Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki Bang&Olufsen Form 2 - kto zna?


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio w sklepie w Poznaniu słuchawki Bang&Olufsen Form 2 w ciekawej cenie ok. 400zł. Niestety nie miałem możliwości ich przetestować ze swoim odtwarzaczem MP3 (iPod nano 4 gen - wersja USA). Stąd moje pytanie zawarte w tytule wątku - kto z Szanownych miał dłuższą styczność z tymi słuchawkami i czy warto w nie inwestować? Pytam się, bo w necie są o nich dość sprzeczne informacje/opinie, a z konstrukcyjnie wydają się być nieco podobne do Koss PortaPro, choć ich cena w USA to ok. 100$. Jak ich dźwięk wypada w porównaniu do Koss PortaPro i Sennheiser PX100? Pozdrawiam, V-t.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. Tak, wiem, że firma jest "nieaudiofilska" ;)

post-17176-100000072 1237543848_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam, ja mam :) Ponieważ kocham Bang&Olufsen posiadam trochę :) sprzętu B&O, w tym 4 modele słuchawek po kilka sztuk, a co, haha. Nie polecam Form 2, bo nie zachwycają dźwiękiem, więc jeśli nie kochasz B&O to nie kupuj. Zdecydowanie lepsze, a nawet wybitne brzmieniowo - wiem co piszę/mówię - są A8. Należy jednak pamiętać, aby słuchać ich tylko i wyłącznie z założonymi gąbkami ochronnymi, które są oczywiście w komplecie. Słuchawki te pokazują zalety CD i obnażają prawdę o MP3. A8 charakteryzują się szybkim basem (w odpowiedniej ilości), szczegółowością i detalicznością. Do sprzętu przenośnego są idealne, ale grają również bardzo dobrze z "hifi". Nie pokusiłem się jednak o posmakowanie ich wraz ze wzmacniaczem słuchawkowym tak, dla ciekawości.

Z góry potencjalnych przeciwników i "znawców wszystkiego co gra" proszę o wzięcie pod uwagę, że opisuję produkt ORYGINALNY, nie zaś tanią kopię z Allegro lub innego internetowego dostawcy.

A jak na pierwszy rzut oka(zdjęcie) poznać czy mamy doczynienia z oryginałem czy też podróbką? Pospiesznie wyjaśniam: chińskie podróbki (nawiasem mówiąc oryginał również jest produkowany w Chinach) zapakowane są w czarne kartonowe pudełko ze złotym lub srebrnym napisem Bang&Olufsen - oryginał zapakowany jest w brązowo-szary kartonik. Dodatkowo w komplecie znajduje się czarny futerał, gruby i skórzany (nie wiem, czy nie jest to skóra systetyczna). Podróbka natomiast posiada futerał przypominający nieco oryginał, z tą różnicą, że jest cieniutki, płaski i wygląda jak wycięty ze starej okładki na zeszyt lub ze starej ceraty. To tyle. Myślę, że negatywne opinie o tych słuchawkach (czytałem gdzieś na tym forum) pojawiły się pod wpływem kontaktu z podróbką, lub opinią kolegi, którego kolega widział kogoś kto zna osobą posiadająca takie słuchawki. Ale sam ich nie słuchał :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotel1

 

>Dodam jeszcze, że Koss, Sennheiser i inne słuchawki nie mają szans z A8 Bang&Olufsen.

 

Kurcze,w ciągu paru godzin dowiedziałem się,ze najlepsze na świecie są kolumny Orion i słuchawki B&O ,które nie mają konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bang&Olufsen jest napweno nietuzinkowa marka napewno tez ma swoja filozofie podejscia do konstrukcji hifi ale napewno nie jest najlepsza marka :) no ale napewno jedna z drozszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rotel1

>

>>Dodam jeszcze, że Koss, Sennheiser i inne słuchawki nie mają szans z A8 Bang&Olufsen.

 

czyli HD 600, 650 i przyszło 800 nie mają szans, ta ;) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel1, dzięki za wyczerpującą i jasną odpowiedź.

 

Zrozumiałem, że lepsze (o wiele) są A8. Widziałem je w cenie ok. 700zł - może warto się zastanowić? Choć nie ukrywam, że myślałem o czymś nieco tańszym.

 

Czy możesz napisać do których słuchawek najbliżej dźwiękowo B&O Form 2?

 

Pozd. V-t

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Form 2 są przytłumione, brzmią raczej płasko, nieco plastikowo. Piszę w skali ogólnej. Ciężko mi je z czymś porównać. Ale wspomniane Sennheiser, a szczególnie Koss będą grały lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8 to małe słuchawki, więc nie będą miały tyle przestrzeni i basu co duże Sennheiser'y z serii HD, z dużymi muszlami, fakt. Jakie zatem, w Twoim przypadku wygrały ze wspomnianymi B&O ? Jakie okazały się od nich lepsze i które wybrałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO za 700 zl jest spory wybor w wyjatkowo dobrych sluchawkach dousznych - jesli chcesz dousznych sluchawek z dobrym wykopem basowym to powinienes zainteresowac sie tymi - dwudrozne - osobny przetwornik basowy (basu jest wiecej, ale nie za duzo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

W weekend byłem ponownie w Poznaniu. Tym razem wybrałem się do sklepu B&O ze swoim iPodem. Posłuchałem Form 2 - generalnie nie są złe, grają dość przestrzennie, dynamicznie i wesoło, ale ich prezentacja chyba nie jest tą dokładnie, której szukam. Jednak zdaje się przeproszę się z Sennheiserami PX100, które kiedyś miałem, ale mi się połamały. Kupię je ponownie, bo potrzebuję małych słuchawek (nausznych) do podróży, a Kossy PortaPro męczą mnie swą niewygodną konstrukcją (choć ich dźwięk IMO jest kapitalny), a do tego ciągle wplątują się we włosy.

 

PS. Form 2 niestety kosztują już drożej :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.