Skocz do zawartości
IGNORED

SONY PlayStation3 - zakłócenia obrazu...


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z takim tematem, że przy włączonych końcówkach mocy

mam na telewizorze fioletowe pręgi przemieszczające się powoli w górę ekranu.

Wyłączę jedną końcówkę - pręga robi się nieco słabsza i rozmyta, wyłączę drugą końcówkę - pręga całkiem znika.

Ale wtedy nie mam dźwięku! W akcie desperacji skompletowałem oddzielny system stereo (wzmacniacz plus kolumny) tylko do gier, bo kupowanie kabli po 120 zetów (HDMI-Component) już mi się znudziło, tym bardziej że na takim za 20 z allegro obraz niczym się nie różni od tego pięć razy droższego "markowego" kupionego w sklepie nie dla idiotów. Przy połączeniu kablem "fabrycznym" od konsoli (HDMI-RGB) ta pręga co prawda jest nieco mniej widoczna i mleczno biała w dodatku, ale za to obraz generalnie jest do dupy.

No i ręce już mi opadają, bo nie mam nawet cienia pomysłu jak to rozwiązać, żebym mógł mieć dźwięk z konsoli na końcówkach mocy i kolumnach "głównych" a przy tym nie widzieć na ekranie tej wpieniającej pręgi.

Dodam tylko, że na pewno nie jest to wina telewizora (plazma Panasonica 42") bo filmy z odtwarzacza DVD czy programy z tunera Polsatu chodzą idealnie, zero jakichkolwiek zakłóceń, nawet przy odpalonych wszystkich wzmacniaczach, dwóch monoblokach i tego od konsoli.

Pomóżcie coś, bo nie wytrzymie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaryzykuję konkretnego diagnozowania, ale od zawsze tak było że sprzęty sony i panasonika nawzajem się ze sobą gryzły. Próbowałeś z innym telewizorem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.