Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kolumny ?


marcinc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zmieniłem swój stary sprzęt na cd i wzmacniacz yamahy z serii 1000 licząc na to że w końcu będę zadowolony z brzmienia zestawu; niestety wcale nie jest lepiej niż ze starym cd marantza i amplitunerem onkyo na których grałem poprzednio; brzmieniu wyraźnie czegoś brakuje - nie czuć sceny, dźwięk jest suchy i bez polotu - właściwie to ciężko opisać te wrażenia ale generalnie coś jest nie tak, mam czasem wrażenie jakby to nawet nie było stereo ; kolumny jakich używam to gld dedykacje 3se, pomieszczenie ma około 35m2, do tego jest otwarte na inny pokój, co niestety nie tworzy go idealnym do odsłuchu; mam jednak nadzieję że da się coś zrobić, bo jakość dźwięku jaką uzyskuję jest dla mnie nie do zaakceptowania; może macie jakieś sugestie co do głośników które warto wypróbować, nie chciałbym z drugiej strony wydać na nie więcej niż 5k ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie masz preferencje brzmieniowe ...

Co się dla Ciebie liczy: bas, przestrzeń, równowaga tonalna ...

Za 5k zł jest mnóstwo kolumn ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

 

Co do wyboru kolumn do sprzetu YAMAHY zjrzyj do zakładki "KLUBY" i rzuć temat w KLUBIE YAMAHY-TAM ludzie mają różne zestawienia tego sprzętu i na pewno cos tobie doradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sucho, brak sceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego sub velodyne (lub dwa) lub inny aby w 30 metrach był bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że sprzęt Yamaha jest OK. Może problemem są GLD ? One są bardzo ładne, ale ich brzmienie jest mocno kontrowersyjne. Kiedyś miałem dużo wyższy model i szybko się go pozbyłem - dźwięk był przymulony - i albo to lubisz albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość ata77

(Konto usunięte)

mocno subiektywne ale zalatw sobie na odsluchy inny sprzet i posluchaj. tu jest masa klonow marketingowych, a yamaha w stereo moim zdaniem (moze byc IMHO) to totalna kicha. Sprawdz inny sprzet z kolumnami pozniej zastanawiaj sie nad ich zmiana 5k to kasa niczego sobie. Sprawdz: duala albo stare modele denona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne? Zamieniłeś (i pewno sporo dołożyłeś:() na nowy zestaw, który gra gorzej?

Przed zakupem tego nie spostrzegłeś?

Wietrzę, że był to kolejny zakup po przeczytaniu recenzji, bądź opinii sprzedających(: Why?

Jak szukasz kolumn do 5 kzł z piękną przestrzenią, basem jak dzwon (bez suba spokojnie się obędzie:) - wypróbuj te starocie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak tu będzie nie tak - to znaczy, że Yamaha jest MOCNO przereklamowana i ...słaba prądowo.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ze sprzętem hi-fi jest taki problem : suma 3 bardzo dobrych elementów może dać opłakany efekt finalny.

Stąd dużo poszukiwań i wymian sprzętu, aż się trafi na "ten jedyny".

I pamiętaj - to naprawdę nie znaczy że kolejne elementy zestawu muszą być droższe - nie muszą - muszą tylko i wyłącznie być lepiej do siebie dopasowane sonicznie.

Dlatego trzeba eksperymentować - niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też dużo porad udzielanych na forum jest bez sensu. Ktoś doradza komuś innemu (w dobrej wierze) sprzęt który u niego gra rewelacyjnie i jest lepszy od wielu innych klocków. Ktoś inny to kupuje - i w innym zestawieniu, pomieszczeniu i guście muzycznym ... jest totalna kicha.

Dlatego samemu trzeba eksperymentować - najlepiej pożyczać sprzęt od przyjaciół lub umawiać się na wspólne odsłuchy, i patrzeć co i jak najlepiej zmienia TWÓJ dźwięk w TWOIM systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Yamahy 1000 i 2000 to dobre modele, nie można porównywać ich z tańszymi yamahami bo to zupełnie inna bajka! Sama waga (CD 17kg i AMP. 22kg) świadczy o tym, że to zupełnie inna elektronika. Na Twoim miejscu szukałbym odpowiednich kolumn do nich. Ale przede wszystkim szukał słuchając! ;) Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas32, 23 Mar 2009, 10:28

 

>Dlatego też dużo porad udzielanych na forum jest bez sensu. Ktoś doradza komuś innemu (w dobrej

>wierze) sprzęt który u niego gra rewelacyjnie i jest lepszy od wielu innych klocków. Ktoś inny to

>kupuje - i w innym zestawieniu, pomieszczeniu i guście muzycznym ... jest totalna kicha.

 

Sama prawda!

Tylko dlaczego ciągle są zadawane pytania w stylu: jaki wzmacniacz najlepszy do 5 tysięcy, jakie kolumny (najlepsze) do 2 kzł, jaki odtwarzacz do 10 kzł ? Itd., itp.

Teoretycznie rozsądne byłoby pytać: jakie kolumny do 2 kzł mnie się najbardziej spodobają i zagrają w moim pokoju, z moim sprzętem tak jak oczekuję?

Dlatego wszystkie odpowiedzi, związane z propozycjami sprzętu są (prawie) bez sensu, z tym że poprzedają je równie bezsensowne zapytania:)

 

I tak wkółko...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY, ale cała prawda jest smutna :(

OTÓŻ:

MAmy na rynku miliony różnych kolumn, różnych sprzetów i żeby było weselej nie da się sprawdzić wszystkich możliwych konfiguracji.Nawet sami dystrybutorzy się już w tym nie łapią .Oni oferują nam to co akurat mają w ofercie(kupuję wzmacniacz i dystrybutor chciałby żebym to właśnie u niego kupił jeszcze kolumny)i wmawiają człowiekowi,- że ten sprzęt i te kolumny będą super zestawieniem w pańskim domu ;) Np. firma TRIMEX poleca zestawy NADa i kolumny FOCAL do nich, oczywiście udzielając znacznych rabatów przy zakupie całego zestawu.-Klient się łaszczy, a w domu jest rozczarowanie :(

Ja mam z tym też podobny problem. :)

Jeśli chcę kupić sam sprzęt to w jednym salonie jest sprzęt a w innym kolumny, które mnie interesują.-Nawet jak bym chciał zestawić YAMAHę AS 2000 i jakieś kolumny DALI,to pojawia się następny problem:DYSTRYBUTOREM YAMAHY w polsce jest AUDIO KLAN,zaś DALI firma HORN.-zarówno sprzęt jak i kolumny stoją w różnych salonach i już nie będę miał możliwości posłuchania takiego zestawu.

Nawet wypożyczenie takiego wzmacniacza na góra 2 dni za kaucją graniczy z CUDEM :(

Ja akurat usłyszałem opinię jednej osoby, że YAMAHA i DALI całkiem nieźle GRA, tylko czy mi sie spodoba muzyka z takiego zestawu.-Wszysto fajnie, tylko ja mam akurat już kolumny DALI w domu. :)

Problem polega na tym,że gdybym miał jakieś IKONY, to wźiąłbym je pod pachę i zaniusł je do AUDIOKLANU, ale ja mam DALI GRAND :( Są one tak ciężkie, że ani JA ani moi koledzy nie jesteśmy w stanie ich od podłogi oderwać i oczywiście jest problem z dużym samochodem :(

Wiadomo, że łatwiej byłoby mi za kaucją wypożyczyć do domu taki zestaw YAMAHY S i AS 2000, podłączyć moje GRANDY i po prostu tego posłuchać.Akurat przy zakupie kolumn w TRIMEXIE miałem jeszcze możliwość porównania z NADem kolumn FOCAL i DALI. Gdyby Dali nie mieli to napewno teraz miałbym jakieś FOCALe w domu, a tak maiałem porównanie i wybrałem Dali, pomimo że TRIMEX już od dawna nie jest dystrybutorem DALI na POLSKĘ.

Naprawdę ciężko jest złożyć samemu porządnie grający zestaw, zaś opinie różnych osób mogą tutaj mieć spore znaczenie.(Np. złożyć taki zestaw jak ktoś już ma

Dzisiaj dystrybutorów bardziej interesuje zysk, niż satysfakcja klienta.

Nie widziałem nigdy salonu gdzie mieli by większość popularnych i znanych producentów kolumn pod jednym dachem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34, 23 Mar 2009, 16:06

"Naprawdę ciężko jest złożyć samemu porządnie grający zestaw, zaś opinie różnych osób mogą tutaj mieć spore znaczenie.(Np. złożyć taki zestaw jak ktoś już ma..."

 

Sklepy i dystrybutorzy to jedno. Jest dużo łatwiej. Lecz dużo trudniej jest jak się szuka sprzętu starszego, którego próżno znaleźć za witrynami.

Opinie mogą być tylko jedną ze wskazówek. Każdy ma inne (akustycznie) pomieszczenie. Kabelków też raczej nie bedzie miał wszytskich tych samych. Choćby - to prąd w gniazdku ma inny. A nikt nie ejst w stanie określić dokładnie (poprzez opis) preferencji i gustów. Tutaj jest już wiele rozbieżności.

Trafić idealnie to wszystko - to jak główna wygrana w totka! Miliony grają, a jeden dwóch wygrywa.

Mnie osobiście nie przynosi satysfakcji złożenie systemu, który ktoś już posiada. Będzie grało tak samo, podobnie, najwyżej nieco lepiej. Nic więcej:( Poza tym - skąd wziąść wzór, jak go nie ma? (zawsze jakieś niedociągnięcia).

 

Tymczasem pytania: co jast NAJ są na porządku dziennym.

Bądź tu mądry...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZukZukZuk

 

Podzielam twoje zdanie jak najbardziej! :)

Żeby złożyc dobrze grajacy system, trzeba kombinować metodą prób i błedów.Co z czym zagra a z czym nie.Ja także szukam do swoich GRANDÓW wzmacniacza, który by z nimi zagrał.

Kolumn nie chcę zmieniać, bo lubię je bardzo, tak jak TY swoje 30 letnie INFINITY :)

Chyba bedę je miał do końca życia. :)- Tak właśnie jest kiedy człowiek znajdzie swój ulubiony model.

Dali Grand były produkowane od 1998 roku,a moje fabrycznie nowe kupiłem w styczniu 2008 w

TRIMEXIE :)

Ten model juz dawno nie jest produkowany, ponieważ zastąpiła go seria HELICON.

 

POZDRAWIAM !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię, lubię, tylko póki co niestety nie mam 40-metrów kw. Szkoda:(

Aktulanie "testuję" jeszcze 2 monitory Infy. Kto wie, co pozostanie?

Kończę, bo nie na temat (jak zwykle:)

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.