Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka alternatywa dla Foobara


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin_gps

 

Ok, nic nie mówiłem, nie czepiałem się ale...............!!

 

Popatrz od początku twoich wypowiedzi lansujesz się jako specjalistę. Budujesz swój autorytet starasz się błyszczeć wiedzą na temat funkcjonowania komputera i jego konfiguracji. Potem mówisz o problemach, które występują w komputerze. Później mówisz, że można to zoptymalizować i da się to poprawić by komputer grał lepiej. Następnie piszesz, że jesteś na etapie pisania playera, który będzie pozbawiony wad foobara i jemu podobnych. Dalej oczywiście podkreślasz problemy, które generuje klasyczny PC. Kolejnym etapem jest informacja, iż program był testowany i osoby, które robiły to z Tobą potwierdziły jego skuteczność. W między czasie negujesz każdą informacje która mogła by w sposób istotny kolidować z twoim poglądem (że system wyraźnie wpływa na dźwięk przy założeniu bit perfect).

Potem jest informacja, iż program będzie płatny i można będzie go kupić. Potem jest informacja że będzie wersja trial dla wypróbowania.

 

Po pierwsze nie odpowiedziałeś ani razu jak poprawić system w komputerze PC. Nie zaoferowałeś pomocy, nie napomniałeś o sposobach niwelacji tych problemów. Proszono Cię o to kilka razy...

 

Albo ładnie osobom odpowiesz co powinni zrobić żeby było lepiej. Bo informacja typu po SP1 dla Win7 będzie lepiej, to nie to. Chyba że nie chcesz dzielić się wiedzą (wedle założeń jaki niesie ze sobą forum).

Wtedy możesz ładnie wykupić wątek sponsorowany w celu promowania swojego programu. Czego on tam nie niweluje i co on tam poprawia.

 

Bo widzę zauważyłeś jak działa obecny rynek jest. Szukamy problemu, znajdujemy go, piszemy o jego negatywnych skutkach, szukamy rozwiązania i podajemy na koniec nasz produkt. No i u Cibie dokładnie tak jest...

 

Nie zrozum mnie źle ale wygląda to na ordynarną kampanie reklamową twojego programu. Nawet nie maskujesz się troszeczkę pomagając osobom na forum. Tylko ciśniesz ten program jak lek na całe zło. Nie tędy droga... Bo można pomóc forumowiczom (co mogą zrobić by było lepiej) i zaproponować swój program, który jest lepszy od reszty. A jeśli nie chcesz tego robić bo masz takie prawo to możesz zawsze reklamować się w wątkach sponsorowanych.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że XXHighEnd to ściema!

 

Q2 - Is believed (!) to influence outgoing jitter.

 

Is, together with Q3, Q4 and Q5 there since Januari 25 2009 in 0.9w-9, and the main controlling phenomenon for Q3, Q4, Q5. Again all "bit perfect".

 

więc tak oto wygląda bit-perfect?:

xxhermaa.jpg

 

nie ma to jak znaleźć głupszych od siebie...

 

BTW. Marcin_gps a twój program to takie same bit-perfect? <_<

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi,

 

OK, nie będzie już ani słowa o programie. Podałem kilka tropów, co można zrobić z komputerem, już poza SP1. Jak się cofniesz kilka postów i pozbierasz to do kupy, to utworzy się lista, od której warto zacząć. Nie oczekujesz chyba, że podam gotową receptę, na którą pracowałem setki godzin. Na tym forum w zakresie pc audio na pewno już nic nie napiszę, wystarczy już tych prześmiewisk. Nie mam zamiaru kogoś przekonywać, że to ma sens, że jest postęp. Nie zależy mi też na pompowaniu sprzedaży odtwarzacza, będzie się sprzedawał tak czy siak, bo będzie najlepszy, a musi być płatny, bo nikt go nie weźmie pod uwagę - takie są zasady na rynku, niestety.

 

pozdr,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar jest darmowy i nie wplywa to negatywnie na jego popularnosc.

Zauwazylem, ze to samo co teraz napisales znalazlo sie takze na forum z linka Krak_On'a - ze zadnych informacji nie bedzie bo to rozwiazanie komercyjne. Ale tutaj napisales tez

Odtwarzacz to jednak nie wszystko, jest jeszcze mnóstwo czynników w systemie operacyjnym, które "przeszkadzają" w osiągnięciu dobrego dźwięku. Zresztą, jak już ruszy strona, będzie też blog i moje wpisy (po ang) traktujące o ww. problemach.

wiec czekamy, czekamy. Na te informacje na blogu i na wersje demo zeby nie kupowac kota w worku. Moglbys tez odniesc sie do spostrzerzen e8.root's jako ze jestes uzytkownikiem tego odtwarzacza i to zdaje sie dosyc z nim obeznanym skoro udzielales sie intensywnie na jego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e8.root, nie wiadomo nic na temat metodologii Twojego pomiaru. Jaki plik, jak ustawiony odtwarzacz (!) Jeśli wykorzystałeś QAP, to się nie dziwię. Suwaki Q2 Q3 Q4 nie wiem, do czego słuzą i nigdy się tak naprawde nie dowiedziałem, nikt z nich nie korzysta, a mimo to nadal tam są, ciągle przybywa kolejnych suwaków - robi się śmietnik, bo autor nie weryfikuje tego. Dodaje coś, czego nawet nie sprawdził u siebie.

 

Polecam ustawić Q1=1 (reszta na 0), WASAPI (czyli Engine3) i 16/44, bez upsamplingu.

 

migrena, tak foobara używają wszyscy, ale ten player ma gdzieś jakosć dźwięku, nikt przy jego rozwoju nie zawraca sobie tym głowy, zakładając że bit-perfect wystarcza. Ba, na oficjalnym forum odtwarzacza jest zakaz pisania o jakości dźwięku i ew. różnic spowodowanych odpowiednią konfiguracją, czy wykorzystaniem takiego protokołu czy tej wtyczki. Ja chcę dostarczyć "coś" dla ludzi słyszących.

 

ale miałem już nie pisać :)

 

dobrej nocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że Foobar tak na prawdę wypłynął lata temu bo zachwalano go jako lepiej brzmiący odtwarzacz od Winampa.

O ile pamiętam jego twórca nigdy czegoś takiego nie twierdził. A że dorobiono sobie do tego jakąś ideologię to inna sprawa. Na tym forum też lansuje się różne "ciekawe" rzeczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

O ile pamiętam jego twórca nigdy czegoś takiego nie twierdził. A że dorobiono sobie do tego jakąś ideologię to inna sprawa. Na tym forum też lansuje się różne "ciekawe" rzeczy ;)

 

Lata temu twierdził tak.

A rzecz była w tym, że Foobar jako bodaj jedyny w ówczesnym czasie miał możliwość upsamplowania z 44,1 na 48 khz co pozwalało rzekomo podać lepszy dźwięk na integrze lub starym SB, które nie miały natywnego 44,1kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps

 

Tu nie chodzi o nie pisanie. Tylko o rozróżnienie charakteru twojej działalności. Chce tylko tego byś bardziej pomagał niż promował program, tylko tyle. No i wtedy możesz wytłumaczyć co wpływa krok po kroku w systemie i fajnie a dodatkowo np zaproponować swój program, który jest lepszy. No i to mi się nie kłóci z tym że chcesz zarobić na czymś na co poświęciłeś czas. Bo zmiany w systemie to jedno a twój program to drugie. Ja Ciebie w żaden sposób nie oceniam i twoich wypowiedz po prostu jestem tego wszystkiego ciekawy. Co do tej pory powiedziałeś.

 

Co do foobara autor od samego początku twierdził, że program nie ma cudownych dźwiękowych właściwości. Jemu przestał się podobać przepakowany winamp i tyle.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Marcin_gps,

 

Grupa Krakowska zaprasza.

Gdybyś miał ochotę zaprezentować swój player w ramach Odsłuchów w Krakowie chętnie urządzimy jakieś spotkanie.

Zapewniamy warunki lokalowe lepsze niż w Poznaniu no i sprzęt towarzyszący nieco innej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> arczi87

 

Pod poniższym linkiem znajdziesz informacje jak zoptymalizować Windows XP:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuję bardzo ciekawa sprawa poczytam. Szkoda że XP bo mam oryginalnego win7 starter :/ ale coś się wymyśli. Koncepcja widzę jest taka że jak najmniej operacji i sterowników. No i każdy możliwy proces i sprzęt wyłączony przetrenuję zobaczę.

 

Kurcze ale to co reprezentuje ten player powoduje że lepiej już jednak słuchać muzyki z cd... Bo całą funkcjonalność peceta bierze w łeb.

 

pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co nam po tych wszystkich optymalizacjach, zmniejszeniem mhz do extremalnie niskich częstotliwości jak komputer/laptop nie będzie się nadawał do użytku innego niż audio.

A efekt zapewne będzie albo w stylu placebo, albo na granicy precepcji słuchacza.

Już lepiej kupić serwer muzyczny.

Pewnych założeń komputera nie da się obejść wyłączając parę procesów widocznych w menedżerze zadań, jest przecież jeszcze multum tych procesów niewidocznych i co z nimi?

Proponuję sobie dać spokój z tym który player lepszy, a jak ktoś nie może spać po nocach bo przeszkadza jitter, procesy w komputerze itp to proponuje zakup odtwarzacza CD a nie wymyślanie na siłę kolejnych teorii spiskowych.

Komputer to komputer i niech tak pozostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

Najpierw badałem uchem i przy zmianie parametrów Q pojawiały się spore zmiany (dźwięk jakby był bardziej w oddali) więc wrzuciłem RMAA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyniki z analogu nie udowodnią jednak jako tako braku "bit-perfect" więc zamknąłem się w domenie cyfrowej, ba, ona musi być cyfrowo-cyfrowa aby było 100% pewności że player coś miesza :)

rmmaxxhe.th.jpg

To są wyniki z wejścia Wave. 100% cyfrowe dane, jedyny narzut idzie z samego windowsa/sterownika. Dla suwaków Q dzieją się najróżniejsze cuda z bit-perfectem nie mające wiele wspólnego... Wg. jakiejś teorii te suwaki powstały, coś napewno dają w niektórych systemach dźwiękowych. Ale autor zwyczajnie oszukuje mówiąc że sygnał jest dalej bit-perfect, albo on sam mimo swojej raczej dość dużej wiedzy nie wie co ten zwrot oznacza... <_<

 

BTW. fajnie że piszesz player. Przydałyby się jakieś testy potwierdzające zmniejszenie jittera. Bo tak na ucho to wiadomo że twój player będzie dla Ciebie grał najlepiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu kupcie sobie korektory z lat 80-tych, zamiast takich wtyczek.

Oprogramowanie powinno odtwarzać a nie modyfikować.

 

Bo ponieważ? Bo Ty tak chcesz?

Oprogramowanie powinno móc odtwarzać dźwięk bez jego modyfikacji, owszem - bo to jest jego podstawowa funkcja. Ale jeśli user ma kaprys taki, że oprócz odtwarzania ma modyfikować - to porządny soft powinien to umożliwiać. A co najmniej - dawać mechanizm podłączenia zewnętrznych wtyczek.

Porównując analogowy korektor sprzed 30 lat ze wszystkimi jego wadami - ze współczesnym korektorem cyfrowym, a tym bardziej z oprogramowaniem działającym jako plugin w łańcuchu odtwarzacza - dajesz tylko głośno wyraz ignorancji, i nic więcej.

 

Foobar, jeśli ktoś używa, umożliwia to wszystko. Odtwarzanie bez modyfikacji, ale również dowolne modyfikacje dźwięku.

Izotope ozone (dla wielu - do odtwarzania Izotope Alloy będzie lepsze, łatwiejsze w użyciu) to świetny soft, choć swoje kosztuje.

Ale istnieją setki darmowych wtyczek VST, robiących to samo (choć może nie aż tyle w jednym kawałku softu, jednak nie ma przeszkód aby wpiąć równocześnie kilka wtyczek VST w łańcuch. Ostatecznie Ozone to też łańcuch kilku modułów, to dokładnie to samo).

Link do najnowszej wersji wtyczki dla foobara (wrappera VST) umożliwiającej używanie wtyczek VST :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki temu można spokojnie używać foobara z wyjściem ASIO czy WASAPI z użyciem VST, tak samo jak w komercyjnym sofcie studyjnym.

 

Ale fanom lampowego brzmienia polecam raczej convolver.

Wtyczka do foobara tutaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pliki impulsów "lampiaków" do załadowania, n.p. tutaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teoria terminu "convolution" tutaj, dla dociekliwych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A w skrócie - w przypadku foobara i odtwarzaczy audio - umożliwia toto symulację programową przepuszczenia dźwięku przez hardware (w przypadku plików impulsów do których podałem link - studyjnych lampowych przedwzmacniaczy/kompresorów/exciterów).

 

Jest to symulacja lamp o niebo lepsza niż osiągniecie dzięki Ozone czy Alloy(one tylko dorzucają harmoniczne, niezwiązane z konkretnym urządzeniem), convolver natomiast wprowadza (przelicza!) zniekształcenia takie jak fizyczne urządzenia. Pliki impulsów to funkcje matematyczne opracowane na podstawie pomiarów tych urządzeń i ich rzeczywistych zniekształceń.

 

Miłej zabawy, tylko uważajcie na przestery jeśli przesadzicie z poziomem ;-)

Jancio

 

Migrena, tak foobara używają wszyscy, ale ten player ma gdzieś jakosć dźwięku, nikt przy jego rozwoju nie zawraca sobie tym głowy, zakładając że bit-perfect wystarcza.

 

Owszem, player ma gdzieś jakość dźwięku. Bo to kawałek softu a nie człowiek. Pisząc że "nikt przy jego rozwoju nie zawraca..." - WOW - szacunek!

Znasz osobiście jego twórców że tak twierdzisz? Zabawne...:)

A bit-perfect - owszem - w przypadku playera jest warunkiem koniecznym i wystarczającym.

Jeśli ktoś lubi zniekształcenia - to niech sobie kupi boomboxa albo kiepski wzmacniacz lampowy i nie zawraca sobie i innym głowy "wiernym odtwarzaniem".

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio,

 

Tak, lubię bardzo zniekształcenia na monitorach Lipinskiego i topowych Staxach, fajnie się tego słucha :)

 

pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lubię bardzo zniekształcenia na monitorach Lipinskiego i topowych Staxach, fajnie się tego słucha :)

 

No, super że się pochwaliłeś, i bardzo się cieszę że fajnie Ci się słucha.

Przynajmniej jeden tu nie jest frustratem, co mu ciągle "nie gra", mimo że wydał sporo kasy na audio.

Ale, pomijając ten miły off-topic i wracając do meritum, to co lepszego możesz zaproponować, aby "poprawić" bit-perfect?

Co, poza zniekształceniami, precyzyjnie rzecz biorąc?

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lubię bardzo zniekształcenia na monitorach Lipinskiego i topowych Staxach, fajnie się tego słucha :)

 

Marcin, masz topowe Staxy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marcin_gps nie rozumiesz Pan pewnej zależności. Skoro odtwarzacz i cały protokół jest bit-perfect to znaczy, że lepiej już być nie może. Tu działają zasady matematyki!! 2+2=4 i nie może być lepiej niż 4 bądź bardziej 4 albo czystsze 4. MUSI być po prostu 4. Jeśli jest inaczej to znaczy, że mamy błąd.

Tak więc albo mamy bit-perfect albo mamy błąd transmisji. Nie może istnieć sytuacja w której dostajemy lepszy bit-perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod_innym_nickiem - "łomatko", nieuleczalny nadmiar wiedzy (powierzchownej) panie

 

kiedy wreszcie durna moderacja zrozumie, że nie można pozwolić pisać jak czytać nie nauczyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale wyjasnij czlowiekowi gdzie popelnia blad a nie tylko krytykujesz.

Ze swojej strony moge podzrucic wskazowke, zebys doczytal o zakloceniach przenoszonych po masie w przypadku polaczen elektrycznych (w przypadku usb i koncentryka) i znieksztalcen powstajacych z powodu nieregularnosci zegara.

 

A tak przy okazji to jak rozumiem te ustawienia

Polecam ustawić Q1=1 (reszta na 0), WASAPI (czyli Engine3) i 16/44, bez upsamplingu.

gwarantuja bit-perfect?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez wasze głupie głupoty siedzę i ustawiam rdzenie dla urządzeń. Nawet w to nie wierzę ale wg. zasady "raczej nie zaszkodzi"... ;]

 

nawet mógłbym powiedzieć że się dźwięk poprawił, ale nie powiem bo w to nie wierzę :P

 

@migrena

absolutnie nie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale pewnie nawet Marcin_gps nie wiedział, bo i skąd skoro najważniejszy jest słuch a on dopuszcza zmiany ? -_-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, XXHE mnie nie interesuje, dzisiaj dowiedziałem się nawet, że jestem na czarnej liście do zbanowania, haha. Bo przestałem adorować odtwarzacz. Napisałem tam 450 postów w ciągu roku, poświęciłem temu projektowi mnóstwo czasu, wielu ludzi to doceniło, a wystarczy jeden wpis nie po myśli Mistrza i wylatuję. Dla inglisz spikających, ciekawa dyskusja - wzorowe podejście do klienta/użytkownika. To naprawde niebywałe, że jeszcze w grudniu autor pisał do mnie na priv podziękowania, a dzisiaj dowiaduję się, że jestem od dawna na czarnej liście, mimo że już tam nic nie pisałem haha:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mało tego, poprosiłem go o nowy kod aktywacyjny, który mi się należy, bo zapłaciłem za odtwarzacz 73 EUR(wymagany, gdy w komputerze dołożymy jakieś urządzenie, generalnie, gdy zmieni się konfiguracja lub po formacie). Gość nie chce mi go dać, nie odpowiada mu, że tworzę coś swojego, a on tego nie toleruje.

 

Nobody is going to work on sound improvement over the back of this forum, to next come up with whatever stuff, free or not. You are just doing that. I don't care through whom.

 

What leaves is getting banned.

 

Czyli nie mogłem pisać do kopgoś na priw i wymieniać się doświadczeniami, nawet jesli gość udostępnił to potem na forum w formie jednej paczki, za darmo, dla każdego - dostał bana. LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, XXHE mnie nie interesuje, dzisiaj dowiedziałem się nawet, że jestem na czarnej liście do zbanowania, haha. Bo przestałem adorować odtwarzacz. Napisałem tam 450 postów w ciągu roku, poświęciłem temu projektowi mnóstwo czasu, wielu ludzi to doceniło, a wystarczy jeden wpis nie po myśli Mistrza i wylatuję. Dla inglisz spikających, ciekawa dyskusja - wzorowe podejście do klienta/użytkownika. To naprawde niebywałe, że jeszcze w grudniu autor pisał do mnie na priv podziękowania, a dzisiaj dowiaduję się, że jestem od dawna na czarnej liście

 

 

 

Marcin, a jakie konkretnie poprawki i innowacje wprowadziłeś do projektu XXHE ?, pytam bo po prostu chcięlibyśmy wiedzieć co konkretnie jest w tym projekcie twojego autorstwa. Jeśli to były naprawdę istotne poprawki, które zostały wcielone do projektu komercyjnego, to mógłbyś się wtedy ubiegać o pewien (choćby jednorazowy) określony procentowy udział w zysku ze sprzedaży tego playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, co jest mojego autorstwa, bo ja tam nic nie zaimplementowałem, ale ile pomysłów odnośnie konfiguracji, optymalizacji, zarządzania pamięcią wyszło ode mnie, ile bugów znalazłem, możesz zerknąć na mój content tam, łatwo też znaleźć feedback od innych. Nie chodzi mi o zysk, chodzi mi o pewne zasady, których brak, i zaczyna brakować ich wszędzie, gdzie w grę wchodzi jakakolwiek kasa, i to jest przykre i mnie osobiście w tym przypadku zabolało - w pewnym momencie jesteś złoty, a zaraz gospodarz na ciebie sra, za to, że napisałeś coś, co mu się nie podoba (obiektywnie, w kulturalny sposób) i grozi Ci, że jeszcze raz i wylatujesz. Nie ma tam regulaminu i tak naprawdę, te licencje nie będą nic warte, gdy gościowi przykładowo coś się stanie lub "kopnie w kalendarz", wówczas program jest bezwartościowy, bo kody działają tylko w konkretnej konfiguracji - po zmianie sprzętu lub systemu, przestają działać, trzeba generować nowy kod, wysłać go i dopiero dostajemy nowy. Kto go wygeneruje, jeśli zabraknie autora? Nikt, bo nikt poza nim nie ma dostępu do softu. Tego już nikt nie przewidział i autor o tym nie informuje. Nie ustalił też czasu, w jakim te nowe kody będzie do ludzi wysyłał, więc tak naprawdę, jakie mam podstawy, by mu coś zarzucać? Gość mnie w tej chwili specjalnie olewa, chce mnie pewnie sprowokować, żebym napisał coś na forum, coś co da mu podstawy by mnie uciszyć (zbanować). Bo w tej chwili jestem niewygodny, zagrażam mu, gość jest po prostu przerażony, że ludzie nie kupią jego softu czy 100 przetworników, które zalegaja u niego w garażu. Kiedyś była tam kultura, teraz sam autor wyzywa innych od "chu..." i "idiotów". W ten sposób na pewno nie zachęca kllientów. Ja chcę tylko kod, który mi się należy, zapłaciłem za niego i grzecznie o niego proszę. Czy to nie jest złodziejstwo?

 

pod_innym_nickiem

Idąc Twoim tropem można założyć, że każdy odtwarzacz stacjonarny gra tak samo, przecież zczytuje te same dane z płyty, gdzie tu różnice? Może odtwarzacz to za dużo, ale tranport. Dlaczego produkuje się tranporty za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy $ i są na to chętni. Czy oni też nie znają matematyki? Czy może to te zniekształcenia, o których piszecie?

 

dobrej nocy życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

XXHighEnd jest tak źle skodowany że aż się prosi aby powstał jakiś inny program o podobnej funkcjonalności ;)

a PeterSt ma taki podejrzany nahapany na kase i pochwały sposób pisania że się nawet nie zdziwiłem jego zachowaniem :P więc tym bardziej trzeba kibicować konkurencji :)

 

BTW. te priorytety a dokładniej koligacja sterowników do konkretnych rdzeni chyba jednak "gra" :)

 

nie wnikając w szczegóły wrzuciłem większość usług na rdzenie od 0 do 2 a Xonara na 3 (forever alone ^^) i... jest różnica taka że wydaje się grać sporo czyściej! Wszystko jest jeszcze do dokładniejszego zbadania, jakieś testy (rmaa, abx itp) trzeba by zrobić itp bo na słuch to ja sobie do końca nie wierzę ;)

 

No i kiedy ten player wychodzi? XXHE to aż mi się nie chce testować w sumie... brrr...

a ten konkurencyjny player od Windows X gdzie można ściągnąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, jednak nie takie czary-mary panie, co? :) Fine-tuning zajmie Ci sporo czasu, nawet zmiana jednego urządzenia może dać sporo, to nie jest fantazja :) Ja mam wszystko w notatkach i wkrótcę to opublikuję, no worries, ale ciekaw też jestem konkluzji innych, bez sugerowania przeze mnie konkretnych wzorców.

 

To teraz dam Ci jeszcze jedną wskazówkę: Win32PrioritySeparation (czyli kwant czasu) na 0x14 heksadecymalnie :)

 

pozdrowienia i do nawrócenia :)

 

Marcin

 

A Windows X nie opublikował playera, tylko jakiś patch, który był zbiorem jego optymalizacji w systemie. Nic specjalnego, wiele nie da się zrobić, dużo rzeczy niestety trzeba robić na piechotę.

 

e8root, teraz wyobraź sobie, że player ma do dyspozycji całe zasoby komputera, wygasza nawet proces systemowy w trakcie odtwarzania :) Do tego jest tak zoptymalizowany, że na 100MHz schodzę do bufora 8 sampli. Dobra, nie będę robił reklamy, bo jeszcze tu bana dostanę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio, zrozumiesz, jak posłuchasz, albo i nie :)

 

Co zrozumiem?

Dlaczego mi wmawiasz że czegoś nie rozumiem?

Myślisz że zrozumienie przychodzi wraz z dobrymi kolumnami?

Masz dobry sprzęt, jak na warunki domowe - praktycznie max.

I dalej jesteś niezadowolony, czy co?

 

A może myślisz że tylko Ty masz dobre kolumny?

To by było bardzo zabawne :)

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, jednak nie takie czary-mary panie, co? :)

 

Czary-mary nie istnieją.

Natomiast istnieją ludzie, którzy tak bardzo chcą być magami, że wymyślają sobie skomplikowane na pozór (na pozór, bo zawsze łączy je jedno - w żaden sposób nie potrafią dowieść ani udowodnić ich prawdziwości) teorie metafizyczne, tłumaczące rzekomo niewyjaśnialne zjawiska fizyczne. Nie widzą albo nie chcą widzieć przy tym, że popadają w śmieszność, że owe zjawiska są dobrze wyjaśniane (i udowodnione) przez fizykę i pokrewne nauki, wreszcie że w końcu zaczynają wzbudzać podejrzenia co do intencji(zaburzenia? kasa od "wyznawców"? chęć wyłudzenia poklasku?).

To co piszesz na temat "optymalizacji PC pod audio" to są wszystko rzeczy - jakżeby inaczej - oczywiście niesprawdzalne i w uszach inżyniera brzmiące jako "tak absurdalne, że nie wiadomo nawet jak się do tego rzeczowo odnieść", obiektywne testy(choćby i ABX) zawsze dają jednoznaczną ocenę takich bzdur : halucynacje.

Jeśli naprawdę wierzysz w to co piszesz, to szczerze współczuję.

 

A wystarczyło, zamiast podnosić do rangi "sędziego absolutnego" własnego zmysłu słuchu, WYJĄTKOWO podatnego na złudzenia, iluzje i wpływ psychiki(słyszysz to, co chcesz słyszeć, choćby i różnicę między single-core a multicore - co jest szczególnym rodzajem absurdu, bo sugeruje wprost że do momentu pojawienia się pierwszych wielordzeniowych procków na rynku konsumenckim - NIE BYŁO dobrego dźwięku z PC) - zacząć od zapoznania się z PODSTAWOWĄ wiedzą, jak w rzeczywistości słuch funkcjonuje i jak łatwo go oszukać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (kliknąć w "look inside" przy okładce)

Kilka znanych powszechnie przykładów audio - złudzeń:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz z moim ulubionym - octave illusion - który osoby prawo- i leworęczne słyszą zwykle inaczej.

 

Czary mary? Bynajmniej. WIEDZA.

transport za -nascie tysięcy - o, to jest czary-mary, jak można być tak naiwnym aby sobie dać wmówić że to gra lepiej niż 10x tańszy, poprawnie zbudowany.

Bo dla snobizmu czy celów kolekcjonerskich - i owszem, jak najbardziej ma to sens, nie mniejszy niż biżuteria czy ogólnie luksusowe dobra.

Nic mi do tego.

Ale Ty wydajesz się naprawdę w to wszystko wierzyć...;)

Miłego grzebania w przerwaniach zatem, w sumie to dzięki za rozbawienie, w końcu w Zeusa też kiedyś wierzono i to na poważnie :)

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.