Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kiedy kupowałem swojego Unico sprzedający poinformował mnie, że w środku znajdują się lampy EH 12AX7/ECC83. Dzisiaj postanowiłem otworzyć wzmacniacz celem odkurzenia wnętrza i trochę się zdziwiłem, bowiem w środku znalazłem lampy EH 12AU7/ECC82. Czy jest jakaś istotna różnica między tymi lampami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem swojego Unico sprzedający poinformował mnie, że w środku znajdują się lampy EH 12AX7/ECC83. Dzisiaj postanowiłem otworzyć wzmacniacz celem odkurzenia wnętrza i trochę się zdziwiłem, bowiem w środku znalazłem lampy EH 12AU7/ECC82. Czy jest jakaś istotna różnica między tymi lampami?

 

Elektrycznie żadna natomiast zasadnicza we wzmocnieniu.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie żadna natomiast zasadnicza we wzmocnieniu.

 

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o lampy to raczkuję, a więc jeśli pojawi się jakieś banalne pytanie z mojej strony, to proszę o wyrozumiałość:)

 

Czy to większe wzmocnienie przekłada się jakoś na brzmienie albo na jakieś inne aspekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o lampy to raczkuję, a więc jeśli pojawi się jakieś banalne pytanie z mojej strony, to proszę o wyrozumiałość:)

 

Czy to większe wzmocnienie przekłada się jakoś na brzmienie albo na jakieś inne aspekty?

 

Na pewno na tzw. punkt pracy lampy. Czyli czy pracuje ona w optymalnych dla niej paramterach zalozonych przez komstruktora danej aplikacji/wzmaka. Moze wplywac negatywnie na zywotnosc lampy.

Ale tu niech sie wypowiedza fachowcy.

Ja w swoim phono stage z powodzeniem stosuje ECC81 zamiast ECC83 ale to ze wzgledu na sygnature dzwieku zadtosowanych lamp w mojej konfiguracji.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chciałem sobie pożyczyć CD Unisona od warszawskiego Ministerstwa Dźwięku za kaucją i ten żałosny sklep uznał, że tego nie robi. Co to znaczy? Znacznie droższe klocki w innych salonach pożyczyli nawet za namiastkę całej ceny, a tu co? Szkoda, ze tak zacna marka traci potencjalnego klienta przez sklep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś istotna różnica między tymi lampami?

 

 

ECC82 - ECC83:

 

wzmocnienie: 17 - 100

prąd anody Ia: 10,5mA - 1,2mA

napięcie siatki Ug: -8,5V - -2V

 

Znacznie droższe klocki w innych salonach pożyczyli nawet za namiastkę całej ceny

 

To akurat mało prawdopodobne,jeśli nie jesteś wieloletnim klientem,"przyjacielem sklepu" lub znajomym właściciela/sprzedawcy to raczej nikt "człowiekowi z ulicy" nie da cedeka wartego 20k za...namiastkę tej kwoty.

 

Skąd pomysł na odtwarzacz Unisona,chciałeś pożyczyć CDE?

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałem pożyczyć za całą kwotę. Za namiastkę istotnie w zaprzyjaźnionym sklepie, ale chciałem pokazać kontrast - w MD powiedzieli mi, że w ogóle nie praktukują pożyczania. Czyli musiałbym kupić kota w worku. Rozglądam się za CD i Unison to jest jedna z opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem głośnikowe Furukawa Fidelio i stwierdzam, że to zdecydowanie lepsze połączenie niż kable VDH. Znakomita ta miedź od Furukawy, dźwięk jak trzeba zakłuje w uszy (tej odrobiny ostrości brakowało mi z VDHulem), a jak trzeba to też pieści i cyzeluje dźwięk np. jazzowymi brzmieniami gitary Pata Methenego. Dlatego do kompletu zamówiłem IC też od Furukawy, ciekawe jak będzie z kompletem i czy będzie lepszy od aktualnej Isody.

Generalnie chyba mogę polecić miedź "długokryształową", czyli np. Oyaide, Furukawę czy Furutecha.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując ten mój "monolog" podłączyłem IC Furukawy i stwierdzam, że duet z głośnikowcem jest bardzo ok. Zostaje w systemie i mam nadzieję da mi spokój na jakiś czas w temacie kabelków. Znakomicie wyciąga szczegóły z tła co odczuwam np. na płycie The Time tria Możdżera. Zwykle lekko "schowane" blachy są doskonale słyszalne a bas nie ma w sobie nic z dudnienia, jest też dobrze zróżnicowany.

Duet Unison Research, NOS-y General Electric i miedź monokrystaliczna w połączeniu z przezroczystymi głośnikami B&W Matrix 805 to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od jakiegos czasu poszukuje dobrej lampy na pentodzie EL. Lubie to brzmienie, barwe w jazzie. Niedawno wymienilem kolumny na Proac Response D2. W ciagu poszukiwan trafilem na taka oto rzecz

 

http://www.ebay.co.uk/itm/WEBUYSELLANDPXHIFI-3K-Unison-Research-S4-Classic-EL34-Tube-Amp-RRP-2-095-/171214950835?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item27dd34d1b3

 

 

Wzmacniacz ten dysponuje moca 24W. Pytaniem jest, czy warto za te cene i czy napedzi D2? Widziałem, ze paru forumowiczow uzytkuje Unison Research z kolumnami Proac. Jak to się sprawdza w tej konfiguracji? Dodam, ze kontaktowałem się ze sprzedawca, który zapewnia,ze wszystko jest testowane i sprawdzane przed sprzedaza. Wzmacniacz pomimo swych niespełna 7 lat wciąż ma firmowe lampy General Electric GE EL34. Pomiary wykazaly, ze sa zuzyte w 75%. Dziekuje za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak za drogo. Wobec tego bede sie rozgladal za tanszymi opcjami. A co z moca wzmacniacza S4? Nie obcowalem wczesniej z klasa A. Czy 24W w klasie A beda wystarczajace dla kolumn Proac (88.5db, 8omow)? Czytale, ze wzmacniaczami w tej klasie o mocy zaledwie 10-12W napedza sie wielkie kolumny podlogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium - S6 miała problem z napędzeniem B&W 805? Który konkretnie model: D czy S? W sumie to bardzo dziwna sprawa, przecież to nie są jakieś trudne paczki. Moja S6 ciągnie Thiele CS1.6 i chociaż one są dość efektywne (90dB), za to mają nieciekawy spadek impedancji do blisko 3 Ohmów, a to jest często przeszkodą w napędzeniu głośników. 87dB to jeszcze nie jest wyzwanie dla tak wydajnej prądowo lampy. Może po prostu klocki się niepolubiły pod kątem brzmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie była zgrana para,choć początkowo wiązałem z tym połączeniem spore nadzieje.

Ja mam pierwsze 805-matrix,spadki na imp. do 4om,wyłożyły mi się już na nich wcześniej 2 trany.To monitor,który nabiera życia kiedy ma wzmocnienie z dużą dawką prądu,inaczej ich spory potencjał pozostaje niewykorzystany.Z S6 właśnie to miało miejsce i tak było to słychać.

Rozważałem jeszcze zmianę kolumn przez chwilę ale już kiedyś popełniłem ten błąd i po roku przygód z innymi konstrukcjami dosyć długo szukałem ponownie bowersów,a o parę w dobrym stanie już coraz trudniej.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witajcie koledzy !

 

Mam na sprzedanie mój wzmacniacz UNISON RESEARCH S6.

 

Stan IDEALNY. Bardzo mało słuchany.

 

Wymieniam z powodu pojawienia się okazji zakupu UNISONA PERFORMANCE.

 

Zainteresowanych prosze o kontakt. Dałem 15360 zł chciałem odzyskać chociaż połowę ale wszystko dyktuje chwilowa potrzeba zdobycia gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Tak słuchałem i sam się zastanawiałem nad tym modelem. Zależy jaka będzie reszta systemu. Co do samego wzmacniacza nie grał najgorzej ale ja od PRELUDIO wolę starą S6 , PERFORMANCE, ABSOLUTA. Oczywiście jeśli chodzi o integry lampowe stajni UR.

 

Niestety u mnie zależało wszystko od okablowania. Co się nad tym nie namęczyłem :-/ !!!

 

Reszta systemu była bardzo przyjazna dla UR. Kolumny Proac Response (różne modele), Spendor S9e, Dynaudio, CD MERIDIAN 508.24 , NAIM CDx2, LINN IKEMY. Kabli było w dziesiątkach o uczepiłem się naszych krajowych. Rozgromiły całą zagraniczną plejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jak oceniacie UR UNICO CD jako wieczyste towarzystwo dla UR S6 ? Czy wytrzymuje konkurencję z Ikemi? Meridianem 508. 24? - można je obecnie kupić w podobnej cenie, (w tym UR CD jak nowy, sprzedawany w sąsiedztwie.)

 

Rozważam jeszcze cd Krell KAV 280 - żeby nie było zbyt muzykalnie, bo system mam bardzo muzykalny, (oczywiście w bardzo dobrym sensie.)

 

Czy warto rozpatrzyć opcję M 508.20 w sensownej cenie? Czy zdecydowanie dokupić te cztery bity?

 

RSVP - będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unico to inna liga niz Ikemi. Zapomnij o tym CD.

Ikemi to bardzo dobry CD, moim zdaniem po osobistych odsłuchach w moim systemie lepszy do 280-ki. Meridiana nie słuchałem.

A wtedy porównywałem na Krell KAV-500i i Thiel CS3.6.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508-ce nic nie brakuje,sporym plusem jest wciąż dostępny laser.24-bitowiec zaś to kłopot z CDM12.5/VAM1205-ciężko go znaleźć ale cedek znów te kilka lat będzie młodszy.

Unico w swoim systemie nie słuchałem,natomiast testowaliśmy go u znajomego,równo zagrał,nie było efektu WOW ale wcale źle nie było,można dopasowywać brzmienie lampkami.

Ikemi to poziom Meridiana 506.24 i sygnaturę brzmienia tych odtwarzaczy można uznać za zbliżoną z akcentem na cieplejszą stronę brzmienia,trzeba jednak mieć na uwadze,że 508-ki to wyraźnie wyższa liga.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek klubowy ożył to mam nadzieję włożę do niego jeszcze troszkę życia w postaci anonsu o sprzedaży mojego S6.

 

Jestem drugim właścicielem. Stan bardzo dobry. Moc 2x35W w klasie A, single ended, odczepy 4 i 8 ohm. Pilot to małe drewniane cacuszko wyłącznie z klikaniem głośno/cicho :). Oryginalne, podwójne, kartonowe opakowanie, instrukcja obsługi.

Sprzedaję z lampami sterującymi ECC82 EH i lampami mocy 6SN7 EH.

Wzmacniacz jest po tuningu profesjonalnie wykonanym w firmie LINNART. Wymieniono 6 kondensatorów elektrolitycznych w katodach oraz co najważniejsze kondensatory w torze sygnału: dwa kiepskie kondensatory wejściwe, których wstawienie było zbrodnią wykonaną przez producenta "w celach marketingowych" oraz dwa kondensatory sprzęgające . Wstawiono cztery nowe kondensatory Mundorf z najwyższej serii Silver/Gold/Oil. Kondensatory są już wygrzane i spowodowały kolokwialnie ujmując "zdjęcie koca ze wzmacniacza". Wzmak gra dźwiękiem, otwartym i szczegółowym nie tracąc nic z muzykalności i lampowego charakteru. Jego brzmienie można ostatecznie ukształtować doborem odpowiednich lamp, patrz niżej.

Tu był watek o modyfikacji: http://www.audiostereo.pl/jakie-kondensatory-do-unisona-s6_105564.html/page__st__75

Cena w powyższej konfiguracji to 5.900 zł.

 

Jeśli ktoś chce pojechać po całości i wyciągnąć z tego wzmaka max. jego mozliwości sonicznych to proponuję skorzystać z moich kosztownych doświadczeń z dobieraniem lamp i jako lampy mocy zastosować NOSy EL34 RFT oraz parkę wejściowych NOS ze stajni Mullarda, Siemensa, RCA czy GE. Dopłata zależna od konfiguracji. Wszystkie lampy pomierzone w LINNART, w stanie NOS.

 

Zapytacie zapewne czemu sprzedaję? Z powodu przesiadki na duet Audio Research LS16 po tuningu i dwa lampowe monobloki IDHOS 2x50W w klasie A.

 

Zapraszam na odsłuch w Warszawie.

 

Kontakt na PW.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.