Skocz do zawartości
IGNORED

Koncowki mocy. Czy sie oplaca?


Gummo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tej chwili za amplituner do kina uzywam Marantz'a SR5300 + NAD C325BEE jako koncowka mocy na fronty. Chwale sobie nozliwosc rozdzielenia sterea i kina (duzo slucham muzyki). Czuje jednak pewien niedosyt. Za jakis czas bede zmienial mieszkanie (pokoj - dom dzielony ze znajomymi w UK). Chcialbym zbudowac oddzielny system do stereo i KD. Jesli w stereo mam nadzieje ze sobie poradze, to w kinie mam watpliwosci. Czy dokladajac do mojego amplitunera (6x90W) koncowke mocry Rotel (5x100) uzyskam poprawe? Jesli nie to jakie sa wasze propozycje na skompletowanie budzetowego/ekonomicznego systemu?

 

Moje typy:

 

KD: 1x 6kanalowo knocowka Rotel np. RB956 albo cenowo podobna.

6xzmostkowane RB-971 (bardzo tanio do kupienia w UK)

 

Ogolnie jestem otwarty na propozycje. Nie jestem audio/videofilem ale zalezy mi na jakby to powiedziec suspensie:)

 

Dzieki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy i dylematy, i na razie pozostaję przy systemie złożonym z Denona 3808 i końcówki Sherwooda A-965 7.1 - na razie bardzo mi to odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto iść w tym kierunku. Sam mam ampli z dodatkową końcówką mocy. Tylko wyobraź sobie ten stos elektroniki: ampli+5 końcówek mocy:) Jeśli chcesz całość wykorzystać wyłącznie do kina, to poszukaj sobie końcówek, które dodają od siebie odrobinę niskich rejestrów (tak pożądanych w kinie) bo mój Rotel RB981 ma nieco wyeksponowaną górę (sony TA-N330ES jest bardziej neutralny). Podobno nowe Rotele grają nieco cieplej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem nowego Rotela RB-1562 + Denon AVR-3806. Ladna barwa to fakt. Jednak w porownaniu do koncowek z 3806 nie wart wydania dodatkowej kasy gdyz efekt koncowy wielce od niego nie odbiegal. Owszem wiecej detali ale nie przekonywujaco. Czekam na odsluch RMB-1575 - czy sa juz dostepne w UK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam chec na jakąś koncówke niedawno rotel wprowadzil nowe 5 kanalowe rmb1565 ale co mnie martwi 6 kg wagi i pobor mocy tylko 250 wat to skad on bierze 5x100 wat? pracuje on w klasie D ok rozumiem sa to wydajne wzmaki ale czyzby az taki perpetum mobile?

 

bardziej sklonny byl bym i tobie rowniez proponowal bym sie nad nim zastanowci rotel 1075

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

proponuje jeszcze tą koncoweczke dosc tania jest 3 tys zl

rotel rmb-1066 6 kanalowa 60 wat przy 8 ohm ale mozna zmostkowac i wtedy masz

 

porzadne 150 wat na fronty i centrala a tylami sie ampli zajmuje ! rowniec ciekawe rozwiazanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Vitold_MAN - nie poznaje kolegi - a co z niezgodnością brzmienia wzmaków napędzających fronty w stosunku do tych przeznaczonych na tyły?:))

A tak poważniej - po zmostkowaniu pewnie do tej końcówy nie powinno się podłączać niczego z impedancją poniżej 8ohm ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Temat ciagle powraca. Moge droga wymiany dostac od kolegi dwie koncowki mocy Rotel RB-971. Czy ktos jest w stanie odpowiedziec mi na pytanie czy taka kombinacja jest mozliwa:

 

Amplituner AV zasila centralny i tyly. Fronty zasila wzmacniacz stereo NAD C325BEE podlaczony MAIN IN (ze wzmacniacza) do preout amplitunera. Dodatkowo pod preout wzmacniacza NAD mam podlaczone zmostkowane koncowki Rotel. HTPC oraz DVD mam podlaczone bezposrednio pod amplituner, CD pod wzmacniacz. Jesli chce ogladac filmy wlaczam koncowki, wzmacniacz, amplituner a dzwiek reguluje galka amplitunera, jesli chce sluchac muzyki wlaczam koncowki i wzmacniacz i dzwiek reguluje galka wzmacniacza. Czy taki manewr przejdzie bez przepinania/wylaczania kabli? Na chwile obecna jesli chce ogladac filmy musze wypinac zworke laczaca main in i preout we wzmacniacza i wpinac interkonekt.

 

Ponizej tylna scianka NADa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w kinie nie zadziała.

Jeśli podasz sygnał z pre w ampli na main in NADa, to ci sie sygnał nie pojawi na pre w NADzie a tym samym w dołączonej końcówce mocy, bo przecież pomijasz przedwzmacniacz NADa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. No wlasnie nie bylem pewien i nie chcialem brac koncowek w ciemno.

 

Istnieje cos takiego jak przedwzmacniacz stereo z wejsciami main in i pre out??

 

Chcialbym docelowo zostawic sobie amplituner jako procesor, dolozyc 3 kanalowa koncowke do zasilania centralnego i tylow a przody zasilac koncowka stereo sterowana przedwzmacniaczem stereo. W kinie gra caly zestaw a przedwzmacniacz jest pasywny. W stereo amplituner jest wylaczony.

 

Troche pokretnie wyjasnilem ale chyba wiadomo o co chodzi:) Tak sobie ostatnio wymyslilem ale nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale kombinacje :)

Ja bym marantzowi zostawił obsługe tyłów i centrala, sprzedał NADa i kupił porządniejszą integrę z wejściem na końcówkę, ale wybieranym selektorem wejść, a nie na zworki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem. Z tego co wiem to Audiolab 8000S, Marantz PM7003-8003 maja takie opcje. Najlepsze opinie ma PM8003 ale jest bardzo drogi. Masz moze jakies propozycje?

 

Dzieki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo, 1 Kwi 2009, 21:42

 

A tak na poważnie. Widzę, że mocno idziesz w stereo i zależy Ci na dobrym dźwięku.

Więc może skuś się na jeden dobry wzmacniacz bez kombinowania z dziesiątkami dodatków poprawiających brzmienie. Filmy oglądane/słuchane na mocnej Integrze naprawdę są niesamowite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bronco.

 

re Sittek.

 

Z dobrego stereo nie zrezygnuje. Wiecej slucham muzyki niz ogladam filmow (jak kazdy chyba). Nic nie bede kupowal/zmienial do chwili przeprowadzki. Potem w zaleznosci od wielkosci pokoju podejme kroki. Na poczatku chcialem zbudowac dwa oddzielne zestawy ale obawiam sie ze pokoj nie bedzie az tak duzy. W pierwszej kolejnosci potestuje troche system KD (na chwile obecna nie mam nawet podlaczonych tylow - musze kupic dobre kable) jesli nie spelni moich oczekiwan chyba pojde w strone stereo, co bardzo ulatwi mi sprawe (na dzien dzisiejszy dwie zmostkowane koncowki stereo Rotel i przedwzmacniacz). Po za tym nie chce inwestowac niewiadomo jakich pieniedzy w sprzet mieszkajac na wynajmowanym mieszkaniu w kilka osob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo, 2 Kwi 2009, 17:34

 

Wracając do pierwszego wpisu wyczytałem ( nie słyszałem) że RA-971 nie miało dobrych recenzji z modeli Rotela. Dlatego nie wiem czy z RB-971 nie będzie podobnie???

 

Co do tyłów w KD z kablami nie ma co szaleć. Wystarczą normalne przyzwoite kabelki góra do 10zł/metr. Co do inwestowania w sprzęt.....ja również mieszkam w UK i ceny naprawdę są przyjazne dla klienta. Szczególnie sieć sklepów Richer Sounds. Pracują tam fajni i normalni ludzie. Dlatego warto poczekać, odłożyć parę złotych i kupić coś dobrego ze stereo. Ja tak z pewnością zrobię. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Sittek

 

Ad RB-971

 

To byl tyko przyklad. One sa po prostu b. tanie. Na poczatku chcialem zmontowac zestaw z pieciu. Teraz wolalbym dwie na przod (albo mocna koncowke stereo) i zmostkowana 6-cio kanalowa zasilajaca centralny i tyly. Na przod moze by np. RB-1070. Lubie dzwiek Rotel-a ale biore pod uwage inne firmy.

 

Ad kable

 

Mysle o takich za 2-3funty/metr. Mialem przez pewien czas tyly podlaczone kablami z tesco/lidl (30m za 20f albo mniej) ale nie mialem zbytnio pomyslu na dobre rozmieszczenie glosnikow.

 

Ad richer sounds

 

Gdy przyjechalem do UK 4 lata temu bylem pod wrazeniem sklepu. Teraz z perspektywy czas oceniam inaczje. Obsluga mila ale powolna, z wiedza u sprzedawcow bywa bardzo roznie, oferta raczej dla niewybrednych, ceny dobre. Jakos nie mam przekonania do ich firmowej marki CA. Jakosc wykonania budzi zastrzezenia. Duzo bardziej cenie Seven Oaks czy Superfi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo, 3 Kwi 2009, 16:47

 

CA faktycznie jest u nich przereklamowany. Najbardziej jednak u nich doceniam to, że są elestyczni :)

RS są jedynym oficjalnym dystrybutorem CA w UK i takie działanie na rynku jest normalne. Poza tym na amazonie nie uświadczysz tej marki. Monopol. Jednakże za każdym razem nie wciskają tej marki i są powściągliwi.

 

Czasami można znaleźć też u tych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla mnie interesujący gdyż mają u siebie Rotela. Choć o wyższe modele faktycznie trzeba osobiście się fatygować. Co do kabelków wszyscy podniecają się tu w miarę tanimi kabelkami Chord Company Carnival Silverscreen (5F/m), QED Silver Anniversary XT (5F/m) czy Supra Rondo 2,5 (2,5F/m).

Ale z pewnością o tym już wiesz...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.