamówiłem jeszcze Philipsa z fabryki z Heerlen.

Ciekaw jestem co pokaże. Czy ktoś może już aplikował te lampy?

Lampy z Heerlen, czyli odmiany philipsów, BugleBoy'ów itd. to dobre lampy, moim zdaniem jedne z lepszych jakie są. Nie pamiętam czy miałem też ecc82 ale kilka różnych wersji ecc83, ecc88 i chyba ecc81 miałem i za każdym razem bardzo zadowolony z efektu dźwiękowego. Wszystkie te lampy grają bardzo "lampowo", ale mają w sobie też dynamikę, detal, dociążone wokale. Overall to najlepsze lampy jakie znam (oczywiście to kwestia gustu też).

Są inne lampy, które mają więcej detalu, kosztem barwy, czy więcej barwy kosztem np. szybkości. Ale nie licząc sytuacji gdy w systemie brakuje nam czegoś i lampą chcemy dodać jekiegoś pierwiastka, to smiąlo można brać te lampy. W sytuacji w której nasz system gra tak, że żaden aspekt dźwięku nie wybija się poza inny i nie trzeba niczego korygować, lampy Heerlen są znakomite IMO.  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. 

U mnie lampy sterujące muszą się zgrać z lampami mocy RFT. Na Raytheonach jest lekkie przesunięcie ku górze ale jest barwa i ciepło wysokich. Piszę o Raytheonach z lat 50-tych czarna anoda 17. Mam też z lat 60-tych ale one mają ciut mniej czaru. 

RCA 5814A czarna anoda są bardzo dobre, prawie idealne ale... u mnie z RFT ciut do przodu idzie wyższy środek, nakłada się ten charakter z obu lamp.

Stąd moje ucho kieruję się w Europę. Wstępnie wybrałem właśnie Philipsa z lat 60-tych z Heerlen. Rozważam też te z fabryki Mullarda. Zdążyłem znaleźć kilka opinii, że te Philipsy dla Mullarda też są dobre ale nie tak jak te z Heerlen.

Mam nadzieję, że wstrzelą się w tę średnicę i zakończę poszukiwania.

RCA, jeszcze raz powtórzę, są znakomite. Z inną lampą mocy będzie jak petarda. Ma wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Arczibald napisał:

RCA 5814A czarna anoda są bardzo dobre, prawie idealne ale... u mnie z RFT ciut do przodu idzie wyższy środek, nakłada się ten charakter z obu lamp.

RFT EL34 to moje ulubione el34, ale faktycznie to o czym piszesz  "ciut do przodu idzie wyższy środek" w tych lampach się zdarza w wielu konfiguracjach i czasami trzeba to stonować. Moim zdaniem coś z fabryki Heerlen temu powinno zaradzić właśnie, ciężko z nimi o ofensywny dźwięk. Mullardy z tego co wiem grają bardziej jasno, ofensywnie coś w stylu Philips SQ, ale sam nie miałem, bazuje na opinii znajomego. Zresztą mullardów było sporo, były też rebrandy więc nie ma co uogólniać.

  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam RFT za dobrze brzmiące lampy.

Niekiedy jednak dopada mnie chęć ich zmiany na Svetlana "C".

Ponoć wyśmienite w środkowym paśmie. Niestety ich nie słyszałem więc nie wiem czy warto tych kilka stówek ryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wstępnie mogę napisać, że Philipsy z Heerlen to najlepsze lampy jakie słyszałem. Krótko mówiąc, przestrzeń, plany, wybrzmienia, efekt 3D, gładkie brzmienie, drive, śliczne wokale, całe pasmo o nieskończonej ilości dźwięków co sprawia, że nasycenie jest duże przez co wciągające w przekaz muzyczny. 

Góra lekko wycofana ale wyraźnie słychać, że powodem jest zróżnicowanie góry co do barwy i planów. Góra zwyczajnie nie jest cały czas w jednym miejscu, słychać że te cichsze akcenty są cichsze bo są w nagraniu na końcu składu zespołu czy orkiestry. 

Super lampki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję instrukcji obsługi do S6.

Jeśli ktoś ma, zwłaszcza po polsku, to będę wdzieczny

Chciałbym poczytać o automatycznym biasie. Różne są opinie...

Edytowane przez Arczibald
rozszerzenie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.