Jump to content
octavarium

Unison Research klub

Recommended Posts

Teraz, JANUSZ003 napisał:

Czyli jedno jest pewne lampy sterujace do wymiany po wymianie powinienem usłyszeć róznicę ? . Moze faktycznie sprobuje od Genalex Gold Lion i zobaczę jak to sonicznie mi podejdzie chyba że macie jakieś inne propozycje np z nos ?

Nie ma konieczności, ale po zmianie na coś lepszego raczej na pewno odczujesz różnicę na plus. Jest to relatywnie tani i prosty sposób by dopasować dźwiękowo wzmacniacz do swoich preferencji.  

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

Jak jest opcja na plus w sumie za nie wielkie pieniądze to warto poeksperymentować :-) Czyli dalsza pogoń za niedoścignionym króliczkiem :-)

• Like 1

Ktoś słuchał kolumn MAX1 z którąś lampą UR ? Wydają się być dość "ustawne".

Ktoś słuchał kolumn MAX1 z którąś lampą UR ? Wydają się być dość "ustawne".
Ja. Z Sinfonia Anniversary i cd Lyngdorf.
To było z dwa lata temu, trochę się nasluchalem od tamtego momentu, więc może opinia byłaby teraz inna. Niemniej jedyne co zapamiętałem to średnio przyjemny dźwięk, dość wrzaskliwy. Chyba nawet sprzedawca sam szybko mi zmienił kolumny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, maciek36 napisał:

Ja. Z Sinfonia Anniversary i cd Lyngdorf.
To było z dwa lata temu, trochę się nasluchalem od tamtego momentu, więc może opinia byłaby teraz inna. Niemniej jedyne co zapamiętałem to średnio przyjemny dźwięk, dość wrzaskliwy. Chyba nawet sprzedawca sam szybko mi zmienił kolumny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dzięki za opinie

Czy ja dobrze widzę?  Ten s9 kosztuje 39tysięcy?  Zapytam przy okazji bo to ta sama firma, czy kolumny Opera zagrają lepiej z lampą czy tranzystorem?

Panowie jakie polecacie lampy mocy do UR Triode 25  które konturują bas i dają więcej energii/ wykupu? Jestem nowy w świecie lampy i nie wiem który kierunek obrać.... EL34, KT77 czy 6CA7 ? Jakie macie sprawdzone źródła?  Obecnie zamontowana jest fabryczna seria UR

Dynaudio Contour S 1.4LE / Hegel H360 / Musical Fidelity M6SCD / Denafrips Ares / EWA LS-25 - VdH - Furutech - Belden 

W dniu 5.06.2019 o 14:21, GrzesiekP napisał:

Panowie jakie polecacie lampy mocy do UR Triode 25  które konturują bas i dają więcej energii/ wykupu? Jestem nowy w świecie lampy i nie wiem który kierunek obrać.... EL34, KT77 czy 6CA7 ? Jakie macie sprawdzone źródła?  Obecnie zamontowana jest fabryczna seria UR

możesz spróbować EL34 RFT, tylko ciężko dorwać w dobrym stanie...

Z nowych np. Electroharmonix EL34 mogłoby się sprawdzić. 

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

7 minut temu, plastik1989 napisał:

Z nowych np. Electroharmonix EL34 mogłoby się sprawdzić. 

Z nowych TungSol.

• Like 1

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Z nowym warto sprawdzić 6CA7, moim zdaniem bas powinien być kontrolowany, generalnie grają z większą energią niż EL34 tej samej firmy.

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem..... a co sądzicie o Electro Harmonix 6CA7 ?  Czy TungSol EL34 będzie mieć lepszy "drive i wykop" od wspomnianej? 

bff7a5540a0daa071a3058bd6d7fd7c2_1024x1024.thumb.jpg.ce867aa676e18ebee906f2cb9327a467.jpg

0c37a20156641178314721d20096a647_1024x1024.thumb.jpg.8daf722f872aed9d8ad13b02e751c060.jpg

Poniżej zdjęcie oryginalnych....

20190605_093738.thumb.jpg.93a3ab34eee635c06e1534ecaaf9e95f.jpg

Dynaudio Contour S 1.4LE / Hegel H360 / Musical Fidelity M6SCD / Denafrips Ares / EWA LS-25 - VdH - Furutech - Belden 

14 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem..... a co sądzicie o Electro Harmonix 6CA7 ?  Czy TungSol EL34 będzie mieć lepszy "drive i wykop" od wspomnianej? 

bff7a5540a0daa071a3058bd6d7fd7c2_1024x1024.thumb.jpg.ce867aa676e18ebee906f2cb9327a467.jpg

0c37a20156641178314721d20096a647_1024x1024.thumb.jpg.8daf722f872aed9d8ad13b02e751c060.jpg

Poniżej zdjęcie oryginalnych....

20190605_093738.thumb.jpg.93a3ab34eee635c06e1534ecaaf9e95f.jpg

Hej

Mam od roku UNISONA S6. Gram dotychczas na EL34 TUNGSOL. Jakiś czas temu zrobiłem zakup lamp na zapas.  Kupiłem sprawdzone Tungsole ale i też  6CA7 EH. Testowałem je miesiąc i powiem tak. Na pewno dźwięk z nimi jest bardziej energetyczny, bas twardszy, lepiej kontrolowany. Na EL34 jest więcej miekkości. Tak to odbieram . Póki co gram dalej na EL34 tak aby je zużyć do końca.  Wtedy zacznę na pewno grać na 6CA7 i okaże się czy nie zatęsknię za miękkością EL34 TUNGSOL. Jako małe lampki gram na 12AX7 PSVANE. 

BMN BERGES 3 z Scan Speak R3004+UNISON RESEARCH S6+ROKSAN CASPIAN CD M2+tuner FM Kenwood KT-6050+kable głośnikowe VDH WIND MK2 HYBRID+ IC VDH FIRST ULTIMATE MK2+Kable zasilające Wireworld STRATUS+ listwa Tomanek TAP8 z DC Blockerami.

W najbliższych tygodniach biorę się za testy, na pewno spróbuję 6CA7 EH, EL34 TUNGSOL , zobaczymy co z tego wyniknie 🙄

• Like 1

39 minut temu, GrzesiekP napisał:

W najbliższych tygodniach biorę się za testy, na pewno spróbuję 6CA7 EH, EL34 TUNGSOL , zobaczymy co z tego wyniknie 🙄

Polecam Ci zapoznanie się z tym wątkiem.  Też go dokładnie przeanalizowałem. Niestety lampy nr 1 z tego wątku mają dla mnie cenę zaporową.

BMN BERGES 3 z Scan Speak R3004+UNISON RESEARCH S6+ROKSAN CASPIAN CD M2+tuner FM Kenwood KT-6050+kable głośnikowe VDH WIND MK2 HYBRID+ IC VDH FIRST ULTIMATE MK2+Kable zasilające Wireworld STRATUS+ listwa Tomanek TAP8 z DC Blockerami.