Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast hk6100 do tannoy m2


piotreek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam aktualnie taki zestaw:

1. wzmacniacz Harman Kardon hk 6100

2.cd player sony cdp - xe520

3.tannoy m2

 

Nie jest to sprzęt najwyższych lotów, ale jak na początek nie jest moim zdaniem tragicznie. Kolumienki bardzo lubię, cd też jest ok, ale wzmacniacz już mnie wnerwia. Może i dół ma w miarę, ale góry to on nie posiada, tym bardziej, że tannoy m2 mają lekko górę wycofaną (moim zdaniem).

 

Teraz pytanie właściwe. Możecie mi polecić jakiś wzmacniacz, który zastąpi mi mojego harmana? Pieniądze jakie mam na ten cel nie się wielkie, bo to ok 300 pln, ale pewnie i w tej cenie można dostac cos lepszego niż ten harman. Jestem studentem i dla tego kwota taka a nie inna.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi podpowie czego szukać, a co omijać szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotreek ja wczoraj "dłubałem" w moim 6100. jeśli masz pod ręką jakieś kondensatory i masz ochotę się pobawić to proponuję dołożyć trochę pojemności w zasilaczu . Jest tam bardzo ubogo w tej kwestii.... 8200 mikro na kanał. ja dołożyłem 2 kondensatory po 10 000 mikro co dało 18 200 mikro na kanał. mimo iż zastosowałem kondy "wątpliwej marki" poprawa jest znaczna. bas schodzi trochę niżej i ogólnie zaczął mieć więcej powietrza. mnie ten wzmacniacz też już pomału denerwował , ale po "zabiegu" hihi postanowiłem jeszcze napewno jeszcze jakiś czas pozostanie u mnie. koszt dodatkowych kondów 30 zł za 2 szt. testowane z JBL ES 30 . NA GÓRĘ w muzyce Jazzowej nie narzekam. Zrobisz oczywiście jak zechcesz , ale przy tym budżecie warto zaryzykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie M2 graja z Rotelem 820bx3 i jest ok, rotele sa dosc jasne, ale maja specyficzne brzmienie, moze sproboj cos starszego 9xx albo 8xx.

Ja w kazdym badz razie nie narzekam raczej na brak gory u siebie, ale mam tez dosc zywa akustyke w pokoju. Ustawiam je dogiete mocno na mnie.

 

Ponoc tunning M2 dziala cuda, (jeszcze nie probowalem, ale pewnie kiedys nie wytrzymam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam tunning tych kolumienek, po nim nie będziesz narzekał na wycofana górę w nich :)

Jest o nim pełno na forum, koszt niewielki, powinieneś się zmieścić w budżecie.

Tunning zasilania we wzmacniaczu też wydaje mi się sensowny, zwłaszcza że jest w cenie pizzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odnawiam temat, do dzisiaj nic nie zmieniałem, bo tak jakoś wyszło.

 

Czy jest jakiś wzmacniacz z pilotem w kwocie powiedzmy +/- 300 zł, który zagra z zestawem z pierwszego postu lepiej niż hk6100? Czy coś z sony może się nadać, czy raczej nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi innymi kolumnami słuchałeś tego wzmacniacza, skoro twierdzisz, że ma wycofaną górę?

 

Ale proszę czytać uważnie, tam kolega twierdzi, że wycofaną górę mają kolumny a nie wzmacniacz, natomiast ogólnie przeszkadza faktycznie niedostatek góry - ot taka kumulacja, możliwe że z innymi kolumnami byłoby w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najtańszych wzmacniaczy to chyba najbardziej mile wspominam NAD-a 310, fajny miniaturowy wzmacniacz który dawno, dawno temu napędzał u mnie Tannoy M5, powinieneś dostać w cenie do 400zł (ja wówczas za tyle kupiłem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cambridge Audio lub Marantz.

 

A500 jak najbardziej warto wypróbować. W okolicach 300zł powinien być bez wiekszych problemów do dostania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.