Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Niestety, ja z Krakowa... W Poznaniu bywam czasami, ale dużo nam to nie da chyba jak się spotkamy w pół drogi ? Ja mam Simply 845 czyli protoplastę S8, a drugi znajomy w Krakowie ma S8kę, więc jakbyś zawitał na południe Polski, odezwij się. 
 

Co do połączenia z Docet Lectorem myślę, że będzie OK, chociaż ciężko ni powiedzieć jak wpasuje się w ten zestaw Chario. Ale z samego tandemu S8 i Docet Lector można uzyskać bardzo fajny, dociążony ale również dynamiczny dźwięk. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 17:51, plastik1989 napisał:

Niestety, ja z Krakowa... W Poznaniu bywam czasami, ale dużo nam to nie da chyba jak się spotkamy w pół drogi ? Ja mam Simply 845 czyli protoplastę S8, a drugi znajomy w Krakowie ma S8kę, więc jakbyś zawitał na południe Polski, odezwij się. 
 

Co do połączenia z Docet Lectorem myślę, że będzie OK, chociaż ciężko ni powiedzieć jak wpasuje się w ten zestaw Chario. Ale z samego tandemu S8 i Docet Lector można uzyskać bardzo fajny, dociążony ale również dynamiczny dźwięk. 

Dziękuję za zaproszenie, niestety do Krakowa to poważna wyprawa.

Byłem na Audio Show w Warszawie,tam słyszałem wzmacniacz Unisona na podwójnej lampie 845 w kanał,ale to już inna liga i inne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zwracam się do użytkowników wzmacniaczy  Unison Research 845. Noszę się z zamiarem kupienia tego wzmacniacza. Moje pytanie,

 Czy jest różnica między zwykłym Unison Research 845,a starszą wersją Simply 845. Czy ktoś porównywał te dwa modele.

Dodam, że w nowszym modelu pasują mi jego gabaryty, jest mniejszy i ustawniejszy od starszego Simly. 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź wszystkich, którzy mają w tym temacie doświadczenie.

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich klubowiczów. Dołączam z Unisonem Triode 25 USB. Gram głównie z CD/MacBooka (Tidal/Apple Music) z kolumnami Sonus Faber Venere 2.0 i subwooferem Rel T5i, ale w najbliższym czasie planuje reaktywacje gramofonu.

Jestem nowy na forum, choć posty czytam już od bardzo dawna. Nie ukrywam, że ten wątek mocno przyczynił się do mojej decyzji o zakupie piecyka. Gra w tym systemie już od ponad 8 miesięcy - o dziwo już musiałem zmieniać lampy mocy (a może wcale to nie jest dziwne?). Czy ktoś może wymieniał już w swoim Triode 25 małe lampy? Jeśli tak, to jakimi warto się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem triode 25 przez chyba 3 lata. To dobry wzmacniacz, jako lamp sterujących używałem oprócz firmowych psvane mark II oraz tungsol gold. Nie mam doświadczenia z kolumnami Sonusa lecz w tracie odsłuchów przy zakupie  usłyszałem od sprzedawcy, iż są to kolumny lubiące prąd. Nie wiem jakie warunki akustyczne  ma kolega oraz jakie okablowanie. Przy typowych warunkach obstawiałbym lampy jednak o jaśniejszej barwie (tungsolgold). Zaznaczam iż nie mam doświadczenia z NOSami. Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arczibald, @maciek64 Dzięki za odpowiedzi! Rozglądałem się co nieco na ebay, rzeczywiście da się bez problemu dostać pare małych lamp mocy. Nie wiem jednak czy na start nie sprawdzę sugerowanych Tung Sol Gold. Takie są czasy, że mam pewne wątpliwości, czy przesyłka z USA kiedykolwiek do nas dojdzie. 

Jeśli chodzi o Sonusy - odnoszę podobne wrażenie, przejawia się to w szczególności przy słuchaniu ciszej. Nieco mocniejsze przekręcenie potencjometru (przynajmniej na 1/4) bardzo ładnie układa dźwięk i wyciąga detale. Wzmacniacz w trybie pentody dostarcza 45W, minimalna moc zalecana przez Sonusa to 50W, jednak mają moim zdaniem całkiem dobrą efektywność.

Pokój odsłuchowy to salon 33m z aneksem, kanapa stoi na środku, około 2m od kolumn. Kable, na których gram to Van den Hul CS 122 bez konfekcji. Planuje jeszcze wyskubanie kawałka izolacji tak, żeby zastąpić zworki (blaszki) gołym kablem, który przechodzi przez oba terminale. Mam nadzieję, że ten zabieg też rozjaśni system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Raytheony. Może nie tylko w USA będą dostępne:)

CS 122 to słodki kabel. W przyszłości pomyśl nad modelem wyżej jeśli vdh przypadl Ci do gustu.

Przy wszystkich audio zabiegach, zawsze podpowiadam, by zacząć od kabli sieciowych. To właśnie ten prąd dociera do kolumn przez cały sprzęt. 

Osobiście polecam Elecaudio na Viborgach - zerknij na olx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sieciowych jest u mnie o tyle problem, że mam tylko 1 gniazdko w ścianie do zasilenia wszystkiego. Inwestowanie równowartości średniej jakości kolumny w listwę zasilającą jeszcze do mnie nie przemawia, więc tą chwile korzystam z czegoś takiego x2:

https://allegro.pl/oferta/listwa-zasilajaca-rack-pdu-19-lanberg-1u-16a-7x-2m-7529184191?fromVariant=7529200996

Kupiłem tą listwę, bo wydaje mi się prosta do modyfikacji (wymiana samego przewodu, schematu podłączenia gniazd na "gwiazdke", itp).

Osobne gniazdko będzie tylko do gramofonu i pre (stoi kawałek dalej). Stąd nie wiem czy wymiana samej sieciówki da jakiekolwiek efekty. @Arczibald, daj znać, jeśli jestem w błędzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciekawą listwę już za 400 kupisz ale tu masz rację, że nie trzeba od listwy zaczynać. Spróbuj z kablem sieciowym do pre lub CD. 

Lub bardziej uniwersalnie do wzmacniacza.

Sam zresztą usłyszysz gdzie największe sa zmiany. A zmiany przy sieciowkach są ogromne na plus.

Napisz na PW to Ci coś podpowiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, tomek11 napisał:

Zakupiwszy Unico Primo, proszę o przyjęcie do klubu.

 

Dluugo jesteś na forum ?  Podziel się czemu wybrałeś Unico Primo ? Co zadecydowało ? Jak wpisał się w system ? To cenne uwagi dla przyszłych właścicieli . 

Gratulacje za fajny zakup i dużo radości z użytkowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 21:25, bogus18 napisał:

Dluugo jesteś na forum ?  Podziel się czemu wybrałeś Unico Primo ? Co zadecydowało ? Jak wpisał się w system ? To cenne uwagi dla przyszłych właścicieli . 

Po pierwsze - nigdy nie miałem hybrydy, więc chęć spróbowania.

Po drugie - nigdy nie miałem włoskiej elektroniki, znowuż chęć sprawdzenia co potrafią w te klocki makaroniarze.

Po trzecie - przeczytane w sieci komentarze o wysokiej jakości wykonania, więc chciałem to zweryfikować, bo lubię takie perełki.

I te peany nie są przesadzone - jakość to prawdziwe 10/10. Materiałowo, zewnętrznie, detale, przednia płyta, organoleptyczne wrażenia z pokrętła volume i przełącznika wejść, blacha obudowy, wykończenie, to wszystko mógłby mieć spokojnie wzmacniacz z innej stajni za 15 koła. A mi udało się kupić 3-miesięczną używkę za 4000... Podkreślam, że jest to wersja srebrna/biała (bo to nie jest typowy srebrny szlifowany panel a'la Onkyo czy Yamaha). Jest użyty inny materiał i jest to zupełnie inna faktura, niż w wersji czarnej Unico Primo. Jest jakby lekko gąbczasto-gumowo-chropowata i to robi różnicę. Chociaż generalnie jestem zwolennikiem czarnych sprzętów, ale widząc na żywo tą srebrną vel białą (bo naprawdę ciężko to jednoznacznie nazwać), szybko można zmienić zdanie. 

Co do wpasowania się w system, cóż... sprzęt na razie stoi w biurze za biurkiem. W obecnym mieszkaniu mam już taki syf, że nic już tam nie ściągam z nowych klamotów. Czekam, aż wprowadzimy się do nowego mieszkania, wtedy przetestuję Primo z Dynaudio X34 i Phonarami P2 Style i porównam z Regą Brio R i Regą Elicit R. Ale to jeszcze chwilę potrwa. 

Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.12.2020 o 20:17, tomek11 napisał:

Po pierwsze - nigdy nie miałem hybrydy, więc chęć spróbowania.

Po drugie - nigdy nie miałem włoskiej elektroniki, znowuż chęć sprawdzenia co potrafią w te klocki makaroniarze.

Po trzecie - przeczytane w sieci komentarze o wysokiej jakości wykonania, więc chciałem to zweryfikować, bo lubię takie perełki.

I te peany nie są przesadzone - jakość to prawdziwe 10/10. Materiałowo, zewnętrznie, detale, przednia płyta, organoleptyczne wrażenia z pokrętła volume i przełącznika wejść, blacha obudowy, wykończenie, to wszystko mógłby mieć spokojnie wzmacniacz z innej stajni za 15 koła. A mi udało się kupić 3-miesięczną używkę za 4000... Podkreślam, że jest to wersja srebrna/biała (bo to nie jest typowy srebrny szlifowany panel a'la Onkyo czy Yamaha). Jest użyty inny materiał i jest to zupełnie inna faktura, niż w wersji czarnej Unico Primo. Jest jakby lekko gąbczasto-gumowo-chropowata i to robi różnicę. Chociaż generalnie jestem zwolennikiem czarnych sprzętów, ale widząc na żywo tą srebrną vel białą (bo naprawdę ciężko to jednoznacznie nazwać), szybko można zmienić zdanie. 

Co do wpasowania się w system, cóż... sprzęt na razie stoi w biurze za biurkiem. W obecnym mieszkaniu mam już taki syf, że nic już tam nie ściągam z nowych klamotów. Czekam, aż wprowadzimy się do nowego mieszkania, wtedy przetestuję Primo z Dynaudio X34 i Phonarami P2 Style i porównam z Regą Brio R i Regą Elicit R. Ale to jeszcze chwilę potrwa. 

Pozdrawiam, Tomek.

Czekam z niecierpliwością na pierwsze spostrzeżenia. Bardzo mnie tak hybryda kusi i intryguje. Ale jednocześnie nie chciałbym popełnić błędu w zakupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 21:55, Horizon44 napisał:

Czekam z niecierpliwością na pierwsze spostrzeżenia. Bardzo mnie tak hybryda kusi i intryguje. Ale jednocześnie nie chciałbym popełnić błędu w zakupie. 

W sumie ja też przyznam, że oczekuję na pierwsze wrażenia. U mnie oczekiwaną nostalgię i spokój ducha melomana osiągnąłem po niespełna rocznej egzystencji w lampach przy S 6. Wespół z Tannoy Stirling Prestige GR pełna synergia. Sprzęt tego włoskiego producenta z pewnością należy do wybitnych. U mnie pokazuje swoją szkołę i klasę brzmienia dopiero przy odsłuchach z typowego analogu. Mowa oczywiście o winylach (gramofon PRO JECT). Szczególnie Jazz i niektóre bluesowe wątki potrafią zakręcić.  

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich! 

Dzięki b. dobrej promocji w Black Friday stałem się szczęśliwym posiadaczem nowej integy Unison Triode 25 USB. Powoli wygrzewam dołączone lampy. I od razu mam pytanie - jakie to lampy? Bo wszystkie są rebrandowane przez Unisona, a chciałbym je porównać z innymi - tak ciekawie opisywanymi przez was i ewentualnie coś wymienić. Zacząć od lamp sterujących, czy od lamp mocy? O kablu zasilającym też czytałem - już planuję kupić jakiś dobry i niedrogi ?

Mój zestaw odsłuchowy: komp/Technics SL-G700 (CD/CD MQA/SACD +streaming TIDAL +serwer NAS Qnap po kablu +dysk wymienny lub pendrive) / kolumny podłogowe Heco Xenon 400 (skuteczność 91 dB, duży bas, kable głośnikowe: Oehlbach Crystal posrebrzane 2x2,5mm) / pokój 31 m2. Lubię duży i dobrze odwzorowany dół pasma. Moim zdaniem gra to wszystko przyzwoicie, ale zawsze może być lepiej ?

Pozdrawiam i czekam na info

alienista 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, niki666 napisał:

Lampy mocy z tego co czytałem to Tung-Sol. Jeżeli chodzi o sterujące to nie mam pojęcia ?

Dziękuję niki666 i za tę informację ?- bo jakoś nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Będę już wiedział do czego porównywać lampy mocy po ew. wymianie. Może i pozostałe to rosyjskie kopie Tung Soli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest to moje pierwsze doświadczenie z lampą. Mam do kolegów pytanie jak się mają lampy sterujące ELECTRO HARMONIX 12AU7A które siędza teraz w S6 do np zamówionych przezemnie JAN PHILIPS NOS 5963. Macie jakieś doświadczenie z tymi lampami.? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propos Simply Italy... Z czym zestawiacie to malenstwo, jezeli chodzi o kolumny?

Probowal ktos napedzac tym Unisonem bardziej wymagajace modele, np. cos ze stajni Dynaudio? Na razie nie mam problemu z efektywnoscia (moje Harpie maja 93 dB), ale chetnie poszedlbym w strone emocjonalnego, kolorowego grania. Moze inny kierunek? Czego sluchacie?

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Potrzebuję podpowiedzi w temacie zakupu Unison Unico Due lub Nuovo. Słuchałem kilku wzmacniaczy i wyszło na to że hybryda jest najbliższa temu co mi pasuje. Lubię bardziej spokojne nienachalne i niezbyt rozrywkowe brzmienie, ma być bardziej melodyjnie niż efektownie ale nie oznacza to że nie potrzebuję basu tam gdzie jest on potrzebny. Jak utwór wymaga kopa to niech kopie ale nie ma męczyć. Kolumny to Focal Chora 826, grają raczej lżej niż ciężej i są dość muzykalne i przejrzyste. Słuchałem Vincenta 227 i w zasadzie pasuje mi takie granie. I tu pytanie czy kupując Unico Due zamiast Vincenta zagra to z tymi kolumnami i czy zagra dość podobnie? Czy ktoś z forumowiczów słyszał Focale z jakimś Unico? Ma to sens? Przeczytałem kilka pozytywnych testów ale różniły się w ocenie charakteru grania. Chcę kupić sprzęt na parę lat i jakoś tak mam większe zaufanie do Unisona a jako że to rzadziej spotykany w Polsce sprzęt to i o odsłuch ciężej. Źródło to streamer Cambridge 851N i Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.