Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle Antal XS za 1200zł???


Flippy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem się poradzić czy kolumny Triangle Antal XS (stary model, dokładnie taki sam jak w artykule:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) są warte 1200zł za parę. Kolumny maja zniszczone maskownice (pourywane znaczki, jedna jest pęknięta) oraz poobijane rogi (kilku milimetrowe odpryski okleiny) dlatego są przecenione z 3000zł właśnie na 1200zł. Dodatkowo na tak niską cenę wpływa to, że długo stoją w sklepie i jest to dość stary model, podejrzewam, że coś około 2002 roku. Stan kolumn określiłbym jako powystawowy jednak przetworniki są w ogóle niezniszczone a same kolumny nigdy nie grały, ponieważ nie ma możliwości odsłuchu w tym sklepie (niewielka filia Euro RTV/AGD). Wielu z was kupiłoby stare, lekko podniszczone ale sprawne i dobre kolumny renomowanej marki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czy podoba Ci się dźwięk. A jest to specyficzne brzmienie, które wymaga dużej staranności w doborze reszty toru - kolumny zestawiane przede wszystkim z lampą. Duża skuteczność, świetna stereofonią, holograficzna przestrzeń, ale... irytująco rozjaśniają górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość chml

(Konto usunięte)

To swietne kolumny, mialem takie ponad rok czasu i bylem zadowolony. Wymagaja bardzo starannego ustawienia oraz specyficznego wzmacniacza (raczej ostry tranzystor odpada). Jezeli nie jestes esteta i nie przeszkadzaja ci braki w wygladzie - bierz je. W takiej cenie trudno szukac konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem zakupu tych kolumn. Zwróciłem na nie uwagę zupełnie przypadkowo będąc w tym sklepie po jakąś pierdołę w stylu żarówka:) Stały w samiutkim rogu, takie opuszczone, długo się dziwiłem co robi taka marka obok marketowych Maudio i innych Pinkbulli i naszła mnie dziwna ochota "uratować" te paczki. Docelowo podłączę je z marantz'em PM6002 lub PM5003. Nie liczę, że to zestawienie będzie idealne. Chodzi mi głównie o to czy za takie pieniądze (w razie niepolubienia brzmienia z daną elektroniką) nie będzie kłopotu z ich odsprzedaniem lub zamianą. Słabo znam rynek używanych kolumn, zwłaszcza tych specyficznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę to okazją :) W tej serii już poprawili trochę górę(nie jest taka ostra). Na allegro poszły z tej serii monitory za 800zł(też lekko poobijane).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Wielu z was kupiłoby stare, lekko podniszczone ale sprawne i dobre kolumny renomowanej marki?

 

kupuj to okazja jak co to ja od ciebie odkupje

 

takie wypasy lekko połobijane zaa 1200 bier i nie myśl długo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumok, 19 Mar 2009, 03:53

 

>>>Wielu z was kupiłoby stare, lekko podniszczone ale sprawne i dobre kolumny renomowanej marki?

>

>kupuj to okazja jak co to ja od ciebie odkupje

>

>takie wypasy lekko połobijane zaa 1200 bier i nie myśl długo

 

Póki co - spokojnie przemyśl sprawę. Jak da radę - koniecznie posłuchaj u siebie (wypożycz za kaucją - chyba nie będzie problemu. Przecież chcą się ich pozbyć). Nie ma się co podpalać.

 

Pomiędzy superlatywami w recenzji napisano rózwnież:"...Trzeba tylko umieć je poskromić - wydobyć zalety i ukryć obiektywne wady. A tych jest wcale niemało. Antale nie są neutralne, nie generują holograficznej sceny i mają za mało basu..." Marcus Miller bez basu?

Spotkalem już kolumny, o których napisano podobnie, że "grają jak za trzy razy tyle". Niestety - nie grały...

Czyżby nie były "poskromione"? (choć towarzystwo przednie).

 

Albo kup w ciemno, dołóż marżę i odsprzedaj Tłumokowi (wątpię czy słuchał). Jest chyba zdeterminowany recenzją.

Swoją drogą - używki Antali XS pewno też nie będą droższe niż 1500 złotych. Ale będą wygrzane i będą miały całe maskownice w komplecie. Jak wiadomo coś co nie jest używane - prędko marnieje.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zukzukzuk,

o to mi właśnie chodziło. Skoro używane nie chodzą więcej niż 1500zł to ciężko by mi było w razie czego wziąć za zniszczone 1200zł a szansa, że zagrałyby dobrze z moim tranzystorem jest niewielka. Jak nie zgodzą się w tym sklepie na wypożyczenie to sobie odpuszczę te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.