Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Focus 140 - jaka elektronika?


maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !Pytanie jak w tytule z jaka elektronika zagra najlepiej ten model Dynek.Licze na Wasze cenne uwagi i porady.Aktualnie jest jeszcze inegra Accuphase E308 co myślicie o połaczeniu jej z Focusem 140 ,może ktoś miał okazje posłuchać takiego zestawienia?Moze ktoś z Łodzi lub okolic jest posiadaczem tego modelu Dynaudio i może sie pochwalić cennymi wskazówkami a może nawet zaprosić na odsłuch.Muzyka jak w opisie ,jednak ostatnio zdecydowanie jazz .Pokój 25 m.

Liczę na odzew wszystkich którzy maja wiedze w tym temacie.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak i cały system do Dynaudio 140 nie może być zbyt suchy, powinien dobrze prezentować średnice, nawet ją eksponując.

Najbardziej mi się podobało połączenie 140 do Prima Luny Two i Naim CD5x.

Było soczyście, z piękną, bogatą górą, wszelkiego rodzaju trąbek można było słuchać godzinami.

A i z rockiem było fajnie, szybko, barwnie, żywo.

Tak więc może dobra lampa na KT 88?

Trzeba też zadbać o zrównoważone źródło bo to przecież od niego zaczynają się wszelkie problemy.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doradzam wizytę w klubie Dynaudio (zakładka). Tam pewno pomogą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeżeli już lampy do dynek serri focus to tylko konstrukcje na KT88, bo PL ale na EL-34 przerobiłem wprawdzie z focus 110, i były problemy z przesadnym przeciąganiem dzwięków, oraz trochę z rozjaśnieniem i kontrolą basu, chociaż "muzykalność" kapitalna, ale to głównie zasługa kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage Xindaka 6950.

Ja mialem odwrotna sytuacje szukalem do niego kolumn i polecano Focusy 140 jako te z ktorymi naprawde dobrze sie zgrywa. Polecal jeden z forumowiczow ktory mial takie zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie giga waty a wydajnosc pradowa jest potrzebna do Focusow, ja swoje napedzalem Sugdenem 25W w klasie A i było bajecznie, zdecydowanie lepiej niz lampowce po modyfikacjach na KT88. Ogromne znaczenie ma zrodlo, ktore moze ograniczac piekna muzykalnosc i przestrzen z tych glosników...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy udanych połączeń z Focusem dodałbym Densena 200/300 ( u mnie się swietnie sprawdza) Przy zakupie tych monitorów słuchałem z nimi kilku wzmacniaczy (Bluenote, Primare) i dopiero końcówka Quad (chyba 99) zdołała wykrzesać z nich życie. Co do powierzchni pomieszczenia to pełna zgoda, min. 20 mk2, trzeba jeszcze zapewnić im odległość od tylnej ściany i trochę miejsca z boku. Tak więc kolumny wredne w ustawieniu, wymagające prądu, ale ... zostaną u mnie na dłuuuugo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.