Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DL-110 czy AT 440 ??


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktos porownywal moze obie wkladki i moglby skrobnac pare slow? Ktora jest bardziej warta zainteresowania?

Czy wkladki te zagraja na Hagermann PRE (obecnie ochrzczony CS BLUE?)

A moze jeszcze cos innego w podobnej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DL110 ale 440-tka lubi się z CS Blue i to bardzo - znam z autopsji;-)

Denon to wysokopoziomowe MC, z tego co się słyszy to jeśli MC to tylko niskopoziomowe. Jeżeli CS jest elementem niezmiennym to polecam jednak AT, poziom wyjściowy 5mV w porównaniu z 1,6mV w Denonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Walery :)

 

Wazna informacja, gdyz mamy w sumie identyczne PRE :)

Napisz w paru slowach jaki charakter dzwieku prezentuje polaczenie AT 440 z CS Blue?

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto klasyfikacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18406-100000488 1237201488_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie edycje CS mają możliwość ustawiania wzmocnienia switchami. Ale nawet gdy tego nie ma, to DL110 podłączone do zwykłego phonostage MM gra po prostu ciut ciszej, i tyle.

Miałem tą wkładkę 5 lat, i nie zamierzałem zmieniać, niestety mój kolega mi ją zepsuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>fonomasterek,

Mógłbyś podać z czego zaczerpnąłeś wyniki tych testów? Dolny chyba ze "Stereoplay" (?), a górny? Miejscami dziwnie wyszło, ciekawi mnie czy autorzy podają jakieś szczegóły nt. zastosowanego ramienia, gramofonu i przedwzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>McGyver,

"...Toż to jakieś koszmarne nieporozumienie..."

 

A właśnie powiedziałbym, że niekoniecznie. Podobno te skromniutkie Ortofoniki potrafią ładnie zagrać w odpowiednich dla nich, dobrze łożyskowanych i bardzo lekkich ramionach. Dlatego pytałem o warunki testu, bo bez tego trudno zinterpretować wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Bardzo to dziwne.

Jeszcze bardziej dziwne jest umieszczenie kolumn Infinity Alpha w tej samej klasie co Dynaudio Audience!?

Powiem tylko, że kopułka od Dynaudio kosztuje ok 150 dol. i jest to uczciwa cena. A kopułka od Infinity ok. 10 dol i też jest to uczciwa cena!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, Ortofon OM10Super znajduje się w moim posiadaniu już prawie 10 lat. Owszem, gra lepiej niż wkładki Fonica, ale czy lepiej niż taniutka AT3600? Niekoniecznie. W tym czasie miałem przeróżne gramofony, z lekkimi i ciężkimi ramionami, i... to samo. Podkreślenie i zniekształcenie sybilantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie klasyfikacje sa tylko po to by biznes na nich robic ale nie sadze ze jesli ktos chce robic ciezkie pieniadze to jest takim kretynem by wsadzac na sile ortofona spu i ortofona om10 na to samo ramie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafko>

 

Cholercia dawno już nie słuchałem tego zestawienia. Z tego co pamiętam było dobrze, tak jak McGyver pisze raczej po jasnej stronie mocy ale bez przesady. Bardzo precyzyjne brzmienie (taki Stelmach;-), dobry szlif wybaczający stan niektórych płyt. Mam też doświadczenia z CS blue i z Denonem DL-103. W "naszych" modelach można zmienić czułość za pomocą wymiany 4 rezystorów z tego co pamiętam i co zrobiłem. Niestety z tym denonem dużo lepiej poradził sobie jakiś Phonobox Projecta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość porównań w audio jest trudna. Najprościej jest chyba ze źródłami cyfrowymi - podłączamy do wzmaka, słuchamy i mniej-więcej wiemy. Z kolumnami już trudniej, bo jak porównać np. małe monitorki z JMLab Grande Utopia albo Wilson Audio Grand Slamm? Trzeba zmienić pokoje odsłuchowe, bo inaczej nic z porównywania nie będzie. Ale z kolei zmieniając pokoje odsłuchowe zaburzamy cały test. Podobnie z wkładkami - najlepiej byłoby to robić w jednym ramieniu, ale źle dobrane ramię do testu wkładki "X" pociągnie ją w dół. To może zmieniać ramiona dopasowując je jak najlepiej do danej wkładki? Tylko, że to już test nie samej wkładki lecz ramienia i wkładki. Zatem: ile wkładek tyle ramion w teście? No pewnie tak byłoby najlepiej, tylko że nie znajdziemy 15-tu czy 20-tu ramion o różnych parametrach i podobnej klasie.

 

>>>Walery,

"...Niestety z tym denonem dużo lepiej poradził sobie jakiś Phonobox Projecta..."

 

Dlaczego niestety?

 

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Basik Plus należny do ramion ciężkich czy lekkich?

 

Tez jestem na etapie zakupu nowej wkładki (po tym jak ktoś załatwił mi DL-103) i tez biorę głównie wkładki wymienione w tym wątku z tym, że bardziej interesuje mnie porównanie z DL-160.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery, 16 Mar 2009, 16:23

 

>Rafko>

>

>Cholercia dawno już nie słuchałem tego zestawienia. Z tego co pamiętam było dobrze, tak jak McGyver

>pisze raczej po jasnej stronie mocy ale bez przesady. Bardzo precyzyjne brzmienie (taki Stelmach;-),

>dobry szlif wybaczający stan niektórych płyt. Mam też doświadczenia z CS blue i z Denonem DL-103. W

>"naszych" modelach można zmienić czułość za pomocą wymiany 4 rezystorów z tego co pamiętam i co

>zrobiłem. Niestety z tym denonem dużo lepiej poradził sobie jakiś Phonobox Projecta.

 

Widze ze pokonales jakas droge z wkladkami do CS Blue. To podziel sie, co znalazles jako najbardziej optymalne do tego PRE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ogarnięty falą ogólnoświatowych zachwytów nad Denonem DL-103 i możliwością wejścia w świat MC postanowiłem zmienić pre na Phonoclone'a. Gdybyś chciał spróbować niskopoziomowych wkładek MC i zostawić Bugle to jest wyjście - StepUp czyli inaczej transormator dopasowujący. Takiego zestawu DL103>StepUp>Bugle uzywał tungsol i bardzo sobie chwalił. A, warto Wimy w CS wymienić na ruskie olejaki - jest jazda;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zachwyty DL 103 chyba jednak nie sa wyssane z palca bo sam od kilku tygodni dzieki uprzejmosci kolegi mam mozliwosc aplikowania jej do roznych gramofonow i podpinania do kilku pre i za kazdym razem potrafi zachwycic i zadziwic doroslym dzwiekiem o wyrafinowanym zarysie mimo szlifu sferycznego ktory jak wiadomo nie siega tak gleboko w rowek a nacisk jest niepokojaco duzy jak na obecne standardy.

 

Na potwierdzenie moich wywodow nad ow wkladka powiem ze dzis pokusilem sie o jej zainstalowanie do ups... Technicsa SL- 23 A i jakiez bylo moje zdziwienie o 5 nad ranem jak po skalibrowaniu i wyregulowaniu kolejna slipmata wysokosci ramienia VTA (jet nizsza od oryginalnej 270 C Technicsa kilka mm) jaki dzwiek poplynal z tego gramofonu a balem sie ze bedzie za szczuplo bo w lekkich ramionach niestety potrafi ,,zawierzgac,, i ,,zadrzec ryja,,.

 

Moim zdaniem ma fajny mocny bas i wyrazne wysokie tony oraz kapitalna srednice wiec generalnie mozna z nia zyc i nie szukac nic lepszego w tej cenie bo ma to cos...muzyke.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafko, 18 Mar 2009, 00:48

 

>No i jak Phonoclone wypada na tle Bugle?

 

Zapowiada się bardzo dobrze, ale walczę na razie od paru dni z sprzęgnięciem plinty z napędem, ustawieniami itepe. Trudno też porównywać oba pre bo jedno raczej do MM a drugie tylko dla MC LO.

Gdyby nie ten cholerny denon;-) pewnie zostałbym przy Buglu. Przy okazji denona i lekkich ramion i kolegów matematyków;-) Wczoraj dociążyłem swoją regę aby uzyskać masę efektywną ~ 20g. Po czym bez żadnych, absolutnie żadnych wyrzutów wróciłem do poprzedniego setupu.

 

„Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery, 18 Mar 2009, 08:18

 

>Audiophilia nervosa?

 

Nie, po prostu sukcesywne starania poprawy wszystkiego co sie tylko da :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery >>> Ale jak oceniasz ta wkladke u siebie jestes zadowolony czy raczej nastrecza klopotow?

 

Ja w sumie tez raczej na ,,oko,, i ucho stroje niz wg szablonow bo raz nie mam jeszcze doswiadczenia w tego typu dzialaniach a dwa ze nie jest to az tak potrzebne bo roznice sa naprawde na pograniczu percepcji np w ustawieniu VTA sa dziwnie malo slyszalne co nie znaczy ze bez znaczenia :)

Duza wage przykladam do odpowiedniego nacisku i tu juz uzywam wagi Shure'a tak dla spokoju sumienia.

 

Denon najlepiej gral z gramofonem CEC BD 2000 (ramie Ortofona) niestety byl uszkodzony i musialem go oddac :(

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.