Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

General Electric 5814 spodobały mi się na tyle we wzmacniaczu, że zakupiłem drugi komplet do odtwarzacza i mam nadzieję, że na jakiś czas zakończy moje poszukiwania lamp. Znakomite lampki te GE, tzn. znakomicie zrównoważony dźwięk z nimi, wystarczająco barwny, wystarczająco dynamiczny, wystarczająco szerokie pasmo.

Muszę przyznać, że zawsze "uznawałem" tylko brytyjskie audio i niepozorne, brzydkie urządzenia UR dokonały dużego wyłomu w tej mojej audiofilsko-brytyjskiej fortecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na ogłoszenie drobne w klubowym wątku:

jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem świetniegrającego Unisona Simply Four, zapraszam w ogłoszenia i na priva... :-)

 

a tak a propos wcześniejszego wątku - do kompaktu unico cd polecam lampy 5814A - moim zdaniem wypadają lepiej dźwiękowo, niż "zwykłe" ECC82, warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to niewysterowanie się objawia?

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale jakoś wcześniej nie zauważyłem Twojego pytania.

 

Rzecz w tym, że w przypadku Vandersteenów muszę znacznie rozkręcić pokrętło głośności, aby poczuć obecność niskich tonów. Oczywiście nie jest tak, że nie ma basu przy niskiej głośności, on jest, ale nie tak mocny i zaznaczony, jak - na przykład - w przypadku wcześniej posiadanych Ikonów. Kiedy miałem jeszcze u siebie Ikony to wystarczyło jak ustawiłem pokrętło głośności na pozycję pomiędzy trzecią a czwartą "kreską", aby poczuć moc basu:) Niemniej sama jakość basów, jego precyzja, rozciągnięcie, zróżnicowanie i wybrzmiewanie są na znacznie wyższym poziomie niż w Ikonach 7 i tego się spodziewałem kupując Vandersteeny.

 

Przed zakupem zdawałem sobie sprawę, że Vandersteeny nie są jakimiś demonami żywiołowości i mega dynamiki, ale przede wszystkim naturalności, szukałem kolumn, które nie dodają nic od siebie, a jak już miałyby to robić to w jak najmniejszym stopniu:)

 

Ostatecznie problem rozwiązałem - tzn. nie zaprzątam już sobie tym głowy. Przekonałem się, że zasilanie w Unico to nie to samo, co na przykład w Heglu H100:)

 

Znalazłem już też kable, które spełniają moje oczekiwania. Kable Van den Hula wymieniłem na WireWorld'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham na tańszych Van Den Hulach (CS-122) i szczerze mówiąc odsłuch ów powoduje, że strasznie kusi mnie spróbowanie wyższych głośnikowców tej firmy (bardzo podoba mi się średnica). A tymczasem w drodze są Furukawy z miedzi UPOCC, a Wireworldy, przynajmniej droższe modele, są również wykonane z tego materiału. Ciekawe czy spełnią moje oczekiwanie podobnie jak Wireworldy spełniły Twoje?

Od Furukawy oczekuję "nie wcinania" się w system, liczę że będą przezroczyste.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham na tańszych Van Den Hulach (CS-122) i szczerze mówiąc odsłuch ów powoduje, że strasznie kusi mnie spróbowanie wyższych głośnikowców tej firmy (bardzo podoba mi się średnica).

 

Ogólnie lubię kable VdH i mam do nich sentyment - zawsze mi towarzyszyły. Pomyślałem jednak, że czas na zmiany. Chciałem skonfrontować się z inną szkołą brzmienia, poszukać większej otwartości na górze względem VdH i nie chodzi tu wcale o świstanie dookoła głowy, ale po prostu o więcej informacji i powietrza w tym zakresie. Bez natarczywości i jazgotu. Padło na WireWorlda i jestem zadowolony, ale trzeba też dodać, że WireWorld jest ponad dwukrotnie droższy od VdH:) Odnoszę się na razie tylko do samego interkonektu.

 

A tymczasem w drodze są Furukawy z miedzi UPOCC, a Wireworldy, przynajmniej droższe modele, są również wykonane z tego materiału. Ciekawe czy spełnią moje oczekiwanie podobnie jak Wireworldy spełniły Twoje?

Od Furukawy oczekuję "nie wcinania" się w system, liczę że będą przezroczyste.

 

To wszystko zależy od tego, co lubisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasku,osłuchaj się trochę z EH Gold i napisz w którą stronę chciałbyś iść z brzmieniem,co chciałbyś zmienić.Jest tu sporo osób z hybrydami Unisona,na pewno coś doradzimy:)

 

Tak na marginesie,dla mnie EH Gold to bardzo gęsta,tłusta,wręcz zwalista lampa,może się sprawdzić jedynie w systemach gdzie oczekuje się mocnego dociążenia brzmienia.Są takie systemy.

 

 

No i witamy w klubie oczywiście,jest nas coraz więcej:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to: "mulidine cadence" w polsce raczej malo znane.

Lampy sa pod pradem okolo 50 godzin. Sluchalem tych kolumn z unison simply italy i bylo naprawde klasa i chyba bede zbieral na tego wzmaka a jeszcze kepiej S6.

Narazie brak funduszy i dlatego unico se z drugiej rek, myslalem ze zagra podobnie ale niestety co lampa to lampa

 

 

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavarium sprzedaje S6 za dobre pienadze, wiec moze sie dogadacie.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@Jasku,osłuchaj się trochę z EH Gold i napisz w którą stronę chciałbyś iść z brzmieniem,co chciałbyś zmienić.Jest tu sporo osób z hybrydami Unisona,na pewno coś doradzimy:)

 

Tak na marginesie,dla mnie EH Gold to bardzo gęsta,tłusta,wręcz zwalista lampa,może się sprawdzić jedynie w systemach gdzie oczekuje się mocnego dociążenia brzmienia.Są takie systemy.

No i witamy w klubie oczywiście,jest nas coraz więcej:)

 

Lampa troche sie wygrzala brzmienie nabralo przestrzeni i zlagodnialo.

Jaka lampa ocieplila by gore i nadala knturowosci dla basu nie tracac jego naterzenia wrecz dodajac go na najnizszej czestotliwosci? Bardzo prosze o podpowiedzi

 

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak EH Gold nie pomogło to pozostaje Ci porozglądać się może za jakimś sub'em jedynie.

Jakich gatunków najczęściej słuchasz?

sub nie wchodzi w gre, zreszta nie ma takiej potrzeby poniewaz problem lezy we wzmacniaczu a nie w kolumnach

(sluchalem moich kolumn w towazystwie "symphonic line rp14 line" i na brak basu nie nazekalem)

niestety obecnie moie fundusze nie pozwalaja mi na zakup owego wzmaka moze pod koniec roku ale jeszcze nie teraz.

Dlatego chcialem poprawic brzmienie tego co mam prosta wymiana lamp o ile by sie tak dalo.

bas nie jest takim problemem, dasie zyc . Gozej z gora jest troszke za ostro, przy dluzszym sluchaniu meczy.

Jutro sprubuje podpiac nowy kabel (polecony mi przez znajomego, ma "ocieplic" gore i "poprawic bas")

kabelek to : "sonoran oasis" obecnie podpiety : siltech cq-28 classic mk2

 

ps.

muza to przewaznie pop troche rock.

Tracy Chapman , Phil Collins; Cat Stevens,i tym podobne

Edytowane przez Jasku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, po prostu z ogłoszenia na Ebayu. Pierwsza (tańsza) para była z USA, kolejne od sprzedawcy z Wlk. Brytanii, droższe, ale NOS NIB, czyli w teorii nie używane. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę ebayową, wyświetli Ci się kilka ofert na pewno.

Tylko ja mam Unico, Ty w opisie masz też Unico, ale gdzieś napisałeś, że Unico SE (Secondo?).

Te lampy o których piszę to odpowiednik ECC 82, sprawdź jakie masz u siebie w przedwzmacniaczu.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, po prostu z ogłoszenia na Ebayu. Pierwsza (tańsza) para była z USA, kolejne od sprzedawcy z Wlk. Brytanii, droższe, ale NOS NIB, czyli w teorii nie używane. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę ebayową, wyświetli Ci się kilka ofert na pewno.

Tylko ja mam Unico, Ty w opisie masz też Unico, ale gdzieś napisałeś, że Unico SE (Secondo?).

Te lampy o których piszę to odpowiednik ECC 82, sprawdź jakie masz u siebie w przedwzmacniaczu.

moj wzmak to unison unico SE ale nie secondo (secondo to nowa wersia SE)

lampy w orginale to: EH Ecc82 , obecnie wstawione EH Ecc82 gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z oryginalnymi EH, nie z wersją Gold. Ogólnie dźwięk "podniósł" się, poprawiła się szeroko postrzegana dynamika, dźwięk jakby oczyścił się, w sensie rozdzielczości, analityczności, ale nie kosztem spójności. Odczucie po prostu pozytywne.

 

Ale nie traktowałbym ich jako "korektora" brzmienia. Sprawiają wrażenie wyrównanych, tylko dźwięk ma po prostu wyższy poziom jakościowy niż oryginalne EH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.