Skocz do zawartości
IGNORED

focal chorus 714v


radark

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o tych kolumnach, zamierzam wymienić swoje zasłużone jbl e90, czy to będzie duży postęp w stosunku do wymienionych? na allegro mozna je nabyć już za 2400, czy może lepsze są 716 tylko że to już większy koszt, mają grać w pokoju 20m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż jaki system posiadasz i jakie masz preferencje brzmieniowe.

Miałem okazję posłuchać FOCALA w TRIMEXIE w zeszłym roku.

Były to modele CHORUS 836V, Cobalt 826 i Profile 918

JA akurat mam NADa i do niego wszystkie FOCALE będą odpowiednie,ale zupełnie inne kolumny mi się spodobały i nie kupiłem niestety FOCALA.

Czy to AKURAT muszą być FOCALE?

Pojedź ze sprzętem do sklepu i porównaj sobie kilku różnych producentów w tym przedziale cenowym.

Każde kolumny zagrają inaczej z twoim sprzętem-żeby mieć jakieś rozeznanie,musisz ich posłuchać.

Może się okazać, że podobnie jak JA -chciałem takie a kupiłem zupełnie inne kolumny :D

Ja nie woziłem sprzętu, bo akurat TRIMEX jest dystrybutorem NADa i FOCALA.

Porządny i super FOCAL zaczyna się od modelu ELECTRA - tylko żeby nie te ceny :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam myslalem kiedys o 714'tkach ale z obawy o naglosnienie ponad 20mkw kupilem 716'tki a nastepnie wymienielm na 816'tki. graja z nad'em 352.

co moge powiedziec o tych glosnikach:

energiczne i z powietrzem, duzo gory jak i dolu, lekko moze wycofany srodek ale nie przeszkadza, angazuja w sluchanie. rock pop elektronika ciezkie brzmienie nowe brzmienie - bez problemu. sluchalem na nad'zie AA hyperionow, kef iq70, monitor audio rs6 i focale najbardziej mi przypadly do gustu a z gustami roznie bywa wiec sam musisz sprawdzic.

jesli chodzi o powierzchnie natomiast to do 20mkw sugeruje 714'tki. kolumny maja niezly "wygar" no i zalezy z jakim wzmakiem beda grac. gralem piosenki z rotela 06 oraz primare i21 na focal'ach i srednio to wypadlo.z rotelem jakos twardo sucho i bolala glowa a z primale zbyt analityczne za duzo gory i nie dalo sie sluchac cicho by czuc bylo enerie.

 

ponadto focale ciesza oko

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej,

 

Mialem okazje odluchac 716stki w bezposrednim porownaniu do RS6 i IQ90 i jako uniwersalna kolumna wypadly zdecydowanie najslabiej. Brzmialy tak jakby byla jakas dziura pomiedzy niskimi, a srednimi tonami.

Takze dla mnie te kolumny zupelnie odpadly w tescie, ale... bylo kilka utworow (klasyczna gitara + dobry wokal), gdzie graly ze 2 klasy wyzej niz konkurencja.

 

Ostatnio troche przez przypadek mialem okazje odsluchac elaci FS68, jakies cantony za 5k, dali ikony 6 i Chorusy 726...

Przechodzac do rzeczy chorusy zagraly dla mnie najlepiej we wszystkich mozliwych aspektach w porownaniu do pozostaje trojki. 726 maja wszystko to co 716 jesli chodzi o srednie i wysokie tony (czyli jest naprawde dobrze) + bardzo dobre niskie tony, spojne z reszta zakresu.

 

Takze dla mnie czysta rewelacja - bardzo szczegolowe, spojne, z dobra scena... a do tego bardzo dobrze graja z tanszymi wzmakami (np. cambridge audio 640)... dla porownania na marantzu 7003 czasami bylo az troche za duzo szczegolow, wiec moim zdaniem nie warto doplacac.

 

Jedyny problem tych glosnikow to... cena, bo ta oscyluje w okolicach 5k.

Podsumowujac seria 71x moim zdaniem nie bardzo, natomiast 72x totalny odjazd! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Przepraszam za wcinanie się do wątku. Ale tak się składa iż mam na sprzedaż Focale 806V wraz z dedykowanymi standami w stanie fabrycznym. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o maila.Cena konkurencyjna.

 

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenone, ja też się zastanawiam nad chorusami, akurat nad 826 lub raczej (cena) 726. Zagrały by Twoim zdaniem z Pioneerem A-705 R Pytałem sie juz na forum (w wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale nikt nie odpowiedział.

 

Jak porównasz Chorusy z Eposami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się wetnę...nie porównywałbym. Inny bas (w focalach rockowy, bardziej głęboki), eposy za to bardziej otwarte ale generalnie jak dla mnie to 2 różne szkoły brzmienia choć bezpośrednio ich nie porównywałem. Wybrałem focal chorus 816V i oprócz Eposów m22i chodziły mi po głowie RS8, IQ9 ale odstawały od focali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze nigdy w zyciu nie mialem okazji posluchac jak gra pioneer.

Natomiast tak jak napisalem kolumny specjalnie wymagajace nie sa - same z siebie maja ladna barwe i duzo szczegolow, wiec jesli tylko ten pioneer czegos wyjatkowego nie skopie to powinno byc ok (prądu z tego co widzę nie będzie mu raczej brakować).

 

W razie czego uzywanego cambridge'a 640 na ktorym testowalem chorusy mozna kupic za jakis 1000zł (nowka 1700zł wiec tez nie jest zle).

 

Eposów nie miałem okazji słuchać. Natomiast podpisuję się pod wrażeniami kolegi, żę te chorusy od RS8 i IQ90 odstają... no chyba, że interesują cię tylko i wyłącznie niskie tony wtegy przewagę będą miały RS8 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Natomiast podpisuję się pod wrażeniami kolegi, żę te chorusy od RS8 i IQ90 odstają...

 

"odstają" znaczy odstają do tyłu...tak w maratonie...rozumiesz? :) Nie wiem wkońcu co miałeś na myśli ale ja miałem że IQ9 oraz RS8 odstają - są gorsze niż focal chorus 816V :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z eposami, ale Focal i japońska elektronika to kiepskie połączenie, japończyk "na ogół gra ostro".

Zanim kupiłem caspiana porównywałem go z Yamaha 1000 i uciekłem z pokoju odsłuchowego.

Wiec francusko - japońskie kombinacje mogą się nie sprawdzić, ale zawsze warto posłuchać, bo nigdy do końca nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 800 jest trochę lepsza, wiec warto dołożyć, porównywałem 706, 714, 807, i te ostatnie kupiłem, basu wystarcza czasem nawet na zapas, ale ja mam 12,5 metra pokój wiec nie dużo, ale są bardzo mocne i na 16 metrów spokojnie powinny sobie poradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem jak z eposami, ale Focal i japońska elektronika to kiepskie połączenie, japończyk "na ogół

>gra ostro".

 

Mój wzmacniacz ma lekko wyostrzoną górę, to samo tyczy się CD-playera, ale ich nie chcę zmieniać. Chcę zainwestowac w kolumny i zwozumiałe, że z tym co mam wolałbym takie o stonowanej lub naturalnej górze. Zalezy mi tez bardzo na scenie i dynamice, a zupełnie nie mam doświadczenia w wyborze kolumn.

 

>Seria 800 jest trochę lepsza, wiec warto dołożyć, porównywałem 706, 714, 807, i te ostatnie

>kupiłem, basu wystarcza czasem nawet na zapas, ale ja mam 12,5 metra pokój wiec nie dużo, ale są

>bardzo mocne i na 16 metrów spokojnie powinny sobie poradzić.

 

Ja mam 28,5 metra :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stonowana góra robi się po około 100 godzinach docierania/wygrzewania na godz:9-10.

Po tym okresie Focal robi się miękki na górze, zaczyna się po około 50 godzinach i później słychać ciągłą poprawe, jak właczysz nówki to tylko ucikekać z pokoju.

Obecny focal-jmlab robi bardziej analogowe brzmienie, łagodniejsze na górze ale detaliczne i swobodne, kiedyś JmLab był bardziej ostry.

 

Dla mnie jak najbardziej brzmiące naturalnie kolumny, moim skromnym zdaniem pokazują dość prawdziwe barwy (miłośnik focala).

Możesz spróbować, ale musisz się liczyć z tym że jakiś ciepły kabel będzie konieczny (coś tam skorygujesz ewentualnie).

 

Nie mam pojęcia jak mogłyby zagrać monitory w takim pomieszczeniu ale na pewno basu by brakowało.

Może warto odczekać i wziąć serie 800, 816, 826, słuchałem i jest różnica, ale to już sam musisz zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem że miałem na myśli 807, mój błąd, sorka. Oczywiście większe konstrukcje dadzą więcej basu.

 

Oczywiście że nie to samo, mam denona tuner 1800dab i tam ostrości za grosz niema, jest miękko i basowo, ale wzmaki i cd już ostrzejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie, umówiłem sie juz wstępnie na odsłuch. na poczatek porównam Chorusy 716 (innych nie maja na stanie) z Monitorami RS8. Zobaczymy jak to zagra z moim Pioneerem. W salonie sugerowali, że Focale nie powinny brzmieć zbyt ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak wrazenia po odsluchu... ciekawy jestem czy to tylko moje wrazenie ze 716tki maja jakis problem na granicy srednich i niskich tonow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomwox, 20 Maj 2009, 16:48

 

>Witaj.Proponuje za tą cene Focale 716S w idealnym stanie

 

Tzn co, chcesz sprzedać?

 

W przyszłym tygodniu będę słuchał tych kolumn.

 

Mam jeszcze pytanie, czy faktycznie jest róznica w basie między 716 a 726. Na czym ona wg Was polega?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wyzej... dla mnie 716 i 726 to zupelnie inna bajka

 

716 - gora wychodzi przed wszystko inne, do tego moim zdaniem srodek jest niespojny z dolem... poza kilkoma utworami, ktore bazowaly glownie na gorze i srodku, te kolumny zagraly po prostu zle (na odsluchu bylem z dwoma innymi osobami, ktore mialy dokladnie takie same odczucia)

 

726 - maja 2 zamiast jednego glosnika niskotonowego i przypuszczam, ze troche inaczej zbudowana zwrotnice, bo glosniki graja dla mnie o niebo lepiej... caly zakres jest spojny i zrownowazony, wiec do pieknej gory i srednicy z 716 dochodzi bardzo dobry bas

 

Poza tym w obu kolumnach mamy sporą ilość szczegółów i, co oczywiscie jest bardzo subiektywne, fajna barwe dzwieku. Na scene tez nie mozna narzekac (odsluchiwalem po Ikonach 6 i nie zauwazylem zadnych brakow).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, słuchałem wczoraj Focali 716. W porównaniu z KEF'ami i MA w tej samej cenie Chorusy zupełnie nie budowały sceny, dźwięk był mało otwarty, trudno się lokalizowało źródła. Było to najmocniej wyraźne gdy grały smyczki, albo przy jazzie, efektem był trochę mało detaliczny dźwięk. Za to do prostszej brzmieniowo i ostrzejszej muzyki brzmiały bardzo dobrze. Gdybym słuchał tylko metalu byłbym bardzo zadowolony. Bardzo dobra średnica, zrównoważone, dobrze kontrolowany bas, a przy tym dźwięk gęsty, mięsny, energiczny. Słuchałem z moim Pioneerem i góra wcale nie była wyostrzona. A np. taki MA RS6 przy gitarach elektrycznych tworzył po prostu jazgot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.