Jump to content
IGNORED

Triangle Antal XS za 1200zł???

Flippy

Recommended Posts

Witam,

chciałem się poradzić czy kolumny Triangle Antal XS (stary model, dokładnie taki sam jak w artykule:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) są warte 1200zł za parę. Kolumny maja zniszczone maskownice (pourywane znaczki, jedna jest pęknięta) oraz poobijane rogi (kilku milimetrowe odpryski okleiny) dlatego są przecenione z 3000zł właśnie na 1200zł. Dodatkowo na tak niską cenę wpływa to, że długo stoją w sklepie i jest to dość stary model, podejrzewam, że coś około 2002 roku. Stan kolumn określiłbym jako powystawowy jednak przetworniki są w ogóle niezniszczone a same kolumny nigdy nie grały, ponieważ nie ma możliwości odsłuchu w tym sklepie (niewielka filia Euro RTV/AGD). Wielu z was kupiłoby stare, lekko podniszczone ale sprawne i dobre kolumny renomowanej marki?

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Wszystko zależy od tego, czy podoba Ci się dźwięk. A jest to specyficzne brzmienie, które wymaga dużej staranności w doborze reszty toru - kolumny zestawiane przede wszystkim z lampą. Duża skuteczność, świetna stereofonią, holograficzna przestrzeń, ale... irytująco rozjaśniają górę.

Hidden Content

Guest chml

(Konto usunięte)

To swietne kolumny, mialem takie ponad rok czasu i bylem zadowolony. Wymagaja bardzo starannego ustawienia oraz specyficznego wzmacniacza (raczej ostry tranzystor odpada). Jezeli nie jestes esteta i nie przeszkadzaja ci braki w wygladzie - bierz je. W takiej cenie trudno szukac konkurencji.

Nie planowałem zakupu tych kolumn. Zwróciłem na nie uwagę zupełnie przypadkowo będąc w tym sklepie po jakąś pierdołę w stylu żarówka:) Stały w samiutkim rogu, takie opuszczone, długo się dziwiłem co robi taka marka obok marketowych Maudio i innych Pinkbulli i naszła mnie dziwna ochota "uratować" te paczki. Docelowo podłączę je z marantz'em PM6002 lub PM5003. Nie liczę, że to zestawienie będzie idealne. Chodzi mi głównie o to czy za takie pieniądze (w razie niepolubienia brzmienia z daną elektroniką) nie będzie kłopotu z ich odsprzedaniem lub zamianą. Słabo znam rynek używanych kolumn, zwłaszcza tych specyficznych.

Hidden Content

Za tą kwotę to okazją :) W tej serii już poprawili trochę górę(nie jest taka ostra). Na allegro poszły z tej serii monitory za 800zł(też lekko poobijane).

Hidden Content

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

>>Wielu z was kupiłoby stare, lekko podniszczone ale sprawne i dobre kolumny renomowanej marki?

kupuj to okazja jak co to ja od ciebie odkupje

takie wypasy lekko połobijane zaa 1200 bier i nie myśl długo

Hidden Content

Tłumok, 19 Mar 2009, 03:53

>>>Wielu z was kupiłoby stare, lekko podniszczone ale sprawne i dobre kolumny renomowanej marki?

>

>kupuj to okazja jak co to ja od ciebie odkupje

>

>takie wypasy lekko połobijane zaa 1200 bier i nie myśl długo

Póki co - spokojnie przemyśl sprawę. Jak da radę - koniecznie posłuchaj u siebie (wypożycz za kaucją - chyba nie będzie problemu. Przecież chcą się ich pozbyć). Nie ma się co podpalać.

Pomiędzy superlatywami w recenzji napisano rózwnież:"...Trzeba tylko umieć je poskromić - wydobyć zalety i ukryć obiektywne wady. A tych jest wcale niemało. Antale nie są neutralne, nie generują holograficznej sceny i mają za mało basu..." Marcus Miller bez basu?

Spotkalem już kolumny, o których napisano podobnie, że "grają jak za trzy razy tyle". Niestety - nie grały...

Czyżby nie były "poskromione"? (choć towarzystwo przednie).

Albo kup w ciemno, dołóż marżę i odsprzedaj Tłumokowi (wątpię czy słuchał). Jest chyba zdeterminowany recenzją.

Swoją drogą - używki Antali XS pewno też nie będą droższe niż 1500 złotych. Ale będą wygrzane i będą miały całe maskownice w komplecie. Jak wiadomo coś co nie jest używane - prędko marnieje.

Pozdrawiam.

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Dzięki zukzukzuk,

o to mi właśnie chodziło. Skoro używane nie chodzą więcej niż 1500zł to ciężko by mi było w razie czego wziąć za zniszczone 1200zł a szansa, że zagrałyby dobrze z moim tranzystorem jest niewielka. Jak nie zgodzą się w tym sklepie na wypożyczenie to sobie odpuszczę te kolumny.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.