Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

I tu pytanie, ile takie wygrzewanie i dochodzenie lamp trwa? Kilka dni, tydzień, dłużej? Mówię o graniu non stop. A może lepiej normalne słuchanie np. po 2-3 h dziennie a potem przerwa?

 

 

U mnie wejściowe praktycznie od razu ujawniały swoją sygnaturę,po kilkunastu godzinach grania niektóre aspekty się pogłębiały,jednak ogólny charakter pozostawał zawsze ten sam.A czas pewnie zależy...od lampy,poczekaj zwyczajnie aż brzmienie stanie się stabilne,nie podejrzewam aby ten proces trwał dłużej niż 2tyg. po 2-3h grania dziennie.

Czekamy na szerszy opis wrażeń:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblampiłem się na całe życie do tego wzmaka.

Własnie zamówiłem sextecik 6CA7 EH na wyjście, Mullardy jeszcze się dobrze nie wygrzały, a tu przyszły dwie kolejne paczuszki: na wejście 4 szt clear topów RCA Conna (to tak na zapasik, tanie były) oraz rarytas tj. Siemensy ECC82 tzw. chrome plates, parka NOS taka jak tu: http://www.ebay.com/itm/170777449030?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 .

 

Oj będzie co porównywać.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

czy ktoś mi podpowie jak zdjąć z tego wzmaka kratkę przykrywającą lampy?

Odkręciłem te dwie śrubki ale za cholerę kratki wyjąć nie mogę, te takie sześciokątne tulejkowate nakrętki od środka nie chcą przejść przez te wąskie szczeliny.

Jaki jest na to patent?

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam Klubowiczów Unisona

 

Kupiłem wzmacniacz Unico wersja 2x80w na lampach 12AU7A/ecc82 Electro harmonix .

 

Chciałbym wymienić lampy na coś lepszego tylko nie które będą lepsze od ww.

 

Może jakieś porady w tej sprawie

 

Kwota na lampy to około 300zł

 

 

Czy trzeba coś ustawiać we wzmacniaczu po wymianie lamp?

Edytowane przez lucas78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EH nie są takie ostatnie-jeśli myślimy o nowej produkcji.Było już sporo w klubie o ECC82-można poczytać.

Jakie masz oczekiwania,co chcesz zmienić,co poprawić w brzmieniu?Łatwiej będzie znaleźć właściwy trop.

 

Po wymianie lamp nic nie trzeba ustawiać,lampy oczywiście wymieniać należy przy wyłączonym wzmacniaczu.

 

Witamy w klubie:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wzmacniacz z kolumnami dobrze się dopasowały, bardzo odpowiada mi brzmienie które jest wypełnione z dobrą podstawą basową(chociaż przydałaby się lepsza kontrola), lekko ocieplone i z rozdzielczą górą pasma, dynamikę też należy pochwalić.

Myślałem właśnie o wymianie lamp żeby jeszcze podrasować brzmienie ale nie wiem na jakie żeby się nie okazało że miałem dobrze i przedobrzyłem:-)

Może zmienić źródło - korzystam z serwera muzycznego gdzie za odtwarzacz robi squeezebox classic....więc nic konkretnego.....może jakiś sensowny dac wniósł by coś dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów Unisona

 

Kupiłem wzmacniacz Unico wersja 2x80w na lampach 12AU7A/ecc82 Electro harmonix .

 

Chciałbym wymienić lampy na coś lepszego tylko nie które będą lepsze od ww.

 

Może jakieś porady w tej sprawie

 

Kwota na lampy to około 300zł

 

 

Czy trzeba coś ustawiać we wzmacniaczu po wymianie lamp?

 

Ponoć Psvane są warte grzechu - sam nie słuchałem ale można o nich poczytać w zakładce Lampy/Manley - kilka osób wymieniło NOS'y na Psvane i są bardzo zadowoleni.

Sam się nad nimi zastanawiam.

 

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?387,12au7t-psvane-gold-fabrycznie-dobrana-para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój wzmacniacz Unico nie ma trybu standby można go włączyć bądź wyłączyć i tyle.

 

Zauważyłem że po odpaleniu potrzebuje jakąś godzinkę żeby ładnie zaśpiewać i teraz sam nie wiem czy można go zostawić w sieci cały czas włączonego czy będzie to miało wpływ na szybsze zużycie lamp i innych podzespołów.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój wzmacniacz Unico nie ma trybu standby można go włączyć bądź wyłączyć i tyle.

 

Zauważyłem że po odpaleniu potrzebuje jakąś godzinkę żeby ładnie zaśpiewać i teraz sam nie wiem czy można go zostawić w sieci cały czas włączonego czy będzie to miało wpływ na szybsze zużycie lamp i innych podzespołów.

 

Co radzicie?

 

 

Podejrzewam,że dla podzespołów może to mieć znaczenie:albo 28 lat życia albo 31,dla Ciebie znaczenia nie ma żadnego...ponieważ już wzmacniacza tego nie będziesz posiadał.

Co do lamp,to jak słuchasz 2-3h dziennie to co 2 lata trzeba zmienić,jedne ponoć nieco wcześniej inne trochę później;-)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ktoś z was posiada/słuchał unico cd - chodzi mi o 'starszą' wersję - nie primo? Z tego co czytam to wersja hybrydowa. Jak go oceniacie? Jeżeli możecie coś napisać w jakich zestawieniach słuchaliście i z jakimi cd w podobnym przedziale cenowym możecie porównać? Dojrzewam do zmiany primare d30.2 i szukam czegoś do audio analogue maestro. "Włoska" szkoła dźwięku bardzo mi pasuje, stąd z ciekawością zerkam na ofertę unisona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ktoś z was posiada/słuchał unico cd - chodzi mi o 'starszą' wersję - nie primo? Z tego co czytam to wersja hybrydowa. Jak go oceniacie? Jeżeli możecie coś napisać w jakich zestawieniach słuchaliście i z jakimi cd w podobnym przedziale cenowym możecie porównać? Dojrzewam do zmiany primare d30.2 i szukam czegoś do audio analogue maestro. "Włoska" szkoła dźwięku bardzo mi pasuje, stąd z ciekawością zerkam na ofertę unisona...

 

"Starsze" były dwa cd w ofercie,Unico CDP i Unico CD.Ten drugi to wyższy model,w domu nie miałem,u znajomego zaprezentował się bardzo rzetelnie z bardzo dobrą resztą toru.Zabawa lampkami daje możliwość modyfikowania brzmienia.Napisz na priva do usera rochu,miał ten odtwarzacz dosyć długo,to jego egzemplarza wtedy słuchaliśmy.

A tak jeszcze na marginesie,oceniam że to poziom "trzydziestek" Primare,skoku w nad przestrzeń bym nie oczekiwał,jedyne co tu może tu zadziałać to lepsze spasowanie z resztą systemu.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Starsze" były dwa cd w ofercie,Unico CDP i Unico CD.Ten drugi to wyższy model,w domu nie miałem,u znajomego zaprezentował się bardzo rzetelnie z bardzo dobrą resztą toru.Zabawa lampkami daje możliwość modyfikowania brzmienia.Napisz na priva do usera rochu,miał ten odtwarzacz dosyć długo,to jego egzemplarza wtedy słuchaliśmy.

A tak jeszcze na marginesie,oceniam że to poziom "trzydziestek" Primare,skoku w nad przestrzeń bym nie oczekiwał,jedyne co tu może tu zadziałać to lepsze spasowanie z resztą systemu.

 

Dzięki za wskazówki. Chodzi mi (chyba) o model CD - obudowa jak primo, z wyjściami zbalansowanymi. Ze względów finansowych w zasadzie nie szukam 'upgradu', ale raczej chce zrobić taki 'skok w bok'... D30 gra już u mnie chyba ze trzy lata i... tak jakoś niczym mnie już nie zaskakuje, taka nuda i rutyna - po wymianie zawsze człowiek odkrywa na nowo nawet stare płyty ;-)

Edytowane przez ganzz_gut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Panowie szukam info dla znajomego (a byc moze rowniez dla mnie :) nt S6 i S8 . Jaka jest roznica miedzy tymi wzmakami. Czy doplata 100% do S8 bedzie adekwatna do tego co prezentuje on prezentuje ? Oferty za S6 zaczynaja sie o 5tys a S8 10 tys ...

 

 

pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panow

 

Posiadam Unisona Secondo + CD Unisona (2xECC82) + KEF IQ90 + kable Kimber 8TC + IC Kimber PBJ

 

W Unisonie na ten moment ECC83 Mullardy z lat 60; w CD ECC83 Telefunkeny Ribbed z 60 lat;

 

Wciaz niestety szukam bo jakos zawsze cos nie do konca mi lezy.

 

Generalny problem calosc gra jasno, dla mnie lekko za jasno; brakuje mi "miesa"

w muzyce, tej gestosci. Bass czasami moglby tez zejsc glebiej, byc pewniejszy.

 

Mielibyscie jakies rady?

 

Ostatnio probowalem zmieniac IC: Cardas 5C- niby lepiej ale sztuczny byl ten bass, takio sprezysty i nienaturalny; teraz mam Van den Hula First Impression ale w zasadzie nie slysze roznicy do Kimber PBJ;

Swojego czasu Audioquest Colorado byl ciekawy ale koszmarnie drogi. Wiecej pomyslow nie mam.

 

Lapmki NOSy ECC83 przerabialem: slynne Telefunken Smooth Plates rozczarowaly mnie -calosc grala baaaardzo jasno i dol zniknal; 200h wygrzewania tez niewiele dalo.

Probowalem PSvany i bylo super, ale po jakis 600-700h stracily swoj urok i zrobilo sie znowu za jasno.Nie wiem czemu.

 

Dacie mi jakies rady?

 

Pozd

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dacie mi jakies rady?

Pozd

Jarek

 

Do Secondo raczej FEF-ów bym nie podłączał,to przejrzysty,neutralny wzmacniacz,prawdopodobnie uwidocznił wszystkie niedociągnięcia IQ90.

Do Unisona śmiało można podpiąć kolumny ze znacznie wyższego poziomu.

Tu szukałbym rozwiązania.Generalnie ten wzmacniacz nie gra z kolumnami które mają "ubytki" na dole pasma bądź brak im wypełnienia na średnicy lub lekko rozjaśnionymi,a nie daj Boże-wszystko na raz-katastrofa gwarantowana.

No i w moim odczuciu to trochę mezalians Secondo+IQ90;)

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Za namową Założyciela klubu posłuchałem wzmacniacza tej firmy i, mimo że podstawowy model, został ze mną.

Zatem witam w klubie z Unison Research Unico :)

Staszek

 

No i teraz niestety muszę znaleźć odtwarzacz UR do kompletu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow

 

Posiadam Unisona Secondo + CD Unisona (2xECC82) + KEF IQ90 + kable Kimber 8TC + IC Kimber PBJ

 

W Unisonie na ten moment ECC83 Mullardy z lat 60; w CD ECC83 Telefunkeny Ribbed z 60 lat;

 

Wciaz niestety szukam bo jakos zawsze cos nie do konca mi lezy.

 

Generalny problem calosc gra jasno, dla mnie lekko za jasno; brakuje mi "miesa"

w muzyce, tej gestosci. Bass czasami moglby tez zejsc glebiej, byc pewniejszy.

 

Mielibyscie jakies rady?

 

Ostatnio probowalem zmieniac IC: Cardas 5C- niby lepiej ale sztuczny byl ten bass, takio sprezysty i nienaturalny; teraz mam Van den Hula First Impression ale w zasadzie nie slysze roznicy do Kimber PBJ;

Swojego czasu Audioquest Colorado byl ciekawy ale koszmarnie drogi. Wiecej pomyslow nie mam.

 

Lapmki NOSy ECC83 przerabialem: slynne Telefunken Smooth Plates rozczarowaly mnie -calosc grala baaaardzo jasno i dol zniknal; 200h wygrzewania tez niewiele dalo.

Probowalem PSvany i bylo super, ale po jakis 600-700h stracily swoj urok i zrobilo sie znowu za jasno.Nie wiem czemu.

 

Dacie mi jakies rady?

 

Pozd

 

Jarek

 

Spróbuj lam ECC802S, to wzmocnione, militarne wersje ECC82. Możesz śmiało na początek wypróbować JJ - nie żartuję, bardzo udane konstrukcje. Możesz też na ebayu dostać Tesle NOS - jeszcze lepiej. Telefunkeny w tej wersji osiągają absurdalne ceny (typu 900 Euro), chyba że cena nie gra roli. Natomiast wszystkie ECC802s charakteryzuje bardzo duża kultura dźwięku, ponadprzeciętna przestrzeń, powietrze, rozmach, naturalność i brak rozjaśnienia przy zachowaniu detaliczności. Do tego grają "z mięsem". Weź na początek JJ, bo kosztują niewiele i sam się przekonaj czy to dobry kierunek w twoim przypadku. Uważam, że dobry, z pewnością zredukują ostrość i zniknie rozjaśnienie, za to dźwięk powinien być bardziej dociążony.

Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za namową Kubła mam zamiar przetestować JJ ECC802S,Słowacy raczej nie mają dobrych notowań jeśli chodzi o lampy sterujące ale to ponoć "wypadek" przy pracy.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.