Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie stracić tempa, zakupiłem dzisiaj odtwarzacz Unico CD do kompletu.

Macie jakieś doświadczenia z lampami w odtwarzaczu? Ja mam jedynie związane z lampą w odtwarzaczu Audio Note CD1, tam zmiana lampki w moim odczuciu nic nie zmieniała, a kilka się przewinęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam,

 

Moja pytanie wygląda następująco a mianowicie czy ktoś z użytkowników spotkał się z takim zjawiskiem iż po zmianie lamp (oczywiście chodzi o przedwzmacniacz) wzmacniacz stracił zdolność miękkiego startu. Po wymianie lamp słychać "puknięcie" w głośnikach na oryginalnych lampach EH zjawisko nie miało miejsca. Obecnie lampy to Telefunken i Sel Lorenz.

 

Proszę o informację i pozdrawiam"

 

Taki wpis znalazłem na forum. U mnie też, jak diody przestaną migać, załącza się wzmacniacz z takim "puknięciem", a lampy mam wymienione. Tak ma być czy faktycznie zmiana lamp czymś takim skutkuje? mam co prawda oryginalne lampy w pudle, ale nie bardzo mam zapał zmieniać dla sprawdzenia, być może ktoś wie coś na ten temat i zaspokoi moją ciekawość bez podmiany lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca aukcja,wzmacniacz prawie nowy,phono stage MM,dobra cena:

 

http://www.ebay.de/itm/Unison-Secondo-mit-Phono-MM-in-silber-mit-Garantie-/121206953876?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item1c387f5794

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem wzmacniacz Unico i chciałbym u Was zasięgnąć rady/opinii. Buduję system na nowo, a więc prosiłbym o jakieś podpowiedzi/sugestie odnośnie kolumn i okablowania.

 

Pomieszczenie to około 20m2 otwarte na hol oraz kuchnię. Repertuar to głównie jazz, klasyka i żeńskie wokale. Preferuję brzmienie raczej ciepłe, melodyjne, takie trochę czarujące:) Nie preferuję brzmienia technicznego i ultra sterylnego. Jednocześnie chciałbym uzyskać maksymalną rozdzielczość przy tym miłym i czarującym brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dali czegoś brakuje?Jaki budżet?

 

Dali idzie na sprzedaż:) A swoją drogą mam wrażenie, że z Dali jest trochę za jasno, ale nie wiem na ile jest to kwestia samych kolumn, a na ile wzmacniacza czy też zastosowanych w nim lamp. Wcześniej Dali grały z PM-16 i w tej konfiguracji nie maiłem wrażenia rozjaśnienia. W gruncie rzeczy moje wrażenia mogą być spowodowane tym, że z Unico jest więcej góry i przestrzeni niż z Marzntzem. Dlatego też może brzmienie wydaje mi się za jasne, a one po prostu takie jest z Unico. Ale nie zmienia to faktu, że Dali sprzedaję.

 

Chcę przeznaczyć na kolumny około 5000-6000 tyś. Oczywiście używane wchodzą w grę. Jeśli zaś chodzi o przewody to na głośnikowe mogę przeznaczyć kwotę w przedziale 500-1000 zł za 2x2.5m ewentualnie odcinki 2 metrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hybrydach Unisona balans tonalny jest raczej na "0",góry nie ma więcej niż potrzeba.Można pobawić się trochę różnymi ECC82,spróbowałbym JJ ECC802S lub EH ECC82 Gold,to z nowej produkcji i raczej będą po cieplejszej stronie,z NOS-ów GE,może coś Mullarda-to trochę zagęści brzmienie.Tak czy inaczej warto zaopatrzyć się w 2-3 pary do eksperymentów.O walorach różnych ECC82 było już w tym wątku (i nie tylko) sporo więc jakieś wskazówki znajdziesz na pewno.

 

Wcześniej z hybrydami grały u mnie B&W805 matrix-nie było rozjaśnienia czy natarczywości góry ,a kolumny raczej do oszczędnych w górze pasma nie należą.Nie znam Twoich Dali ale nie podejrzewam aby grały jaśniej od bowersów więc problem może leżeć w innym miejscu:akustyka,źródło.

Na allegro są Ruarki Equinox,to spory monitor o gęstym,kremowym,gładkim brzmieniu i 20m2 wypełniają dźwiękiem bez problemu,natomiast niewielkie ograniczenia będą w górze pasma (tego chcesz),detalu i rozdzielczości-ale niektórzy lubią takie granie,może się podobać ale to nie moja szkoła.

Nie wiem jednak czy sprzedający nie przesadził trochę z żądaniami za Equinoxy,bywały wcześniej oferty na te monitory w niższych cenach.

 

Napisz coś może o swoich preferencjach,jaką masz akustykę w pokoju,będzie łatwiej doradzić.I co ze źródłem?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hybrydach Unisona balans tonalny jest raczej na "0",góry nie ma więcej niż potrzeba.Można pobawić się trochę różnymi ECC82,spróbowałbym JJ ECC802S lub EH ECC82 Gold,to z nowej produkcji i raczej będą po cieplejszej stronie,z NOS-ów GE,może coś Mullarda-to trochę zagęści brzmienie.Tak czy inaczej warto zaopatrzyć się w 2-3 pary do eksperymentów.O walorach różnych ECC82 było już w tym wątku (i nie tylko) sporo więc jakieś wskazówki znajdziesz na pewno.

 

Dzięki za uwagi dotyczące lamp.

 

Wcześniej z hybrydami grały u mnie B&W805 matrix-nie było rozjaśnienia czy natarczywości góry ,a kolumny raczej do oszczędnych w górze pasma nie należą.Nie znam Twoich Dali ale nie podejrzewam aby grały jaśniej od bowersów więc problem może leżeć w innym miejscu:akustyka,źródło.

 

Akustyka jest, według mojej opinii, ok. Panele akustyczne, długie grube zasłony, dywan, spora biblioteczka, trochę obrazów. Ale jeśli nawet założymy, że akustyka jest zła, to nie odnosiłem takiego wrażenia w poprzednim systemie: Marantz PM 16 + CD 16 + Ikony.

 

Nie chciałbym aby moje wrażenie rozjaśnienia było odbierane jako coś mega negatywnego - to nie tak. Ogólnie brzmienie tego wzmacniacza oceniam pozytywnie - jest moc, tempo, przestrzeń, sporo informacji w poszczególnych zakresach i być może tak ma to grać. Na Unico wszystkie składowe są bardziej dosadne, namacalne, bardziej wyraziste i być może dlatego w stosunku do poprzedniego systemu wydaje mi się, że brzmienie jest nieco rozjaśnione.

 

Na allegro są Ruarki Equinox,to spory monitor o gęstym,kremowym,gładkim brzmieniu i 20m2 wypełniają dźwiękiem bez problemu,natomiast niewielkie ograniczenia będą w górze pasma (tego chcesz),detalu i rozdzielczości-ale niektórzy lubią takie granie,może się podobać ale to nie moja szkoła.

Nie wiem jednak czy sprzedający nie przesadził trochę z żądaniami za Equinoxy,bywały wcześniej oferty na te monitory w niższych cenach.

 

Te monitory wyglądają zacnie, niemniej ich brzmienie jest dla mnie tajemnicą:) Szczerze mówiąc rozglądam się za jakimiś podłogówkami i mam już pewne typy, ale chciałem usłyszeć także opinie/sugestie innych osób mających doświadczenie z urządzeniami Unisona.

 

Napisz coś może o swoich preferencjach,jaką masz akustykę w pokoju,będzie łatwiej doradzić.I co ze źródłem?

 

Na temat akustyki już się wypowiedziałem. Jeśli chodzi o źródło to obecnie mam pożyczonego dac'a Audionemesis i zamierzam dokładnie takiego samego dac'a sobie sprezentować.

 

A co z okablowaniem? Macie jakieś sugestie?

 

Dzięki octavarium za podjęcie mojego tematu:) Mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy się do dyskusji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Unico krótko, ale jednak wystarczająco aby móc powiedzieć, że raczej nie jest odpowiedzialny za jakiekolwiek rozjaśnienie dźwięku. Raczej zakładam, że po prostu przyzwyczaiłeś się do brzmienia poprzedniego zestawu i stąd to odczucie. Jak zrozumiałem, wymieniłeś jednocześnie daca i wzmacniacz, masz możliwość porównania "na krzyż", tzn. dac i poprzedni wzmacniacz i CD 16 i Unico? Wtedy byłoby jasne, co odpowiada za obecne odczucie rozjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Unico krótko, ale jednak wystarczająco aby móc powiedzieć, że raczej nie jest odpowiedzialny za jakiekolwiek rozjaśnienie dźwięku. Raczej zakładam, że po prostu przyzwyczaiłeś się do brzmienia poprzedniego zestawu i stąd to odczucie.

 

Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że moje wrażenie może wynikać z przyzwyczajenia do wcześniejszego brzmienia. Dodatkowo mam teraz w torze jeszcze dac'a, którego wcześniej nie miałem.

 

Jak zrozumiałem, wymieniłeś jednocześnie daca i wzmacniacz, masz możliwość porównania "na krzyż", tzn. dac i poprzedni wzmacniacz i CD 16 i Unico? Wtedy byłoby jasne, co odpowiada za obecne odczucie rozjaśnienia.

 

Nie do końca. Wymieniłem wzmacniacz PM-16 i odtwarzacz CD-16 - tych rzeczy już nie mam, sprzedałem. Obecnie posiadam wzmacniacz Unico i z racji tej, że nie mam jeszcze nowego źródła, to pożyczyłem od kolegi dac'a Audionemesis (swoją drogą chcę takiego zakupić).

 

Płyty (albo pliki) lądują w BD Philipsa 9700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Duet wzmacniacza i odtwarzacza cd serii Unico jawi mi się jako znakomity - daje rytmiczny, dźwięczny, barwny dźwięk. Obawiałem się spowolnienia z racji dwóch urządzeń z lampami w torze, ale na szczęście nic takiego nie nastąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Klubowiczów,

 

"Wróciłem do gry" po 3 latach z Unison Research Simple Italy i monitorami Tannoy (podstawki Rogoz Audio - świetny produkt). Niestety po 2 miesiącach grania z żalem odsprzedaję wzmacniacz i kolumny - wszystkich zainteresowanych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ramach jesiennego nawrotu audiofilizmu bawiłem się dzisiaj interkonektami.

 

Van Den Hul the first wersja 1 - ta z "porcelanowymi" wtykami - ciekawy kabel, byłby znakomity, gdyby miał trochę więcej życia na górze. Melodyjny, barwny, ale niestety przygaszony na górze. Może wersja ultimate to byłoby to? ...podobno ma więcej blasku na górze.

 

Oyaide Pa-02. Analogowe brzmienie, zrównoważony dźwięk, ale już nie tak melodyjnie spójny jak VDH. Ciekawe, czy "numer" wyższy Across 750RR wniósłby coś lepszego?

 

Mój Ixos 103 - czyli brytyjski klasyk (ale już nie w kontekście archetypu brytyjskiego brzmienia). Szczuplejszy od dwóch powyżej, nieco cieńszą, ale bardziej konturową linią kreśli dźwięki, za to w mikrodynamice zdecydowanie wyższy poziom niż tamte. Jak ktoś mocniej uderzy w klawisz fortepianu, to aż zakłuje w uszach. Niby to dobrze, ale jednak co jakiś czas sięgam do pilota a to podgłaśniając, a to ściszając na co bardziej "krewkich: fragmentach.

 

Reasumując, myślałem że analizę brzmienia kabli mam już za sobą w audiofilskiej drodze życia, tymczasem wróciła. UR jest najwyraźniej wrażliwy na okablowanie.

 

Wnioski: chyba zakupię Oyaide albo Furutecha 220. Mocno ciekawi mnie VDH the first ultimate mkII, być może (jeżeli prawdą jest to, co piszą o nim, że poprawiono górę w stosunku do pierwszej wersji the first'a) byłby to strzał w dziesiątkę moich preferencji brzmieniowych, ale nie ma używki a cena nowego jest na tyle wyższa od oyaide czy furutecha, że nie zaryzykuję w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku,fajny przegląd IC,testuj,testuj i pisz;)

Jeszcze tak mi się przypomniało,miałem kiedyś krótki epizod z łączówką Atlas Voyager-lekko zaokrąglony w dole pasma,przyzwoity detal,słodka,gładka góra,taki umilacz,nigdy nie zakłuje ale i nie wyrwie z fotela.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do lamp, mimo iż w zasadzie trochę boję się NOS-ów, to jednak chyba zaryzykuję zakup RCA Clear Top i tych militarnych Tesla ECC802S.

I tu pytanie: do kupienia są z Ukrainy lub federacji Rosyjskiej, ale od Sprzedawców, którzy mają kilkaset 100% pozytywnych komentarzy, wiec chyba ryzyka nie ma. Ale te lampy to Tesla Roznow. Czy to to samo co Tesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu od zakupu Vandersteenów i miałem sporo czasu, aby przesłuchać je wszerz i wzdłuż z Unisonem. Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czy może być tak, że Unico nie jest na tyle sprawny, aby dobrze wysterować Vandersteeny? Odnoszę wrażenie, że brak mu po prostu mocy, a przecież Unico to nie jakiś słabeusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to niewysterowanie się objawia?

 

General Electric zakupione. Paweł, ty się bój, jak nie będzie muzykalnego czaru! :)

 

No...trochę się boję;)

Przeczytaj mój post #105 w klubie,powinno być dobrze:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanownych Klubowiczów,

 

"Wróciłem do gry" po 3 latach z Unison Research Simple Italy i monitorami Tannoy (podstawki Rogoz Audio - świetny produkt). Niestety po 2 miesiącach grania z żalem odsprzedaję wzmacniacz i kolumny - wszystkich zainteresowanych zapraszam na priv.

Wzmacniacz jest jeszcze do sprzedania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.