Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie nt. konkretnych upodobań


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi - co można kupić na rynku obecnie (tylko nowe, nie używki) by KAŻDY z tych elementów (głośniki, wzmak, źródło) grał w następującym kierunku:

 

- bas duży a nawet b. duży (i nie zależy mi na tym by był "twardy", nierozłazły, szybki etc. - ma być duży i kropka)

- średnica muzykalna/ciepła/wyeksponowana (nie jakaś tam neutralna, a jeszcze gorzej wycofana)

- wysokie tony zaokrąglone/wycofane (żeby nie słyszeć talerzy perkusji wyraźniej niż "jakby przez mgłę")

- całość powyżej scharakteryzowanego przekazu - odrywająca się do przodu do słuchacza od głośników (nie zależy mi na stereofonii w szerokości, tylko w aspekcie głębi właśnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Chopie, aleś wdepnął z tymi tekstami. Tu się takiego basu nie lubi a ja jestem jednym z niewielu wyrodnych, którzy go kochają :) Prawdziwi audiofile, do których stety się nie zaliczam słuchają tylko prawej ręki fortepianu. No-chyba, że mają akurat wolne 90.000PLN, to wówczas mają pełny wypas. Choć jak sam się domyślasz, najwieksza różnica jest pomiędzy Kasprzakiem (stereo) a czymkolwiek innym z tego forum. Później, przyrost jakości juz nie odbywa się tak gwałtownie. Słuchałem kilku drogich sprzętów i nie jestem przekonany, czy chciałbym dopłacić by je mieć. Juz chyba wolałbym fajny motor.

 

Cóż, ja ze spokojem mogę Ci powiedzieć, że jeżeli jeszcze nie jesteś śmiertelnie chory na chorobę, która tu panuje, to da sie taki zestawik niewielkim sumptem złożyć. Najgorzej może być z głęboką sceną - sporo zależy od akustyki pokoju oraz... np. od wielkości kolumn (wciąż piszę o budżecie poniżej 10.000zł). Te, które grają pięknym basem zwykle mają problem ze sceną. Jak juz jest piękna scena, to zwykle kiepski bas. Oczywiście za chwilę odezwą się Panowie, którzy na mnie nakrzyczą, twierdząc, że mają i jedno i drugie za 5.000zł z VAT, ale gdy posłuchamy na ich kolumnach odgłosu burzy, to sie okaże, że grzmot ma tyle wspolnego z prawdziwą burzą, co kultura z kulturą fizyczną.

Ale, najważniejsze że im się to podoba. Mi się podoba to, co mam. A Ty określ budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szukałem ciepłego brzmienia ze sceną po horyzont" - miło mi że rozmawiam z KImś Kompetentnym w tym konkretnym preferencyjnym temacie (preferencyjnym czyli bez gołosłownego lepszy/gorszy a z konkretnym taki a taki:)).

 

 

Budżeciki zaproponuję 2: do 5K za klocek i do 2,5 za klocek.

 

Lampy - lubię ten dźwięk! - niestety odpadną bo zmienianie czegokolwiek częściej niż raz na 10 lat to dla mnie powód do wysypki.

 

No to grzej!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - do "kompetentny" to mi jeszcze bardzo daleko. Ja po prostu wiem, jakiego brzmienia szukam. A że jestem w 99% melomanem, to jak już znajduję to "swoje brzmienie", to sie potrafię nim długo cieszyć i nie korci mnie ulepszanie dobrego.

 

Wracajac do tematu - do niedawna do lampy miałem podejście podobne do Twojego - szklane bańki? W życiu! Trzeba czekać aż sie nagrzeją, delikatne są, licho wie kiedy sie przepalą, 12Watt?! To za mało, nawet jeżeli odpowiada tranzystorowym 30stu! Poza tym, jestem wygodny - musze mieć pilot. I gniazdo słuchawkowe (choć tak naprawdę skorzystałem z niego tylko kilkanaście razy w życiu).

Teraz aż się z siebie śmieję w jakim błędzie byłem. Z tych 12W tylko raz doszedłem do 11 godziny na gałce i już miałem sąsiada w progu. Dynamika jest taka, że kapcie spadają. Technologia? Tu powtorzę swoich mądrzejszych w tym względzie kolegów - "żeby wykonczyć wzmacniacz lampowy, to trzeba naprawdę sie postarać", gdy tymczasem moje poprzednie tranzystorowce kilka razy miałem w serwisie. Lampy na aukcjach są dostępne non stop i nie są drogie. Wcale nie trzeba czekać aż sie nagrzeją - grają od razu :) Pilot i gniazdo słuchawkowe? Kupiłem taki model wzmacniacza, który to ma (właśnie słucham). Co jeszcze ma lampa? Legendarne ciepło? To nie jest precyzyjne określenie, ale ze wzgledu na porę nie będę szukał lepszego. Ale to, czym naprawdę powala to wielkośc sceny - myslalem, że we wz.tranzystorowym miałem dużą. Wszak to była porządna budżetówka. Byla śladowa. Teraz jest duża.

 

Reasumując - brzmienie jakiego szukasz to typowe brzmienie wzmacniacza lampowego. Możesz przed tym uciekać, ale szukanie tego w NADach i Rotelach zajmie Ci kilka lat a na końcu tej drogi... i tak czeka Cię lampa. Więc moja rada brzmi - skróć sobie mękę :)

Budżet jaki określileś wystarczy na wypaśny wzmacniacz i komplet zapasowych lamp, które wystarczą na spokojnych kilkadziesiąt lat.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne podpowiedzi. Zacząłem, przemogłem się, zgłębiać temat lamp. Ogrom niezbędnych prac tuningowych związanych ze znakomitym skądinąd Music Angelem oczywiście nie napawa optymistycznie, no ale zapewne są wzmacniacze lampowe nie wymagające mistrzowskich tuningów. Druga rzecz - lampy KT88 dają zdaje się, zacny Therionie, więcej dynamiki lecz nieco mniej tego o co nam chodzi - szlachetnej barwy i tak dalej niż np. lampa oznaczona jako 845 we wzmacniaczu o pięknej nazwie Prima Luna... Krótko mówiąc pytam: lampa ale która? Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.