Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka Unisonów które miałem działało bez jakichkolwiek problemów.W jednym z wątków Amplifon podnosił temat o niejakich kłopotach ze źle dobranym kondensatorem w S6-ile jednak było w tym prawdy a ile przepychanki w ramach konkurencji-tego nie wiem.

 

@seven3-to trochę zmienia postać rzeczy,brak pilota,+10YO...hmm,cena w takim razie wydaje mi się już nieco mniej uczciwa.

 

Obecnie mieszkam w Irlandii,a ceny na ebay.uk zabijają. Audiomarkt.de też nie jest różowo bo ceny startują od 1800e w górę. Planuje przeznaczyć na lampę max 1500e więc sam już nie wiem :(

Wersja pierwsza bez "szklanego oka " to sterowanie radiowe? Może można by zastąpić oryginalnego pilota innym ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampkami w pre nieco można dostosować brzmienie, Secondo raczej polecałbym do minimalnie ciepłych kolumn,to raczej neutralny wzmak,niezła wydajność,dosyć szybki na dole,w niektórych konfiguracjach bas może być zbyt krótki z lekkim odchudzeniem tak,że nie zestawiałbym go z jasno brzmiącymi kolumnami o słabym wypełnieniu dołu i środka.Poza tym w swojej kategorii cenowej góra w miarę czysta,ogólny przekaz detaliczny ze sporą dawką dynamiki,jednym słowem przyzwoity wzmacniacz.

 

Dzięki Octavarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wygrzewaniu nowych lampek w Simply Italy. Trochę to trwało (ponad 100h) ale warto było. Wymieniłem fabryczne lampki ecc82 Tung-Sol na Psvane 12au7. Na początku byłem wkurzony bo lampki mocno mikrofonowały, wystarczyło popukac palcem w obudowe wzmacniacza i wzbudzał się dzwięk w kolumnach. Po ok. 50h efekt ten na szczęście zanikł ale jak paznokciem delikatnie w lampke popukałem to było jeszcze delikatnie słychać, po następnych 50h wygrzewania skonczyły się problemy, zero mikrofonowania, szumów. Za to dzwięk już od początku użytkowania bardziej mi się podobał niż z fabrycznych lampek. Po ponad 100h wygrzewania psvane pokazały jeszcze większą klase, może to ekekt przyzwyczajenia do dźwięku? Nie wiem ale słyszę teraz że przestrzeń jest bardziej 3D (poprawie uległa głębia dzwięku, w mniejszym stopniu rozciągnięcie na boki), poprawiła się stereofonia w sensie umiejscowienia źródeł dzwięku i powietrza między tymi dzwiękami, bas na moje ucho się nie zmienił, dynamika również się nie zmieniła, wokal jest bardziej obecny - namacalny. Teraz jestem na etapie szukania zamiennika fabrycznych el34 Tung-Sol. Chciałbym poprawić jeszcze przestrzeń, żeby była szersza, żeby było jeszcze więcej powietrza. Dużo dobrego czytałem o 6ca7 EH, ale trochę boje się że brzmienie straci ciepło i barwę. Może coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze wrażenia związane z Unico CDP? Jest wystawiany na Allegro:

http://allegro.pl/unison-research-unico-cdp-i6009510442.html

Wart jest uwagi? Jaki tam jest laser? Żeby się nie okazało, że jak padnie to będzie tylko podstawka pod kwiatek.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałbym się za Unico CD-to był wyższy model od CDP i wyraźnie droższy,ponadto w pełni zbalansowany.Obydwa prawdopodobnie korzystały z napędu Teac cd-rom 552.Ze względu na bardzo podobne nazewnictwo te odtwarzacze bywają często mylone

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

Mam pytanie dot. wzmacniacza UNICO SECONDO - czy jest to konstrukcja zbalansowana, czy warto pchać się w zbalansowane źródło (dac) i podłączyć wszystko ic xlr czy może wejścia zbalasowane do dodatek a za wejściami sygnał jest desymetryzowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,witamy:) Fajny zestaw,jak wypada jazz w tej konfiguracji?Myślałem kiedyś o Vandersteen'ach do S6.

 

 

Jak dla mnie ten zestaw jazz gra bardzo dobrze, nie słucham bardzo głośno i zaletą jest to że nie muszę odkręcać gałki wzmacniacza za bardzo żeby cieszyć sie pełnym dźwiękiem. Zestaw gra bardzo muzykalnie, przyjemnie się słucha, nic nie kłuje w uszy a dźwięk jest pełny na dole miękki. Może czasem mogłoby byc wiecej powietrza, a moze to tylko wrażenie bo zestaw ma sporo basu a w moim pomieszczenie sprawia on czasem kłopot. Jak słucham EST to nie mam takiego wrażenia ale jak słucham czegoś innego np Petera Gabriela to mam problem, generalnie to zastanawiałem się nad zmiana w przyszłości kolumn, na takie które będą może na zawsze? Tylko co? Harbety? Opera bo to firma z którą podobno zgrywa się Unison Resaearch? A może PMC albo Proac? Na razie z powodów finansowych musi być przerwa :) ale jestem otwarty na sugestię bo będę powoli szukał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu Thiel 1.6-ale nie miałem już wtedy S6 tylko Naima SN-z którym Thiele wypadły świetnie-na pewno oddechu im nie brakuje.@Kubeł (patrz powyżej) gra właśnie w takim zestawieniu S6/Thiel 1.6 od lat i chyba nie zamierza tego zmieniać,może z nim zagadaj na priv.-weteran S6-ki:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu Thiel 1.6-ale nie miałem już wtedy S6 tylko Naima SN-z którym Thiele wypadły świetnie-na pewno oddechu im nie brakuje.@Kubeł (patrz powyżej) gra właśnie w takim zestawieniu S6/Thiel 1.6 od lat i chyba nie zamierza tego zmieniać,może z nim zagadaj na priv.-weteran S6-ki:)

 

:) Dziękuje za wskazówkę , na pewno zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich - od kilku dni czuje sie bardzo szczesliwym posiadaczem Secondo.Jestem pod wielkim wrazeniem tego cudenka.Jedyna rzecz ,ktora mnie zastanawia- tzn nie daje spokoju - to permamentnie swiecacy sie na czerwono led wewnatrz tego pieknisia.Jak byt ktos pomogl mi to rozkminic bede wdzieczny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

chciałem kolegów zapytać czy istnieje coś takiego jak idealne połączenie Unison Research S6 z konkretnym modelem kolumn (pokój około 27m2) podobne jak uważa się połączenie Amplifona WT40 z kolumnami 16Hz Minas Anor? Obecnie gram w połączeniu S6 i Vandersteen 1Ci ale myślę żeby zmienić kolumny na wyższą półkę no i zastanawiam się czy jest taki zestaw który daje idealna synergie. Będę wdzięczny za Waszę uwagi. Na ten moment jednym z typów poza Vandersteen 2ce jest Thiel 1.6 no albo Harbeth SHL5.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jeszcze chwila i moj simple italy tez bedzie musial skonczyc zabawe ze mna- on chyba nie nadaje sie do pokoju 25m- przewalilem juz z 5 par kolumn lacznie z szerokopasmowymi gdzie pokazywal brak basu w porownaniu z tranzystorem- co do niego podlaczyc bo naprawde juz nie mam pojecia- ostatnia szansa to chario albo sonus faber i traktowac ten komplecik jako ladny wloski rekwizyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.