Skocz do zawartości
IGNORED

Aktywne Dynaudio właśnie się pojawiły


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zaraszam do wymiany opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu o tym już pisałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a swoją drogą troszkę przywalona cena ale jeżeli świetnie zagrają to podpinać tylko pod DACa i super system minimalistyczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare skrzyneczków plus porządny odtwarzacz i za całkiem przyzwoitą cenę masz hi-enda pewnie lepszego niż nie jeden wzmak w cenie tych kolumn. Dynaudio zawsze wymagało wydajnego pieca, a o taki cięzko, a ten wbudowany, a raczej dwa 50 W, po jednym na kazdy z głośników, bi-amping (tweeter, mid/bass) z całą pewnością napędzi je jak nalezy. Sam bym, chętnie nabył, nawet w ciemno, ale niestety fundusze i żona ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zadam gupie pytanie bo mam klipsche i gramofon i chciałbym podłaczyc pod ten cudowny wzmacniacz juz jak odlacze od niego cd lub komputer i jak ja zuczek to mam zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie jestem taki do przodu,

jak rozumiem system aktywny polega na tym, że te kolumny mają w sobie 2 50 - Watowe wzmacniacze dla woofera i tweetera, podłączmy sieciówkę i źrodło anlogowe przez IC (cinch) a powyżej to regulacje dla poszczególnych sekcji, a jak odbywa się regulacja głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym w tekście:

 

"A simplified, minimalist hi-fi system can be created by partnering the 110 A directly to a CD player (or DVD/Blu-ray player) – or any audio source (i.e. a DAC or digital radio and satellite receivers) equipped with volume control for that matter."

 

Czyli źródło musi mieć regulowany stopień wyjściowy (dCS Puccini, Ancient Audio, McIntosh)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

tak też myślałem, czyli przed kolumnami aktywnymi jest duża przyszłość, zakładając, że producent dobrał te wzmaki w kolumnach odpowiednio (a to pewne w przypadku tej firmy), to odpada problem doboru wzmaka i problem wyboru oraz kosztu zakupu kabli głośnikowych i w tym kontekście nie zgadzam się z poprzednikami że to wysoka cena,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - "każde źródło z regulacją głośności" (będzie OK), a przecież odtwarzacz CD, wymieniony tam, na ogół ...nie ma regulatora głośności, więc?

 

Poza tym, czy ktoś rozumie jak twórcy z 2x50W zrobili 200W mocy, napisano o tym w tekście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast będą potrzebne dłuższe IC i sieciówki szczególnie w przypadku uzytkowników pref. szerszy rozstaw głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko brak łączy XLR. W sprzęcie studyjnym, z którego ewidentnie wywodzą się te głośniki to standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak wejść po złaczach XLR dyskredytuje te miniaturki w pracy w studio.

Natomiast do zastosowania w warunkach domowych można w tej cenie zakupić sporo lepsze monitory z pośród kilku firm.

Do wybory Genelec,Tannoy,ATC.

Poniekąd ze znacznie lepszymi parametrami odsłuchowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 20 Mar 2009, 08:09

 

>Poza tym, czy ktoś rozumie jak twórcy z 2x50W zrobili 200W mocy, napisano o tym w tekście...

 

4 wzmacniacze po 50W w dwóch kolumnach.

 

ps. zwrotnica aktywna to podstawa - idealna zgodność w fazie, brak strat mocy na zwrotnicy pasywnej (nawet do 50%) ... super kontrola

 

ps2. brak XLR/TRS rozczarowuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->> darkul

Może nie zauważyłeś, ale nikt też ich nie oferuje do studia.

 

Co do sprzętu studyjnego: który dokładnie model np. Geneleca polecasz do domu? I dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrapin, 20 Mar 2009, 08:55

 

>Co do sprzętu studyjnego: który dokładnie model np. Geneleca polecasz do domu? I dlaczego?

 

Ja bym polecił 8250A lub 8240A - bo mają korekcję akustyki pomieszczenia. Genelec robi neutralny sprzęt co najlepiej sprawdzi się przy klasyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to wygląda tak.

Jak nie ma tam regulacji wzmocnienia to trzeba po prostu jeszcze przedwzmacniacz podłączyć. Można też DACa czy CD z wyjściem regulowanym, jeśli tylko jest odpowiedniej klasy. Potrzebujemy parę długich interkonektów, łączących CD (wyjście regulowane) z kolumnami, ewentualnie pre z kolumnami i jeszcze jedną parę krótkich interkonektów do połączenia pre z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy takich specjalnie długich. Przy bliższym odsłuchu wystarczy 1 m na kolumnę (umożliwi to rozstaw na ~1,7m).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak problem nie jest duży - uwzględniajac możliwość pożegnania się z kablami głośnikowymi,

już widzę jak prod. kabli gł. i wzmaków zaczną krytykować systemy aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zgadzam się z Kyle i innymi że to przyszłosć w sensie techn., ale też marketingowo, gdyż

ruszy sprzedaż kolumn aktywnych jako coś odkywczego (no i długich IC),

w przypadku tradycyjnych kolumna już coraz trudniej było uzasadniać, że nowy model jest lepszy od poprzedniego,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Terrapin

 

Które Genelec polecam ?

 

Genelec jest jedną z droższych firm o profilu PROFF.

 

Wszystko zależy od tego jaki masz metraż do nagłośnienia, potrzeby.

 

W przypadku monitorów aktywnych bardzo często spotykam spory problem w ich napędzeniu z preampów.

Dokładniej chodzi tu o jakość przedwzmacniaczy.

 

Najlepiej indywidualnie dokonywać odsłuchów.

 

Jak dla mnie od wielu lat najlepszymi minimonitorami są Studer 723 Aktiv.

 

Nie zapominajmy o A.D.A.M.

 

Co do budżetowych popierdółek po 2 kZł ..... można sobie darować opisy.

Choć z drugiej strony to też jakaś alternatywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci kabli głośnikowych skupią się na interkonektach może ;)

 

A producenci wzmaków ... no tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Przede wszystkim producenci wzmacniaczy STEREO siedzą obecnie gdzieś w latach '80-'90 ... jeszcze nie słyszeli o czymś takim jak DAC, SPDIF, HDMI czy korekcji akustyki pomieszczenia.

 

Ale mogli by się skupić na dostarczaniu modułów wzmacniających np. do większych kolumn aktywnych. Taki moduł mógłby być czymś w rodzaju kasety wkładanej w kolumnę ... to mogłoby zmienić rynek nie do poznania ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega do regulacji głośności APS-ów używa fajnego "pilota"....no ale one mają XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywisćie zdaję sobie sprawę, że systemy aktywne są już znane od dawna ale wygląda że obecnie następuje przełem (np. linn, właśnie dynaudio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, 20 Mar 2009, 09:42

 

Nie zapominajmy o np. najnowszych KRK Expose ;) ... producentów dobrego sprzętu studyjnego jest więcej.

 

Jeśli chodzi o monitory aktywne do 2K to takie RP5 za ~1,1K odsadzają precyzją nie jeden sprzęt "hi-Fi" i to za o wiele większe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->> darkul

 

Pytałem, być może mało precyzyjnie o to, jaką alternatywę z rynku pro dla tych konkretnych głośników Dynaudio byś proponował? Bo za chwilę może się okazać, że taka alternatywa jest wielokrotnie droższa!

Na przykład proponowane przez kolegę Kyle modele kosztują chyba ponad 15.000 zł!

 

Widać gołym okiem, że konstrukcja tych Dynaudio jest sporym uproszczeniem w stosunku do studyjnych konstrukcji: wspomniany już brak wejść zbalansowanych, obudowa żywcem wzięta z konsumenckiej serii Focus, korektor charakterystyki wygląda na dość uproszczony, brak regulacji głośności często stosowanej w monitorach bliskiego pola itd.

 

Głośniki wyglądają na dość ciekawą implementację techniki profesjonalnej do zastosowań domowych i nie ma większego sensu porównywać ich do zawodowych kuzynów.

 

Jestem ciekaw ich brzmienia z jednego powodu: mam bardzo często do czynienia z profesjonalnymi monitorami studyjnymi. Szczerze mówiąc nie słyszę jakichś naprawdę istotnych różnic między Genelecami a np. Dynaudio. Przy cenach np. 5.000€ za sztukę trudno oczekiwać czegoś innego niż bezwzględny obiektywizm i neutralność. Jedno wiem na pewno: nie chciałbym mieć takich konstrukcji w domu i słyszeć każdy szmer i stuk na nagraniu. Musiałbym chyba trochę płyt wyrzucić... A puszczenie skompresowanego dźwięku np. na Genelecach bliskiego pola definitywnie dla mnie kończy dyskusję, czy kompresję słychać, czy nie. Bo słychać jak jasna cholera. Ja akurat nie słucham skompresowanej muzyki, ale te Dynaudio ewidentnie są skrojone pod użytkownika komputera, który podepnie je do karty dźwiękowej. Ciekawe, czy konstruktorzy wzięli to pod uwagę i złagodzili nieco tę morderczą szczegółowość studyjnych paczek? No, a może w takim budżecie osiągnięcie takiej szczegółowości nie jest po prostu możliwe?

 

W każdym razie ciekawy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrapin ... jeśli chodzi o moją propozycję to dałem najlepszą z Genelec'ów (nie patrząc na cenę).

 

Osobiście celuję w KRK VXT6 + KRK ERGO lub JBL LSR 4326 (oba te zestawienia mają DAC i korekcję akustyki pomieszczenia).

 

ps. KRK ERGO można użyć też do innych monitorów np. ADAM , Tannoy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.