Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
W dniu 2.04.2021 o 23:57, lete napisał:

A propos Simply Italy... Z czym zestawiacie to malenstwo, jezeli chodzi o kolumny?

Probowal ktos napedzac tym Unisonem bardziej wymagajace modele, np. cos ze stajni Dynaudio? Na razie nie mam problemu z efektywnoscia (moje Harpie maja 93 dB), ale chetnie poszedlbym w strone emocjonalnego, kolorowego grania. Moze inny kierunek? Czego sluchacie?

Tak w ciemno, to Dynaudio i Unison nie jest optymalnym połączeniem. Cechy obu sprzętów nakładają się na siebie, co może skutkować zbytnim spowolnieniem dźwięku, ale trzeba przerysować już indywidualnie. Ja dosyć długo słuchałem na zestawie Dynaudio special40 i Unison reserarch simply 845 i to się fajnie zgrywało moim zdaniem. Ale inne kolumny Dynaudio które próbowałem sporo traciły w połączeniu z tym wzmacniaczem. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę, znowu wraca (zbyt) duże uproszczenie co do Dyniek, jako słodko-ciepłych zamulaczy, przepraszam za taki skrót. Przecież seria Excite (i pewnie inne nowsze, ale ich nie słuchałem), niekoniecznie są osadzone w proweniencji np. starych serii Audience czy też Confidence, które chyba najmocniej zbudowały u nas opinie na temat sznytu brzmieniowego tej duńskiej marki. Także ja będę bezwstydnie próbował Dynaudio X34 z Unico Primo, a jakże. Ale również z Regą Elicit R i Regą Brio R. Do tego na dokładkę jeszcze Phonary Style P2 w kartonach czekają. Wybiorę najlepiej, jak usłyszę. Do tej pory słuchałem Dyniek X14 z obydwoma wzmacniaczami Regi i co tu dużo gadać, fajnie to grało. Tym bardziej jestem ciekaw efektów z większymi X34 na dużo większym metrażu. Tylko odbiór mieszkania opóźniony:( Ale jak już się wprowadzę i wszystko odpalę, to Wam test wypiszę nieomal jak jakiś redaktor, a co;) Pozdrawiam, Tomek.

 

W dniu 5.04.2021 o 12:25, plastik1989 napisał:

Ale inne kolumny Dynaudio które próbowałem sporo traciły w połączeniu z tym wzmacniaczem.

No właśnie, pamiętasz, jakie to były kolumny?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 13.04.2021 o 19:38, tomek11 napisał:

Kurczę, znowu wraca (zbyt) duże uproszczenie co do Dyniek, jako słodko-ciepłych zamulaczy, przepraszam za taki skrót.

Nie chodzi o to, że Dynki to zamulacze - bo to nie prawda. Chodzi o to, że cholernie, ale to naprawdę cholernie potrzebują prądu... A gdy tego prądu brakuje to faktycznie robią się mułowate. Poprawnie napędzone Dynaudio(praktycznie wszystkie), z dobrze zgranym zródłem są dynamicznie i obszernie grające na basie przy jednocześnie bardzo łagodnym środkiem, pięknymi wybrzmieniami wysokich tonów. Ale zdecydowana większość aplikacji tych kolumn (szczególnie w systemach lampowych) które są złożone tak by jak najwięcej tego środka i góry "czarującej" wyciągnąć z Dynek, często właśnie przy bagatelizowaniu wydajności mocowej... I jeśli jako kryterium wysterowania przyjmiemy to, że bas nie "buczy" (a tak często jest) to wiele stracimy z tych kolumn. Bo od momentu gdy bas przestaje buczeć i się wlec, do momentu naprawdę dobrze wysterowanej kolumny jeszcze długa droga i sporo Wattów. Ja osobiście nie wierzę w połączenia Dynek z lampą ( nie licząc wyjątków tylko potwierdzających regułę). 

W dniu 13.04.2021 o 19:38, tomek11 napisał:

 

 

No właśnie, pamiętasz, jakie to były kolumny?

Chociażby Special 25. I w zasadzie każde 2,5way i 3way w górę to w ciemno można już zakładać, że wzmaniacz by klęknął. Co nie zmienia faktu, że średnica i góra w takim połączeniu nadal będzie bardzo wciągająca. 

W dniu 13.04.2021 o 19:38, tomek11 napisał:

Dyniek X14 z obydwoma wzmacniaczami Regi i co tu dużo gadać, fajnie to grało. Tym bardziej jestem ciekaw efektów z większymi X34

Nowe Exite to trochę inne podejście. To z założenia niższe serie mające pracować w mniej "wyrafinowanym" towarzystwie i tam już na etapie projektu zapewne zdawano sobie sprawę, że typowy kompan do nich to raczej nie będzie 500W tranzystor, tylko coś z podobnego przedziału cenowego - a w nim zbyt wielu mocarzy nie ma. X14 słuchałem z PP na EL34 i dawał radę całkowicie, X34 słuchałem z PP na kt88 oraz kt66 i też bez, żadnego problemu pędził. Moje wcześniejsze uwagi zdecydowanie bardziej są celne w odniesieniu do wyższych modeli: Confidence, serie Special, nowe Heritage itd.  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plastik1989Napisałeś "Tak w ciemno, to Dynaudio i Unison nie jest optymalnym połączeniem." A Unison to przecież nie tylko Simply Italy czy lampa w ogóle. Stąd i mój wywód;) Zgoda co do słabej czy nawet średnio mocnej lampy z Dynkami, sam sobie odpuściłem taki pomysł, chociaż mocno chodził mi po głowie i nawet napłodziłem kilka wpisów na ten temat. Ale np. te 80 czy 100W na 8 omach z hybrydy Unisona to bym z góry nie skazywał na niepowodzenie, zwłaszcza przy małych podłogówkach, jakimi X34 właśnie są.

Pozdrawiam, Tomek.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 minut temu, tomek11 napisał:

@plastik1989Napisałeś "Tak w ciemno, to Dynaudio i Unison nie jest optymalnym połączeniem." A Unison to przecież nie tylko Simply Italy czy lampa w ogóle. Stąd i mój wywód;) Zgoda co do słabej czy nawet średnio mocnej lampy z Dynkami, sam sobie odpuściłem taki pomysł, chociaż mocno chodził mi po głowie i nawet napłodziłem kilka wpisów na ten temat. Ale np. te 80 czy 100W na 8 omach z hybrydy Unisona to bym z góry nie skazywał na niepowodzenie, zwłaszcza przy małych podłogówkach, jakimi X34 właśnie są.

Pozdrawiam, Tomek.

Tak, masz całkowitą rację. Dlatego pisałem to "w ciemno", w sensie, że tak na starcie to trzeba założyć, że prawdopodobieństwo nie zgrania się jest większe, niż zgrania się. Ale o niczym to nie przesądza.  Obie marki bardzo lubię, obu marek miałem/mam elementy, ale w większości przypadków słabo się z sobą dogadują. Nie doczytałem tego wcześniej, że chodzi o serię Exite, bo ona jednak rządzi się nieco innymi prawami i ogólnie są dużo przyjaźniejsze do napędzenia. 

Natomiast gdyby udało się w systemie uzyskać plusy firmowego dźwięku UR oraz firmowego Dynek, (przy zachowaniu dynamiki i energii) to byłoby to bardzo fajne granie.    

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Natomiast gdyby udało się w systemie uzyskać plusy firmowego dźwięku UR oraz firmowego Dynek, (przy zachowaniu dynamiki i energii) to byłoby to bardzo fajne granie.    

Na pewno podzielę się wrażeniami:) Unisona kupiłem w ciemno, na czuja, wierząc i czując, że właśnie dogada się z Dynkami X34 i wyjdzie z tego coś przyjemnego dla uszu. Dla mnie też musi być zachowana dynamika i energia, więc jak się nie dogada, to pewnie Rega Elicit R zostanie. No chyba, że z którymś z moich wzmacniaczy zagra lepiej Phonar P2 Style (był to zakup trochę impulsowy, w ciemno, ale za bardzo dobre pieniądze). Ale w to raczej wątpię. Chociaż kto wie...

 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i przepraszam za zwrot akcji.

Muszę się pochwalić zakupem Unison Research UNICO 90, czyli nadal jestem w klubie. Ze wzmacniacza jestem zadowolony. Podobnie jak wcześniej z Unison Research PRELUDIO. No może UNICO 90 ma nieco mniej barw ale więcej dobrego basu. To wina tych 50 M2.

Powód jak niżej.

Po zmianie głośników na trudniejsze do napędzenia musiałem kupić mocną hybrydę (właśnie UR -- UNICO 90 ). Od miesięcy się waham i w końcu zdecydowałem o sprzedaży UR PRELUDIO. Z Vandersteen 1Ci na ponad 50 M2 robił co chciał, jednak z 2Ce Sign. II już nie było tak łatwo. Do połowy września jest na gwarancji. Stan bdb, lekkie wytarcia na pilocie. Od kilku miesięcy praktycznie nie używany. Jest w ogłoszeniach plus zdjęcia.
Dla klubowiczów do większej negocjacji. Zapraszam i pozdrawiam. Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stronę wcześniej jest moje pytanie z kwietnia o Unico Due, tam jest napisane jakie mam kolumny i jaki rodzaj brzmienia mnie interesował, nikt mi nie odpowiedział więc skorzystałem z uprzejmości sklepu Na Temat Audio i pożyczyłem na testy to Unico. Miałem też do posłuchania w domu Vincenta 227 i Synthesis Roma 37DC wszystkie te wzmacniacze to hybrydy. Nie miałem ich jednocześnie tylko w różnym czasie ale wyszło mi że Synthesis ma bardzo dużo mocy którą czuć, jest fajna dynamika, zagrał dosyć płasko, nic nie wychodziło do przodu ale jak dla mnie za bardzo przypominał wzmacniacze tranzystorowe - mały wpływ lamp z przedwzmacniacza. Vincent zagrał właściwie tak jak bym chciał by zagrało moje audio - jest to ocieplenie od lampy, jest odpowiednia dynamika, jest wyczuwalna przestrzeń. Niestety  mam tak że najpierw sporo poczytam zanim coś kupię i znalazłem kilka tematów w których ludzie się skarżyli na przesłuchy i szumy w jednym z kanałów które w Vincentach pojawiły im się po kilku czy kilkunastu miesiącach i może uznałbym że czasem coś komuś ma prawo się zepsuć gdyby nie to że mój testowy prawie nowy egzemplarz miał dokładnie to samo. To zadecydowało że nie kupiłem Vincenta i pożyczyłem jeszcze Unico Due. Ciężko mi teraz po kilku miesiącach porównać Unisona do Vincenta ale według mnie Unico Due gra jeszcze czyściej, wokale są lekko z przodu ale nie przykrywają muzyki, może trochę mniej dołu niż u Vincenta. W sumie osiągnąłem to co chciałem w budżecie jaki miałem na to przeznaczony choć wiadomo że w dźwięku zawsze można coś zrobić lepiej. Jak w przyszłości finanse pozwolą to wymiana Focali Chorus na model wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blomin napisał:

Podepne się z pytaniem. Kto to porownywal z unico uno moze. No ale jak gra to due. Mozna dorwac po 7500-7000 moze. Mocny ale co z dźwiękiem? 

O kurcze ale pojab..o ceny w pol roku due z 8k na 10k a primo prawie z 5k na 7. 

No ceny strasznie poszły do góry due już 10 tys .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potrzeba większej szczegółowości skłoniła mnie do zmiany sprzętu, miałem Marantza PM7000N ale brakowało mi szczegółów, Unison jest bardziej szczegółowy i ten poziom mi wystarcza, bez problemu da się usłyszeć np dźwięk pedałów fortepianu gdzie na Marantzu trzeba było się nieźle wsłuchać by to wyłapać. No ale wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki daje jeszcze więcej szczegółów więc wszystko zależy jakiego poziomu szczegółowości poszukujesz. Najlepiej posłuchać samemu bo to za dużo kasy by kierować się opinią i gustem innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, remar napisał:

Właśnie potrzeba większej szczegółowości skłoniła mnie do zmiany sprzętu, miałem Marantza PM7000N ale brakowało mi szczegółów, Unison jest bardziej szczegółowy i ten poziom mi wystarcza, bez problemu da się usłyszeć np dźwięk pedałów fortepianu gdzie na Marantzu trzeba było się nieźle wsłuchać by to wyłapać. No ale wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki daje jeszcze więcej szczegółów więc wszystko zależy jakiego poziomu szczegółowości poszukujesz. Najlepiej posłuchać samemu bo to za dużo kasy by kierować się opinią i gustem innych ludzi.

No trochę kasy jest na pewno go przesłucham bo mnie bardzo ciekawi właśnie poszukuje więcej szczegółowosci i troszkę tej lampy i takie Ala mocy ... Na pewno wysteruje moje monitor audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i gratuluję wzmacniacza!!

Miałem zamiar go kupić właściwie w ciemno jednak ostatecznie , również w ciemno wziąłem Unico 90, który zastąpił w pełni lampowego UR Preludio. To "w ciemno" wynika z mego zaufania do nowych sprzętów tej firmy. Miałem też kiedyś głośniki MA i bardzo dobrze je wspominam. Pozdrawiam Tomasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w tym klubie. Coraz bardziej dojrzewam do tego, by zamienić swojego Creeka 100A na wzmacniacz hybrydowy a podobają mi się wzmacniacze Unison Research. Jak poczytałem posty w tym klubie oraz ogólne informacje dostępne w sieci, to raczej mają te sprzęty dobre opinie.

Widzę, że niektórzy mają tutaj wzmacniacz UR Unico Due (zwłaszcza Kolega Szogun71 pisał, że niedawno kupił - gratuluję!). A ja mam serdeczną prośbę do użytkowników tegoż właśnie modelu o odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań:

1. Czy wzmacniacz jest całkowicie cichy po włączeniu (chodzi o ewent. dźwięki z transformatora) ?

2. Czy wzmacniacz bardzo się grzeje podczas normalnego (nie głośnego) grania ?

3. Czy regulacja głośności z pilota jest precyzyjna (czy można łatwo ustawić "ciut" głośniej/ciszej) ?

    Znalazłem tylko informację, że "regulację głośności oparto na aktywnym elemencie sterowanym potencjometrem". No ale jak to w praktyce działa ?

4. Czy jest możliwość wyciszenia (MUTE) z pilota ?

    Jeśli nie z pilota, to na pewno można "ręcznie" to zrobić, bo jest oznaczenie "Mute" na przodzie wzmacniacza - wciskając gałkę regulacji głośności ?

5. Gdzie znajduje się główny włącznik zasilania ?

6. Do czego służy przycisk "OSD" ?

    Zmiana danych na wyświetlaczu ?

7. Jaką rolę pełni ten wyświetlacz ? Co na nim właściwie widać ? Myślałbym, że poziom głośności, ale ta kropka pomiędzy cyframi mnie bardzo myli.

Powyższe sprawy techniczno - użytkowe mnie bardzo interesują. Jeśli chodzi o brzmienie, to postaram się wypożyczyć do testu. Jednak najpierw chciałbym znać odpowiedzi na powyższe pytania, żebym wiedział, czy jest sens wogóle wypożyczać wzmacniacz 🙂

Dziękuję z góry i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiadam na powyższe

1. Wzmacniacz po włączeniu jest cichy, trafo nie słychać natomiast jest lekki przydźwięk w głośnikach, mam wrażenie że trochę większy niż na poprzednim wzmacniaczu

2. Mam czułe kolumny więc słucham max na 1/4 możliwości i się wtedy nie grzeje jakoś bardzo, taki standard, cieplej jest w miejscu lamp niż stopnia mocy

3. Regulacja pilotem jest mało precyzyjna, czasem chcę zmienić głośność o jeden stopień a robi o dwa. Potencjometr jest precyzyjny i mega fajny

4. Nie ma a przynajmniej ja nie znalazłem

5. Na prawym boku patrząc od przodu

6. Wyłącza lampy bez gaszenia wzmacniacza np robisz przerwę w odsłuchu a chcesz oszczędzić lampy

7. Wyświetlacz nie pełni prawie żadnej roli, to wzmacniacz więc mogłoby go nawet nie być, masz poziom głośności i chyba balans

W sumie od strony użytkowej najbardziej mi brakuje on/off z pilota, mój poprzedni sprzęt to miał więc kwestia przyzwyczajenia daje znać ale też wiem że sporo wzmacniaczy ma tylko hebel

Pozdrawiam

Edytowane przez remar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sam gram na Unison Simply Italy i... chyba będzie to dla mnie "dożywocie"...

Ale mam inne pytanie. Kolega kupił kolumny Monitor Audio Silver 500 G6...

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3319-silver-500

Podpiął pod nie Pier Audio MS-480 SE:

http://wstereo.pl/test-pier-audio-ms-480-se-wzmacniacz-madrego-i-udanego-kompromisu/

I jest kicha... Tj. głównie w zakresie basu - nie ma "punktu", jest "kłapnięcie" papierowe, mało dynamiczne, cherlawe. Wzmacniacz na pewno do wymiany - albo nie wysterowuje, albo uszkodzona sztuka...

Czy jest szansa, że wymieniając na Unison Unico Primo spełni jego wymagania? Jak jest z kontrolą basu w tym wzmacniaczu? Uda się "napędzić" te spore podłogówki Monitor Audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, remar napisał:

A na jakich kablach głośnikowych to gra? Budżetowe z metra czy coś lepszego?

To raczej nie jest kwestia kabli (w sensie - kluczowy czynnik), bo lepszy bas jest nawet na tanim CA, budżetówce po 2k za nowy klocek... Coś nie tak jest z tym Pier'em - od czasu, do czasu wysokotonówka wydaje też "piski" (oba kanały), których utemperowanie polega na wyłączeniu wzmacniacza...

Pytanie więc takie, czy Unison Unico Primo "uciągnie" te Monitor Audio (patrz specyfikacja). Podobno to dosyć trudne kolumny, ale i Unison jest chyba znany z tego, że watt'y ma rzetelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lete napisał:

To raczej nie jest kwestia kabli (w sensie - kluczowy czynnik), bo lepszy bas jest nawet na tanim CA, budżetówce po 2k za nowy klocek... Coś nie tak jest z tym Pier'em - od czasu, do czasu wysokotonówka wydaje też "piski" (oba kanały), których utemperowanie polega na wyłączeniu wzmacniacza...

Pytanie więc takie, czy Unison Unico Primo "uciągnie" te Monitor Audio (patrz specyfikacja). Podobno to dosyć trudne kolumny, ale i Unison jest chyba znany z tego, że watt'y ma rzetelne?

Miałem dawniej te kolumny grały pod wzmacniaczem cambridge audio cxa80 2x80w. Wysterowywał je bezproblemowo. A i bas był mocarny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wspomnianych wcześniej, zaplanowanych przeze mnie prób wzmacniacz + kolumny w końcu udało się je przeprowadzić w nowym mieszkaniu. Wzmacniacze: Rega Elicit-R i Unison Research Unico Primo, a kolumny to Phonar P2 Style i Dynaudio X34. Krótko ujmując: najlepsze zestawienie to Primo plus X34 (zostaje), najgorsze (ale wcale nie takie złe) to Elicit-R plus P2 Style. Przy okazji - Rega Brio-R dzielnie zniosła porównanie z większymi kolegami, ale jednak okazało się, że to nie ta sama liga, jakkolwiek to bardzo dobry piecyk i już poszedł w dobre (mam nadzieję) ręce. Może nawet i z tego forum;) Tego nie wiem, bo nie pytałem kupującego, czy się tu udziela:)

Fotka z porównania niżej, tylko jeszcze Elicit-R nie był wtedy wytargany na blat;)

20211204_184539.jpg

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.