Skocz do zawartości
IGNORED

Proac czy Dynaudio...


unique

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To jest moj pierwszy post na forum(-:

Chcialbym sie dowiedziec jakie glosnik polecie do zestawu primare 21?

Poczytalem forum i przewijaja sie te dwie firmy jak w temacie.

Pomieszczenie 19m2-wziac pod uwage podlogowki czy podstawkowe?

Moze ma ktos doswiadczenie z primare 21.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 19 m2 z Dynaudio podstawkowe - 52 SE. Pelne pasmo, gra muzyka:)

 

Jesli chcesz podlogowe ProAc D15 skontaktuj sie ze Zbigiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn, 21 Mar 2009, 16:20

 

>Do 19 m2 z Dynaudio podstawkowe - 52 SE. Pelne pasmo, gra muzyka:)

 

B. dobry głośnik, ale z nie zagra "pełnego pasma".

 

W 19 metrach równie mały PROAC 1 SC powinien nieźle zagrać.

Ale z Primare nie miałem okazji go posłuchać.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Do 19 metrów nadają się równie dobrze podłogówki.

Zależy od tego, na co stawiasz w brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie pelne pasmo (od 20 Hz) to nawet podłogówka mało która zagra, napisałem więc z lekka przenośnie, niemniej uważam za prawie niemożliwe żeby z prawidłowo zasilonych 52 SE komuś w 19m2 basu brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn, 21 Mar 2009, 17:36

 

>Literalnie pelne pasmo (od 20 Hz) to nawet podłogówka mało która zagra, napisałem więc z lekka

>przenośnie, niemniej uważam za prawie niemożliwe żeby z prawidłowo zasilonych 52 SE komuś w 19m2

>basu brakowało.

 

Pełna zgoda. Mało która podłogówka tak nisko zagra. Pełne pasmo mam na myśli, jak kolumny schodzą do okolic 30 Hz (oczywiście przy niewielkim odchyleniu od osi głównej). Dlatego zaszło nieporozumienie:)

Lecz 50 Hz (+-2,5 Hz) na dole, to niektórym może być za mało. PROAC zdaje się schodzi niżej.

Choć bas z 13 cm głośniczka jest co nieco "rasowany".

Wiadomo - kwestia gustu:)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Mialem w domu proaca 100 i bardzo brakowalo mi basu,ponadto za duzo gory i srednicy.Slyszalem ze ten model tak ma. Spiete wszystko bylo audioquestem.Podobno nowsze konstrukcje sa bardziej przyjazne dla sluchacza? W salonie sluchalem 130 proaka i tu pojawil sie fajny bas i reszta pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Jest w ogole sens pchac sie w podlogowki?

Bardzo lubie jak bas ma odpowiednia mase.Ale czy w takim pomieszczeniu nie bedzie problemu z ustawieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unique, 21 Mar 2009, 18:28

 

>PS.

>Jest w ogole sens pchac sie w podlogowki?

>Bardzo lubie jak bas ma odpowiednia mase.Ale czy w takim pomieszczeniu nie bedzie problemu z

>ustawieniem?

 

hehhe... Oto jest pytanie!

Najlepiej... mieć 2 pary:) Duże i małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo lubie jak bas ma odpowiednia mase.

 

Nie wiem co dokladnie masz na mysli, jesli uderzenie i "wykop" to 52 SE traktowalbym jako punkt obowiazkowy do obadania przed zakupem, jesli "mase" niskich tonów w muzyce np. organowej to tu wyższość, ale nie bezwzględną, może okazać wspomnieny Focus 140 (który do 19 m2 może być zbyt duży moim skromnym zdaniem i generalnie jest dość trudny w aplikacji).

 

Z ProAc monitor słuchałem Response D Two i wydaje mi się że równowaga tonalna w tym głośniku była przesunięta w górę, wspomnianego 1 SC nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak wyglada to 19m2 :) ja w kazdym razie na pewno szukałbym podłogówek,tym bardziej,że jak piszesz lubisz bas. Na pełne pasmo z głosnika 13cm bym nie liczył,nawet w przenosni,choć sa konstrukcje ,które potrafia robic wrażenie (totem one na przykład).Miałem kiedyś AE100 i one również nawet w 20m2 prezentowały się super jak na swoją wielkość,jednak stawiając obok coś juz na 18cm usłyszymy,że fizyki nie da sie obejść.Spróbuj na przykład podłogówki Quad'a,bardzo ładny bas i brzmienie w estetyce Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz mam punkt obowiazkowy do odsluchu czyli dynaudio 52se.Rozni sie on basem od 100 proaca?

Przegladalem o mnie uzytkownikow audiostereo i prawie wszyscy lacza primare wlasnie z proakiem(-:

Ktos ze znajomych polecal mi tez polska firme ESA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem primare z proacem i bylo sucho i szybko i malo plastycznie

nie wiem czy to zasluga kabli czy zestawienia

jezeli to wima zestawienia to

napewno nie nadaje sie proac 100 do primare

bezwzglednie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko chodzi o dystrybutora.

Ze studio 100 dzwiek mi nie podpadl ale te nowe konstrukcje sa ponoc bardziej przyswajalne(-:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem proac 110 z primare nie bylo to zestawienie synergiczne napewno

a 100 sa trudniejsze do napedzenia

natomiast polecam do proaca naima

bardzo udane zestawienie

jakos zawsze bronilem sie przed proacem

a teraz zasluchuje sie w tym zestawieniu bardzo mocno

gra i cicho i glosno , plastycznie z wypelnieniem i barwa i nie brakuje drajwu i szybkosci

ja wiem ze trudno tak doradzac ale i kable odpadaja bo nie ma co kombinowac

a w takim sprzecie jak primare mzna kablami swiadomie czy nie wiele modyfikowac dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam studio 100 w 22m i basu im nie brakuje pod warunkiem że takowy jest na płycie , wysokich nie jest wcale za dużo może to zasługa pre / EC-4 electro.../ troszkę ciepełka dodaje i uspokaja dla mnie dobrze napędzone studio 100 to jest to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptiku

 

W 100 jak dla mnie jest za bardzo eksponowana srednica i wysokie tony.

W 130 ktora sluchalem,juz tego nie bylo.

 

Jakie jeszcze marki czy modele wziac pod uwage do odsluchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale Primare I21 to IMO rozjaśniony suchotnik, za to bardzo dobrze skontroluje większość głosników. ProAc 1 będą IMO trochę zbyt analityczne, Dynaudio 52SE to z kolei trochę za słaby głośnik i cierpi (choć w mniejszym stopniu) na to samo schorzenie co Totem Model 1 - widowiskowość i spektakularnie podbity średni bas, za to brak basu najniższego. Generalnie, z monitorów poleciłbym Contour 1.3 SE z 2-giej ręki (ale już nie paskudne Contour 1.3 mkII), a z podłogówek Pro Ac Response 2.5, względnie D25. Wszystkie z drugiej ręki.

 

Myślę, że fajne byłyby też Dynaudio Contour S1.4, ale ja musiałbym już poszukać tutaj czegoś, co nieco przesunęłoby równowagę tonalną w dół.

 

Spróbowałbym też brytolskiej konserwy - Harbet Super 5 :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 22 Mar 2009, 21:34

 

>Bez urazy, ale Primare I21 to IMO rozjaśniony suchotnik, za to bardzo dobrze skontroluje większość

>głosników. ProAc 1 będą IMO trochę zbyt analityczne, Dynaudio 52SE to z kolei trochę za słaby

>głośnik i cierpi (choć w mniejszym stopniu) na to samo schorzenie co Totem Model 1 - widowiskowość i

>spektakularnie podbity średni bas, za to brak basu najniższego. Generalnie, z monitorów poleciłbym

>Contour 1.3 SE z 2-giej ręki (ale już nie paskudne Contour 1.3 mkII), a z podłogówek Pro Ac Response

>2.5, względnie D25. Wszystkie z drugiej ręki.

>

>Myślę, że fajne byłyby też Dynaudio Contour S1.4, ale ja musiałbym już poszukać tutaj czegoś, co

>nieco przesunęłoby równowagę tonalną w dół.

>

>Spróbowałbym też brytolskiej konserwy - Harbet Super 5 :-)

>

>Pozdr.

 

 

 

Dzieki.

 

Spróbuję paru kolumn w tym tyg. odsluchac.

Chodzi mi po glowie jeszcze cos z Esy i moze Spendor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 SE mają faktycznie, tak jak zauważył Qb-1, podbity z lekka średni bas, ale też trzeba powiedzieć uczciwie że jest to raczej "podrasowanie" w granicach kultury nie zaś prymitywne podbicie jakie serwowane jest w niektorych monitorach, nie wymieniając ich nazw, gdzie bas gra sobie a muzom w oderwaniu od reszty pasma. Namiastk niskich infrabasów rownież są chociaż nie tak obfite jak z S 1.4.

 

Niemniej Contour S 1.4 wydaje się zbyt trudnym obciążeniem dla Primara I21.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Spróbowałbym też brytolskiej konserwy - Harbet Super 5 :-) ..< - niestety..to są ultra trudne kolumny i w zestawieniu z i21 nie sprawdzą się. Ja mam ten sam dylemat co twórca wątku i na dzień dzisiejszy mam 3 typy: ProAc Studio 110, Dynaudio Focus 140 no i polskie AUDIOWAVE 181 - które chyba wybiorę! (choć pozostałe też się super sprawdzają i wszelkie głosy krytyki tych kolumn w zestawieniu z primare 21 są BEZPODSTAWNE! - wg mnie oczywiście.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie Audiowave to jak najbardziej polecam , sam korzystam z modelu 141 czyli starszych wersji i mniejszych od 181 , proponuje jednak zainteresować się też modelem 141 SE , myślę że w 18m2 dadzą sobie rade , moje 141 grają w niespełna 15m2 i jest nieźle - Pozdrawiam

Zdjęcie pierwsze to model 141 , natomiast zdjęcie drugie to model 141 SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2250-100009724 1237831502_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...proponuje jednak zainteresować się też modelem 141 SE , myślę że w 18m2 dadzą

sobie rade...< zgadzam się z italusem 100%. Chciałem zaznaczyć jeszcze to, że audiowave sprawdzają się również a lampą (konkretnie xindak mt-3, który w połączeniu z CD21 daje bardzo interesujące na tych kolumnach brzmienie..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mialem okazje dzis posluchac swojego zestawu z proakami 110.

Ten dzwiek do mnie trafia.Ten sam charakter co 130 tyle ze ze skromniejszym basem.

110-Dzwiek nie meczacy,gora pastelowa,srednica doskonale zszyta z reszta pasma.

Chyba skonczy sie u mnie na 130(-:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 141 Audiowave grają w bi-ampingu z hybrydami Vincenta i tak skromnie sobie myślę że nie jest najgorzej , po prostu da się słuchać muzyki a to jest najważniejsze :) - italus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.