Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadszedł czas na kolejne lampki z rodziny Philipsa.

Pierwsze do porównania poszły starsze o 3 lata i okazały się lepsze pod względem ilości informacji w środku pasma. Jednak odrobinę, bez rewolucji. Tak czy inaczej pasma są bardziej zrównoważone. 

Byłem pod ogromnym wrażeniem do późnych godzin wieczornych. Do momentu podłączenia Philipsow z tzw szwami czyli bańkami jakie Philips stosował w Miniwatt.

Już się nie dziwię, że te lampy średnio po 900zł się sprzedają : 

Cóż mogę powiedzieć. Zarwalem noc do 4 rano.

Płyty odkrywam na nowo. Oczywiście każdy każdy z poprzednich Philipsow to znakomite lampy. Nie ma dwóch zdań. 

W czym te ostatnie są lepsze? Większe zróżnicowanie barw. Większa gładkość brzmienia. Bas nie monstrualny ale schodzi tam gdzie trzeba. Na pozostałym materiale trzyma ten zakres w ryzach. Nic, kompletnie nic się nie wzbudza. 

Wyrazistosc pasm z jednoczesnym szlifem w pojedynczych dźwiękach jest znakomita.

Góry nie da się opisać, może tylko tak, że ma się wrażenie, iż leci na żywo :)  Podobnie jak środek pasma.

konkluzja, każdy z powyższych Philipsow to znakomite lampy. Jednak te Heerleny (Miniwatt) to uwolnienie muzyki do granic możliwości. Wreszcie wzmacniacz zaczął grać bez absolutnie żadnych zastrzeżeń a muzyki słucha się w pełnym relaksie lecz z gęsią skórką.

Warte każdych pieniędzy. NOSow to już pewnie się nie spotka ale używane o emisji 100% gdzieś się znajdzie.

polecam, polecam :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arczibald napisał:

Poszukuję instrukcji obsługi do S6.

Jeśli ktoś ma, zwłaszcza po polsku, to będę wdzieczny

Chciałbym poczytać o automatycznym biasie. Różne są opinie...

Tutaj. 

http://www.unisonresearch.com/en/products/valves/integrated-amplifiers/s6.html?file=files/Unison/Downloads/Valvole/Amplificatori Integrati/S6/manual_S6_2012_ing_ita.PDF

 

Wersja ENG. Polskiej nie dostałem nawet przy zakupie nowego wzmacniacza w Polsce.

35 minut temu, Arczibald napisał:

No i nadszedł czas na kolejne lampki z rodziny Philipsa.

Pierwsze do porównania poszły starsze o 3 lata i okazały się lepsze pod względem ilości informacji w środku pasma. Jednak odrobinę, bez rewolucji. Tak czy inaczej pasma są bardziej zrównoważone. 

Byłem pod ogromnym wrażeniem do późnych godzin wieczornych. Do momentu podłączenia Philipsow z tzw szwami czyli bańkami jakie Philips stosował w Miniwatt.

Już się nie dziwię, że te lampy średnio po 900zł się sprzedają : 

Cóż mogę powiedzieć. Zarwalem noc do 4 rano.

Płyty odkrywam na nowo. Oczywiście każdy każdy z poprzednich Philipsow to znakomite lampy. Nie ma dwóch zdań. 

W czym te ostatnie są lepsze? Większe zróżnicowanie barw. Większa gładkość brzmienia. Bas nie monstrualny ale schodzi tam gdzie trzeba. Na pozostałym materiale trzyma ten zakres w ryzach. Nic, kompletnie nic się nie wzbudza. 

Wyrazistosc pasm z jednoczesnym szlifem w pojedynczych dźwiękach jest znakomita.

Góry nie da się opisać, może tylko tak, że ma się wrażenie, iż leci na żywo :)  Podobnie jak środek pasma.

konkluzja, każdy z powyższych Philipsow to znakomite lampy. Jednak te Heerleny (Miniwatt) to uwolnienie muzyki do granic możliwości. Wreszcie wzmacniacz zaczął grać bez absolutnie żadnych zastrzeżeń a muzyki słucha się w pełnym relaksie lecz z gęsią skórką.

Warte każdych pieniędzy. NOSow to już pewnie się nie spotka ale używane o emisji 100% gdzieś się znajdzie.

polecam, polecam :

Masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę tych używanych lamp? Ebay?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu nie kupuję.

Mam sprawdzonego dostawcę, który od 25 lat zajmuje się tylko lampami. Ma 3 mierniki i takie oko, że od razu wie co jest i skąd, z jakiej fabryki i jakiego producenta.

Człowiek zęby zjadł na lampach. Ciężko mi się do niego dostać ale jak już dotrę to same perełki dla mnie ma.

Testuję też Philipsa z pełnym getterem. Też bdb. A patrząc jakie ceny są w naszych sklepach z lampami to żal nie brać od niego kilku sztuk. Wszystkie to unikaty, pewne lampy (sam po europie jeździ po nie łącząc to z wakacjami :) 

Pełne zaufanie i profesjonalizm. 

Jakby ktoś chciał to mam pełny getter z philips heerlen.

Kody wyraźne. Cena śmieszna patrząc na te nowe nie grające konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał ochotę na NOS-y ecc82:

Philips z fabryki z Heerlen z najlepszych lat (1968)
Uwaga! Te same kody ⊿ Gf8 / 9C3 na obu lampach.

Taki rarytasik posiadam. Dziś dostałem 3 komplety. Dwa mogę sprzedać. 

Kontakt przez PW

Panowie, chciałbym każdemu odsprzedać ale muszę też coś dla siebie zostawić. Tak to okazja bo w tubestore 1200 wzwyż...

Ewentualnie jedna parka by była :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników US i przepraszam, że poza tematem ale po fakcie zauważyłem brak wątku "powitanie"  choć go niechcący założyłem. Na forum jestem praktycznie od zawsze, jednak częściej jako czytelnik. Mam niską samoocenę jako  specjalisty od audio mimo, że przewaliłem sporo sprzętu i muzyki słucham od momentu gdy mój Tata " zapodał" Bolero Ravela na gramofonie własnej roboty 55 lat temu.

Właśnie nabyłem US PRELUDIO  i słucham - na ile pozwala mi żona !! 

Ponieważ rzadko pozwala więc nie mam jeszcze wyrobionej opinii.

Kupiłem go ponieważ ok. rok temu padł mi lewy kanał w moim ukochanym Amplifonie WL 70 . Przez ten rok cierpiałem bez muzyki !! Choć i tak z powodów rodzinnych nie było czasu słuchać.

Wybrałem Preludio, gdyż mam sporo lamp do niego (6550, KT88, ECC82) i w sumie mogę go intensywnie eksploatować.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Aha !  Czy ktoś z Państwa próbował w tym wzmacniaczu KT120 ? , Mam  wygrzaną lecz mało używaną kwadrę KT120 Tung Sol i szkoda mi się jej pozbywać - jednak boję się ryzykować. Nie ma tych lamp w zalecanych dla US mimo autobiasu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na Unison Research :)

jeśli nie ma danych lamp w specyfikacji wzmacniacza to ja bym nie ryzykował. Bo też i po co? Jak Ci lampy zaciągną transformator to odechce Ci się eksperymentów. 

chyba że ktoś ma doświadczenie i robił tak. Niech napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odp. 

Aktualnie - po odsłuchach i zmianie wejściowych na ECC82  PSVANE nie mam ochoty na eksperymenty z KT 120.

Ten wzmacniacz potrafi zagrać w 50 m2  (ale po zmianie lamp wejściowych j/w ) bardzo dynamicznie i z dobrym basem oraz szybkością, poszerzoną sceną oraz lepszą lokalizacją wokali/instrumentów  ( po wielu latach różnych doświadczeń -  wiem co mówię/piszę ) i rozdzielczością. Zaskoczył mnie pozytywnie.

Pozdrawiam

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, nocnymocny napisał:

Witam! W końcu i ja dołączę do klubu z Triode 25.

DSC00999 (Kopiowanie).JPG

Witamy. Będziesz zadowolony UR to piękne i fajnie brzmiące sprzęty. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebgla, Arczibald - dzięki. Nie mam wielkiego doświadczenia ze wzmacniaczami lampowymi, UR Triode 25, to mój drugi. Wcześniej był Cayin CS-55 A; żeby nie pisać górnolotnych frazesów - włoski sprzęt bardziej do mnie przemawia (do kompletu jest też włoski odtwarzacz - Audia Flight CD one M). Teraz szukam odpowiednich kolumn, myślę nad Harbeth SHL5 Plus albo Klipsch Heresy III.

Lampy w Triode na chwilę obecną, to: 6CA7 EH, GE JAN 5751 i NATIONAL ECC82. Jak będę nowe kolumny, przetestuję inne zestawienia.

Edytowane przez nocnymocny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbethy zagrają prawie z każdym zestawem. Ich siła tkwi w stosowaniu rozwiązań starych konstrukcji. 

Możesz rozejrzeć się więc również za Spendorami, Altecami czy Goodmansami. 

Wszystko to zacne rozwiązania i piękny dźwięk. Osobiście najbardziej cenie sobie Goodmansy.

Lampki sterujące zmień, one budują dźwięk. Pewnie już doczytałeś jak jestem zauroczony Philipsami :)

Jakby co to pisz na PW. Jeszcze jedną mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie wzmacniacze Triode 25 oraz S6 (ten obecnie produkowany z kratkami po bokach) . Czy miał ktoś okazje je porównać? Widzę , że  Triode 25 jest w układzie PP , a S6 to SE. I jak one radzą sobie z kolumnami 4 omowymi ? 

 

W dniu 30.09.2019 o 21:00, nocnymocny napisał:

Nie mam wielkiego doświadczenia ze wzmacniaczami lampowymi, UR Triode 25, to mój drugi. Wcześniej był Cayin CS-55 A; żeby nie pisać górnolotnych frazesów - włoski sprzęt bardziej do mnie przemawia (do kompletu jest też włoski odtwarzacz - Audia Flight CD one M).

Też mam włoski cd (Lectora) więc teraz może pora na włoski wzmacniacz ?  Napisz jak możesz jaki charakter brzmienie ma Triode 25 w porównaniu do CS55. Dałoby mi to jako taki obraz sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Cayin CS-55 A brzmiał dynamicznie, szczegółowo, niczym tranzystor, ale w porównaniu z Triode 25 dźwięk był jakby "ściśnięty". Włoski wzmacniacz, mimo lamp EL34 wcale nie brzmi mniej dynamicznie i dokładnie; jest gładszy i ma więcej powietrza między dźwiękami. Zdecydowanie lepsze jest budowanie sceny w głąb i w szerz. Unisona po prostu chce się słuchać. :-)

Edytowane przez nocnymocny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Silver_85 napisał:

Też mam włoski cd (Lectora) więc teraz może pora na włoski wzmacniacz

Z włoskich wzmacniaczy polecam również abyś spróbował Mastersound Dueventi lub Box . Lampy el34, ale zdziwić można się. Wykonanie włoskie Dueventi lub bardziej klasyczny Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arczibald napisał:

To może poszukaj starszej wersji S6, która ma odczepy na 4 i 8 Ohm.

Tylko przy używkach będzie problem z odsłuchem u siebie. I ten nowy design bardziej mi się podoba ?  Chyba skuszę się na wypożyczenie tylko muszę pomyśleć który model. 

 

15 godzin temu, Kukawa napisał:

Z włoskich wzmacniaczy polecam również abyś spróbował Mastersound Dueventi lub Box . Lampy el34, ale zdziwić można się. Wykonanie włoskie Dueventi lub bardziej klasyczny Box.

Dzięki zerknę. 

 

15 godzin temu, nocnymocny napisał:

Według mnie Cayin CS-55 A brzmiał dynamicznie, szczegółowo, niczym tranzystor, ale w porównaniu z Triode 25 dźwięk był jakby "ściśnięty". Włoski wzmacniacz, mimo lamp EL34 wcale nie brzmi mniej dynamicznie i dokładnie; jest gładszy i ma więcej powietrza między dźwiękami. Zdecydowanie lepsze jest budowanie sceny w głąb i w szerz. Unisona po prostu chce się słuchać. ?

Dzięki za opinie. Zachęca żeby posłuchać. CS55 nie słuchałem . Mam A55TP , który z tego co wiem jest równiejszy, gładszy i bardziej "analogowy". 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 23:10, kolor232 napisał:

Witam 

Czy ma któryś z kolegów hybryde Unisona?

Jeżeli tak to z czym porównywaliście?

Cześć 

Ja mam Unico Secondo wcześniej miałem Exposure 3010, Primare I21.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego na jego temat to napisz, postaram  się pomóc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lorecci napisał:

Cześć 

Ja mam Unico Secondo wcześniej miałem Exposure 3010, Primare I21.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego na jego temat to napisz, postaram  się pomóc. 

 

 

Cześć 

Teraz mam Synthesis Roma 510AC i zastanawiam się nad Unico 150 ponieważ brakuje mi trochę tzw. "kopa" przy ostrej muzyce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kolor232 napisał:

Cześć 

Teraz mam Synthesis Roma 510AC i zastanawiam się nad Unico 150 ponieważ brakuje mi trochę tzw. "kopa" przy ostrej muzyce 

Zmień kolumny .

Z głośnika niskotonowego 16cm kopa nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.