Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, kolor232 napisał:

Cześć 

Teraz mam Synthesis Roma 510AC i zastanawiam się nad Unico 150 ponieważ brakuje mi trochę tzw. "kopa" przy ostrej 

Cześć, 

Mi w Unico Secondo jakoś specjalnie "kopa" nie brakuje, a nie słucham wyłącznie kwartetów smyczkowych:-)

 Unico 150 to już bardzo konkretny zawodnik, ale i Twój wzmacniacz nie jest ułomkiem - 80W z lampy to już bardzo dobry wynik.

Może faktycznie wzmak nie zgrywa się z Twoimi  kolumnami (napisz jakie to głośniki) albo wzmacniacz nie eksponuje tzw. "kopa" i faktycznie należy go zmienić. 

Z tą wielkością głośnika to jednak bywa różnie  i wszystko zależy od konkretnych kolumn.

Np. YG Carmel 2  choć mają niewielki głośnik to dźwięk ma kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lorecci napisał:

Cześć, 

Mi w Unico Secondo jakoś specjalnie "kopa" nie brakuje, a nie słucham wyłącznie kwartetów smyczkowych:-)

 Unico 150 to już bardzo konkretny zawodnik, ale i Twój wzmacniacz nie jest ułomkiem - 80W z lampy to już bardzo dobry wynik.

Może faktycznie wzmak nie zgrywa się z Twoimi  kolumnami (napisz jakie to głośniki) albo wzmacniacz nie eksponuje tzw. "kopa" i faktycznie należy go zmienić. 

Z tą wielkością głośnika to jednak bywa różnie  i wszystko zależy od konkretnych kolumn.

Np. YG Carmel 2  choć mają niewielki głośnik to dźwięk ma kopa.

Moje kolumny to Phonar Veritas P6 Next i nie są to jakieś ułomki.

Słuchałem też Focal Kanta n2 objaw był podobny.Podłączenie hybrydy Vincenta rozwiązało problem, dlatego myślę o Unico.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kolor232 napisał:

Moje kolumny to Phonar Veritas P6 Next i nie są to jakieś ułomki.

Słuchałem też Focal Kanta n2 objaw był podobny.Podłączenie hybrydy Vincenta rozwiązało problem, dlatego myślę o Unico.

Pozdrawiam

W takim razie pozostaje sprawdzenie Unico, najlepiej w swoim systemie.

Widziałem że wiele sklepów w sieci sprzedaje UR, myślę że przy odrobinie determinacji uda Ci się wypożyczyć wzmacniacz na testy. 

Np. Koris w Poznaniu - super salon i sprzęt wypożyczają na testy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniaczy lampowych należy szukać kolumn o wysokiej sprawności i z łagodnym przebiegiem charakterystyki impedancji .

Jak chcemy żeby miało to " kopa " to głośniki dodatkowo muszą być duże . Można też zmuszać głośniki 16cm do kopa dużą mocą ale znowu ta duża moc z dużymi głośnikami da jeszcze więcej .

Fizyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muda44 napisał:

Do wzmacniaczy lampowych należy szukać kolumn o wysokiej sprawności i z łagodnym przebiegiem charakterystyki impedancji .

Jak chcemy żeby miało to " kopa " to głośniki dodatkowo muszą być duże . Można też zmuszać głośniki 16cm do kopa dużą mocą ale znowu ta duża moc z dużymi głośnikami da jeszcze więcej .

Fizyka .

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 10:24, muda44 napisał:

Do wzmacniaczy lampowych należy szukać kolumn o wysokiej sprawności i z łagodnym przebiegiem charakterystyki impedancji .

Jak chcemy żeby miało to " kopa " to głośniki dodatkowo muszą być duże . Można też zmuszać głośniki 16cm do kopa dużą mocą ale znowu ta duża moc z dużymi głośnikami da jeszcze więcej .

Fizyka .

Witam i potwierdzam powyższe.

Miałem lampowego Synthesisa, teraz mam lampowego Unisona. Oba bardzo dobre.

Do lampowych wzmacniaczy jedynie wysokoskuteczne kolumny. Szukałbym  od 90dB wzwyż. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek64 napisał:

Witam i potwierdzam powyższe.

Miałem lampowego Synthesisa, teraz mam lampowego Unisona. Oba bardzo dobre.

Do lampowych wzmacniaczy jedynie wysokoskuteczne kolumny. Szukałbym  od 90dB wzwyż. 

Pozdrawiam

Apropos fizyki - chyba 80W wzmacniacz lampowy nie potrzebuje wysokoskutecznych kolumn. Łatwe do napędzenia owszem, o łagodnym przebiegu impedancji ale nie muszą być superskuteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UR S6 i kolumny o skuteczności 89dB. Nigdy nie odczułem aby wzmacniacz nie dawał rady. Nie wiem jakby było przy 85-86dB. Ale w okolicy 90 jest naprawdę ok. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogus18 napisał:

Maćku Triode to dobry wzmacniacz .Ale powiedz coś więcej jakie kolumny tz. w jakim przedziale cenowym ? Jak duże pomieszczenie? Czego oczekujesz, słuchasz? 

 

Wybór duży?

Przepraszam za niezrozumienie, ja tylko staram się doradzić koledze, nie szukam nowych kolumn. Sam mam kolumny Audium comp 8, to są kolumny o skuteczności 93dB, głośnik niskotonowy ma średnicę 22cm. Lampa absolutnie daje radę. Przy lampach 6CA7 EH gram w trybie triodowym, chyba że chcę coś ostrzejszego i trochę głośniej, wtedy włączam w trybie pentodowym. Wiem że na tym forum to trochę niepolityczne, ale zostawiłbym sobie, będąc na miejscu kolegi kolora, Synthesisa. To dobra firma, montują swoje trafa.

W mojej konfiguracji gram 3 lata, zużyłem już 1 kpl lamp mocy EH 6CA7, kupiłem takie same i na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru pozbywać się ani kolumn ani tym bardziej unisona.  Zastanawiam się jedynie na poważnie nad wpięciem w system  streamera, w tej chwili używam konfiguracji sieć+PC+foobar2000+kabel usb do mojego wzmaka. Chodzi o pominięcie komputera w torze. Zastanawiam się nad np. Teac NT (przez rca) czy cocktail audio przez usb. Budżet do ok. 4k, może być używane.  Sterowanie z pilota i tabletu (android). Może któryś z kolegów ma jakieś dobre dobre doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciek64 napisał:

Przepraszam za niezrozumienie, ja tylko staram się doradzić koledze, nie szukam nowych kolumn. Sam mam kolumny Audium comp 8, to są kolumny o skuteczności 93dB, głośnik niskotonowy ma średnicę 22cm. Lampa absolutnie daje radę. Przy lampach 6CA7 EH gram w trybie triodowym, chyba że chcę coś ostrzejszego i trochę głośniej, wtedy włączam w trybie pentodowym. Wiem że na tym forum to trochę niepolityczne, ale zostawiłbym sobie, będąc na miejscu kolegi kolora, Synthesisa. To dobra firma, montują swoje trafa.

W mojej konfiguracji gram 3 lata, zużyłem już 1 kpl lamp mocy EH 6CA7, kupiłem takie same i na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru pozbywać się ani kolumn ani tym bardziej unisona.  Zastanawiam się jedynie na poważnie nad wpięciem w system  streamera, w tej chwili używam konfiguracji sieć+PC+foobar2000+kabel usb do mojego wzmaka. Chodzi o pominięcie komputera w torze. Zastanawiam się nad np. Teac NT (przez rca) czy cocktail audio przez usb. Budżet do ok. 4k, może być używane.  Sterowanie z pilota i tabletu (android). Może któryś z kolegów ma jakieś dobre dobre doświadczenia?

Twoje kolumny nawiasem mówiąc bardzo fajne mają 93db wg producenta, co może ale jak pokazuje doświadczenie nie często jest prawdą.  Model Comp 7 ma wg danych producenta 89db a wg pomiarów Audio 84db.

Różnica 5db efektywności to bardzo dużo. 

Trzeba na te dane brać poprawkę bo nie wiedzieć czemu efektywność i impedancja jest przez producentów nagminnie naciągana (delikatnie rzecz ujmując).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam aktualnie na testach nowe S6 i jest to moje pierwsze obcowanie we własnym systemem z lampą. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ale myślę czy nie da się lepiej. Szczególnie chodzi mi o kontrolę basu i jego rozdzielczość. Wiem, że można pokombinować z lampami, ale bardziej zastanawiam się czy nie lepiej pójść w model wyżej czyli Sinfonie. Czy macie z nią doświadczenia i bezpośrednie porównanie z S6? Czy to jest rozwinięcie tego miękkiego, przyjemnego dźwięku z dodaniem kontroli basu, czy pójście w innym kierunku. Dodam, że w sklepie z którego wypożyczyłem odradzono mi Synfonię, bo ponoć jest przeciętna, ale dzielę to na 3, bo S6 też mi nie podzielali, a jest super. A może lepiej pójść w inną firmę, np Line Magnetic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arek80 napisał:

Witam, mam aktualnie na testach nowe S6 i jest to moje pierwsze obcowanie we własnym systemem z lampą. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ale myślę czy nie da się lepiej. Szczególnie chodzi mi o kontrolę basu i jego rozdzielczość. Wiem, że można pokombinować z lampami, ale bardziej zastanawiam się czy nie lepiej pójść w model wyżej czyli Sinfonie. Czy macie z nią doświadczenia i bezpośrednie porównanie z S6? Czy to jest rozwinięcie tego miękkiego, przyjemnego dźwięku z dodaniem kontroli basu, czy pójście w innym kierunku. Dodam, że w sklepie z którego wypożyczyłem odradzono mi Synfonię, bo ponoć jest przeciętna, ale dzielę to na 3, bo S6 też mi nie podzielali, a jest super. A może lepiej pójść w inną firmę, np Line Magnetic?

Wymiana lamp mocy na 6CA7 Electro Harmonix wprowadza mocniej kontrolowany bas ale tracimy za  to tą fajną miękkość i delikatność dźwięku.  Jeśli masz na fabrycznych lampach i są nowe to daj im się wygrzać. Ja nie narzekam na kontrolę basu na fabrycznych Tungsolach. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja w temacie S6, mam problem z biasem w nowszej wersji, chodzi o to ze w lewym kanale wskaźnik na wszystkie lampy przechyla się w kierunku czerwonego pola i nie jestem juz w stanie tego skorygować. Czy ktoś z Was wiec czy możliwe jest korygowanie prądu dla całego kanału? Wewnątrz jak rozkręciłem S6-tke to jest po jednym regulowanym malutkim rezystorze (o ile mnie wzrok nie myli), ten mały niebieski w okolicy transformatora na załączonym zdjęciu.

Czy ktoś może ma doświadczenia z tym modelem ? Jeżeli tym rezystorem można regulować natężenie prądu to spróbuje trochę go zmniejszyć bo zawsze moge użyć tych regulatorów na zewnątrz żeby podciągnąć każdą lampę no ale muszę wiedzieć że to jest właściwe miejsce do kręcenia :)

Pozdrawiam

Piotr

IMG-0788.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

sprawa regulacji biasu w S6 załatwiona, przetestowałem i zadziałało. 

Informacyjne dla zainteresowanych, tymi małymi potencjometrami niebieskimi można regulować prąd dla całego kanału a potem poszczególne lampy już dostrajać za pomocą zewnętrznych regulatorów. 

Pozdrawiam 

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Silver_85 napisał:

Takie maleństwo grało na AS. 

UR.jpg

 

Posłuchaj Silver bo to są Opery, ja nie miałem przyjemności posłuchać,  jak byłem to grały kolumny Unison Research, powiedz mi jak grały te Opery, to są chyba Callas Diva 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem , ale już pod koniec mojej wizyty na AS i nie słuchałem długo. Zapamiętałem , że grało równo, lekko po cieplejszej stronie, bez efekciarstwa. Myślę, że biorąc pod uwagę cenę te Opery są ciekawe. Za krótki był odsłuch. Brakło czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry.

Zwracam się do użytkowników wzmacniaczy Unison Research S8.

Jak długo żyją w tym wzmacniaczu lampy mocy 845. 

Wiem ,że wzmacniacz gra w układzie SE, teoretycznie to wskazuje na szybkie zużycie lamp.

Zastanawiam się nad kupnem tego wzmacniacza i chciałbym wiedzieć jak często będę musiał wymieniać te nietanie "bańki".

Pozdrawiam.

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
21 minut temu, Przemo8 napisał:

Dzień dobry.

Zwracam się do użytkowników wzmacniaczy Unison Research S8.

Jak długo żyją w tym wzmacniaczu lampy mocy 845. 

Wiem ,że wzmacniacz gra w układzie SE, teoretycznie to wskazuje na szybkie zużycie lamp.

Zastanawiam się nad kupnem tego wzmacniacza i chciałbym wiedzieć jak często będę musiał wymieniać te nietanie "bańki".

Pozdrawiam.

Przemek

 

Nie wiem dlaczego uważasz, że w układzie SE lampy narażone są na szybkie zużycie..? MZ prędzej w układach PP lampa się zużyje, szczególnie jeśli będzie źle sparowana względem drugiej lampy w parze.

Najwięcej od żywotności lampy zależy punkt pracy (czy nie jest zbyt wyśrubowany) i jakość samej lampy. Przechodząc już do konkretnego przykładu UR, w tym konkretnym modelu 3 lata intesywnego grania bez problemu wytrzyma i wcześniej nie ma co zmieniać. Chińskie Shuangi 845A i 845B wytrzymują bardzo długo, a kosztują po 800-1000 zł para, czyli nie tak drogo. 

Są też repliki WE 845 Psvane, koszt 3000 za parę, a sporo jest przypadków, że lampa pada sama z siebie po kilku miesiącach. 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, plastik1989 napisał:

Nie wiem dlaczego uważasz, że w układzie SE lampy narażone są na szybkie zużycie..? MZ prędzej w układach PP lampa się zużyje, szczególnie jeśli będzie źle sparowana względem drugiej lampy w parze.

Najwięcej od żywotności lampy zależy punkt pracy (czy nie jest zbyt wyśrubowany) i jakość samej lampy. Przechodząc już do konkretnego przykładu UR, w tym konkretnym modelu 3 lata intesywnego grania bez problemu wytrzyma i wcześniej nie ma co zmieniać. Chińskie Shuangi 845A i 845B wytrzymują bardzo długo, a kosztują po 800-1000 zł para, czyli nie tak drogo. 

Są też repliki WE 845 Psvane, koszt 3000 za parę, a sporo jest przypadków, że lampa pada sama z siebie po kilku miesiącach. 

 

Dzięki za odpowiedź.

Chyba z doświadczenia wiem,że zużywają się szybciej w układzie SE. Miałem kiedyś wzmacniacz  SE na lampach el 34. Wytrzymywały max 2 lata. teraz mam PP i wytrzymują dłużej. Zresztą to tylko moje doświadczenie. Chciałby wrócić do wzmacniacza w układzie SE. i dlatego na celownik wziąłem S8. Muszę jeszcze namówić kogoś aby zaprosił mnie do siebie na odsłuch.

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, plastik1989 napisał:

A skąd jesteś? 

Jestem ze Szczecina.Często odwiedzam też Poznań.

Generalnie zastanawiam się jak ten wzmacniacz poradzi sobie z odtwarzaczem Docet Lector 7. Odtwarzacz ma na wyjściu lampki i generuje ciepłe,analogowe brzmienie. Do tego podłogowe Chario  4 ohmowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.