Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze Blu-Ray - atak klonów ?


mczaj

Rekomendowane odpowiedzi

marek-1969, 10 Lut 2010, 07:46

 

>mysle ze czas przestac podniecac sie Oppo 83 - jest jego klon CA 650 BD za 399 Funciaków .

>czas sie przelecic do Angoli....

 

No przeca jak wół stoi wyżej, że CA to klon modelu BDP-80 a nie BDP-83... ;)

 

>Bobcat

 

Nie jest region free, ale za 46 EUR i nieco zachodu z montażem płytki będzie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Wiatrak

 

>Nie jest region free, ale za 46 EUR i nieco zachodu z montażem płytki będzie. ;)

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiesz... Jakby to powiedzieć... Nie każdy ma talent do majsterkowania i amatorskich przeróbek. Jak ktoś (exemplum: ja) ma do Tych spraw dwie ręce lewe (w tym jedną krótszą) to woli kupić coś, co już jest fabrycznie gotowe region-free. Albo dostosowane do BD/Region B, DVD/Zone 2. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobcat

nie trzeba mieć talentu. instrukcja montażu kitu jest obrazkowa i nawet małe dziecko sobie da radę. więc ja masz śrubsztak to dasz radę !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Matee

 

Masz na myśli imadło? Bo właśnie to się w języku starych dobrych fachowców nazywało śrubsztak. Nie chciałeś przypadkiem powiedzieć śrubokręt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może wyśledził dawcę organów dla pierwszego BR Anthema? Nie mogę namierzyć fotek bebechów, a raczej nie spodziewałbym się oryginalnej konstrukcji, nie w cenie 2999zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat

 

Nie ma fabrycznie gotowych urządzeń region free na BD, i nie będzie. Pierwszy kto takie wyprodukuje straci licencję na produkcję odtwarzaczy BD.

 

A co do narzędzi, to pewnie chodziło o wkrętak... ;) :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Wiatrak

 

>Nie ma fabrycznie gotowych urządzeń region free na BD, i nie będzie. Pierwszy kto takie wyprodukuje

>straci licencję na produkcję odtwarzaczy BD.

 

 

Ta sama zasada miała obowiązywać w przypadku odtwarzaczy DVD, a jednak wszędzie bez trudu i od dawna można (oficjalnie, żaden Pan Heniutek w bramie na lewo, schodkami do piwnicy) dostać zone-free.

 

Jeśli nie można BD region-free to opcją dla mnie może być Oppo BDP-80 ustawiony fabrycznie na BD/RegionB + DVD/Zone2.

 

A może się założymy, że za jakiś rok-dwa pojawią się (jaknajbardziej oficjalnie, żaden Pan Heniutek) BD zone/region-free?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 12 Lut 2010, 08:08

>A może się założymy, że za jakiś rok-dwa pojawią się (jaknajbardziej oficjalnie, żaden Pan Heniutek)

>BD zone/region-free?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wolfie.

 

No proszę. Nawet nie trzeba było czekać. Ale to coś nowego. Kiedyś sprawdzałem i było tylko BD/RegionB DVD/Zone2.

 

Ten Oppo to naprawdę ciekawa sprawa. Mnie by wystarczył najtańszy model z tej rodziny: BDP-80. Jak wynika z opisów technicznych Model 83 różni się od 80 kilkoma mało w sumie istotnymi duperelkami. Cała istotna część jest identyczna (i dobra jakościowo).

 

Żeby jeszcze to-to chiało być srebrne, jak cała reszta mojego sprzętu... Wiem: dziś jest modny czarny. Co ja zrobię, że wolę srebrny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niejednym miejscu można kupić Oppo z zamontowaną płytką modyfikującą, ale to nie ma nic wspólnego z fabrycznym odtwarzaczem region free. Po prostu sprzedawca wstawia tą płytkę, przy okazji za to kasując. Niektórzy nawet całkiem nieźle, jak widać na załączonym linku. Prawie 200 USD? Ale różnica 189 USD a 50 EUR to cena strachu [rzed wkrętakiem... :D

 

Brak procesora video VRS ABT to mało znacząca pierdółka? Hmmm... :o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, 12 Lut 2010, 17:36

>Brak procesora video VRS ABT to mało znacząca pierdółka? Hmmm... :o

 

Wygooglałem sobie stronę Audioholics z porównaniem modelu 80 i 83. Owszem, było tam napisane (w tekście i tabelce), że 83 ma VRS ABT, natomiast 80 jakiś patent Oppo-wski, który jest gorszy od tamtego. Ale jednoznacznie napisali, że to może robić widoczną różnicę tylko przy wielkich i bardzo wielkich ekranach. Zwłaszcza przy oglądaniu przez projektor. Natomiast na zwykłym TV 40" - 42" różnice jakości obrazu będą niezauważalne.

 

To jest tak jak licytowanie sie kontrastem dynamicznym. Ja mam 1 : 1000000! A ja mam 1 : 2000000! Dobrze tylko po co? Czysty marketing i nic ponad to. Pominąwszy już, że sama kategoria "kontrastu dynamicznego" jest naciągana, to oko ludzkie zauważa do znacznie, znacznie niższego poziomu.

 

Przy posiadaniu więc TV o wspomnianych rozmiarach (a podobno ponad połowa sprzedaży światowej wpada właśnie w ten przedział) - wymóg posiadania procesora VRS ABT wydaje się być li tylko szpanerstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytaj sam siebie, czy jak kupisz projektor to zmienisz blu-ray-a?

 

ps. poza tym chłopaki, to jest wątek o klonach, a nie o wyższości oppo 83 nad 83 ... ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee, 12 Lut 2010, 19:39

>A zapytaj sam siebie, czy jak kupisz projektor to zmienisz blu-ray-a?

 

Projektora nie planuję. Mnie to nie bawi. Deklarowałem wielokrotnie, że moim głównym zainteresowaniem jest wielokanałowy odsłuch muzyki, a KD jest na przyczepkę, czasem się coś obejrzy (i też nie filmy tylko newsy, dokumentalne, przyrodnicze, krajoznawcze albo popularno-naukowe). Zestaw (głośniki, ich rozstawienie) mam skonfigurowany na muzykę. Dlatego 42" jest dla mnie abolutnie wystarczające. A na tym rozmiarze różnicy w procedowaniu video pomiędzy modelem 80 a 83 nie widać. Natomiast to co mnie najbardziej interesuje: tor audio - jest w obydwu modelach identyczny i znakomity.

 

A tak na marginesie: znajomi Amerykanie powiedzieli mi, że projektory są uważane za objaw złego gustu i jest to (cytuję) "szpanerstwo dołów społecznych z Bronxu" (koniec cytatu). Jak ktoś u nich ma kasę i lubi duże ekrany to sobie kupuje 65". Ale nie projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 13 Lut 2010, 12:17

"szpanerstwo dołów społecznych z Bronxu"

 

szpanerstwem jest jak już błyszcząca się z daleka plazma 60", która oznajmia za właściciela wszem i wobec, dyndając na ścianie, "zobaczcie co ja mam !!!". płaski screen pachnie mi w większości przypadków ping-pongami na antenie "malucha". taki blichtr kultywowany przez nowo i staro bogacką część społeczeństwa. kupują często nie wiedząc po co. kupują dlatego, że sąsiad ma i w "dobrym" tonie leży też mieć.

 

jako zwolennik minimalizmu i nie obnoszenia się wybrałem dyskretną formę instalacji z mało rzucającym się w oczy projektorem i chowanym ekranem. chciałem kina w domu i dzięki projowi je mam. telewizor (nawet duży) jest dla lanserów. projektor jest dla prawdziwych fanów kina.

 

ps. kino to przede wszystkim obraz :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee, 13 Lut 2010, 14:06

 

>telewizor (nawet duży) jest dla lanserów. projektor jest dla prawdziwych fanów kina.

Jak widzisz: są różne szkoły myślenia w przedmiotowej sprawie. Rzutnik Full HD też tani nie jest. A tylko taki wydaje się mieć rację bytu. Jak mówiłem: mnie wystarczy 42"

 

>ps. kino to przede wszystkim obraz

Zgadza się. Ja od samego początku mojego istnienia na tym Forum deklarowałem co jest moim głównym zainteresowaniem: wielokanałowy odsłuch muzyki. Niestety takiej zakładki nie ma. Stąd jestem tutaj, jako że jest to tematycznie najbliżej i obie sprawy mają wiele wspólnego. W zasadzie główna różnica to nie jest matariał, jaki się odtwarza, ale: (1) wyższe wymogi jakościowe stawiane sprzętowi, bo wchodzimy w obszary audiofilskie; (2) inne głośniki; (3) i inaczej rozstawione. Pozatym wielokanałowa muzyka jest i pozostanie 5.1. Tu nie ma właściwej dla kina domowego marketingowej gonitwy ilości kanałów: 5.1 --> 7.1 --> teraz się mówi o 9.1 --> rok temu w Las vegas ktoś proponował 22.5. Czy są jakieś granice tego obłędu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście ,że są, dokładnie dopasowane do wielkości twojego portfela.

A pingpongi zakładało się na antenki wkręcone w tłumiki w Jawach i MZ. Proszę też nie zapomnieć o futerku na kierownicy i halogenie. Ot taka moda z przed 20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak dlugo trzeba czekac na oppo83 w tym sklepie czy maja oni to w posiadaniu ze mozna u nich zagoscic i zobaczyc na wlasne oczy czy sprowadzaja z usa ? na zamowienie kupował ktos moze ? mczaj wiesz cos na ten temat? serdecznie dziekuje za odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mczaja bo widze w profilu ze posiadasz sony 350tke co mozesz powiedziec o tym blu? jest godny swojej ceny czy nie wchodzic w to i poczekać na nowsze modele ? pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian71, 17 Lut 2010, 20:49

 

>Pytanie do mczaja bo widze w profilu ze posiadasz sony 350tke co mozesz powiedziec o tym blu? jest

>godny swojej ceny czy nie wchodzic w to i poczekać na nowsze modele ? pozdrawiam

 

 

Jeśli myślisz o wykorzystaniu jako TRANSPORT, to nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie !

Lepiej zbudowany od 360, lepszy solidnieszy napęd, ładniejszy.

W porównaniu z 5000ES w sumie nie było wiadomo który gra ... tak bez PROFI pomiarów.

 

Prawie nówkę kupisz ~ 500 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pewnie ortodoksyjni audiofile i videofile mnie wyśmieją za ten wpis ale zamiast płacić za tego denona prawie 3kzł to kupiłbym (i w najbliższym czasie kupię) philipsa BDP9500 w sekcji audio siedzą solidne przetworniki c/a Burr-Browna a to raczej zwiastuje dobre stereo, jeśli popatrzymy na budowę obydwu to wg. mnie lepiej wypada Phil no i kosztuje tylko 2kzł i jeszcze jeden plus na pewno nie jest klonem Funaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie telewizorów w cenach 2 - 3 tyś zł z 1080p i HDMI kończy się czas BD playerów po kilka tysięcy zeta.

 

Era super drogich DVD skalujących 576 linii do 1080 linii jest zakończona.

To był epizod.

Kto się na to nadział to ma balast technologiczny w domu i konto pomniejszone o kila k.

 

Przekaz HDMI i brak potrzeby skalującej obróbki sygnału wizyjnego powoduje, że trudno jest dostrzec istotne różnice na ekranie.

 

Mój postulat jest taki:

Niech pojawią się wzmacniacze AV z kilkoma HDMI input pozbawione całkowicie korekcji Audio i Video.

Mam sprzęt z górnej półki i żadnych korekcji nie stosuję a zapłaciłem za te opcje sporo.

I niech taki AV 5.1 / 7.1 kosztuje 1500 zł. I będzie pozamiatane na rynku.

Możne wtedy wycenić cały i niezły zestaw:

1500 (amp) + 600 ( BD) + 3000 (TV) = 5000 zł za komplet.

Czyli pół ceny wypasionego DVD playera.

Oczywiście na głośniki wydajemy maxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janunio, 12 Mar 2010, 10:08

 

>Przekaz HDMI i brak potrzeby skalującej obróbki sygnału wizyjnego powoduje, że trudno jest dostrzec

>istotne różnice na ekranie.

 

Generalnie postulaty słuszne i można by się po nimi podpisać, gdyby nie kilka drobnych szczegółów.

 

1. Chyba każdy ma w domu (mniej lub bardziej pokaźny) zbiór DVD. Co z nimi zrobić? Wyrzucić? Oglądać "jak leci" czyli w 576i?

2. Programów emitowanych w HD za wiele nie ma. Rad-nierad ogląda się więc i te w SD. Obrazić się na nie i przestać oglądać?

 

I w jednym i drugim przypadku upskaling do 1080p nieraz przynosi znaczącą poprawę obrazu. To zależy oczywiście od materiału przychodzącego, ale równie ważna jest też jakość układów skalujących. Tak czy owak powinny więc pozostać. Z uwagi na możliwość obróbki sygnałów TV z z anteny - w telewizorze.

 

>kończy się czas BD playerów po kilka tysięcy zeta.

 

Każdy woli zapłacić mniej niż więcej, to oczywiste. Obawiam się jednak, że jesli wymagamy od BD playera aby:

 

a. potrafił czytać również SACD i DVD-A;

b. miał na pokładzie dobrej klasy dekodery dźwięku HD;

c. oraz wielokanałowe wyjście analog

 

to takie nieprędko (jeśli wogóle kiedykolwiek) stanieją do postulowanego poziomu 600 zł.

 

Natomiast zgadzam się całkowicie, że optymalny jest następujący podział umiejscowienia poszczególnych układów obrabiających sygnały video i audio:

 

- BD player: tylko dekodery audio HD;

- amplituner: tylko dekodery tradycyjnego audio (DD, DTS, DPL)

- telewizor - tylko upskalery (i deinterlacery) video.

 

Obecnie niestety wszystko w/w bywa we wszystkim i płacimy potrójnie. Choć wykorzystujemy tylko jedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 12 Mar 2010, 11:52

 

>Każdy woli zapłacić mniej niż więcej, to oczywiste. Obawiam się jednak, że jesli wymagamy od BD

>playera aby:

>a. potrafił czytać również SACD i DVD-A;

>b. miał na pokładzie dobrej klasy dekodery dźwięku HD;

>c. oraz wielokanałowe wyjście analog

>to takie nieprędko (jeśli wogóle kiedykolwiek) stanieją do postulowanego poziomu 600 zł.

 

Akurat te czynniki nie stanowią aż tak bardzo o cenie. Licencje to kilkanaście dolarów, dekodery to tanie chipy (także te najlepsze). O cenie decydują zupełnie inne czynniki. Koszt materiałowy nawet najlepszego odtwarzacza to pestka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna odtwarzacza bluray - ale będę go wykorzystywał w konfiguracji 2.1. Mam dobry zestaw stereo z zewnętrznym DACiem i do niego chcę podpiąć bluray jako transport.

 

Odtwarzacz bluray mogę podłączyć przez coaxilane wejście - czy będę mógł się cieszyć dźwiękiem z nowych formatów? Czy lepiej podpiąć odtwarzacz wyjściami analogowymi bezpośrednio do wzmacniacza?

 

Najlepszą drogą doprowadzenia sygnału do mojego DACa jest USB - czyli laptop z bluray'em jako żródło - czy jakość obrazu z laptopa jest porównywalna z tym ze stacjonarnych odtwarzaczy? Rozumiem, ze z dekodowaniem nowych formatów dźwięku na pokładzie laptopa problemów nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.