Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników marki UR. Czy któryś z Was ma pozytywne doświadczenia w amplifikacji kolumn marki Harbeth. Sam takowe posiadam i tak chodzi mi pogłowie przesiadka z tranzystora na lampowca w klasie A. Z góry dziękuję za wszelkie info.

 

Posiadam S6 i zastanawiam się nad zakupem SHL5 czy raczej 5plus. Jeżeli jesteś gdzieś z okolic Krakowa , Katowic to może udałoby się umówić i bym podjechał ze swoja S6 do Ciebie i mielibyśmy szanse posłuchać takiej kombinacji?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam Szanownych Klubowiczów,

Byłem kiedyś szczęśliwym posiadaczem UR Simply Two w zestawie z JM LAB PS 5.1 i Micromegą Stage 5 na kablach Van den Hull First i głośnikowymi Tara Labs RSC (btw. ten zestaw kabli wygrał z dużo droższymi Siltechami). Zestaw ów grał świetnie w tej klasie cenowej i całkowicie zadawalał mnie swoim możliwościami (aczkolwiek nie pamiętam jak radził sobie w cięższych rockowych brzmieniach).

 

Zamierzam zestaw ten odbudować - zostały mi PS 5.1 (91,5 dB) i chciałbym na powrót kupić lampę UR. Zorientowałem się, że następcą Simply Two jest Simply Italy - czy faktycznie jest to podobne brzmienie i czy będzie to właściwy wybór? Jestem z Wrocławia i niestety nie ma tu dilera UR - zatem test jest utrudniony.

 

Znalazłem też w niższej cenie (ok 4k, ale bez pilota) używany, nie produkowany już S2 - czy ktoś może podpowiedzieć jak S2 ma się do SI i który w tym kontekście wybrać?

 

Moje zainteresowania muzyczne są bardzo szerokie od klasyki przez jazz po rock - sam gram na Stratocasterze, oczywiście na wzmacniaczu lampowym Fendera :)

Z góry dziękuję za życzliwe podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

U mnie dobrze sprawują się kable transparent głośnikowy ultra xl ,IC super mm2. Zasilające - nie mam doświadczenia. Kupiłem na metry YARBO SP-7000PW i rodowane wtyki. Jest gruby i niby dobra miedź:)

O dziwio głośnikowy duelund dca16ga spisuje się również bardzo dobrze. Jest jeszcze w fazie wygrzewania ale jestem pod dużym wrażeniem jego brzmienia.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Forumowicze, żegnam się z moją lampką S9.

Stan bdb, kompletny. Dorzucę w cenie dwie nowe lampy mocy (paragon zakupu) i zestaw lamp sterująchych Amperex Bugle Boy. Tak na dobry początek:)

Gdyby ktoś był zainteresowany dla forumowicza lepsza cena.

Wiecej info na PW.

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem nowy na forum niestety mam problem z moim Unico Secondo.Czy znają Panowie jakiś serwis gdzie można sprawdzić-naprawić wzmacniacz?Będę bardzo wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam.

Jeżeli możesz podjechać do Krakowa to skontaktuj się z AudioAzyl na Batorego 25, telefon znajdziesz w internecie. Robiłem tam u nich Unisona co prawda innego, ale warto zadzwonić i zapytać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem do swojego Simply Italy kolumny Klipsch Heresy III. Po Kef Ls50 jest duża zmiana na plus jesli chodzi o dynamike, bas i wielkość dzwięku. Dzwięk jest też bardziej bezpośredni. Jestem bardzo zadowolony, Italia rizwinęła skrzydła. Przy odsłuchu Heresy III w Warszawie słuchałem też na Unison Unico 150 oraz Cd Unison Due, dzwięk był jeszcze lepszy niż na moim zestawie ale też sprzęt ponad dwa razy droższy. Jak ktoś się zastanawia nad kolumnami to polecam przesłuchac Heresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dołączam do klubu z nowiusieńkim S6. Gra to z kolumnami Tonnoy XT 8F oraz źródłem CDS27 ARCAMA. Lampy mają za sobą dopiero z 20-25 godzin wygrzewania i jest super. Sam jestem ciekaw jak będzie za miesiąc czy dwa. Jestem zafascynowany wybrzmiewaniem wokali, przestrzenią i tą delikatnością, aksamitnością dźwięku :)

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam szanownych klubowiczów, dzisiaj słuchałem simply italy z tannoy xt8f z początku było anemicznie ale po godzinie rozgrzewki zagrało jak dla mnie świetnie, co myślicie o takim połaczeniu? wystarczy prądu? zastanawiam się nad nimi ewentualnie nad xt6 podstawkowymi bo pokój odsłuchowy to zaledwie 15m

 

drugie pytanie to jak wypada unico primo w porównaniu do simple italy, mam obecnie dynaudio emit 20 i rozpatruje również takie połączenie...

 

z gór dziękuję za wszelkie wskazówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam simply italy, ani z kef ls50 nie byl anemiczny abi tym bardziej z klipsch heresy 3 ktore mam teraz. Ogolnie to jak na swoja moc dosc dynamiczny wlasnie wzmak i dosc dobrze radzi sobie z napedzeniem kolumn. Ty sluchaleś z tannoyami to powinienes wiedziec czy to jest to czy nie.Kef ls50 maja 84dB i 4 ohm i wzmak radzil sobie z nimi dobrze. Nie wiem jak Twoj gust ale dla mnie unico primo nie ma podejscia do italy. U mnie zreszta simply italy gral lepiej niz sugden a21a v2 czy krell s300 ale to kwestia gustu. Mialem porownanie na klipsch heresy z unison unico 150 i tutaj dopiero italia zagra troche gorzej jak dla mnie, w swojej cenie italia jest kapitalna

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej cenie italia jest kapitalna

pharel1

też tak uważam ale musze odsłuchać w warunkach domowych bo akustyka w salonie diametralnie odmienna do mojej w domu,poza tym niby słuchałem z tannoyami ale po takiej krótkiej chwili trudno wyłapać wszystkie ewentualne niedociągnięcia ;) simply italy prawdopodobnie potrzebuje wydajnych kolumn, ls50 mają nominalną 8 Omów nie 4, a klipsche to za wysoka półka chyba jednak dla mnie (za drogie) - tu dochodzi jeszcze pewnie przebieg impedancji a te tannoye mają zdaje się mniej przyjazny niż takie dynaudio emit 20 pomijając skuteczność i rodzaj przetwornika, to skomplikowane bo strasznie dużo zmiennych... a na forach jedni piszą że podoła inni że jednak potrzeba im 20 razy tyle żeby słuchac muzyki - masakra :P

 

nie wiem jak to się liczy czy klasa a lampy to tak jak klasa a tranzystora czyli "mocniejsze waty" od klasy ab?

 

no i czy single ended to ma jakieś znaczenie przy wysterowaniu kolumn?

 

w każdym razie do szranków stanie caspian z dynaudio i simply italy z tannoyami zobaczymy jak to się skonczy, mam nadzieję że ktoryś z nich mnie zaszokuje wystarczająco mocno i nie będę rozczarowany :p

 

z innych pytań to np jak mocno się taka lampa grzeje jeśli słuchamy 7-8 godzin? nie wpływa to na jej żywotnośc?

 

no i ostatnie- dlaczego zrezygnowałeś/ sprzedałeś z UR SI ? (wnioskuje z Twojego statusu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simply Italy nie sprzedałem i nie sprzedam, tak jak heresy III. To bajeczne zestawienie, lepsze jedynie do Italy sa Klipsch Cornwall(ale dla mnie za duze) lub Klipsch Forte III. Duzo rzeczy sluchałem i wiem co mi sie podoba, w podobnej cenie noe ma dla mnie lepszego zestawienia. Zreszta wystarczy poczytac recenzje Klipschow z serii Heritage, wiele osob poleca czy do Heresy czy do Cornwall wlasbie Simply Italy jako idealne zestawienie. Co do Kef ls50 to realna impedancja to 5ohm a minimalna 3,9ohm na basie wiec ciezkie obciaznie dla wzmaka. U mnie Italia w 20m2 robila z tymi glosbikami co chciała, na godz. 9ej potencjometra glosniczek wytwarzal juz duzy poziom głośności, a pamietajmy 85dB realnej efektywnosci. Polecam Ci do simply italy z tanszych kolumn wlasnie posluchac ls50, moze to wystarczy, ja bylem bardzo zadowolony, jest kilka osob co maja takie zestawienie i sa zadowoleni, tannoy tych co odsluchiwales nie znam ale jak mozesz porownaj do ls50, jak bedzie lepiej to bie ma co sie zastanawiac(choc sadze ze bedzie gorzej bo ls50 to bardzo dobre kolumienki)

 

Co do grzania to powyzej godziny grania juz sie bardziej nie grzeje,a jak wplywa na zywotnosc to nie powiem. U mnie gra juz dobrze po 30min od wlaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Unison Research Simply Italy  z Opera Loudspeakers Seconda SE.
Aktualnie sprzęt jest w moim posiadaniu, odsłuch, rewelacja.
Aczkolwiek lampka i kolumny wymagają jeszcze dobrego wygrzania.

Chciałbym zapytać, czy może być lepiej, jakie moglibyście polecić kolumny do w/w lamki.

Pozdrawiam,
Sławomir

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy
11 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Cześć

Szukam uzytkowników Unison Research Preludio od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem tego wzmacniacza i chciałe podpytać ewentualnych użytkowników o eksploatację czy późniejsza zmianę lamp.

Lampy wytrzymują całkiem długo, mocy zwykle 3000h, sterujące nawet do 10000h. 

Lampy mocy proponuje zostawić oryginalne, natomiast sterujące ecc82 polecam poszukać jakiś z epoki (lampy nos). Maja one bardzo duży wpływ na dźwięk, te fabrycznie dodawane do wzmacniacza nie są najwyższych lotów. 

 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie w użytkowaniu wzmacniacz nie stwarza problemów ? Napisz mi proszę  jakich zmian dokonywałeś w lamp sterujących , jakie to przyniosło efekty w odsłuchu w/g Ciebie i co ewentualnie się mógłbyś polecić z tego typu lamp   ? Miałeś okazji słuchać tego wzmacniacza  na KT88 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, JANUSZ003 napisał:

Czyli generalnie w użytkowaniu wzmacniacz nie stwarza problemów ? Napisz mi proszę  jakich zmian dokonywałeś w lamp sterujących , jakie to przyniosło efekty w odsłuchu w/g Ciebie i co ewentualnie się mógłbyś polecić z tego typu lamp   ? Miałeś okazji słuchać tego wzmacniacza  na KT88 ?

Tego konkretnego modelu akurat, nie. Ale lampowców na kt88 słuchałem sporo. 

Sam słucham na UR Simply 845. Lampy sterujące ecc82 dobrze zmienić na coś ze starej produkcji, czyli NOS. Raczej każdy NOS będzie lepszy od tego co masz tam teraz. 

Z tanich poszukaj sobie np. RFT, Polam ect.  Później można polować na coś wyższej klasy Philips SQ, Amperex ect. 

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=ecc82

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli generalnie w użytkowaniu wzmacniacz nie stwarza problemów ? Napisz mi proszę  jakich zmian dokonywałeś w lamp sterujących , jakie to przyniosło efekty w odsłuchu w/g Ciebie i co ewentualnie się mógłbyś polecić z tego typu lamp   ? Miałeś okazji słuchać tego wzmacniacza  na KT88 ?
Ja Tobie polecę Genalex Gold Lion.
W porównaniu z Amaprexem Buggel Boy troszkę gorsza w pewnych aspektach, ale kilka razy tańsza, bieżąca produkcja etc.
Ja również takowe wstawiłem do swojego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, maciek36 napisał:

Ja Tobie polecę Genalex Gold Lion.
W porównaniu z Amaprexem Buggel Boy troszkę gorsza w pewnych aspektach, ale kilka razy tańsza, bieżąca produkcja etc.
Ja również takowe wstawiłem do swojego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Lampy z nowej produkcji  łatwiej kupić, łatwiej sparować, masz pewność 100% sprawności technicznej. Jak tylko sonicznie podpasują to czemu nie. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.