Skocz do zawartości
IGNORED

ASIO4ALL - wpływ na dźwięk


pifkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

 

Wczoraj pół nocki zeszło mi na pogodzeniu laptopa samsunga, visty, karty behringera UCA202 i Foobar'a ze sterownikami ASIO4ALL.

 

No i w końcu udało się - ZAGRAŁO !!!

 

NIESTETY - nie tak jak się spodziewałem. Dźwięk jest wycofany, słuchanie męczy, gęsia skórka zniknęła, zupełny brak wykopu i dynamiki, dźwięk stał się bardziej studyjny, w tym negatywnym znaczeniu. Odarty z fantazji. Blee.

 

 

Jak to jest u was ? Czy ASIO4ALL poprawia czy psuje dźwięk ?

 

Wszędzie widzę wpisy, w których na prawo i lewo poleca się ASIO jako jeden z koniecznych kroków ku lepszemu dźwiękowi. Czy na pewno tak jest?

 

Dodam, że wszystkie ustawienia zaczerpnięte z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A miało być tak pięknie :)

Zamierzam jeszcze chwilkę pozostać na tym sterowniku aby ucho się przyzwyczaiło, a potem powrócę do standardowych sterowników celem upewnieniu się w powyższej obserwacji.

 

Zapraszam do dyskusji !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Może powiem od siebie.

Jeszcze z rok temu dałbym się pociąć na plasterki za stwierdzenie że bez ASIO nie ma szans na przyzwoity dźwięk.

Z czasem jednak zmuszony zostałem do rewizji moich przekonań.

W wielu słuchanych przez mnie konfiguracjach niekoniecznie ASIO i Foobar grały najlepiej.

Myślę, że wszystko jest kwestią indywidualnej konfiguracji posiadanego sprzetu i najlepiej samemu oceniać co się najlepiej sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasapi, Kernel Streaming, Asio, Direct Sound. Wszystko gra tak samo. Zdejmijcie wreszcie klapki z uszów. Do książek i szkoły. Więcej nauki a mniej wiary w złote uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja dzisiaj zainstalowałem ASIO4ALL i plugin do Winampa, porównywałem ze standardowym pluginem winampa i jest duża różnica, karta dźwiękowa to X-Fi Xtreme Audio + słuchafony AKG K530 i oczywiście muzyka w formacie .FLAC.Wszystkie ulepszacze mam wyłączone a jakość dźwięku ustawiona na 96KHz / 24Bit.Bas jest o wiele głębszy słychać wyraźnie że schodzi niżej no i góra jest czyściejsza, mniej ostra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, sterowniki ASIO nie tylko dbają o stałe różnice czasowe w przesyłaniu informacji do karty dźwiękowej, ale także w miarę możliwości używają sprzętowej regulacji głośności o ile karta na to pozwala. Standardowa "windowsowa" regulacja głośności potrafi dość mocno zniekształcić dźwięk z prostego powodu - przy regulacji cyfrowej/software'owej następuje nieodwracalna utrata dynamiki dźwięku co zwłaszcza będzie dokuczliwie słyszalne przy dźwiękach oryginalnie nagranych na niskim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy DirectSound w nowym winampie działa tak samo jak ASIO? Nie mogę sprawdzić ASIO bo ASIO plugin mi nie działa pod win7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista778, 4 Lis 2009, 17:33

 

>Wszystkie ulepszacze mam wyłączone a jakość dźwięku ustawiona na 96KHz /

>24Bit.

Po co? Przecież dodatkowa konwersja w najlepszym wypadku nic nowego nie doda, najwyżej zniekształci dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać przed grzebaniem w sterach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja zainstalowałem sobie właśnie sterowniki kx, i to asio4all, wrażenia mam odwrotne jak kolega. Poprawiła się właśnie dynamika i szczegółowości dźwięku, również przestrzeń. Sprzęt to jakiś stary SB Live! i słuchawki CAL! Co do ustawień, zależy jaka jest karta dźwiękowa, nie wiem czy ta kolegi obsługuje 96KHz / 24Bit, trzeba przeczytać specyfikacje, jeśli nie, to takie ustawienie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Ja mam w Foobarze dsp menager tylko resampler ssrc ustawiony na 48khz, no i jeszcze izotope ozone sobie zainstalowałem, czyli wtyczka vst bridże, przydaje się do różnie nagranych płyt, zwłaszcza tych współczesnych, zmasakrowanych loudnessem ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 5 Sty 2010, 00:39

 

>Warto poczytać przed grzebaniem w sterach:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Ja zainstalowałem sobie właśnie sterowniki kx, i to asio4all, wrażenia mam odwrotne jak kolega.

>Poprawiła się właśnie dynamika i szczegółowości dźwięku, również przestrzeń. Sprzęt to jakiś stary

>SB Live! i słuchawki CAL! Co do ustawień, zależy jaka jest karta dźwiękowa, nie wiem czy ta kolegi

>obsługuje 96KHz / 24Bit, trzeba przeczytać specyfikacje, jeśli nie, to takie ustawienie przyniesie

>więcej szkody niż pożytku. Ja mam w Foobarze dsp menager tylko resampler ssrc ustawiony na 48khz, no

>i jeszcze izotope ozone sobie zainstalowałem, czyli wtyczka vst bridże, przydaje się do różnie

>nagranych płyt, zwłaszcza tych współczesnych, zmasakrowanych loudnessem ;P

 

 

 

A ASIO obsługuje więcej niż 48kHz?? Bo nawet jeśli karta tak to stery ASIO nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gotomik

Jak ustawiłem na mniej niż 48khz to wywalało jakiś błąd i nie chciało w ogóle odtwarzać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gotomik

Tak właśnie jest, wyskakuje coś takiego:

 

Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (44100Hz); please configure resampler appropriately

 

Jak dam więcej, podobnie. Wynika z tego że musi być dokładnie 48kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bzdury gadacie i to straszne...

 

Bez urazy ale Asio chodzą na pewno w trybach 44,1 i 48 KHz. Dodatkowo można manipulować ilością wyjść i wejść. I tzw. latency czyli opóźnienie, które rośnie wraz z ilością sampli i je także można modyfikować.

 

A to że wam nie gra wam 44,1 to przypadek. Macie domyślnie ustawione asio na odbieranie sygnału w 48KHz. Więc jak macie flacki w 48 KHz to grają a jak w 44,1 KHz to nie grają. Ale możecie zmienić częstotliwość asio na 44,1 KHz. Ale prawda jest taka że foobr ma resampler PPHS który jest właśnie po to, że go wrzucasz, ustawiasz na tryb ultra, wybierasz powiedzmy format 48 KHz i on resampluje wszystkie pliki do takiej częstotliwości(tryb ultra to bardziej złożony algorytm). I wtedy nie wywala żadnych błędów bo częstotliwości są zgodne. Nawet jeśli pliki są zgrane w innych częstotliwościach. Asio po prostu samo nie dostosowuje się do sygnału jak podstawowe stery z windy.

Myślę że w kwestii częstotliowści to wyszystko.

 

Ale macie racje co do różnicy grania pomiędzy sterownikami. Ja mam wrażenie podobne że dźwięk na asio jest chłodny. Normalnie jest bardziej docieplony. Czyli od koloru do wyboru. :) pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam resamplera SoX`a i jakoś mi nie czyta 44.1 ani powyżej 48kHz.A gdy jade na oryginalnych sterach Audigy to każdy czyta bez zająknięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arczi87

Nie znam się na tym, zrobiłem jak zalecali na Pure PC i więcej nie wnikałem. Komputer to nie jest moje główne źródło dźwięku, słucham z niego przeważnie na słuchawkach podczas pracy :] Wszystkie flacki, apy, wavy, mp3 mi chodzą, pliki 24 bitowe też, więcej do szczęścia nie potrzebuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Micke 13

"Jak ustawiłem na mniej niż 48khz to wywalało jakiś błąd i nie chciało w ogóle odtwarzać muzyki.

(...)

Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (44100Hz); please configure resampler appropriately"

 

Wydaje mi się, że jest to spowodowane faktem, że natywna hardwareowa częstotliwość próbkowania dla kart Creative'a to 48kHz. Czyli nic w tym dziwnego, że ASIO ustawione na 44,1kHz nie będzie się mogło "dogadać" z kartą wymagającą 48kHz. Cały soft Creative'a, który umożliwiałby resampling w locie do 48kHz zostaje przecież pominięty. I taki jest właśnie cel używania ASIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.