Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na audio-markt jest w dobrje cenie Triode 25 - to co prawda nie SI, ale mysle, ze charakterystyka brzmienia pozostaje ta sama, chociaz to PP. W Stereoplay oceniono Triode o czko wyzej od SI w kategori dzwiek. No i troche wiecej mocy.

Co prawda przy wymianie lamp tez trza by wiecej z kieszeni wyciagnac, bo to 4 sztuki w stosunku do 2 w SI. No i dodatkowa prostownicza ale i wieksze pole manewru, bowiem mozna zamiast EL34(6CA7) zastosowac KT77, natomiast w SI nie jestem do konca pewien, ze wzgledu na autobias.

 

http://www.audio-markt.de/_markt/browse.php?user=65688&

 

2099365958_3_g.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z Simply Italy:-) zakupiony właśnie na allegro. Będzie współpracował z ciężkimi w wysterowaniu KEF LS50. Sądząc po opiniach na audiostereo i z innych forów zagranicznych, czy też komentarzach po prezentacjach na targach powinno to znakomicie zagrać. Opinie umieszczę za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie SI 5 miesieczny za 1300 Euro, gdyba ktos jeszcze byl zainteresowany.

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8656409041&

 

8656409041_2_g.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o zamianie w Simply Italy fabrycznych ecc82 na http://sklep.lampyelektronowe.pl/?387,12au7tii-psvane-gold-fabrycznie-dobrana-para lub http://sklep.lampyelektronowe.pl/?314,ecc82-gold-lion ,

Podobno bardzo dobre lampki

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten dość kosztowny krok i miesiąc temu wymieniłem w swoim modelu Unison Research S2 lampki ECC82 Philipsa na model Psvane. Po ich wpięciu i dość długim wygrzewaniu spodziewałem się kosmetycznych zmian w brzmieniu. Najlepsze jednak było to, co na mnie czekało, a do tych cech należy zaliczyć ponadprzeciętną kulturę przekazu, błyskotliwe i niemęczące wysokie tony, wręcz żywa średnica, szybki, konturowy bas i przestrzeń. O takiej przestrzeni nigdy nie przyszło mi nawet marzyć, a w niej świetnie oddana gradacja planów, bez rozmycia i pływania, autentycznie oddana atmosfera nagrania - szczególnie w muzyce poważnej. Na próbę zamieniłem lampkę w swoim Unico CDP Electro Harmonix na Psvane i podpiąłem tor słuchawkowy Feliks Espressivo na lampach sterujących Sylvania i Sennhaiser HD650. Moim uszom pojawiło się iście magiczne brzmienie, takie które zniewala i zachęca do bardzo długich odsłuchów. Mam świadomość, że powyższy tekst może co poniektórym wydawać się powierzchowną egzaltacją, ale nic nie poradzę. U mnie w systemie te lampki zrobiły mały przewrót kopernikański i jak na razie nie mam ochoty na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten dość kosztowny krok i miesiąc temu wymieniłem w swoim modelu Unison Research S2 lampki ECC82 Philipsa na model Psvane. Po ich wpięciu i dość długim wygrzewaniu spodziewałem się kosmetycznych zmian w brzmieniu. Najlepsze jednak było to, co na mnie czekało, a do tych cech należy zaliczyć ponadprzeciętną kulturę przekazu, błyskotliwe i niemęczące wysokie tony, wręcz żywa średnica, szybki, konturowy bas i przestrzeń. O takiej przestrzeni nigdy nie przyszło mi nawet marzyć, a w niej świetnie oddana gradacja planów, bez rozmycia i pływania, autentycznie oddana atmosfera nagrania - szczególnie w muzyce poważnej. Na próbę zamieniłem lampkę w swoim Unico CDP Electro Harmonix na Psvane i podpiąłem tor słuchawkowy Feliks Espressivo na lampach sterujących Sylvania i Sennhaiser HD650. Moim uszom pojawiło się iście magiczne brzmienie, takie które zniewala i zachęca do bardzo długich odsłuchów. Mam świadomość, że powyższy tekst może co poniektórym wydawać się powierzchowną egzaltacją, ale nic nie poradzę. U mnie w systemie te lampki zrobiły mały przewrót kopernikański i jak na razie nie mam ochoty na zmianę.

kolego, przez Ciebie bede miał znowu wydatki:-) dziękuje za szczegółowy wpis, czytałem na polskich i zagranicznych forach ze te psvany to są obecnie najlepsze z produkowanych ecc82, i w czołówce wszystkich lamp dostepnych na rynku

 

Na próbę zamieniłem lampkę w swoim Unico CDP Electro Harmonix na Psvane

A porównywałeś cd Unico do innych odtwarzaczy w tej cenie? jak to gra? Mało jest konkretów w necie o tym odtwarzaczu

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że to tanie hobby. Warto odżałować te trzy stówy i cieszyć uszy wysokiej klasy brzmieniem niż bawić się w pół środki i ciągle być z czegoś niezadowolonym. Sam zastanawiam się, czemu tak cicho o tym odtwarzaczu. Moim zdaniem to świetne urządzenie, a z lampką Psvane przede wszystkim ujmuje spokojem, pastelowymi barwami, nasyceniem, fantastycznie oddaje atmosferę nagrania oraz aurę wokół instrumentów. Jak na razie jest to odtwarzacz, którego prędko nie zmienię, no może kiedyś przejdę na pliki i wtedy kupiłbym takiego Lumina T1, którego moim zdaniem charakter brzmienia do Unico jest podobny, tylko bardziej wyrafinowany i mocniej obecny - tylko ta astronomiczna cena. Najdłużej jak na razie, prócz Unico, grał u mnie Linn Classik, równe, gładkie, kulturalne źródło. Miałem również Trigona Recal i na pewnym etapie byłem zadowolony z tego urządzenia, był też dynamiczny i z fajnym basem Roksan Caspian z nowej serii, były Hegle, które u mnie okazywały się brzmieniowym nieporozumieniem i niemieckie Vincenty, z których najmilej wspominam najtańszy model cd400. Odtwarzacz z potencjałem i nie dać zwieść się cenie, bo ona tego nie zapowiada jak gra urządzenie - jedno z tych urządzeń, które przeczy zasadzie "drożej równa się lepiej". Nie wspomniałem też o jednym, u mnie cały zestaw nabrał rumieńców z kolumnami ProAc 118. Nie rozpisując się zanadto, bo ważne są tylko konkrety, jeśli zdecydujesz się na te lampki, to daj im trochę czasu na wygrzanie, a potem tylko wygodnie usiądź i słuchaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdecydujesz się na te lampki, to daj im trochę czasu na wygrzanie, a potem tylko wygodnie usiądź i słuchaj

no pewne ze sie zdecyduje, 300zł to nie sa pieniadze, w porównaniu np do sieciówek za tysiac i wiecej które w moim systemie nic nie wnosiły to wrecz okazyjna cena, szczególnie ze mam razem tylko 4 lampki do wymiany tak jak Ty w S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj spędziłem pierwsze chwile z Simply Italy. Były to bardzo miłe chwile. Potwierdzam opinie że dają radę napędzić Kef LS50 z 84db i 4 ohm. Bas jest dla mnie wystarczająco głęboki i dosadny, mógłby być troszkę szybszy. Dzwięk jest bardzo gładki i spokojny, czuć taką "elegancję":-) dużo przestrzeni, detali, informacji o pomieszczeniu, piękna barwa. Jestem zachwycony. To mój pierwszy wzmacniacz lampowy, wcześniej z tych lepszych to były: Baltlab 1v3, Sonneteer Alabaster, Sugden a21a v2, krell s300i. Najbliżej z nich do Unisona był Sugden ze swoimi 20W w klasie A, ale obiektywnie patrząc to całościowo Simply Italy mi najbardziej przypasował, widocznie lampa to właśnie to czego szukałem. Acha, gram na standardowych Tung-Solach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam simplaka i od roku cuduje co by mu przypasowalo w 28m..napewno musi to byc konstrukcja wolnostojaca ale mimo ze gra nawet z monito audio rx8( do1/4potencjometra:)po kilku porbach z np. MA rx6 -dzwiek byl plytki,klipschrp260-fajna gora i srodek ale bez szału abaspoluzowany, monitory onkyo 2 drozne- to chyba za duzy pokoj bo ginely poprostu - moze jestem wybredny ale zawsze cos... chyba musze zapatrywac sie na bodnar hornton i mam nadzieje uslyszczec wreszcie synergie, zdajac sobie sprawe ze, nie bedzie to zestaw do kazdego gatunku muzyki .. do techenka jednak tranzystor;) mimo to wzmaczek fajny do audio zabaw,prob, odsluchow, taki lampowy automat. pisalem do kogos z unision research na fb w sprawie porady co do kolumn - oczywiscie polecaja swoje max1:)

Edytowane przez Michal_59976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy gra w 25m na Heil AMT Aulos Bookshelf,napędza je-nomen omen-włoskim wzmakiem na EL34-Mastersound z dobrymi rezultatami.To co prawda monitor ale opcjonalnie jest podstawa,którą możemy podłączyć do podstawkowca i mamy pełnoprawną konstrukcję wolnostojącą.Kłopot jest z odsłuchem,z tego co się orientuję jedyny dystrybutor w PL to katowicki RCM i wcale nie jestem pewien czy mają je na stanie,prędzej można by ich pewnie posłuchać gdzieś w Austrii,Szwajcarii lub DE.Przyjazna kolumna do lampy,raczej dla wytrawnego słuchacza-taniego efekciarstwa brak.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

szukam do moich kolumn Vienna Acoustics Mozart Grand wzmacniacza. Czy ktoś może napisać parę słów o Unison Unico Secondo? Mozarty to dosyć wymagające kolumny, ale właśnie czytam, że Unico Secondo przy 4 ohmach serwuje 200W, więc z ich wysterowaniem nie powinno być problemu.

Zależy mi na graniu po ciepłej stronie, zwłaszcza ze spokojną górą, ale w miarę możliwości bez utraty detali.

I jeszcze jedno pytanie- jak Unico Secondo ma się do Hegla H100?

Będę wdzięczy za pomoc!

Edytowane przez Margin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

szukam do moich kolumn Vienna Acoustics Mozart Grand wzmacniacza. Czy ktoś może napisać parę słów o Unison Unico Secondo? Mozarty to dosyć wymagające kolumny, ale właśnie czytam, że Unico Secondo przy 4 ohmach serwuje 200W, więc z ich wysterowaniem nie powinno być problemu.

Zależy mi na graniu po ciepłej stronie, zwłaszcza ze spokojną górą, ale w miarę możliwości bez utraty detali.

I jeszcze jedno pytanie- jak Unico Secondo ma się do Hegla H100?

Będę wdzięczy za pomoc!

 

Lampkami w pre nieco można dostosować brzmienie, Secondo raczej polecałbym do minimalnie ciepłych kolumn,to raczej neutralny wzmak,niezła wydajność,dosyć szybki na dole,w niektórych konfiguracjach bas może być zbyt krótki z lekkim odchudzeniem tak,że nie zestawiałbym go z jasno brzmiącymi kolumnami o słabym wypełnieniu dołu i środka.Poza tym w swojej kategorii cenowej góra w miarę czysta,ogólny przekaz detaliczny ze sporą dawką dynamiki,jednym słowem przyzwoity wzmacniacz.

 

Witam.

Panowie czy warto zapłacić za pierwszą wersję s6 - 1400e?

Miałem zamiar kupić Cayina ,ale trafiła mi się taka oto "okazja" :)

Pzdr

 

W okolicach tej kwoty kupowałem swojego S6,cena wydaje się uczciwa za wzmacniacz w bardzo dobrym stanie.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz raczej bezawaryjny. Popytaj o stan lamp - ew wymiana podniesie koszta zakupu. Jezeli nawet cos sie ''spartoli'' to w kraju masz sporo ludzi ktorzy spokojnie ogarna wzmacniacz lampowy w naprawie. Zadnego voodoo w srodku nie ma:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka Unisonów które miałem działało bez jakichkolwiek problemów.W jednym z wątków Amplifon podnosił temat o niejakich kłopotach ze źle dobranym kondensatorem w S6-ile jednak było w tym prawdy a ile przepychanki w ramach konkurencji-tego nie wiem.

 

@seven3-to trochę zmienia postać rzeczy,brak pilota,+10YO...hmm,cena w takim razie wydaje mi się już nieco mniej uczciwa.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.